Wirtualne Police i okolice - forum dyskusyjne

Inne tematy => Komputery, internet, telefonia i inne technologie => Wątek zaczęty przez: Ważniak w Wrzesień 17, 2011, 22:49:15

Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: Ważniak w Wrzesień 17, 2011, 22:49:15
Czy ktoś z forumowiczów ściągał może i testował nowe "Okna"?

Jeśli tak, to jak wrażenia?

Można pobrać np. tutaj (serwery MS): http://pliki.onet.pl/pobierz12034.html
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: Maciuś w Wrzesień 18, 2011, 09:37:10
A tak z ciekawości jakie wymagania ma ten system.
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: Ważniak w Wrzesień 18, 2011, 10:15:36
Cytuj (zaznaczone)
Wymagania sprzętowe:
procesor 1 GHz lub szybszy
1 GB pamięci RAM dla wersji 32-bit i 2 GB pamięci RAM dla wersji 64-bit
16 GB miejsca na dysku dla wersji 32-bit i 20 GB miejsca na dysku dla wersji 64-bit
karta graficzna z obsługą DirectX 9 i sterownikami WDDM 1.0 lub nowszymi
skorzystanie z interfejsu dotykowego wymaga ekranu, który obsługuje dotyk
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: ed3r w Wrzesień 20, 2011, 13:26:29
na razie odkryłem, że ma fajna aplikacje do fejsbuka ;-)
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: KrP w Styczeń 06, 2013, 16:10:29
To się wypowiem. ;p

IMO Win 8, po pierwszym, nie ukrywam, że krótkim, obcowaniu to tragedia. Tak jak pisałem w innym temacie - znalezienie mojego komputera, listy zainstalowanych programów to min. 15 min klikania byle gdzie, a może się trafi. System kafelek świetny na Lumiach tutaj w o g ó l e się nie sprawdza (przewijanie w poziomie - wtf?). Usunięcie menu start to nieporozumienie.

System powinien być przede wszystkim intuicyjny. Żeby po tylu latach używania Windowsów człowiek przez kilkanaście minut musiał szukać tak błahych rzeczy jak mój komputer to znaczy, że coś tu jest nie tak. Ja to jeszcze sobie poradzę, ale nie wyobrażam sobie przesiadki z 7 na 8 ludzi starszych.

Osobiście czaje się na jak najszybsze kupno lapka z Win7 bo niedługo w nowych niestety ich nie uświadczymy.

Może jak bym kilka dni posiedział nad tym systemem to bym się przekonał, ale to raczej nie jest od tego żebym pół godziny szukał najprostszych rzeczy. Dla mnie Win8 póki co jest skreślony.
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: s.skrzypczak w Styczeń 06, 2013, 16:29:31
Zakupiłem wersję Pro i tak szybko jak ją zainstalowałem tak szybko ją odinstalowałem. Testowałem wcześniej i podobała mi się, ale po zainstalowaniu okazało się, że jak wyłączyłem kompa to karta sieciowa przestała działać. Za pierwszym razem punkt przywracania uratował sytuację, ale już  później nie się nie dało zrobić. Szukałem sterów, ale nie znalazłem i zrobiłem przesiadkę na W7
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Styczeń 06, 2013, 16:52:25
Dzisiaj pierwszy raz byłem zmuszony przez chwilę skorzystać z kompa, na którym zainstalowany jest win8. I powiem Wam, że mi również nowy układ nie odpowiada - wkurzało mnie niemiłosiernie, gdy musiałem się pytać, gdzie jest Mój komputer, gdzie znaleźć Notatnik, gdzie opcja wylogowania się itd. Masakra... Dzięki temu jestem pewien, że jeszcze długo zostanę wierny win7 :)
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: m8z w Styczeń 06, 2013, 18:40:44
ja dawno olałem windowsy ;)

zdecydowanie polecam debiana lub ubuntu + do tego gnome-shell i jest bajka ;)
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: tronic1 w Styczeń 06, 2013, 20:38:38
Używam 8 od miesiąca i złego słowa nie powiem. Można go oswoić, korzystać z interfejsu win 7 bez Metro, jest szybszy od siódemki. Jeżeli sprzęt jest w miarę nowy to ze sterownikami nie ma problemu. I nie trzeba szukać Mojego Komputera, wszystko jest. Kilka chwil i wygląda tak jak siódemka z wszystkimi zaletami ósemki.
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: Ważniak w Styczeń 06, 2013, 21:19:24
Kurcze, używam tego systemu od pierwszej bety i od razu mi się spodobał, mimo że na początku ze stabilnością było sporo problemów (w wersji testowej oczywiście, ale to samo miałem z 7 i Longhornem/Vistą). System po kilku dniach "klikania na pałę" robi się się bardzo intuicyjny. Notatnik? Jak jesteś w metro wpisujesz (bez klikania gdziekolwiek) notatnik i wyskakuje... notatnik, tak samo jak każda inna aplikacja, której nie możesz znaleźć. Jedynym mankamentem jest brak flasha w IE w wersji metro, bo prócz tego jest to całkiem niezła i bardzo szybka przeglądarka.
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Styczeń 06, 2013, 21:29:17
Cytat: "Ważniak"
Notatnik? Jak jesteś w metro wpisujesz (bez klikania gdziekolwiek) notatnik i wyskakuje... notatnik, tak samo jak każda inna aplikacja, której nie możesz znaleźć.


Po dłuższej chwili "klikania na pałę" tak właśnie zrobiłem, bo odkryłem tę szukajkę :P. Ja jednak wolę tradycyjny przycisk "Start" ;).
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: cooker w Styczeń 06, 2013, 22:50:21
Znowu MS zafundował sobie "szczał" w kolano. Podobno nawet Viśta miała lepsze wyniki sprzedaży. Gdyby mieli choć trochę oleju w głowie to by się nie chwalili, że na przyszły rok planują już nowy system... Tylko czekam, aż wypuszczą Ojfice na subskrypcjach i ludzie porzucą ich na rzecz open source.
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: rbk w Styczeń 06, 2013, 22:54:09
Instalujemy co drugi, od dawna i sprawdzona metoda:


95-nie
98-tak
Millenium-nie
XP-tak
Vista-nie
7-tak
8-nie
9-tak
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: KrP w Styczeń 07, 2013, 07:13:48
Cytat: "rbk"
Instalujemy co drugi, od dawna i sprawdzona metoda:


95-nie
98-tak
Millenium-nie
XP-tak
Vista-nie
7-tak
8-nie
9-tak


Dlatego mówiłem, że grafika krążąca po necie się sprawdziła. ;p

(http://blog.flowww.at/wp-content/uploads/2012/08/windows-8-shit-or-good.jpg)
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: rbk w Styczeń 07, 2013, 08:09:08
KrP, hahahaha, ale mnie z rana rozbawiłeś, dobre :D
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: Kilofownikownia w Styczeń 07, 2013, 08:49:59
rbk, ale ta wyliczanka to trochę lipna jest. Samego win 95 było ze 3 wersje, 98 była w dwóch wersjach (98 i potem 98SE). Pomijając już całkiem linię NT (z której to przecież XP się wywodzi). Niemniej bawiłem się trochę 8 na maszynie wirtualnej i zdecydowanie nie leży mi ten interfejs. Jakiś taki dziwny.
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: rbk w Styczeń 07, 2013, 09:08:07
Traktuje to jako "serwis packi" i nie liczę tych "dodatkowych wersji" ;)

No i KrP rysunek dla potwierdzenia przykleił :D
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: jacewluk w Styczeń 07, 2013, 15:31:59
Po tygodniu użytkowania,wracam do 7....mam dość 8-ki.
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: mariusz1602 w Styczeń 07, 2013, 22:29:51
Witam.
Używam w pracy Windows 8 PRO 64bit od wydania wersji RTM, podczas instalacji zmusiłem się do oglądania animacji "szkolącej" użytkownika i o dziwo to nie było 5 minut zmarnowanego czasu. Po takim wizualnym wstępie dałem rady i powiem Wam, że w domu gdzie mam Win 7 brakuję mi kilku funkcji, sposobu nawigacji.

Metro - bardzo szybka organizacja kafelków o wiele szybsza niż porządkowanie menu start->>wszystkie programy w Win7.

Sterowniki na nowym lapku znalazł sam wszystkie - kilka zastąpiłem ręcznie nowszymi.
Póki co jest ok.

Lecz, aż boję się jak zaczną się pojawiać komputery w serwisie z Win 8 i jakimiś dziwymi problemami i przypadkowymi ustawieniami userów - to będzie koszmar.

Pozdrawiam.
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: cooker w Styczeń 08, 2013, 20:46:45
Nie wiem o co chodzi z tym ich nowym wyglądem systemu, ale coś czuję, że chcą użytkowników odciąć od dostępu do plików na dysku. Teraz przynajmniej można zajrzeć do katalogów i zobaczyć ile śmieci zostaje po programach i ile śmieci jest po cichu instalowanych. Te wszystkie ich nowinki mają pewnie spowodować, że w końcu MS powie: to teraz z względu na stabilność i bezpieczeństwo systemu użytkownik ma dostęp tylko do swoich dokumentów (bo wszystko inne ma wykafelkowane). Dzięki temu zyskają potężną broń choćby przeciwko piratom. A skończy się na tym, że nieautoryzowane oprogramowanie (z angielskiego "open source" :devil: ) zostanie zablokowane ze względu na bezpieczeństwo użytkownika itp.
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: Ważniak w Styczeń 08, 2013, 22:19:06
Cytat: "cooker"
Nie wiem o co chodzi z tym ich nowym wyglądem systemu
A ja wiem o co chodzi z kafelkami. O unifikację systemu na wszystkich platformach. Co więcej używanie ModernUI (wg mnie) jest dużo wygodniejsze niż menu start. Aplikacje mam pogrupowane wg stworzonych przez siebie kategorii, więc te które używam często mam na przesunięcie myszki. Inne aplikacje, których mam zainstalowanych sporo nie zaśmiecają mi listy w menu start, tylko są "ukryte" w drugim poziomie (podmenu "wszystkie aplikacje"). ModernUI nie ogranicza w jakikolwiek sposób dostępu do normalnych folderów, czy katalogu plików. Właściwie pod tym względem nic się nie zmieniło w obsłudze systemu. I tu dochodzę do sedna moich myśli związanych z W8. Jest on ulepszoną wersją 7, gdzie dostęp do aplikacji jest łatwiejszy, system szybszy, a dla zaawansowanych użytkowników, czyli tych, którzy sięgają głębiej niż do dokumentów wszystko jest właściwie po staremu. Jest też kilka kosmetycznych zmian, jak choćby ulepszony Menedżer Zadań.

Podobne opinie, jak te o W8 były o XP. Po co komu kolorowy system, udziwniony pasek start itp. A teraz? Wszystkie kolejne Windowsy porównuje się właśnie z XP i tak też będzie zapewne z 8.
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: cooker w Styczeń 09, 2013, 21:17:32
Cytat: "Ważniak"
Jest też kilka kosmetycznych zmian, jak choćby ulepszony Menedżer Zadań

Tym zdaniem zszokowałeś 90% użytkowników, którzy zapewne nie mieli pojęcia o jego istnieniu :>

Z tą unifikacją to bym nie przesadzał. MS się na tym strasznie przewiezie, bo póki robili system tylko na PC to jakoś chodziło. Jeśli zechcą robić jeden system pod PC+komórki+tablety to prędzej czy później zacznie się sypać (w myśl zasady, że jak coś jest do wszystkiego...) a oni zostaną z ręką w nocniku, bo trzeba będzie wyrzucać pieniądze na aktualizacje, a spora grupa ze względu na stabilność i tak pewnie wybierze Androida na mobilki.

Czas pokaże, ale MS już od kilku wersji straszy ochroną ważnych plików (z tego co pamiętam, w XP komunikat był tylko przy wchodzeniu do System32, w 7 doszły ostrzeżenia choćby przy Program Files, więc logicznym jest, że w pewnym momencie pójdą o krok dalej i zablokują dostęp, a wtedy nie będzie tak łatwo choćby cracka wrzucić, jeśli ktoś lubi sobie popiracić).
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: Ważniak w Styczeń 10, 2013, 10:13:48
Wszystkie ostrzeżenia możesz wyłączyć zmniejszając poziom UAC.
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: KrP w Styczeń 10, 2013, 21:05:30
Cytat: "cooker"
Cytat: "Ważniak"
Jest też kilka kosmetycznych zmian, jak choćby ulepszony Menedżer Zadań

Tym zdaniem zszokowałeś 90% użytkowników, którzy zapewne nie mieli pojęcia o jego istnieniu :>

Z tą unifikacją to bym nie przesadzał. MS się na tym strasznie przewiezie, bo póki robili system tylko na PC to jakoś chodziło. Jeśli zechcą robić jeden system pod PC+komórki+tablety to prędzej czy później zacznie się sypać (w myśl zasady, że jak coś jest do wszystkiego...) a oni zostaną z ręką w nocniku, bo trzeba będzie wyrzucać pieniądze na aktualizacje, a spora grupa ze względu na stabilność i tak pewnie wybierze Androida na mobilki.Powiedz to Apple. ;]

Cytuj (zaznaczone)
Czas pokaże, ale MS już od kilku wersji straszy ochroną ważnych plików (z tego co pamiętam, w XP komunikat był tylko przy wchodzeniu do System32, w 7 doszły ostrzeżenia choćby przy Program Files, więc logicznym jest, że w pewnym momencie pójdą o krok dalej i zablokują dostęp, a wtedy nie będzie tak łatwo choćby cracka wrzucić, jeśli ktoś lubi sobie popiracić).


Nie ma rzeczy nie do shackowania.
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: Ważniak w Styczeń 10, 2013, 22:34:19
Cytat: "KrP"
Nie ma rzeczy nie do shackowania.
To po pierwsze. Po drugie MS ma bardzo wielu dobrych specjalistów, także od badania zachowań użytkowników. Do tego wiele informacji wysyłanych przez system do MS. Na pewno wiedzą więc, z jakich elementów systemu korzystają użytkownicy. Obstawiam, że nie więcej jak 15% użytkowników wszystkich "domowych" edycji Windows zagląda celowo głębiej niż do folderu Program Files, nie mówiąc już o folderach systemowych. cooker, zauważ też, że pomimo coraz większej ochrony "systemu przed użytkownikiem" nadal masz dostęp do rejestru systemu i innych "ukrytych" elementów Windowsa.
Wprowadzenie ModernUI wg mnie nie ma za zadanie zablokowanie użytkownikom dostępu do systemu plików, lecz wyłożenie użytkownikom na tacy tego, czego najczęściej używają.
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: Wykidajło w Styczeń 11, 2013, 07:06:50
Cytat: "Ważniak"
Obstawiam, że nie więcej jak 15% użytkowników wszystkich "domowych" edycji Windows zagląda celowo głębiej niż do folderu Program Files, nie mówiąc już o folderach systemowych.

Raczej najwyżej 5% zagląda głębiej niż do folderu na biurku.

Cytat: "Ważniak"
Wprowadzenie ModernUI wg mnie nie ma za zadanie zablokowanie użytkownikom dostępu do systemu plików, lecz wyłożenie użytkownikom na tacy tego, czego najczęściej używają.

Na moje oko ujednolicenie sposobu obsługi to dobry pomysł. Ale średnio wyobrażam sobie używanie kafli na sprzęcie bez dotykowego ekranu, a już zupełnie nie - bez myszy.
Tak czy inaczej nie mój problem. Zakupów kolejnych komputerów nie planuję, a jeśli już będę się przesiadał z leciwego W2000Pro, to na Linuksa.
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: C80 w Styczeń 11, 2013, 08:08:21
Zdaniem MS ujednolicenie ma sens, bo obsługa Win8 na tablecie, PC i komórkach będzie podobna. A to oznacza, że przesiadając się między urządzeniami nie będzie potrzeby przyzwyczajania się.

Pewne znaczenie w przypadku Win8 i wyglądu Metro na pewno ma też to, że w przypadku komórek MS może sporo kasy zarobić na patentach. Obecne wojny patentowe dotyczą przede wszystkim właśnie systemów na komórki.

Laptopy bez dotyku powoli zaczną znikać z rynku i będą wypierane przez dotykowe i często rozłączane (tablet+klawiatura). Wtedy system MS Win8 będzie miał rację bytu.
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: cooker w Styczeń 11, 2013, 15:12:03
Cytat: "Ważniak"
Wszystkie ostrzeżenia możesz wyłączyć zmniejszając poziom UAC

Niby tak, ale prędzej czy później MS wpadnie na genialny pomysł blokowania tego dostępu, coś na kształt utraty gwarancji, jeśli otworzysz obudowę komputera czy innego produktu i naruszysz plomby. Dopasują licencje tak, żeby takie działanie naruszało umowę licencyjną i po wykryciu wciągną na czarną listę.
Cytat: "KrP"
Nie ma rzeczy nie do shackowania

I właśnie do tego służy druga flagowa "nowośćka" MS - chmura. System w dziesięciu różnych miejscach będzie trzymał informacje o ważnych plikach, a jeśli któryś z nich zostanie tknięty przez użytkownika system go sobie pobierze z chmury lub po prostu wyrzuci błąd (w skrajnym przypadku, bo przecież użytkownik może nie mieć sieci... system powie, że błąd jest na tyle poważny, że blue screen i reset :P). W ten sposób zapewnią sobie zabezpieczenie antypirackie i zabezpieczenie na wypadek usunięcia zabezpieczenia antypirackiego :)
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: Ważniak w Styczeń 11, 2013, 19:45:27
cooker, skoro tak nie lubisz Windowsa, to używaj Linuksa i nie będziesz miał problemu. No chyba, że zachcesz podłączyć jakiś sprzęt, do którego nie ma sterowników, uruchomić program, którego na tą platformę nie ma, bądź wyłączy ci się interfejs graficzny i zacznie się płacz, że Linuks taki siaki i owaki  :devil:
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: cooker w Styczeń 11, 2013, 22:25:18
A kto płacze? Ja tylko wskazuję kierunek mokrysoftu. Z windy korzystam tylko z jednego powodu: kupiłem z kompem, więc czemu nie używać. A mam to szczęście, że mam 7, bo z innego bym się już przesiadł.
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: rbk w Styczeń 11, 2013, 23:38:01
Nawet jak masz plomby, to możesz zajrzeć do środka obudowy.
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: cooker w Styczeń 12, 2013, 13:28:50
Tylko idź potem i w razie czego się wykłócaj w serwisie. Powiesz, że tylko chciałeś przeczyścić to usłyszysz, że się nie znasz i zepsułeś (a wszyscy dobrze wiemy, że można ;) ) i gwarancja leci.
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: rbk w Styczeń 12, 2013, 13:53:04
Serwis może mi nafikać, prawo mi pozwala ingerować, plomby są niezgodne.
Może ktoś z komputronika wypowie się na forum, bo ze szczecińskim salonem to przeszedłem i wiem co piszę :P
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: cooker w Styczeń 13, 2013, 13:33:50
Cytat: "rbk"
prawo mi pozwala ingerować, plomby są niezgodne

A podstawa? Jeśli w umowie zapiszą, że sprzęt jest zaplombowany i naruszenie plomb oznacza utratę gwarancji to nie podyskutujesz, bo w końcu podpisałeś, chyba, że jest odpowiedni nadrzędny przepis w prawie, osobiście nie spotkałem. Wskaż, jeśli możesz.
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: rbk w Styczeń 13, 2013, 17:49:17
Poszukam, ale teraz mam lenia. Wkleję coś takiego :

Cytuj (zaznaczone)
Pytanie:
Witam. Zakupiłem u państwa 2,5 roku temu komputer. Na niektóre części skonczyła mi się gwarancja, niektóre jeszcze są na gwarancji. Mam równiez plomby gwarancyjne. Czy moge je zerwać, bo chciałbym przeczyścić komputer od środka oraz wymienic napęd.
Odpowiedź
Witam

Zerwanie plomb nie powoduje utraty gwarancji.
Jednakże bierze Pan na siebie odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenia mechaniczne w komputerze.
Elementy uszkodzone mechanicznie nie podlegają gwarancji.

Pozdrawiam,
**** (dane serwisanta, adresy itp. itd)
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: parian w Styczeń 13, 2013, 17:58:59
Warunki gwarancji zależne są tylko i wyłącznie od gwaranta i tego, co zapisze w karcie gwarancyjnej (i co jest w instrukcji obsługi). Jeśli chcesz skorzystać z gwarancji to znaczy, że akceptujesz jej warunki (często karta gwarancyjna bez podpisu kupującego jest w ogóle nie ważna).
Oczywiście można korzystać z niezgodności towaru z umową (lub rękojmi jeśli kupującym jest firma), ale
sprzedawca może się nie zgodzić z naszymi zarzutami. I zostaje nam federacja konsumenta, a później sąd cywilny. Jak ktoś ma czas i chęci to jak najbardziej :)
Najlepszy numer jak jest napisane, że komputer systematycznie czyścić, ale jednocześnie są plomby.
Wiadomo wtedy do kogo z czyszczeniem należy się zwrócić (i za ile) :P

edit: nie doczytałem, że rbk wkleił z tym czyszczeniem. Należy jednak pamiętać, że nie każdy gwarant może podchodzić do tego tak tolerancyjnie.
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: rbk w Styczeń 13, 2013, 18:00:18
Też coś było o tym, czy to składak, czy gotowy produkt typu dell, hp itp.
Tytuł: Windows 8
Wiadomość wysłana przez: parian w Styczeń 13, 2013, 18:06:12
Ale jeśli składasz np. jako sklep to możesz oplombować, stworzyć własną kartę gwarancyjną z odpowiednimi zapisami i po ptokach.