• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - dapol

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 111
31
No to już nic nie poradzisz. Na siłę chcesz uszczęśliwić? Pewnie niejeden sobie obliczył, że tańsze ciepło będzie miał grzejąc byle gównem.

32
Gmina może do najbiedniejszych nie należy. Nie zrozum mnie źle - opcje przyłączenia mieszkań do sieci C.O. również uważam że dobre rozwiązanie.
Wszystko rozbija się o pieniądze - i tak np. W tym roku był planowany remont ul. Kochanowskiego. Z tego co ptaszki ćwierkaja, żadnego remontu nie będzie. Powód - potworny wzrost kosztów ponoszonych przez gminę, w związku z fakturami za prąd, które miały nie drożeć.
Następne dodatkowe i niepotrzebne koszty generuje wprowadzona (de)forma oświaty. Rząd coś tam sobie uchwala, a kosztami obarczone są samorządy.
A jeszcze słyszę że nasi radni z pis'u chcą dalej rozdawać nie swoje pieniądze (w tym są mistrzami) w związku z przekształceniem prawa własności nieruchomości.
Budżet nie jest z gumy - to raz. Dwa - nie jestem pewny czy wszyscy właściciele mieszkań z piecami, byliby zadowoleni z przyłączenia ich do sieci C.O.

33
Myślę że koszty takiej instalacji C.o. przekraczają możliwości finansowe gminy.
Co do tej tragedii - głupi czujnik za kilkadziesiąt złotych, uratowałby życie tej dziewczynki. Z jednej strony ogromnie współczuję rodzicom, z drugiej zaś - nie jestem w stanie zrozumieć tak nieodpowiedzialnego zachowania.

34
W urzędzie marszałkowskim w Szczecinie masz program "świeże powietrze" czy coś w tym stylu, na woj. Zachodniopomorskie. Co ciekawe, o dofinansowanie mogą się starać zarówno właściciele już wybudowanych domów z piecami oraz właściciele nowobudowanych domów - dopłata do termoizolacji.
Tak było w listopadzie 2018. Czy jest dalej - sprawdź.

35
Polityka krajowa / Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« dnia: Luty 13, 2019, 20:05:03  »
Jak tam pisiaki wasze rachunki za prąd? Nic się nie zmieniło, jak zapewniali was wasi wybrańcy? Czy może coś tam pykło do góry? Ile - chwalcie się - 10%, czy może 20%. A może jeszcze więcej?


36
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Luty 11, 2019, 12:09:56  »
Jeszcze raz. Powiem powoli - nie mam nic do waszej wspólnoty, nie interesują mnie wasze modły, tańce przy ogniskach, czy inne rzeczy które tam robicie.
Potrafisz porozmawiać spokojnie o sprawach związanych ze swoją wiarą? Jeżeli nie, to będziesz się musiał albo tego nauczyć, albo do tego przyzwyczaić, że coraz więcej ludzi będzie poruszało ten temat
Mam gorącą nadzieję, że to właśnie Biedroń uświadomi Polaków ile ich kosztuje utrzymanie kk.
37
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Luty 11, 2019, 10:40:37  »
Po co te emocje??? Nie umiesz rozmawiać rzeczowo?
Tobie łatwo przyszła ocena mojej osoby  - w twoich oczach jestem pazernym na kasę bezbożnikiem. Ani mnie ciepli, ani ziębi twoja opinia i mnie.
Krzyki i larum jakie słychać ze strony chrześcijan, że jest przygotowywany jakiś atak na kk, tym bardziej utwierdzają mnie w starej prawdzie - chcesz zobaczyć śmierć boga- odetnij go od pieniędzy.


I naprawdę nic mnie nie śmieszy tak, jak emigranci mieszkający na stałe za granicą i układający życie tym którzy tu mieszkają.


38
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Luty 11, 2019, 06:40:48  »
Detonator dobrze wiesz o co mi chodzi, nie dorabiaj żadnej otoczki, a już mega śmieszne jest to, że to właśnie Ty mówisz mi o wartości pieniądze - Ty , który za tym pieniądzem wyemigrowałeś z kraju.

39
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Luty 10, 2019, 16:15:19  »
Świat schodzi na psy??? Widzę że wyłączność na bycie dobrym człowiekiem jest zarezerwowana dla chrześcijan.

40
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Luty 10, 2019, 15:37:40  »
Hahaha,  super porada. Uciekać z własnego kraju przed okupantem. Nie, dziękuję. Postoje i poczekam. A w oddali już słychać wiatr zmian. Moim zdaniem już bliżej niż dalej. Wystarczy spojrzeć na średnią wieku wierzących, aktywnie uczestniczących w obrzędach religijnych.

41
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Luty 10, 2019, 15:10:10  »
Co trudnego jest w zrozumieniu tego, że nie mam zamiaru dawać nawet grosza na kk?

42
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Luty 10, 2019, 14:40:34  »
Bawisz, bo ja również płacę te podatki i wolałbym, aby te pieniądze szły na dobro wspólne jak chociażby szpitale, darmowe posiłki dla dzieci w szkole, albo dentysta w każdej szkole. Nie mam zamiaru sponsorować wam waszej wiary, ale niestety nie mam innego wyjścia.
Przypomnij sobie co mówił jeden z biskupów w momencie kiedy była wprowadzana religia do szkół - budżet państwa miał nie dokładać do tego ani złotówki. Co wyszło - rok w rok 1.5 mld złotych na katechetów, którzy notabene są poza jakąkolwiek kontrolą kuratorium, niejednokrotnie są to osoby bez jakiegokolwiek wykształcenia pedagogicznego.

43
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Luty 10, 2019, 13:36:30  »
10 przykazań to może nie bzdury, bardziej utopia. Nawet kapłani kk mają problem z ich przestrzeganiem.
Bardziej chodziło mi o chociażby o możliwość związków partnerskich, in vitro, czy chociażby możliwość decydowania przez kobietę i dokonaniu aborcji. Nie wmówisz mi, że kk nie ma żadnego wpływu na te rzeczy.
Według mnie to jest bardzo proste - nie chcesz tego robiç to nie rób, ale nie narzucaj mi swojego światopoglądu, z którym nie muszę się zgadzać, tak samo jak Ty nie musisz się zgadzać z moim. Tylko różnica polega na tym, że ja Ci nie mówię jak masz żyć i nie mówię Ci co jest dobre, a co złe.


I jeszcze jakbyście zaczęli bawić się za swoje, to już wogóle słowem się nie odezwę

44
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Luty 09, 2019, 13:31:05  »
Nic mnie nie niepokoi, mam się całkiem dobrze. Jedyne o co mi w tych moich postach chodzi, to marzenie o postawieniu grubej i wyraźnej granicy na lini państwo - kościół. Nie za bardzo podoba mi się fakt, że będąc osobą świecką, poniekąd jestem zmuszony do stosowania w swoim życiu nauk, z którymi wcale się nie zgadzam.
Chcesz się stosować i żyć w zgodzie ze swoją religią - bardzo proszę, ale byłbym wdzięczny gdybyś mi życie nie urządzał pod jej dyktando45
Trudne tematy / Odp: kościół - ogólne dyskusje
« dnia: Luty 09, 2019, 11:19:36  »
Nie chcę i nie mam zamiaru obrazić Twoich uczuć religijnych, ale dla mnie Biblia to bajki, a nie żaden pewnik.
I tak - większą wiarą darzę, jak to nazwałeś, tabloidy.


Wiem, że nie ma to bezpośredniej przekładni, ale ja to widzę tak: jeżeli idziesz do sklepu, płacisz, dostajesz paragon za towar i sam towar który kupiłeś. A w każdej religii - płacisz (dzisiaj pieniądze, kiedyś ofiary), nie dostajesz żadnych kwitów na towar, a sam towar (w sumie nie wiadomo jaki) otrzymujesz w przyszłości po śmierci.
Jak dla mnie to mega słabe. Ale co ja tam mogę wiedzieć, jestem człowiekiem małej wiary i o wiele bardziej przemawiają do mnie suche fakty.

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 111