• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - ciekawskiadamxx

Strony: [1]
1
Tematy różne / Odp: Bomba
« dnia: Grudzień 09, 2018, 17:24:36  »
Wojtek dudek:
Porównanie zasięgu bomby 500 kg z 200 kg. jest jak porównanie malucha do mercedesa, można tylko po co?

Post Merge: Grudzień 09, 2018, 17:33:02
Kuba,


I to mógłby być argument w sprawie większej ewakuacji niż potrzeba gdyby nie to, ze w przypadku tej bomby ewakuowano ludzi w promieniu 300m, i  w tym promieniu dokonały się zniszczenia. Poza promieniem 300 metrów zniszczeń nie było albo ja o takich zniszczeniach nie wiem. Przypomnę, w Policach mimo mniejszej bomby zarządzono kilkukrotnie większą ewakuację.
Dla uświadomienia sobie czym jest nadwrażliwość w tak ważnych sprawach jak bezpieczeństwo, wyobraźcie sobie budynek w którym dwa, trzy razy dokonywano ewakuacji po jakimś głupim telefonie smarkaczy i trzeci raz te same procedury działają przy prawdziwym zagrożeniu. Kto wtedy potraktuje zagrożenie na poważnie?

2
Tematy różne / Odp: Bomba
« dnia: Grudzień 09, 2018, 15:20:40  »
Ponieważ jest dużo ludzi, dla których kwestia znalezionej bomby i procedur bezpieczeństwa jest mało istotna, przypomnę (albo uświadomię), że w Policach żyjemy w zasięgu dożo większej "bomby", której wybuch spowoduje prawdziwe zagrożenie dla wszystkich Policzan. Dlatego gdzie jak gdzie, ale w naszym mieście info o realnym zagrożeniu i procedurach z tym związanych jest bardzo istotne.

3
Tematy różne / Odp: Bomba
« dnia: Grudzień 09, 2018, 14:38:22  »
Akcja została zakończona bezpiecznie.
I w związku z tym mam kilka pytań.
Wcale nie chodzi mi o dyskredytowanie osób zajmujących się ewakuacją, ale o bezpieczeństwo Policzan w przypadku prawdziwego niebezpieczeństwa.


- Brak patroli i służb w zasięgu poza bezpośrednim zagrożeniem (500 m.). Albo potwierdza to moje przypuszczenie, że decydenci od początku wiedzieli, że w promieniu powyżej 500 metrów zagrożenie jest niewielkie, albo zabrakło wyobraźni.
- Umieszczenie jednego z punktów koncentracji w zasięgu 1,5 km (czyli w teoretycznym zasięgu wybuchu).
- Nieprzygotowanie szkoły nr 8 do pobytu ewakuowanych osób, z których wiadomo było że większość to będą osoby starsze i chore. Czyżby władze nie przewidziały że może padać deszcz? Prognozy pogody wyraźnie na to wskazywały.


Jeżeli przy okazji bomby zrobiono ćwiczenia  które miały odpowiedzieć na pytania o jakość procedur bezpieczeństwa to OK, ale powiedzcie to i powiedzcie o wnioskach z tych ćwiczeń, i nie ma problemu. Ale konferencja burmistrza który twierdził jak wszystko było super trochę temu zaprzecza.
P.S.
Osoby dla których w internetowej dyskusji intelektualnym szczytem są epitety w rodzaju "Czy jesteś naćpany?", spróbujcie swoich sił w TVPInfo,  może nawet zostaniecie "paskowymi".


4
Tematy różne / Odp: Bomba
« dnia: Grudzień 07, 2018, 20:42:03  »
Po co te płacze? Przecież nikt was siłą z mieszkań nie wygoni. Spokojnie możecie olać te apele bo przecież znacie się na tym lepiej od saperów :)

 Po co te płacze? Miałem okazję żyć w PRL gdzie co chwilę robiono jakieś akademie, apele, i masę akcji typu "wielkie niebezpieczeństwo", gdzie ludzie jak pelikany łykali to co "władza" im podrzuci. Zawsze się okazywało, ze w akcjach typu (bezpieczeństwo, patriotyzm,  itp, itd) chodziło tylko o sterowanie niezbyt bystrych ludzi.
Ja tylko zadaje pytania do tych bardziej bystrych, żeby pomyśleli zanim wykonają odgórne polecenia. A wy możecie słuchać władzy albo się zastanowić, wybór należy do was.

5
Tematy różne / Odp: Bomba
« dnia: Grudzień 07, 2018, 19:33:25  »
Z tego co mnie uczyli w wojsku, stan zapalnika jest zerojedynkowy, albo zadziała albo niezadziała. Nie ma czegoś takiego że zadziała na 50%  i zasięg bomby będzie 50-cio procentowy

Post Merge: Grudzień 07, 2018, 20:24:28
Nic, się nie stanie jak zawsze przy takich znaleziskach.
Niepotrzebne wprowadzanie paniki.
A zasięg dlatego taki duży bo bomba znajduje się na głębokości ok 1,5 metra. Poprzednie ( ta we Wrocławiu i ta pod doboszem) znajdowały się głębiej a co za tym idzie ziemia przejmuje część energii w razie wybuchu.
Ale ewakuowanie szpitala to już przesada, ludzie są bezpieczniejsi w budynku szpitala niż gdziekolwiek indziej, no i nie wspomnę o kosztach takiej ewakuacji, ale to bogata gmina.

Właśnie poczytałem na temat wykopywania bomb. Zasięg  wybuchu bomby  wcale nie ustala się na podstawie jak głęboko jest zakopana, ale kiedy jest już odkopana i odkryta  i i wyciągana przez dźwig (kiedy nie ma żadnej ziemi akumulującej wybuch). I to jest logiczne, bo najniebezpiecznieszy moment kiedy grozi wybuch to moment wyciągania bomby z ziemi i przenoszenia jej na samochód.
I teraz moje ciekawskie pytanie - czy w roku 2005 kiedy przewożono bombę  250 kg. burmistrz i saperzy narazili mieszkańców Polic ograniczając ewakuację tylko do ul. wróblewskiego, czy też obecnie  powodują niepotrzebny chaos zarządzając ewakuację prawie całych Polic przy neutralizacji mniejszej bomby.

Takie ciekawskie pytanie???


6
Tematy różne / Odp: Bomba
« dnia: Grudzień 07, 2018, 19:26:39  »
Zdjęcie bomby z polic: https://gs24.pl/bomba-i-ewakuacja-w-policach-zobacz-jak-to-bedzie-wygladac-mapa-zdjecia/ga/13724836/zd/32626452
zdjęcie bomby z wrocławia: https://gazetawroclawska.pl/bomba-na-wolnosci-to-bedzie-najwieksza-ewakuacja-w-historii-miasta/ga/13663580/zd/32225296
Jeżeli jest jakaś różnica to kilkunastu centymetrów (przypominam bomba z wrocławia ma 250 kg. bomba z Polic ma 200 kg)
Niestety nie mam zdjęcia z 2005 roku z okolic dobosza.
Im bardziej wczytuję się w informacje o różnych ewakuacjach e Polsce tym bardziej uważam, ze ta nasza policka ewakuacja to jakaś ściema.


7
Tematy różne / Odp: Bomba
« dnia: Grudzień 07, 2018, 16:39:01  »
Ponad 20 tys. ludzi ma być ewakuowanych, a na forum cisza jakby chodziło o rozpoczęcie roku w przedszkolu.
Rozumiem, że należy wykonywać co "władza" nakazuje, ale mam pytanie:
Wykryto bombę o wielkości 200 kg. i cyrklem zaznaczono długość 1,5 km od bomby do ewakuacji.
OK, tylko czy ktoś mi jednak  odpowie czym różni się bomba 200 kg. z Polic od bomyy 250 kg z Wrocławia, gdzie zarządzono ewakuację w promieniu 300 metrów od bomby.artykuł: https://www.tvn24.pl/wroclaw,44/wroclaw-250-kilogramowa-bomba-lotnicza-na-budowie-dworca,534582.htmlMoże ta nasza Policka nie jest zwykłą bombą, ale jest bombą "na miarę naszych oczekiwań" ??
ps. próbując wysłać moja wątpliwość, zrozumiałem czemu tak mało ludzi odpowiada na forum. Pytaniami dodatkowymi (a jestem przecież zalogowany) bardzo zniechęcacie do uczestnictwa w dyskusji.Post Merge: [time]Grudzień 07, 2018, 16:41:30 [/time]
w linku wkradł się błąd chodzi o link : https://www.tvn24.pl/wroclaw,44/wroclaw-250-kilogramowa-bomba-lotnicza-na-budowie-dworca,534582.html

Post Merge: Grudzień 07, 2018, 17:12:06
Dodam jeszcze bombę z sierpnia 2005 w naszych Policach. 250 kg na terenie budowy hotelu "Dobosz'". ewakuowano tylko mieszkańców ul Wróblewskiego.
Czy nagle zmieniły się zasięg wybuchu bomby (jakieś nowe wyliczenia), czy chodzi raczej o SHOW na ogólnopolskich stacjach tv.

Strony: [1]