Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Kamilla

Strony: [1]
1
Sprawy bieżące / Nowe podwyżki za śmieci
« dnia: Września 16, 2020, 22:01:50  »
Słyszałam o nowych podwyżkach za śmieci w Policach. Na gminnej stronie są propozycje dla bloków ale śmieciowi pracownicy ujawniają, że na wioskach i domach jednorodzinnych w Poliach będą śmieci od osób tylko znaczne droższe niż do tej pory. Mówią, że będzie trochę mniej niż 30 zł od osoby  - ciekawe czy to prawda?  :(  Ciekawe, jakie kary nalicza gmina firmie śmieciowej za nieterminowe odbiory śmieci. Np. szkła czy papieru z blokowisk, mam na myśli os. Anny Jagiellonki (Roweckiego, 1 Maja, 26 Kwietnia, Przyjaźni) ale może też na innych osiedlach bywa podobnie?  Na tych ulicach np. szkło ma być odbierane w każdy piątek a bywa, że szklane śmieci walają dookoła się przez sobotę i niedzielę bo pojemniki są przepełnione już w piątki i często nie są zabierane nawet do połowy przyszłego tygodnia. W Spółdzielni Chemik znają temat bo często z sąsiadami skarżymy się na syf ale rozkładają ręce. niektórzy znajomi zamierzają zakładać kamerki skierowane na śmietnik bo śmieciowi urzędnicy uskuteczniają tę samą śpiewkę, że dojazd do śmietników zastawiają samochody. Przy 26 Kwietnia i 1 Maja nie jest to prawdą. Mamy płacić dużo drożej a kubły nie są też myte, śmieci nie są zabierane na czas i syf na osiedlach jest coraz większy. A niedługo liście (BIO) zaczną spadać z drzew i znowu nie będą chcieli ich zabierać z osiedli  :( :( :(  A, i jeszcze jedno. Ma być drożej a na osiedlach na 1 wieżowiec przypada często 1 kubeł 120 litrowy, brązowy na BIO  (na Wróblewskiego nie wszędzie są te kubły) w czasie gdy w domach jednorodzinnych np. w Jasienicy przypada 1 brązowy kubełek na 1 dom nawet gdy mieszka w nim 1 osoba. To jaka to segregacja??? A podwyżki szykują się ogromne. Porównanie proste: 1 - 4 osób w domu jednorodzinnym = 1 kubeł 120 litrów na BIO a na około 200 osób (1 klatka w wieżowcu) = 1-2 brązowych kubłów 120 litrowych na tę klatkę albo nawet czasem na cały blok. Czy to nie fikcja z tą segregacją???

2
Sprawy bieżące / Rodzinne wypady na zakupy do Lidla i Biedronki
« dnia: Kwietnia 18, 2020, 16:26:18  »
Niektórzy ludzie nie mają za grosz szacunku dla innych. W tak trudnym czasie, kiedy do sklepu wchodzi się pojedynczo a na zewnątrz czeka bardzo długa kolejka - niektórym ludziom zachciewa się zakupów rodzinnych z dziećmi. Owszem, wchodzą pojedynczo. Za to w sklepie całe rodzinne grupki tracą dużo czasu biegając za dziećmi i spełniając ich zachcianki. Można zrozumieć matkę samotną, która nie ma możliwości zapewnienia dzieciom opieki na czas zakupów. Ale jeśli do sklepu wybiera się matka, ojciec oraz dzieci to już gruba przesada. Wystarczyłoby zrobić listę zakupów i jeden z rodziców wszedłby do sklepu po wszystko.

3
Trudne tematy / TOZ POLICE potrzebuje zrozumienia i wsparcia
« dnia: Lutego 17, 2019, 13:31:50  »
 Poniżej przedstawiam post TOZ u z Polic.
Osoby działające w tym TOZ nie są zatrudnione ani przez Gminę ani nie są na etacie Schroniska w Dobrej.
Panie zajmujące się leczeniem, opieką, sterylizacją, odbieraniem zwierząt od ludzi, którzy się nad nimi znęcają, adopcjami kotów, dokarmianiem w różnych częściach gminy (wioski należące do gminy i Police) robią to za darmo, nikt ich w tym celu nie zatrudnia na etacie. Pracę tę wykonują w swoim prywatnym czasie całkowicie za darmo.
Aby wyłapać bezdomne koty do kastracji i sterylizacji muszą jeździć z klatkami i transporterkami środkami komunikacji miejskiej.
Nie jest im łatwo. Nie mając samochodu nie w każdy zakątek gminy mogą dojechać. Pozostawiając koty wolnożyjące samym sobie bez sterylizacji i kastracji dopuścimy do niekontrolowanych rozmnożeń. Głodujące koty nie mają siły polować i są łatwym kąskiem dla lisów, kun i innych drapieżników.
Schronisko w Dobrej, mimo, że Gmina Police daje na nie bardzo dużo pieniędzy (coś około 500 000 zł na rok) nie chce przyjmować bezdomnych kotów z Polic powyżej 3 miesiąca życia. Do schroniska w Dobrej bezdomne psy przywozi patrol SM lub Policji. A koty chore i okaleczone oraz te wyrzucone z domów trafiają najczęściej do TOZ Police.
Gmina Police poza 20 000 zł na cały rok, o których mowa w poniższym poście udostępnia za darmo dla TOZ 2 małe pomieszczenia w którym jedno dla zwierząt a drugie to biuro + toaletę. Gmina płaci również za prąd i wodę. To wszystko od Gminy Police dla organizacji pożytku publicznego, która działa dla dobra zwierząt bezdomnych, maltretowanych, często okaleczonych przez człowieka, oraz tych, których z racji wieku (powyżej 3 miesiąca życia) do polickiego schroniska w Dobrej nie chcą przyjąć. Nadmienić należy, że pomieszczenia + media gmina opłaca również np. związkom emerytów, diabetyków itp. To szczytny cel ze strony gminy ale tego typu związki działają dla samych siebie a TOZ w Policach niesie pomoc braciom mniejszym w całej gminie.
Czy są w naszej gminie, w tym w Policach osoby, które dostrzegają ciężką pracę osoby pracującej za darmo w TOZ?
Jeden z radnych na sesji Rady Miejskiej wystąpił do Burmistrza Polic z prośbą o utworzenie etatu dla jednej osoby w TOZ. Ten Pan dostał odpowiedź odmowną.
W delikatnym tłumaczeniu wychodzi, że TOZ dostaje pomieszczenia + media za darmo więc powinni się cieszyć :-(
Jeśli ktoś ma ochotę czasem pomóc w TOZ to zapewne dla Pani Izabeli będzie to bardzo duże odciążenie.
Pani Izabela w siedzibie TOZ jest codziennie po godz. 18 czyli po godzinach swojej pracy zawodowej. A oto poniżej kopia postu TOZ:

[font=]Posty[/font][/b]

[font=]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-1/p112x112/15589935_806162922855737_4837414517157451382_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=d3db38561fe9fd544f565b30696ce66f&oe=5CEF26CC[/font]

Toz Oddział W Policach
21 grudnia 2018Jak wiecie miałyśmy zamykać TOZ w Policach lub komuś go przekazać... Jednak brak jest chętnych, a i bidy jakie non stop znajdujemy i im pomagamy nie pozwalają nam je porzucić i zamknąć siedziby https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t24/1.5/16/1f641.png :(
[font=]Z tego powodu prosimy o pomoc... bo miało nas od stycznia już nie być... A my dalej dzialamy! Dalej pomagamy! Dalej mamy pełne ręce roboty i dużo wydatków na leki, jedzenie, weterynarzy! Czy chce ktoś nas wesprzeć chociaż złotówką? Bardzo prosimy o wsparcie! Bez waszej pomocy same nie damy radę![/font]
https://pomagam.pl/pomocdlatozpolice
[font=]Oczywiście dostajemy z gminy około 20 tys. zł Pieniążki otrzymujemy w kwietniu i musimy wydać je do grudnia.Od stycznia do kwietnia żyjemy z datków,bo z gminą musimy się z pieniędzy rozliczyć do grudnia,nie możemy sobie zostawić puli pieniędzy na te pierwsze miesiące.Wystarczy podzielić te pieniądze na miesiące,a wyjdzie 1666,66zł na miesiąc. Musimy za te 1666 zł przez miesiąc utrzymać kilkadziesiąt zwierząt,kupić jedzonko, żwirek, podkłady, opłacić weterynarzy, zabiegi, kupić środki czystości, bilety na przejazdy do wetów, na interwencje.Musimy kupić karmę dla karmicieli wolno żyjących kotów, opłacić sterylizacje wolno żyjących kotów,z gminy mamy finansowane około 40 zabiegów, a sterylizujemy rocznie około 200 zwierząt.Niekiedy koszta leczenia zwierzaków przekraczają 500zł i więcej(badania krwi,prześwietlenia ,operacje).Wystarczą trzy ciężkie przypadki w miesiącu, a nie mamy pieniędzy i wtedy organizujemy zbiórki... Bardzo prosimy o wsparcie! Bez waszej pomocy nie damy rady![/font]

Pozwolę sobie przytoczyć część zapisu z gminnej strony:

Do zakresu działania Wydziału Ochrony Środowiska należy między innymi:
- Realizacja zadań związanych z ochroną zwierząt oraz z zapobieganiem i zwalczaniem bezdomności zwierząt na terenie gminy,
- Współpraca ze stowarzyszeniami, których celem jest ochrona środowiska oraz ochrona zwierząt,
Odnośnik pierwszy – polega na tym, że gmina finansowuje około 40 sterylizacji kotów oraz daje dotację dla TOZ Police 20 000 zł na cały rok – To cała realizacja zadania wydziału ochrony środowiska, związana z ochroną zwierząt poza schroniskiem, do którego przyjmują koty do 3 mies. życia i te starsze ale tylko bardzo ciężko chore.
20 000 zł na rok musi starczyć w TOZ na karmę dla zwierząt w siedzibie TOZ i wolnożyjących karmionych przez karmicielki, żwirek, podkłady, na opłaty weterynarzy za po nadliczbowe kastracje sterylizacje (jest ich około 200 rocznie a gmina płaci za około 40), zabiegi operacyjne, leczenie, (każda wizyta u weterynarza kosztuje drogo), środki czystości, bilety na przejazdy do weterynarzy oraz na przejazdy na interwencje do zgłaszających, że ktoś się znęca nad zwierzakami lub gdzie trzeba odebrać maltretowane zwierzaki.
Odnośnik drugi – poza dotacją przyznaną raz w roku brak właściwej współpracy pomiędzy Gminą i TOZ.
Pan z wydziału ochrony środowiska pracuje do godz. 15 a pani zajmująca się zwierzętami w TOZ, z uwagi na to, że działa w TOZ charytatywnie, nie jest zatrudniona przez gminę więc w siedzibie TOZ jest codziennie po godz. 18 – po skończeniu pracy zarobkowej na swoje utrzymanie.
Pracodawca Pani Izabeli nie wykazuje woli zwalniania jej nawet na godzinę w ciągu dnia z pracy a Pan z wydz. Ochrony środowiska nie wykazuje woli aby się spotkać i porozmawiać o potrzebach TOZ poza godzinami Jego pracy.
Mało tego, gdy zadzwoniłam do działu ochrony środowiska z pytaniem co zrobić z kilkunastoma bezpańskimi kotami z działek, które nie dość, że są poprzeziębiane to za miesiąc zaczną się rozmnażać to Pani z tego działu powiedziała, że to pytanie nie do niej i że mam dzwonić do TOZ bo gmina się tym nie zajmuje. A przecież gmina zatrudnia wyłapywacza, płaci za schronisko w Dobrej, w której mają również lecznicę.
To cała SUPER współpraca gminy z TOZ.

Post Merge: [time]Luty 17, 2019, 18:38:24 [/time]Toz Oddział W Policach udostępnił(a) post.[/size]21 godz.[/size][/size] ·
[/size][size=0px]:([/size]
Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: pies

Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Izabela Trey[/size]22 godz.[/size]

Sunia po zmarłej osobie, oczywiście nie wysterylizowana, rodzina laskę położyła, a cały problem łącznie ze szukaniem domu spadł na nas, no bo przecież od tego jesteśmy !!! Dzisiaj na sygnale Irena leciała z sunią do weta na sterylizację bo miała ropomacicze i ropa się lała ciurkiem. Kiedy ta bezduszność i nie odpowiedzialność się w końcu skończy ????[/font]


Post Merge: Lutego 17, 2019, 18:40:25Toz Oddział W Policach udostępnił(a) post.[/size]15 lutego o 22:59[/size][/size] ·
Obraz może zawierać: kot i w budynku

Obraz może zawierać: kot i w budynku

Obraz może zawierać: kot i w budynku

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i kot
Izabela Trey[/size]15 lutego o 22:42[/size]
Tak jak się spodziewałam, kici nikt nie szuka, została podrzucona w miejsce gdzie dokarmiam koty od lat. Za kilka dni zostanie wykastrowana i będzie szukała domku. Jest ogromnym, gadającym pieszczochem i bez przerwy trzeba ją nosić na rękach
[/size]🙂[/size]😍[/font]

4
Tematy różne / TOZ POLICE potrzebuje zrozumienia
« dnia: Lutego 16, 2019, 19:34:08  »

Poniżej przedstawiam post TOZ u z Polic.
Osoby działające w tym TOZ nie są zatrudnione ani przez Gminę ani nie są na etacie Schroniska w Dobrej.
Panie zajmujące się leczeniem, opieką, sterylizacją, odbieraniem zwierząt od ludzi, którzy się nad nimi znęcają, adopcjami kotów, dokarmianiem w różnych częściach gminy (wioski należące do gminy i Police) robią to za darmo, nikt ich w tym celu nie zatrudnia na etacie. Pracę tę wykonują w swoim prywatnym czasie całkowicie za darmo.
Aby wyłapać bezdomne koty do kastracji i sterylizacji muszą jeździć z klatkami i transporterkami środkami komunikacji miejskiej.
Nie jest im łatwo. Nie mając samochodu nie w każdy zakątek gminy mogą dojechać. Pozostawiając koty wolnożyjące samym sobie bez sterylizacji i kastracji dopuścimy do niekontrolowanych rozmnożeń. Głodujące koty nie mają siły polować i są łatwym kąskiem dla lisów, kun i innych drapieżników.
Schronisko w Dobrej, mimo, że Gmina Police daje na nie bardzo dużo pieniędzy (coś około 500 000 zł na rok) nie chce przyjmować bezdomnych kotów z Polic powyżej 3 miesiąca życia. Do schroniska w Dobrej bezdomne psy przywozi patrol SM lub Policji. A koty chore i okaleczone oraz te wyrzucone z domów trafiają najczęściej do TOZ Police.
Gmina Police poza 20 000 zł na cały rok, o których mowa w poniższym poście udostępnia za darmo dla TOZ 2 małe pomieszczenia w którym jedno dla zwierząt a drugie to biuro + toaletę. Gmina płaci również za prąd i wodę. To wszystko od Gminy Police dla organizacji pożytku publicznego, która działa dla dobra zwierząt bezdomnych, maltretowanych, często okaleczonych przez człowieka, oraz tych, których z racji wieku (powyżej 3 miesiąca życia) do polickiego schroniska w Dobrej nie chcą przyjąć. Nadmienić należy, że pomieszczenia + media gmina opłaca również np. związkom emerytów, diabetyków itp. To szczytny cel ze strony gminy ale tego typu związki działają dla samych siebie a TOZ w Policach niesie pomoc braciom mniejszym w całej gminie.
Czy są w naszej gminie, w tym w Policach osoby, które dostrzegają ciężką pracę osoby pracującej za darmo w TOZ?
Jeden z radnych na sesji Rady Miejskiej wystąpił do Burmistrza Polic z prośbą o utworzenie etatu dla jednej osoby w TOZ. Ten Pan dostał odpowiedź odmowną.
W delikatnym tłumaczeniu wychodzi, że TOZ dostaje pomieszczenia + media za darmo więc powinni się cieszyć :-(
Jeśli ktoś ma ochotę czasem pomóc w TOZ to zapewne dla Pani Izabeli będzie to bardzo duże odciążenie.
Pani Izabela w siedzibie TOZ jest codziennie po godz. 18 czyli po godzinach swojej pracy zawodowej.


[/size]Posty[/color]


[/size]Toz Oddział W Policach[/size]21 grudnia 2018[/size][/size] ·

Jak wiecie miałyśmy zamykać TOZ w Policach lub komuś go przekazać... Jednak brak jest chętnych, a i bidy jakie non stop znajdujemy i im pomagamy nie pozwalają nam je porzucić i zamknąć siedziby [/size][size=0px]:([/size]
 Z tego powodu prosimy o pomoc... bo miało nas od stycznia już nie być... A my dalej dzialamy! Dalej pomagamy! Dalej mamy pełne ręce roboty i dużo wydatków na leki, jedzenie, weterynarzy! Czy chce ktoś nas wesprzeć chociaż złotówką? Bardzo prosimy o wsparcie! Bez waszej pomocy same nie damy radę!
 
https://pomagam.pl/pomocdlatozpolice
 Oczywiście dostajemy z gminy około 20 tys. zł Pieniążki otrzymujemy w kwietniu i musimy wydać je do grudnia.Od stycznia do kwietnia żyjemy z datków,bo z gminą musimy się z pieniędzy rozliczyć do grudnia,nie możemy sobie zostawić puli pieniędzy na te pierwsze miesiące.Wystarczy podzielić te pieniądze na miesiące,a wyjdzie 1666,66zł na miesiąc.Musimy za te 1666 zł przez miesiąc utrzymać kilkadziesiąt zwierząt,kupić jedzonko,żwirek,podkłady,opłacić weterynarzy,zabiegi,kupić środki czystości,bilety na przejazdy do wetów,na interwencje.Musimy kupić karmę dla karmicieli wolno żyjących kotów,opłacić sterylizacje wolno żyjących kotów,z gminy mamy finansowane około 40 zabiegów,a sterylizujemy rocznie około 200 zwierząt.Niekiedy koszta leczenia zwierzaków przekraczają 500zł i więcej(badania krwi,prześwietlenia,operacje).Wystarczą trzy ciężkie przypadki w miesiącu,a nie mamy pieniędzy i wtedy organizujemy zbiórki... Bardzo prosimy o wsparcie! Bez waszej pomocy nie damy rady![/font]


Post Merge: Lutego 16, 2019, 22:18:53

Dodać należy, że z
apewnienie opieki
[/size][/color]
nad
[/size][/color]
bezdomnymi
[/size][/color]
zwierzętami
[/size][/color]
jest
[/size][/color]
zadaniem
[/size][/color]
własnym
[/size][/color]
gminy
[/size][/color]
. Sposób jego realizacji wynika z ustawy o
[/size][/color]
ochronie
[/size][/color]
zwierząt, a także z gminnego programu opieki
[/size][/color]
nad zwierzętami
[/size][/color]
.
[/size][font=]Do (polickiego) zakresu działania Wydziału Ochrony Środowiska należy w szczególności:[/color][/size][/font]
pkt. 10:
[/size]realizacja zadań związanych z ochroną zwierząt oraz z zapobieganiem i zwalczaniem bezdomności zwierząt na terenie gminy[/color]

[/size]pkt. 11 : współpraca ze stowarzyszeniami, których celem jest ochrona środowiska oraz ochrona zwierząt,[/color]

[/size] Ładnie to wygląda na papierze. W punkcie dziesiątym zadanie realizowane jest w szczególności do psów, kotów do trzeciego miesiąca życia albo tych nielicznych, które wymagają leczenia, przywiezionych przez patrole policji np. gdy jedyny właściciel umrze to sąsiad za zgodą gminy może przywieźć nawet dorosłego, udomowionego kota do schroniska. Taki przypadek był na osiedlu w Policach. Jedyny właściciel zmarł w domu a jego dwa dorosłe udomowione koty zawieziono do schroniska w Dobrej. Czy koty jeszcze tam są, czy też wypuszczono je do lasy to trzeba sprawdzić. Większość kotów jednak trafia do TOZ o którym mowa we wcześniejszym poście. [/color]

[/size]Realizacja punktu 10
przez wydział ochrony środowiska polega na tym, że gdy zadzwoniłam do nich, że na działkach jest kilkadziesiąt kotów, które niedługo się zaczną mnożyć to od pani urzędniczki pracującej z panem od zwierząt dowiedziałam się, że oni się tym nie zajmują. Mam dzwonić do TOZu.

[/size]W TOZ nie ma osoby na etacie więc Pani Izabela po powrocie z pracy, (o tej porze roku jest ciemno) nie jest w stanie jechać autobusem do Pilchowa czy na wysypisko i wyłapywać koty do sterylizacji. Ileż takich kotów jednorazowo przewiezie autobusem 103 do weterynarza?? [/color]
[/size]Gmina zatrudnia osobę do wyłapywania psów ale nie kotów.[/color]

[/size]Realizacja punkty 11. Współpraca z TOZ polega na tym, że Gmina zwalnia TOZ z opłaty za pomieszczenie, wodę i prąd oraz przyznaje 20 000 zł na cały rok i musi to wystarczyć na karmę dla zwierząt, na opłatę za leczenie w prywatnych gabinetach weterynaryjnych sterylizacje bo weterynarze mają zapłacone za 40 zabiegów a w ciągu roku jest ich około 200., itp. Pan z Gminy nie pojawia się w TOZ bo Jego dniówka kończy się o godz. 15 a Pani Izabela pojawia się w TOZ po skończeniu pracy, czyli o godz. 18 więc nie sposób się spotkać. Nic by się nie stało gdyby Pan z ochrony środowiska miał więcej empatii i wyrozumiałości. Gdyby poświęcił jedną godzinę w tygodniu aby porozmawiać o potrzebach i bolączkach TOZ. Aby wspólnie zaradzić problemom. Może skoro schronisko również w części należy do Gminy Police to może Urzędnik powinien przedstawić sprawę na spotkaniu z Burmistrzem aby doprowadzić do zacieśnienia współpracy TOZ i Schroniska w DOBREJ. Wystarczy odrobina dobrej woli ze strony urzędnika, Pana od ochrony zwierząt albo jeśli nie lubi zwierząt niech się zajmie drzewami.[/color]

Strony: [1]