• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - masamix

Strony: [1] 2 3 4
1
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lipiec 06, 2019, 00:26:55  »
Miałem sobie dać już spokój z tym forum ale skoro Pani Ania wróciła to również porusze pare kwestji.
 Ludzie w tym zakładzie zachowują się jak ludzie na Tytaniku ten zakład tonie a wy a przedewszystkim włodarze dobrze się bawią od wielu wielu lat ten zakład jest nastawiony na sztuczne wykazywanie zysków i wyprowadzanie pieniędzy na zewnątrz. Kreuje się wizerunek Europy Zachodniej a w środku Meksyk. Brak remontów (Kotły na amoniku najprawdopodobniej nie ruszą w sierpniu i jak to jest że dwa na raz nie działają przecież są dwie nitki ?? i proszę mi przypomnieć gdzie pracował wiceprezes Panas wcześniej na której wytwórni? Nie wiedział Co tam się dzieje?! ) Pani Aniu proszę się zainteresować Nadawą na bieli bo niedługo będzie na zakładzie cichutko jak makiem zasiał jeżeli i ona sie rozleci do końca .Chodzą słuchy ze nowa Nadawa to nawet 4 lata czekania. Nie dopilnowane inwestycje kiedy jest zaplanowany odbiór inwestycji na fosforowym? Najprawdopodbniej nigdy ? Jest jeszcze wiele rzeczy które niedługo się rozlecą ale nie będe wchodził w szczegóły.Więc zapomnijcie o nagrodzie na 50 lecie bo niedługo ten zakład będzie przechodził taki kryzys jakiego nie przeszedł jeszcze nigdy bo poprzenidnie kryzysy były często sztucznie wywoływane np. Chęć sprzedarzy Rosjaną. Zakaz udzielenia jakich kolwiek kredytów dla naszego zakładu potem sprzedaniu nas Kolegom Ministra Grada(proszę spradzić z jakiego miasta jest ten pan) Tarnowowi za kredyt gdzie teoretycznie w Polskim prawie jest to zabornione i spłata kredytu z naszego Zysku w następnym roku po przejęciu ...     Pan Naklicki niech się zastanowi nad swoją pracą jak tak dalej będzie postępował to nie będzie kim robić w tym zakładzie a Ukraińcy mają cyrylice niech pamięta gdy blokuje jakie kolwiek podwyżki indywidualne i doprowadza do tego że bardziej się opłaca zwolnić i na nowo przyjąć a nie starać się uczyć i zbierać doświadzenie.

2
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 08, 2019, 00:26:20  »Do jasności sytuacji i ucięcia plotek i spekulacji brakuje w tym oświadczeniu kilku kluczowych informacji:
1. Wykształcenie tej Pani
2. Czy omawiane stanowisko już istniało, czy zostało specjalnie utworzone
3. Przebieg kariery zawodowej tej Pani, z dokładnym opisem zajmowanych podobnych stanowisk
4. Na jakiej zasadzie zatrudniona została ta Pani - konkurs, czy byli inni kandydaci?


W przypadku braku konkretnych odpowiedzi, chyba nikogo nie dziwi, że smród się ciągnie
Święta racja i jak już ktoś tu zauważył będą teraz toczyć sądowe batalie za pieniądze firmy a jak przegrają to co zwrócą te pieniądze?! Oczywiście że nie, a sprawa w naszym kraju będzie się ciągnąć znając życie latami.
Pociecha jest w tym, że jest rok wyborczy i może się za to wezmą
https://wiadomosci.wp.pl/astronomiczne-zarobki-w-nbp-w-pis-wscieklosc-na-glapinskiego-prezes-banku-wrzucony-na-grilla-6335929479231105a
Stacje telewizyjne boją się stracić sponsorów to wszyscy cicho siedzą.
Ps. Oczywiście nie doczekałem się konkretnych odpowiedzi na konkretne pytania od Pani A. ale się przyzwyczaiłem ;)

3
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 06, 2019, 23:19:12  »
Masamix_podwyżki wynagrodzeń na ten rok są bardzo znaczące.  Najwyższe od 10 lat. 250 od 1 sty plus 50 od lipca to 8 milionów.
Ok rozumiem ale najniższa krajowa wzrośnie o 150 zł. Co daje nam niestety rzeczywisty wzrost jak narazie 100 zł brutto podwyżki. Skoro padło tu podwyżka 8 milionów to może poda Pani ile zostanie zaoszczędzone na zarobkach ludzi którzy odeszli na emeryturę w tamtym roku. Np. u mnie dwóch pracowników ze stawkami jeden 5 000 podstawy drugi 5 500 zł. Praca wykonywana na tych samych stanowiskach co moja i niech mi nikt doświadczeniem nie mydli oczów bo jest limit tzw. doświadczenia.

4
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Styczeń 06, 2019, 10:19:33  »
Aż żal tego forum że takich ciekawostek się nie załącza na nim. Lepiej niech Pani Ania się nie wpowiada na temat artykułu bo szybko wyleci ze stanowiska jak wielu co się na temat tej kobiety wypowiadało. https://www.money.pl/gospodarka/asystentka-prezesa-grupy-azoty-superdyrektorem-z-superpensja-kobieta-zarabia-30-tys-zl-6335228903626369a.html
Pamiętajmy trzynastki nie będzie w tym roku podwyżek znaczących również i niektórym pracownikom bardziej się będzie teraz dla nich opłacało zwolnić i zatrudnić jeszcze raz by chociaż te 140 zł wyszarpać więcej po 3 miesiącach.

5
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudzień 06, 2018, 23:00:06  »
Witam po długiej nie obecność zebrałem siły do konwersacji na tym forum.
1. Pani Aniu czy ktoś kontroluje nasze inwestycje od początku do końca ponieważ na razie bez szczegółów (tak ja Pani prosiła) są one nie najlepszej jakości i mam wrażenie niedopilnowane. Piszę tu np. O fosforowym (Taczka w ruch cały czas), odsiarczaniu, i niech będzie jeszcze suszarnia na nawozach.(Jeżeli nie wie Pani o czym piszę będę mógł rozwinąć myśl.)

2.Druga rzecz która jest chora to bardzo często się zdarza że uruchomienie jakieś odstawionej bądź nowo złożonej maszyny odbywa się popołudniami albo w weekendy i zostawia się pracowników z tym samych by kierownik,mistrz lub osoba za nadzór odpowiedzialna nie miała z tym nic wspólnego.

3.Trzecia sprawa już poruszana na tym forum jak na razie olana. Kiedy będą wprowadzane jakieś standardy normy dobre obyczaje w sprawie wniosków o podwyżkę. Ciagle tak jest że kierownik mówi że wysłał i tyle nic więcej ani widu ani słychu a człowiek czeka i się łudzi. Myślę że z takim problemem kierowniczka kadr powinna sobie poradzić śpiewająco czas na bardziej godne traktowanie pracowników.

6
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 05, 2018, 09:19:14  »
Życie, tak jak Pan pisze partia od lat otwierała wiele drzwi odkąd ten zakład istnieje. Choć drzwi są coraz bardziej domykane. Osoby, które zrobiły dodatkowe uprawnienia zakończone egzaminami powinny otrzymać podwyżkę. Niedawno interweniowałam w sprawie kilku osób z EC, które zrobiły państwowe uprawnienia a wnioski o podwyżkę zostały wstrzymane. Sprawa jest jeszcze raz analizowana.
Trzeba będzie odnaleść bohaterów tej historii.Czy oczywistą analizę przeszli już pozytywnie i jak długo trwa ich never ending story. Cieszy mnie to że wypełniła Pani swój obowiązek i wiem że wiecej nic Pani nie może zrobić tylko to pokazuje w jakiej firmię pracujemy. Szumne obietnice a potem rzeczy oczywiste są pomijane a ludzie okłamywani. Było to juz setki razy poruszane nie chce mi się narazie powtarzać.

7
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 29, 2018, 23:19:29  »
Np.staż i doświadzenie (przykład).
W prawie jest zapisana taka sytuacja, takie osoby powinny dostawać dodatek stażowy.
żeby pójść porozmawiać ze swoimi kierownikami to już odwagi nie mają.
A kto powiedział, że nie mają? Mają. Ale jak człowieka pracującego "porządnie" wnioski tkwią u Dyrektorów pod stertami gazetek, a " samych swoich" się nagradza solidnymi podwyżkami to niestety tego nie przeskoczymy.
Zgadzam się. Czy przeskoczymy czy nie chodzić trzeba bo milczenie dla tych ważniaków oznacza zgodę na taki stan rzeczy.
Bo przecież nie możliwe jest by ktoś przez 10 lat za takie pieniądze tu siedział i się umartwiał.
Osobiście znam kilka osób, które mają już dosyć tego i uczą się języków by za rok podziękować jak mówisz "liderowi" za współpracę.
Powiem Ci że niesamowite jest to bo ja z młodszymi kolegami robimy to samo :) Uczymy się akurat razem angielskiego. Rozmawiamy ze sobą robimy aplikacje do nauki języka. Dwóch chodzi do szkoły językowej. Czyli nie tylko my o tym myślimy widzę.
 Cierpliwość się kiedyś skończy i czas godniej pożyć będzie.


Post Merge: [time]Wrzesień 29, 2018, 23:24:39 [/time]
Nie byłam tam jako wycieczka.
Z 15 lat temu pracowałam w audycie wewnętrznym. Audytowałam magazyn części zamiennych. Magazyn- jakieś z kilka mln. Finał- poszło na złom za grosze. Koszty /straty poniósł zakład. Przykładowo były trzy zwoje kabla po 150 m. Dwunastożyłowego. Koszt wtedy ok pół miliona. Kupiony na potrzeby komputeryzacji mocznika. Nigdy nie został wykorzystany. Zapas... Zapasy na wszystko co ważne w tym zakładzie to koszt ok. Kilkunastu mln jak nie więcej, bo każda jednostka chciałaby mieć swój zapas. Sam grzejnik na amoniaku to ok 12 mln a też by się przydał zapasowy.
Spokojnie jeżeli Pani uważa że zapas akurat tych elementów jest wiecej wart niż postój EC i Amoniaku. (Odstawienie i najechanie i bezproduktywne dni świeżo po postoju remontowym) to widocznie tak musi być. A to że ktoś nie dokończył inwestycji kabla nie wykorzystał to chyba sprawa dla menadżera specjalisty do spraw inwestycji projektów .... a kabel można było spróbować sprzedać po cenach rynkowych ale łatwiej złomować.

8
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 29, 2018, 22:54:59  »
Ale nie ma co uruchamiać francuskiego generała Focha.
Każdy kto pracuje w zakładach wie, że przynależność polityczna otwiera wiele drzwi.
Nawet gdy nie ma aktualnie wolnego miejsca, to można stworzyć fikcyjne stanowisko.
Np stanowisko głównego specjalisty ds projektu... w miejsce kropek wpisuje się cokolwiek.
I człowiek jest.
I dyszka wpada ;D
A później jest dylemat skąd wziąć pieniądze na dotrudnienie kilku osób na zmianie.
Wystarczy kilku takich politycznych specjalistów, menadżerów aby skutecznie czyścili fundusz płac.
A później nie ma pieniędzy na symboliczne podwyżki za podniesienie kwalifikacji.
Ja podniosłem kwalifikację, miałem obiecaną podwyżkę i czekam już prawie rok.
Po prostu żenada a nie żaden Lider Rynku
Smutna rzeczywistość ...Na która nie wiem czemu tak łatwo ludzie się godzą...

Post Merge: [time]Wrzesień 29, 2018, 22:57:03 [/time]
Więc dobrze by było żeby pracodawca widział w nas partnerów a nie petentów żebrzących z czapką w ręku o jałmużnę.
O tym piszę że, pracownik nie jest żadnym partnerem do rozmowy

Post Merge: Wrzesień 29, 2018, 23:03:49
A dla mnie ciekawą informacją byłoby średnia pensja pracownika fizycznego i srednia pensja biurowca. Wtedy byśmy zobaczyli zaklamaną rzeczywistość.
I po co chcesz się załamywać ... Robol ma być zadowolony z pseudo dodatków ( które mają mu rekompensować zdrowie) gdy biurowiec ma taką podstawę ;) a nawet więcej.

9
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 28, 2018, 23:16:39  »
Bo pracownik, który pracuje rok z groszem ma prawie tyle co ten, który pracuje 10 lat.
Dlaczego ciągle ludzie w tym komunistycznym zakładzie żałują pieniedzy drugim ludzią? Jeżeli osoba pracuje 2 lata druga pracuje 10 lat wykonują te same obowiązki pozdawały te same wewnętrzne egzaminy, ma te same kursy. Dlaczego ma niby mniej zarabiać? Dlaczego nie walczycie by podnieś najniższą stawke do godnych zarobków by się skończyła karuzela z ludzmi by człowiek po takich miesiącach wrzesień i październik nie zastanawiał czy warto ciągnąć prace u lidera. Jeszcze jedno w tym zakładzie jest coś akiego jak dyskryminacja ze względu na płace ale szkoda pisania.
Odp dostałeś.
To mnie Panowie szczerze pisząc załamaliscie bo człowiek się jeszcze łudził że może za pare lat wyjdzie z tej najniższej zacznie lepiej żyć. Bo przecież nie możliwe jest by ktoś przez 10 lat za takie pieniądze tu siedział i się umartwiał. Pare razy było to powtarzane ludzie się nie szanują w tym zakładzie i kraju(chcą by inni ich szanowali). Potem jeszcze jak komuś się uda coś wiecej wyszarpać to mu chorobliwie zazdroszczą i jęczą ale żeby pójść porozmawiać ze swoimi kierownikami to już odwagi nie mają.

Post Merge: Wrzesień 28, 2018, 23:23:02
Nie myślę tak proszę Pana. Błędów popełniam pewnie więcej ale akurat nie ten, który Pan wskazał.  Natomiast omawianie awarii to jest na innym forum. Wewnątrz zakładów. Znam dokładne przyczyny awarii bo byłam tam dość dlugo późno wieczorem  i przeszłam z dyrektorem i starszym mistrzem każdy kawałek aż do 28 m. Natomiast nie jest to miejsce do omawiania awarii. Czasami trzeba coś pozyczać jak przykładowo klucz pneumatyczny który kosztuje ćwierć miliona a używa się go „raz na ruski rok”.
Tylko że klucz się odda a części zamiennych już raczej nie ;) chyba że po postoju bedzie to wycinane. Tak wiem wycieczek pewnie było tam wiele bo czas postoju spokojnie na to pozwolił.

10
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 28, 2018, 22:59:16  »
Masamix_proszę nie pisać domysłów o awarii. Awarii nie uległy blachy.

Post Merge: Wrzesień 28, 2018, 17:17:59
Nie piszę domysłów sama pani napisała że nie jest to miejsce do opisywania awarii. Wiec zrobiłem to bardzo ogólnie jeżeli Pani chce moge to zrobić tu szczegółowo nie ma problemu. Napisałem blachy w takim do myśle że gdy w auto zżera szybko np. rdza to mówimy potocznie że ma chujowe blachy. A jaki element się zepsuł to taki rebus takie coś o kształcie elementu wokół którego tańczą niektóre panie wieczorami. :)
Teraz na poważnie wg mnie jest głupotą dostosowywanie się do jakiego iso które zabrania trzymania części zapasowych. Potem wydłuża się remont i naprawa bo trzeba pożyczać części np od elektrociepłowni w Niemczech.
Pani Ania popełnia jeden błąd myśli że ludzie z całego zakładu ze sobią nie rozmawiają i nie omawiają patologi i wydarzeń jakie się dzieją.

11
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 27, 2018, 23:24:12  »
RPzpl- Ma Pan rację. Tak jest napisane. Przepraszam. Wyjaśniajac decyzję o transakcji podejmie walne Grupy Azoty S.A. (Tarnów).
Po pierwsze raczej nie kupią, to takie mydlenie oczów na podbicie cen akcji. A jeżeli sie uda to kupią tak jak nas kupili my nie mogliśmy przez polityków dostać kredytu (zakaz udzielenia jakiegokolwiek kredytu padł dzięki politykom). Za to Tarnów dzięki swojemu mieszkańcowi Ministrowi Gradowi wziął kredyt i nas kupił i my im spłaciliśmy ten kredyt. (chyba w ciągu dwuch lat)

Co do słów jak to wszyscy ciężko pracują myślą co tu robić żeby się nie narobić w tych Związkach i w kierownictwie. To jest jeden największy zarzut pracownik nie jest partnerem do rozmowy w tej fimie. Jest tylko do roboty oczywiście że znajdą się czarodzieje co pokłamią prosto w oczy ale i z ich słów nic nie wynika. Na każdym kroku jest się tu okłamywanym zaczynając od rozmowy rekrutacyjnej a na obietnicach podwyżek indywidualnych kończąc.Nie szanujecie ludzi nie spodziewajcie się że ktoś będzie was szanował.

!!!!!Rpzpl Co do premii to tak również słyszałem że ma być okrojona nawet poniżej połowy.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Post Merge: Wrzesień 27, 2018, 23:36:11
Cytat: An_na w Wrzesień 20, 2018, 11:15:14
po próbnym jest umownie ustalone podwyżka 200 zł, po okresie na czas określony kolejne 200.
Czyli 400 złotych. Czy Ci ludzie co kilka lat temu nie dostali co umowę podwyżek dostaną te 200 + 200?
???
Jestem tylko ciekaw czy również byłeś zatrudniony na najniższą krajową? Jak te osoby które maja te słynne 400 zł brutto ? I czy chesz się z nimi zamienić i pracować za 2550 zł na ręke?


I pytanie odnośnie ostatniego postoju na ec. Kto ponosi odpowiedzialność za ten postój i czy zostanie ukarany. tylko żeby nie było, zaraz, że to zwykli robole nabroili...
Awaria wynika z tego że pewnie przy remoncie generalnym została wybrana blacha najtańsza która wytrzymała około 4,5 roku.... To kogo by za to ukarać chym ...
Myśle że złóżmy się wszyscy na ten wymuszony postój naszą premią w październiku. ;) Jak jedna wielka rodzina

12
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 19, 2018, 09:52:14  »

Odsyłam dlatego do ZUZP. Taryfikator.

Pani Anno, ponawiam pytanie, które zadałam 4 września, ale do tej pory nie dostałam odpowiedzi:


W 2016 roku nowo zatrudnionym pracownikom udostępniano na pendrive'ach m.in. "Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. zawarty w dniu 02.08.2011 r. z mocą obowiązującą od dnia 01.09.2011 r. Tekst jednolity zawiera Protokoły Dodatkowe: Nr 1/2012, 2/2013, 3/2013".
 
Czy Załącznik nr 1 do tego ZUZP z 2013 roku obowiązywał nadal w 2016 roku - nie zmieniono w międzyczasie stawek dla poszczególnych kategorii zaszeregowania?
Stawki wynagrodzenia zasadniczego zaczynają się od kwoty 1.600 zł (kat. I). Takie było najniższe wynagrodzenie w 2013 roku, ale w 2016 roku już 1.850 zł.

Czy tabela ta była nadal aktualna w 2016 roku i obecnie również obowiązuje???
Przyzwyczaj się do tego ostanio zostało tutaj poruszonych wiele ważnych kwestii ale Zarząd i tym bardziej Związki zawodowe mają to w dupie. Nikomu nie zależy na tym zakładzie a tym bardziej na ludziach tu pracujących tylko słysze gdyby nie zakłady była by tu pustynia śmiechu warte. Goleniów i Stargard a i nawet Szczecin który miał być pustynią bez Stoczni dają sobie spokojnie radę.

13
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 10, 2018, 16:29:35  »
Oczywiście że nie mają  np na Bieli nie mają
Błąd, na bieli tez mają styczność z kwasami, jak i czarna, tak tez i biała.
Proponuje przy cytowaniu i czytaniu uwzględnić emotikony ;) Tak na bieli maja styczność z kwasem w takich małych wannach ;)

14
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 10, 2018, 12:16:22  »
https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/grupa-azoty-za-1-mld-zl-kupuje-niemieckiego-producenta-nawozow-specjalistycznych,330010_1_0_0.html
Artykuł ciekawy tylko za bardzo życzeniowy i pudrowany. Ciekawsze są komentarze pod nim pokazującę że samym czarowaniem nie zmylisz ludzi.

Post Merge: Wrzesień 10, 2018, 12:17:32
Po za tym kiedy zwykli zjadacze chleba. Dowiedzą się o czym ZZ dyskutują na spotkaniach z Radą?

15
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 09, 2018, 22:43:19  »
Pakiet stomatologiczny dlaczego jest tylko na fosforowym  inne wydziały nie mają styczność z kwasem.
Oczywiście że nie mają ;) np na Bieli nie mają ;D

Post Merge: Wrzesień 09, 2018, 22:44:11
Witam , nie ma większych problemow na zch Police niż problem śniadaniowy serio ? ludzie polowa magazynów i wytwórni jest do  remontu a wy o śniadaniach piszecie :]
Są np. moja pensja jest do remontu :(

Strony: [1] 2 3 4