Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - FasolaJas

Strony: [1] 2
1
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Maja 07, 2026, 22:35:19  »
Czynsz, prąd, paliwo, zakupy w sklepie no i najważniejsze - butelka Harnolda. Miałem już nie pisać ale lubię też czytać tego Jana z wątrobą po przeszczepie także to wyjątek dla uporu maniaka. Czuj się wyróżniony a teraz żegnam to grono bawcie się dobrze 🤣

2
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Maja 07, 2026, 21:22:19  »
Dobry wieczór, co tutaj dzisiaj tak ostro, ja myślałem że to forum do dyskusji na tematy zakładów, a tu jeden wielki jad.


Co do wczorajszego pytania. Główna rola Związków Zawodowych to reprezentowanie interesów pracowników w sprawach pracy, płac i warunków zatrudnienia.
Może dlatego że ludzie mają dosyć i są emocjonalnie wyczerpani - nie czują się docenieni. Owszem nikt nikogo na siłę tu nie trzyma można złożyć wypowiedzenie i szukać lepszych perspektyw ( tylko co z firmą gdyby większość się na taki krok zdecydowała?)co polecam oraz rozumiem w pełni że nie każdy ma siłę na takie kroki przez różne zobowiązania itp. Taki pracownik a że pracuje tutaj bardzo dużo ludzi będzie wyrażał swoje niezadowolenie w różny sposób i to jest zrozumiałe - człowiek jest istotą mającą uczucia, emocje, potrzebę poczucia sprawiedliwości gdy widzi zachwianie tego będzie zirytowany - to naturalne. Syty głodnego nie zrozumie.
Morale załogi to zbiorowy stan emocjonalny, zapał i gotowość zespołu do działania, nawet w trudnych warunkach. Wysokie morale oznacza satysfakcję i zaangażowanie, natomiast niskie prowadzi do spadku wydajności, a w skrajnych przypadkach – buntu. Kluczowe dla budowania morale są: komunikacja, docenianie, elastyczność i wsparcie. Zamiast może 5 min dla bezpieczeństwa o tym że należy mieć lampkę w rowerze należało by przeprowadzić szkolenia dotyczące trochę poważniejszych zjawisk dotyczących tak dużego przedsiębiorstwa i jego siły napędowej czyli załogi 🙂


No i zawsze przecież można zrobić podobny krok jak przed wyborami na przedstawiciela załogi - zamknąć forum, wyłączyć.
To jedyne miejsce gdzie toczą się jakieś dyskusje, jaki piękny i spokojny świat byłby bez tego forum. Nikt by nie wyrażał swojego zdania była by cisza i spokój w eterze. Może to też jest jakieś rozwiązanie?


I podsumowując proszę moderację o usunięcie konta oraz zachowanie postów. Nic więcej nie mam do dodania a na resztę przyszłych postów jak to mawiał Zbysiu szkoda strzępić ryja 😉. Wystarczy jeden rasowy aby was bić ja nie będę dokładał bo jeszcze ktoś na zawał zejdzie a nie chcę mieć na sumieniu żadnego człowieka 🤣.
Dobranoc i słodkiego miłego życia. Pozostaje w roli obserwatora 🙂




3
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Maja 07, 2026, 21:02:00  »
Panie AB to że ktoś podziela czyjeś zdanie nie czyni z niego trolla. Można się z kimś zgadzać można nie zgadzać, jest takie powiedzenie w psychologii jak projekcja własnych zachowań na czyjeś więc proszę czasem zajrzeć może bardziej w głąb siebie. Żyjemy w wolnym kraju gdzie jest wolność słowa ( chyba jak widać nie każdemu to pasuje ) kiedyś w erze nie komputerowej łatwiej było pewnie prowadzić wiele spraw . Teraz odniosę się trochę do tych atutów. Tak są:
Stażowe - fajnie że wprowadzili, to teraz pytanie normalne zwykłe - ile pieniędzy stażowym rocznie dostanie pracownik a ile utracił realnego dochodu ( obcięte jubileuszowki, brak premii oraz podwyżek systemowych w ostatnim czasie, brak nagród itp. PIT prawdę Ci powie. Stażowym nie wyrówna się utraconych dochodów. To jest realne obcięcie pensji i to spotęgowane tym że pracownik zarabia mniej w złotówkach niż powiedzmy 3-4 lata temu a koszta życia, inflacja wszystko wzrosło. Więc realna siła nabywcza rocznego dochodu pracownika zakładów spadła o ile procent? Mówię o większości pracowników zwykłych linowych, tłuste koty może i tego nie odczuwają z tąd u nich frustracja gdy ktoś mówi prawdę.
Kiedyś i liniowy z tymi wszelkimi dodatkami itp nie narzekał. Teraz ? Stażowym nie zamknie się pyska bo nie rekompensuje to w żadnym stopniu obcięcia funduszu wynagrodzeń.
4 BOP - radujmy się i całujmy Pana że nie kazał nam pracować w 4BOP 😅. Czy siebie słyszysz? Piszesz to w roli jakiegoś niewolnika że olaboga jak dobrze że nie musimy 4bop pracować znajcie łaskę Pana. Zdajesz sobie sprawę że gdyby 4bop chciano wprowadzić to automatycznie było by to zabiciem zakładu z powodu braku pracowników? ( Chyba że postawili by baraki i przywieźli panów którzy budowali nam prężnie działające Polimery. Ktoś chyba jednak to przemyślał bo większości ludzi tutaj którzy jeszcze tam pracują trzyma tylko ten system ( bo mogą dorobić gdzieś indziej żeby móc przeżyć 😅) 4 brygadówka to było by zagrożenie ale nie dla pracowników a dla funkcjonowania tego zakładu.
Nie odnoszę się już nawet do reszty bo mi się nie chcę i nie muszę. Kiedyś tu pracowałem już nie i to jedna z lepszych decyzji tym bardziej widząc co się dzieje i słysząc od załogi. Nie trzeba być pracownikiem aby wiedzieć co tam w trawie piszczy u największego pracodawcy w okolicy wyobraź sobie 😅. Kończę te wywodziki mam lepsze zajęcia więc jednego trolla macie mniej na garbie ale i tak chętnie będę czytał jak Rasowy was punktuje bo robi to merytorycznie i dobrze a tym bardziej jeśli komuś puszczają już hamulce emocjonalne - to oznaka niedojrzałości.
Miłego wieczorku i sowitych podwyżek od Lipca, jestem przekonany że większość załogi będzie w lipcu bardzo zadowolona z przeprowadzonego wartościowania ich pracy 😁😅.

4
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Maja 07, 2026, 00:19:37  »
RasowyAparatowy ty znawca negocjacji i takie słowa, to pierwsze pismo więc "prośba", zobaczymy jaka będzie odpowiedź i co będzie dalej. Z tego co wiem argumenty żeby wypłacili są.
MłodyAparatowy, oczywiście że czytam ze zrozumieniem i dlatego ci odpisałam, że negocjacje w sprawie podwyżek ( wartościowanie i tabela płac) na razie idą zgodnie z planem, bo przecież ma wejść od 01.07.2026r., a o premii przypomniałam tylko.

Argumenty są zawsze nie tylko w tym temacie, i co z tego wynika ? To pierwsze pismo więc prośba ? A jak zostaniecie olani ciepłym moczem to będzie drugie pismo już w agresywniejszym tonie ? I co z niego wyniknie ? Z tego co kojarzę co na wiele waszych pism nie było żadnej odpowiedzi i rozlazło się po kościach. Napisaliśmy? Napisaliśmy ! A że nas olano to trudno. Rasowy w tym wątku pięknie pokazuje nieudolność i to was boli. Będąc poza bramą dużo łatwiej dostrzega się pewne rzeczy i nie jest się skazanym na "cicho siedź i ciesz się że robotę masz". Rasowy oraj ich jak możesz pięknie się to czyta, aż jutro kupię dokładkę popcornu. Taka jest prawda orają was, udajecie że na cokolwiek macie wpływ a ludzie przy rozliczaniu pitu mają dochody niższe o 25 procent. Wartościowanie stanowisk miało być zakończone do końca marca, przedłużono no końca kwietnia. Teraz przedłużono do końca maja. To jest poważne i z szacunkiem podejście do pracowników? Bo mi to wygląda na zwykłe szukanie tego aby jak najbardziej zaoszczędzić na tej wielce wam podstawie przedsiębiorstwa czyli załodze. ŻAŁOSNE I KAŻDY TO WIDZI TYLKO NIE PANOWIE BARONOWIE bo wam pewnie źle ni jest ale do czasu. Najlepszym rozwiązaniem tego syfu który jest od dłuższego czasu jest naprawdę złożenia wypowiedzenia i pójścia gdzie indziej. Jednostkowo może się to dla zarządu nie liczy ale gdyby nagle od pracy odchodziły połowy brygad dzięki którym ten zakład zipie to niestety dla nich a z korzyścią dla was musiano by wprowadzić takie regulacje aby jednak te odejścia zatrzymać. A tak to sobie biadolcie płaczcie narzekajcie a później kartę na bramie odbijajcie 😅. Sami sobie gotujcie ten los. Dajecie się nie szanować to nie jesteście szanowani. Proste.
Argumenty dacie że pracownicy ciężko pracują i wykazują się dużym zaangażowaniem. A oni wam odpowiedzą że zakład ma setki milionów długów i banki nie przeleją wypłat jak damy coś ponadto tego co musimy. I jaka będzie dyskusja? Myślicie że przelewy wypłat za każdym razem były czysto z pieniędzy zakładów czy są nie raz kredytowane bankami ? Mieliście niedawno przykład z polimerów jak pracownicy czekali bo w kasie było pusto. Tutaj banki dyktują warunki i możecie sobie na to biadolić. Podziękujcie odpowiedzialnym za projekt polimery.

5
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Maja 05, 2026, 01:47:15  »
Przecież to już tradycja w tej firmie że nigdy nic nie może zostać ustalone na czas. Wiecze przesunięcia terminów. O czym to świadczy? O tym że kadra która się tym zajmuje jest mało kompetentna. Fizyczny też jak ma do zrobienia robotę powinien jebnąć i powiedzieć że wykonanie swojej pracy przedłuża o miesiąc - ma do wykonania daną ilość "normy". Przykro mi proszę dać mi miesiąc więcej na jej wykonanie. Śmianie się w ryj pracownikom w tej firmie odbywa się od dobrych wielu lat. Jak dobrze że już tu nie pracuję i polecam to innym kolegom. Za płotem jest naprawdę inny świat. Robicie tam najniżej w hierarchii jedynie na kierowników brygadzistów i starszych mistrzów i innej maści specjalistów managerów którzy trzymają się tej roboty bo nigdzie nie dostaną nic lepszego jebiąc was za przeproszeniem a sobie rozdając dobre karty, lecz już niedługo jeszcze troszeczkę a cała ta komuna przestanie istnieć.

6
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 10, 2026, 02:25:50  »
. Taktyczna kropka

7
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 07, 2026, 23:21:12  »
Po pierwsze nowy zarząd przyszedł z misją "głębokiej restrukturyzacji". Pamiętajcie że jeśli pada słowo głęboka restrukturyzacja to ogólne znaczenie jest takie aby jeszcze głębiej wydymać pracownika najniższej linii - czytaj jeszcze głębiej i mocniej dobrać się do jego"tyłka" smutne w tym wszystkim że wielu dalej pozwoli sobie przesuwać granice i na tym ta gra polegać będzie na ile można sobie pozwolić, bo gdyby zjednoczenie pracowników nie pozwoliło na takie ruchy bo bez ich rąk nie ma całkowicie pracy zakładu było by inaczej. Poprzedni dali wam zbyt wiele dobrego i dlatego polecieli. Teraz pora na nowe porządki, pismo związków z obawą o brak zrealizowania porozumienia nie wzięło się z nikąd. Druga sprawa zamiast włożyć więcej wysiłku i szukać szans w lokalizacji - budowa zośki, port - droga wodna, rozbudowa infrastruktury kolejowej i iść w hub logistyczny to będzie szukało się oszczędności na tym aby nie płacić 10 zł za rok pracy.
To co dzieje się z tym zakładem to jest istna parodia. To dopiero wstęp czekajcie na powrót rozmów do 4bop - poprzedni byli zbyt "mięccy" więc nadesłano nowe rozdanie którzy nie będą się patyczkować. Jedyna siła która może to zmienić to wy - pracownicy nie musicie się na to godzić bez was nie ma tego zakładu nie ma produkcji nie ma zakładu. Jeśli uwierzycie w górnolotne słowa że chwilowo trzeba się poświęcić dla dobra zakładu to przepadliście. Albo walczycie ostro albo was nie ma.
Dla rządu nie jest na rękę aby były braki nawozów co widać po ostatniej interwencji ministerstwa co do wycofania cenników. Tym bardziej że 2027 zbliża się nieuchronnie i wszelkie zamieszki są niepotrzebne. Rolnik nie zadowolony zrobiono im dobrze aby było cicho. Pierwszy raz nastał czas od wielu spokojnych lat dla ZZ aby pokazały pazur i zaczęły walczyć o interes pracowników. Niestety panowie po latach spokoju i marazmu trzeba w końcu pokazać kto pracuje na to aby ten nawóz był wyprodukowany i sprzedany.
Także Panowie podsumowując cały ten wywód - sami jesteście odpowiedzialni na to jak jesteście traktowani
Dacie się dymać będziecie dymani. Jak w toksycznym związku - godność nie pozwala na dalsze tkwienie w szambie to się wychodzi - nie wychodząc lub nie walcząc tracicie własną godność.

8
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 28, 2026, 23:10:33  »
Przecież długoletni pracownicy dostaną 10 zł stażowego za każdy rok, będziecie zarabiać więcej od młodych xD
W sumie masz rację, wycofuję tekst o dyskryminacji płacowej. Już za chwileczkę już za momencik będziemy wynagradzani dodatkiem stażowym w kwocie 10 zł brutto ( ile to netto czyli na rękę 7.50 za rok pracy? 62 grosze więcej miesięcznie na rękę za każdy przepracowany miesiąc) wspaniale będzie za 20 lat pracy dostawać 150 zł więcej od nowicjusza który przyszedł i stawkę zasadniczą na którą pracowałeś 20 lat dostał w 2 lata 😅. Upadek tego kołchozu najbardziej będzie bolał od mistrzów w zwyż bo zmierzą się z warunkami panującymi na rynku pracy. Czyli że dostaną pensję za umiejętności i co mogą zaoferować rynkowi Ci bardziej ogarnięci sobie poradzą ale wielu zderzy się ze ścianą. A to co nastanie w ciągu najbliższych 2-5 lat jest nieuniknione. W sumie jestem ciekaw najbliższego czasu co się wydarzy bo kiedyś podczas kryzysów pracownikom nie dawano podwyżek przy zmianach umów. Teraz aby kogoś znaleźć do pracy muszą płacić a starych można mieć głęboko w D. 62 GROSZE NA RĘKĘ MIESIĘCZNIE ZA KAŻDY PRZEPRACOWANY MIESIĄC PRZY KWOCIE 10 ZŁ BRUTTO STAŻOWEGO ZA ROK PRACY 🤣. Brygada uśmiechnijcie się 😁😁

9
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 28, 2026, 00:01:46  »
Czara Goryczy się przelewa, coraz więcej dochodzi słuchu że pracownicy którzy pracują 2 lata mają podobne stawki do ludzi którzy oddali tutaj 15-20 lat swojego życia. Zaczyna się jawna dyskryminacja płacowa. Proszę o odzew na PW. Uważam że możemy zacząć jako długoletni pracownicy zacząć walczyć w sądzie z jawną dyskryminacją płacową. Związki mają to w D najlepiej by nie zawracać im D. Doszło do wielkiej patologii aby była taka nierówność płacowa. Więc albo walczymy o swoje i o sprawiedliwość a jeśli zakładu nie stač na to aby docenić pracowników wieloletnich i więcej płacić nowicjuszom to może pora aby ten zakład zaorać i zrobić miejsce nowyszym i bardziej zaawansowanym firmom które mają zdrowe podejście kadrowe?.
Fakt jest jeden, to co się tutaj dzieje jest jawną dyskryminacją i wiele kancelarii prawnych weźmie ten temat, chętnych zapraszam na Priv. Pora zacząć działać na własną rękę skoro związki pozbawione "jajec" z amputowanymi Cohones to weźmy sprawy w swoje ręce a jest to do zrobienia. Zapraszam na priv przedstawię plan działania. Pora skończyć z tą zakładową patologią kółka wzajemnej adoracji.

10
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 22, 2026, 18:57:20  »
Panie Grupa Azoty, Panie wszelakie związki zawodowe działające tutaj czytajcie lekturę.


https://sadeczanin.info/gospodarka/podwyzka-plac-z-automatu-dla-pracownikow-z-wiekszym-stazem-wazna-zmiana-przepisow-kto-korzysta


Prawie do wszystkich już dotarło, że wysokość wynagrodzeń musi być podawana w ofertach pracy. Mało kto jednak wie, łącznie z pracownikami kadr, że to tylko „wierzchołek góry lodowej” w dyrektywie płacowej. W sumie wprowadza ona bardzo wiele zmian, a jej fundamentalnym celem jest walka z wszelkimi praktykami dyskryminacyjnymi w sferze płac pracowniczych.
Dlatego wkrótce firmy będą musiały sporządzać specjalne raporty i analizy płacowe, a gdy wykażą one istnie tzw. luki w płacach, np. rozbieżności w wysokości wynagrodzenia porównywalnych pracowników, firma będzie musiała tę lukę zlikwidować.

Dotyczy to także pracowników o różnym stażu pracy. Jeśli zarabiają oni mniej od nowo zatrudnianych, bo zmieniły się warunki rynkowe, zgodnie z którymi ustalano płacę nowym, firma musi płace pracowników ze stażem do tych realiów rynkowych dostosować. Musi, bo jeśli tego nie zrobi, nie zaoszczędzi – jeśli nie wyda na podwyżkę, odda te pieniądze w formie kary, którą przepisy wykonawcze do dyrektywy płacowej wprowadzą do nowego obrotu prawnego.

https://kadry.infor.pl/kadry/wynagrodzenia/ochrona_wynagrodzenia/7499607,wynagrodzenia-w-produkcji-i-logistyce-w-2025-roku-przejrzystosc-plac-ceniona-bardziej-niz-premie.html

Do Czerwca 2026 termin aby wypracować brak dyskryminacji płacowej to jeszcze chwilkę czasu macie.

11
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 07, 2026, 22:27:32  »
Jak Pan Prezes mówi że trzeba się poświęcić uciąć premie ograniczyć zuzp to tak trzeba zrobić dla dobra zakładu. Jak strona społeczna domaga się po dosyć długim czasie pieniędzy za ciężką pracę to to niedobra jest. Czego wy chceta. Nie rozumiecie że naprawa sytuacji firmy to proces długotrwały i macie za najniższą pensję pracować do emerytury przez 20 lat aby wyprowadzić zakład na prostą to wasi wnukowie będą zarabiać 300 zł więcej niż minimalna. Chyba cel wart poświęcenia  pomyślćie o swoich wnukach aby dalej mogli pracować w rodzinnej firmie od pokoleń 🤣. A tak na serio ten zakład utrzymywany jest najtańszą siłą roboczą ci co trochę wyżej to jeszcze mają w miarę względne zarobki i trzymają się tego. Szkoda tylko że Ci najniżej dają jeszcze się dymać za te pieniądze aby inni mieli względnie dobrze. Bo kiedyś to jeszcze zrozumiałe, teraz wszędzie na najniższych stanowiskach dostaną podobne lub lepsze pieniądze. Kwestia chyba przyzwyczajenia. W idealnym świecie to gdyby tak nagle całe zmiany zaczęły rzucać wypowiedzenia może by coś się zmieniło a tak jak się hula to się hula.

12
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopada 22, 2025, 01:38:26  »
Trzeba zawiesić forum bo druga tura.

13
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Kwietnia 08, 2025, 19:37:40  »
Wszyscy Ci gratulujemy że dasz sobie radę i jesteś taki super hop do przodu, podkreślasz to od kilkudziesięciu stron tej dyskusji. Tak kłaniamy tobie się Panie Rasowy Aparatowy tyś jest debeściak, szkoda że te swoje podbudowanie ego musisz wykonywać na forum zamiast to olać 😅, jesteś taki niezależny i mądry a śledzisz ten temat ciągle się udzielasz jaki to nie jesteś super i jak to sobie dajesz radę, może jednak gdzieś w głębi Ciebie siedzą jakieś deficyty że swoją wartość musisz potwierdzać na publicznym forum 😂.Prawda jest taka że likwidowana jest klasa średnia, większość ma zarabiać minimalną krajową i zarabiać na tych wyżej w hierarchii.

14
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Kwietnia 08, 2025, 14:13:32  »
Gdyby w latach 22-23 rządził rudy winą wysokiej inflacji była by wojna i przecież w całej Europie inflacja szalała i wzrosty kosztu energii więc wszystko spoko gdy rządził pis to wina rozdawnictwa i pisu xD.
Gdy rządził pis to mur na granicy "nie powstanie" to biedni uchodźcy trzeba im pomóc, pis maltretuje ludzi na granicy. Gdy rządzi po to wojna hybrydowa i to nielegalni imigranci, wspierajmy ochronę granicy a wcześniej z pizzą tam biegali wspierać strażników granicznych karmić xD. W huuuya was robią narracją a łykacie jak pelikany.

15
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 15, 2025, 18:39:31  »
A kiedy zostaną wprowadzone mechanizmy o których było w jakimś piśmie prezesa chyba już z przed 15 miesięcy jakoś, było pismo w którym było napisane że pracują nad docenieniem finansowym pracowników którzy posiadają już spory staż w firmie. Trochę długo nad tym pracują bo nie zauważyłem aby coś się zmieniło. Czy te pisma są w ogóle jakoś wiążące czy to takie lanie wody ?

Strony: [1] 2