• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - deColberg

Strony: [1]
1
Historia / [Okolice Polic] Mapa zabytków i innych ciekawych miejsc
« dnia: Październik 14, 2017, 22:57:07  »
Ave,

Tworzę sobie powoli w wolnych chwilach mapę ciekawych miejsc, zabytków, przedwojennych domostw i zagród, itp. Sporo obiektów (domów, zagród) zaznaczam jako potencjalne zabytki "do sprawdzenia" (kolor niebieski), zabytki rejestrowe mają tutaj kolor ciemnoczerwony. W dodatku zaznaczam obszarowo mniej więcej tereny dawnych założeń folwarcznych, cmentarzy, parków i coś co nazwałem OOKR - obszary ochrony krajobrazu ruralistycznego - potencjalne obszary do bardziej szczegółowej ochrony np. poprzez mpzp lub też inne formy (niestety nasza ustawa o ochronie zabytków nie przewiduje takich form ochrony obszarowej).

Do zaznaczania i sprawdzania (np. gdzie były dawne zagrody) wykorzystuję m.in. mestischblatty (z oldmapsonline.com), Geoportal, fajna tez jest mapa na zamki.pl - nałożyli mestischblatty na mapę google, warto sprawdzic.

Powiedzcie mi, czy jest sens tego? Wydaje mi się, ze jakiś jest. Google Maps daje dodatkowo pewne możliwości, można dodawać w opisie informacje o obiektach, linki...

Ubolewam, że tak wiele zabytków nierejestrowych znika z krajobrazu - dawne chałupy, domy, stodoły i inne budynki gospodarcze. Warto byłoby je jakoś skatalogować i chociaż porobić zdjęcia (które mogłyby być np. zamieszczone na Fotopolsce, z resztą jak byłem w Tanowie to zrobiłem zdjęcia częsci obiektów i tam wrzuciłem).

Przyjmę też wszelkie uwagi, wskazówki, wnioski...

https://drive.google.com/open?id=141D8ZrqoJDtPT9_ZNDKRDNhV9WE&usp=sharing

Strony: [1]