• Strona główna
 • Szukaj
  •  
 • Zaloguj się
  • Nazwa użytkownika: Hasło:
   Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Powiat Policki

Strony: [1]
1
Sprawy bieżące / Odp: Remont drogi Police-Szczecin
« dnia: Lipiec 13, 2018, 11:27:49  »
Projekt przebudowy drogi nie przewiduje pasa do wyprzedzania.

2
Sprawy bieżące / Odp: Remont drogi Police-Szczecin
« dnia: Lipiec 12, 2018, 13:32:40  »
Powiat Policki nie rezygnuje z przebudowy drogi na odcinku Police – Szczecin. Po zakończonej modernizacji wiaduktu w Policach-Mścięcinie, która kosztowała ponad 4 i pół miliona złotych, czas na kolejne prace.

Z uwagi na bardzo duży koszt inwestycji, droga od wiaduktu w Policach do rancza Podkowa (przed Szczecinem), podzielona została na 3 odcinki. Pierwszy odcinek obejmuje drogę w lesie, drugi odcinek w miejscowości Przęsocin, a trzeci od ulicy Kościelnej w Przęsocinie do rancza Podkowa.

Kosztorys inwestycyjny wykazał, że szacunkowy koszt wykonania prac wynosi około 21 milionów złotych. Obecne finansowanie inwestycji wynosi:
 
 • Gmina Miasto Szczecin - 5,6 mln,
 • Pozyskane środki Powiatu w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 -2020 - 7 mln,
 • Pozostała kwota do sfinansowania - 8,4 mln.

Aktualnie trwają prace projektowe dotyczące realizacji pierwszego etapu. Jesteśmy na etapie ostatecznych uzgodnień w zakresie przebudowy sieci telekomunikacyjnej i oczekujemy na pozwolenia wodno-prawne. Następnym krokiem będzie uzyskanie Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej.
 
Przewidujemy, że ogłoszenie przetargu na pierwszy etap przebudowy odbędzie się najpóźniej we wrześniu br.
 
Inwestorem wiodącym realizującym inwestycję jest Powiat Policki.

Strony: [1]