Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - jakub_m

Strony: 1 ... 16 17 [18] 19
256
Historia / [Police] To nie są Police
« dnia: Sierpnia 29, 2009, 08:11:29  »
Cytat: "yak"
Śmiać się - biedny, zgorzkniały Panie Jakubie - mógłbyś, gdybyś coś wiedział. A nie wiesz i podobnie jak Twój Tatuś uprawiacie fantastykę historyczną. Garstka faktów - multum zmyśleń. Jak się czegoś nie wie, to trzeba się najpierw spytać zamiast udawać wszechwiedzącego.


Nie wiem skąd ten paskudny wtręt, choć nie dziwi mnie ów ton i powtórzę to co już kiedyś powiedziałem - sieje Pan w środowisku lokalnych amatorów-historyków atmosferę niezgody, o czym świadczy powyższy wpis. Zwróciłem tylko grzeczną uwagę, sam dostrzegając swój błąd, który poprawiłem wyrzucając owe zdjęcie ze swojej strony internetowej. A jest Pan amatorem, bo: nie chce Pan zauważyć błędu, nie mówiąc już o nieumiejętności analizowania tego rodzaju źródeł:

- Strona internetowa, której rzut Pan zamieścił, jest mi znana, bo i ja z niej pobrałem owe zdjęcie. Zamieszczając je na stronie dodałem uwagę, że mam wątpliwość co do tego, czy są to Police: http://fabryka.wp24.pl/?sr=!czytaj&id=309&dz=info&x=4&pocz=0&gr=4 Galeria mieściła się bodajże na stronie www.aeronautics.ru, która obecnie nie działa. Jeśli nie na tej - proszę podać linka do źródła tego zdjęcia a nie zrzut, bo takie są prawidła przypisów w literaturze. Internet jest pełen błędnych informacji, i w tej galerii miał prawo pojawić się błąd. Pod postem na mojej stronie pojawiła się uwaga jednego z internautów. Moim zdaniem - 100% słuszna.

- Gdy porówna się oba zdjęcia, widzimy na nich te same okolice. Ów internauta zwrócił uwagę na basen wodny o charakterystycznym kształcie fajki, który powtarza się na obu zdjęciach. Jeśli nie jest to przekonywujący argument, proszę udowodnić, że obrazek rzeczywiście pokazuje okolice Polic z lotu ptaka.

Doprawdy nie wiem, kto tu uprawia fantastykę historyczną...

257
Historia / [Police] To nie są Police
« dnia: Sierpnia 28, 2009, 23:21:48  »
Gdy zbadałem temat do końca - uśmiechnąłem się pod nosem na wspomnienie o wywodach zamieszczonych tu na forum o amatorskiej interpretacji faktów historycznych. Otóż przyglądając się zdjęciom "bombardowanych Polic" w wydanej przez gminę i poddanej adiustacji merytorycznej przez p. Kłysa książki Hilde Kliche "Ruchome piaski" zacząłem się przyglądać zdjęciu na górze, probując wyobrazić sobie, gdzie utrwalony na zdjęciu widok się znajduje. Okazuje się, że w Policach - nigdzie :-) Zdjęcie huraoptymistycznie zostało potraktowane przeze mnie za źródłem jako pochodzące z nalotu na Police - błędnie. Słusznie zwrócił na to uwagę pewien czytelnik strony o fabryce mojego autorstwa, wskazując, że jest to... Hamburg. Nie wiem skąd fotki te zaczerpnięto do wspomnianej publikacji, faktem jest, że wkradł się błąd.

Proszę się temu przyjrzeć:

http://picasaweb.google.com/lh/photo/FE01x7OveIyQRK1r8Y5HRg?authkey=Gv1sRgCP65gIrw8-uiOw&feat=directlink


http://picasaweb.google.com/lh/photo/XUjIq3p2AtRJssZDw7Jw_Q?authkey=Gv1sRgCP65gIrw8-uiOw&feat=directlink

258
Historia / [Police] Sentymentalna podróż do dzieciństwa
« dnia: Lipca 04, 2009, 18:44:30  »
Cytat: "yak"
A wystarczyło sięgnąć choćby do książki Maronn... Od lat próbuję walczyć z niefrasobliwie amatorskim podejściem do historii - ciężka to sprawa.


Eee tam, Panie Janie, tak jakby akurat Pan był tu frasobliwym zawodowcem. Proszę pamiętać, że i Pan nie ustrzegł się nietrafionych tez historycznych, a wystarczyło na przykład - pomyśleć. Tak się akurat składa, że wszyscy jesteśmy amatorami w dziedzinie lokalnej/regionalnej historii, nie ma tu osób wyspecjalizowanych naukowo w tym zakresie. Bynajmniej uwagi tu zgłoszone, jeśli są słuszne, mam nadzieję zostaną uwzględnione, sam o to poproszę.

259
Historia / Re: Sentymentalna podróż do dzieciństwa
« dnia: Lipca 03, 2009, 11:41:31  »
Cytat: "Domino"
Ale być może to ja czegoś nie wiem...


Skądże, to ciekawe spostrzeżenie. Na tym polega przygoda z historią, że nadal odkrywa przed nami swoje nieznane karty, nawet w tym małym, lokalnym, polickim wymiarze.

260
Turystyka / [Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« dnia: Czerwca 30, 2009, 13:23:38  »
Z mojego doświadczenia wynika, że czasowo sprawy są porównywalne (przejazd spowalnia prom po polskiej stronie lub ograniczenia a raczej strach przed mandatem po niemieckiej stronie). Wybór zależy od stylu jazdy: czy lubi ścigać się z polskimi kierowcami, z których każdy to drugi Kubica, czy też ciągnąć się za niemieckimi emerytami.

Zwracam uwagę na wioski leżące już na wyspie Uznam - fotoradarki, fotoradarki...

261
Historia / [Stolec] Pałac - chyba uratowany
« dnia: Czerwca 27, 2009, 09:29:08  »
Uniwerek bierze pałac w Stolcu
http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,34939,6759597,Uniwerek_bierze_palac_w_Stolcu.html

Decyzję o przekazaniu pałacu, wraz z otaczającym go terenem, podjął starosta policki, który w imieniu skarbu państwa sprawuje nadzór właścicielski nad obiektem. Zgodzili się na to wojewódzki konserwator zabytków i wojewoda. (...) US chce zamienić pałac w Dom Pracy Twórczej, w którym miałyby się odbywać wykłady, konferencje, zajęcia warsztatowe dla studentów i kadry naukowej oraz obozy naukowe. W przyszłości miałby się tam znaleźć także dom emeryta dla pracowników uczelni.

262
Historia / [Jasienica] Wioska?
« dnia: Czerwca 20, 2009, 08:21:07  »
Cytat: "darunia"
Generalnie wykonałeś bardzo dobrą pracę, szacunkowy błąd to około 15m.


E, spoko. Niejako "naukowo" został obalony rozpalający wyobraźnię mit o wsi, która znalazła się pod wodą - i to w efekcie dziejowej kary za to, że mieszkańcy wsi (którzy pewnie jak to na Pomorzu bywało gremialnie głosowali na NSDAP) zadziobali widłami alianckiego spadochroniarza :-)

Taka dygresja a propos poparcia dla NSDAP - polecam uważną lekturę Pommersche Zeitung o spotkaniach aktywu NSDAP i licznych partyjnych inicjatywach podejmowanych w okołopolickich wioskach - zastanawiające... Wracając jeszcze do nieistniejących wiosek - polecam wycieczki w okolice Świętej, tam wyludniono szereg osad (Inoujście!)

263
Historia / [Jasienica] Wioska?
« dnia: Czerwca 19, 2009, 13:49:52  »
Darunia - nie widziałem Twoich map ale powiedz mi, czy ten mój flash jest zgodny z Twoim opracowaniem? Ja akurat nie jestem na tyle zaabsorbowany tematem, by wyszukiwać dokładnych współrzędnych wkopania kamieni węgielnych pod chaty w tej wiosce :-) natomiast flash zawiera raptem wycinek bitmap, które pasowałem do siebie na większym obszarze i wydaje mi się, że rezultat jest "w miarę dokładny". Wcześniej p. Gaweł napisał w swej publikacji, że wieś leżała na obszarze dzisiejszego zbiornika wody, mnie zaś wyszło, że już raczej na terenie kombinatu.

264
Historia / [Jasienica] Wioska?
« dnia: Czerwca 14, 2009, 08:57:12  »
Przypomnę wizualizację powstałą przy okazji dawnej dyskusji: http://fajne.com.pl/blog/download/langenstucken.html

Swoją drogą nieistniejące, zniszczone, zrównane z ziemią, opustoszałe itd. wsie i osady w naszym regionie to częste przypadek.

265
Historia / [Police] Fabryka rozszyfrowana
« dnia: Lutego 22, 2009, 17:14:10  »
A, taka ciekawostka potwierdzająca lokalizację Tobruklager w okolicach obiektów Zakładów Chemicznych na prawo od szosy w kierunku Jasienicy. Natknąłem się ostatnio na historię pewnej pary francuskiej: mąż, Francuz, pracował w fabryce jako francuski więzień. Żona postanowiła przyjechać do niego. Ten w liście do niej wskazał dokładną trasę i etapy jazdy koleją, przy ostatnim odcinku "Stettin - Jasenitz" kazał wysiąść przy przystanku "Tobruq". Swoją drogą historia smutna, gdyż owa żona zginęła w trakcie alianckiego bombardowania.

266
Historia / [Police] Fabryka rozszyfrowana
« dnia: Lutego 16, 2009, 10:33:14  »
A, źródło: http://www.chbeck.de/productview.aspx?isbn=9783406502767 Znajdziecie też w bibliotece Google.

267
Historia / [Police] Fabryka rozszyfrowana
« dnia: Lutego 16, 2009, 09:53:17  »
Cytat: "ak"
Teraz tylko znaleźć te książki-powodzenia.


No i proszę:


268
Historia / [Police] Fabryka rozszyfrowana
« dnia: Lutego 15, 2009, 08:06:06  »
Może to jest jakieś wyjaśnienie dalszego mechanizmu funkcjonowaniu w obrocie papierów wartościowych, tu na przykładzie koncernu IG, do którego policka Hydrierwerke należała::

Cytuj
Koncern został oficjalnie zlikwidowany w 1952 roku, kiedy utworzono z pozostałości po podziale firmę IG Farben-Liquidatoren (IG Farben w likwidacji). Pod koniec lat 50. IG Farben-Liquidatoren wypłacił 27 mln marek odszkodowań robotnikom przymusowym pochodzenia żydowskiego (pracujących m.in. w zakładach Buna-Werke Auschwitz należących do IG Farben). Mimo to IG Farben ciągle był notowany jako trust na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych aż do 10 listopada 2003, kiedy ogłoszono jego bankructwo - IG Farbenindustrie wypłaciło wtedy kwotę odszkodowań w wysokości 500 000 marek niemieckich (160 000 funtów lub 255 646 euro) na rzecz fundacji dla byłych robotników przymusowych w nazistowskiej III Rzeszy, 21 mln marek pozostawiono w rezerwie - ostatecznie jednak nie wypłacono z tej kwoty kolejnych odszkodowań.


A tu ciekawostka na temat powiązań Ameryki z IG: http://reformed-theology.org/html/books/wall_street/chapter_02.htm

To obszar niezbadany, być może zawierający jakieś informacje o Policach: dokumenty norymberskie z procesu liderów IG http://www.profit-over-life.org/guide/index.html Wraz z aneksami może nawet 20 tys. stron :-)

269
Historia / [Police] Fabryka rozszyfrowana
« dnia: Lutego 13, 2009, 13:49:55  »
To może dalej w tym temacie, ale nieco z innej bajki (w tym miejscu dziękuję za info osobie, która je nadesłała):





Te dwa zdjęcia są ciekawe, góra zdjęcia to kierunek południowo-zachodni, rzucające się w oczy jasny kwarta budynków to osiedle mieszczące się dziś między ulicami Grzybową i Zamenhofa:





Tutaj świetnie widać, jak działał system zasłon dymnych, który funkcjonował także po drugiej stronie Odry, w okolicach Świętej:







Swoją drogą siedziałem ostatnio nad raportem z jednego nalotu, ilość zrzuconych na Polic bomb była porażająca.

270
Historia / [Police] Fabryka rozszyfrowana
« dnia: Lutego 12, 2009, 12:13:48  »
Tak, na chwilę obecną można potraktować to jako prawdopodobny plan. Gdy uporam się z dość pokaźną ilością materiałów i odsączę to, co wartościowe - wsio trafi do GHP.

Pssssssssst, coś czuję, że szykują się jeszcze inne zdobycze dot. dziejów Polic, ale to za jakiś czas ;-)

Strony: 1 ... 16 17 [18] 19