Wirtualne Police i okolice - forum dyskusyjne

Inne tematy => Edukacja => Wątek zaczęty przez: boho w Luty 22, 2010, 21:23:26

Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: boho w Luty 22, 2010, 21:23:26
Moja siostra niedługo zakończy naukę w szkole podstawowej i ma dylemat, do którego - zaznaczyła polickiego-  gimnazjum pójść. Jest z rejonu Gim 1, ale  zastanawia się nad Gim2. Nauczyciele proponowali jej gimnazja szczecińskie - podobno o wyższym poziomie (uczy się naprawdę wzorowo : średnia w ubiegłym roku: 5,7, start w  konkursach matematycznych i humanistycznych- chyba wszystkich!...) Niestety uparła się, że chce się uczyć w Policach. Dlatego doradzano jej, by wybrała  "dwójkę".  Kiedy ja  byłam w gimznajum, słyszałam calkiem inne zdania o tej szkole : łobuzy,  niski poziom nauczania (ale może to tylko plotki?) Osobiście uczyłam się w Gim 1 i siostra również chce tam pójść, jednak teraz o tej szkole twierdzą, że "nie jest jej warta". Co o tym myślicie, czy to prawda? Którą szkołę można jej polecić?
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: xP w Luty 22, 2010, 21:46:10
co do wyższego poziomu w Szczecinie to wątpie patrząc na kolegów i koleżanki w klasie ;) ja kończyłem gim 1 i byłem zadowolony niewiem jak jest teraz
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: boho w Luty 22, 2010, 21:59:46
Ja własnie też nie narzekałam na jedynkę. Uważam, że nauczyciele tam  dobrze opiekują się uczniami,  jest szereg kół zainteresowań,konkursów, towarzystwo, gdy ja tam uczęszczałam bylo OK, ale ona 'chce posłuchać zdania innych, niż tylko mojego " :P
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: Ważniak w Luty 22, 2010, 22:02:51
Ja również polecam jedynkę. Fajna szkoła, fajni nauczyciele.
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: grubcia1982 w Luty 22, 2010, 22:11:06
a o wyborze gimnazjum nie decyduje rejonizacja?
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: boho w Luty 22, 2010, 22:16:54
niekoniecznie, można złożyc podanie ( w tym roku do 26 lutego) o przyjęcie do szkoły bezrejonowej...  Siostra miała iśc do jedynki, ale w ostatnim momencie zawahała się i 'na szybkiego' zastanawia się czy nie zlożyć dokumentów gdzie indziej... Jesli nie złoży, po prostu  zostanie przydzielona do rejonu :)
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: xP w Luty 23, 2010, 07:56:46
dokladnie. kilku moich kolegów z gimnazjum sie stresowało żeby do swojej rejonówki nie trafić (gim nr3)
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: zs w Luty 23, 2010, 12:10:14
Proponuję przeczytać informację o stanie realizacji zadań oświatowych w Gminie Police w roku szkolnym 2008/2009 przedstawioną Radzie Miejskiej na sesji w dniu 22.X.2009 r.
 Są tam wyniki egzaminu wszystkich gimnazjów polickich. Najlepsze wyniki i najwyższy przyrost wiedzy uzyskali uczniowie Gimnazjum nr 2. Jest to również zdaniem wielu bardzo bezpieczna szkoła, umożliwiająca rozwój zainteresowań i umiejętności (ma najwięcej laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych).  Boho, to co piszesz o tej szkole, można między bajki włożyć.
Osobiście uważam, że każde  z polickich gimnazjów ma dobre i te ciemniejsze strony. Każdy musi sam dokonać wyboru zgodnie ze swoimi preferencjami. Najlepiej wybrać się do szkoły i porozmawiać  z uczniami, nauczycielami, dyrektorem. I nie dać się zwariować!
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: boho w Luty 23, 2010, 19:43:54
zs, dziękuję za informację!  Ponoć Gim 2 ma utworzyć też jakąś klasę olimpijczyków. Po rozmowie rodziców z nauczycielką matematyki, która stwierdzila, że siostra świetnie odnalazłaby się w takim gronie, zdecydowali, że złożą tam podanie. Dzięki za pomoc ;)
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: cooker w Luty 23, 2010, 20:08:01
Cytat: "boho"
Ponoć Gim 2 ma utworzyć też jakąś klasę olimpijczyków

Marketingowy blef. Ciekawe czy mają też jakiś pomysł jak taką klasę prowadzić. Szkoły ostatnio piszą pełno bzdur żeby tylko zachęcić dobrych uczniów, a hołotę wyeliminować . Kończy się tym, że nieprzygotowani nauczyciele zaczynają wymagać coraz więcej żeby podnosić wyniki (dowód? patrz: dwa posty wyżej), a zestresowani uczniowie niczego się w takich warunkach nie uczą (lepsi sobie poradzą, słabsi czują, że są do niczego, w czym tylko utwierdzają ich rodzice marudząc, że "w zeszłym roku...").
Cytat: "boho"
Po rozmowie rodziców z nauczycielką matematyki, która stwierdzila, że siostra świetnie odnalazłaby się w takim gronie, zdecydowali, że złożą tam podanie

Już wiedzę tę rozmowę "Córka będzie miała tyle do nauki, że nie będzie miała czasu na sprawianie problemów wychowawczych". Jak to dobrze, że to rodzice decydują do jakiej szkoły chce pójść dziecko.
Tytuł: gimnazjum 2
Wiadomość wysłana przez: policzanin w Luty 23, 2010, 20:59:15
Osobiscie kończyłem "dwójkę" i jestem zadowolony. Kadra pedagogiczna naprawdę fajna:) Do Egzaminu przygotowują świetnie... co do Szczecina nie powiedział bym... a pozatym szkoła to szkoła... kto chce sie uczyc i przygotować dobrze to wszędzie bedzie sie uczył
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: ktpb w Luty 23, 2010, 21:11:57
A czy gim nr 3 wogóle jest brane pod uwagę?
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: boho w Luty 23, 2010, 21:31:42
no siostra odpowiedziała, ze o "trójce" raczej nie myśli, bo szkoła ta  jest glównie nastawiona pod kątem sportu, a to wpływa raczej na słabszy poziom (przynajmniej ona tak stwierdziła, mądrala :D)

[ Dodano: 2010-02-23, 22:18 ]
Cytat: "cooker"
Jak to dobrze, że to rodzice decydują do jakiej szkoły chce pójść dziecko.


a to była ironia? ... złożyć dokumenty zawsze można, nawet jesli osoba dostanie się do szkoły, wcale nie jest powiedziane, że będzie się tam uczyła...bo mogła przecież dostać sie do 3 szkół równocześnie...a o to tylko dlatego, by "zaklepać" sobie tam miejsce. A zdecydowali się nie tylko , że "nie będzie sprawiała jakichś klopotów wychowawczych", bo takich raczej nie było, a oprócz tego  (według mnie co jest  troche dziwne i niepojęte:P) prawie w ogole nie powtarza w domu lekcji, a radzi sobie świetnie... wiec nie o kłopoty tu chodzi.. tylko, by, jak powiedzieli nauczyciele, nie zmarnować jej możliwości...
Druga sprawa, że nie do końca to oni decydują o tym, gdzię będzie się uczyć. Ona sama też ma prawo głosu i wszystko jest z nią konsultowane... ( przeciez sama poprosiła mnie, bym zalożyła ten wątek i spytala co sądzicie o szkołach w Policach...i czytamy wszystkie odpowiedzi wspólnie)  wiec nie rozumiemy tego komentarza... .

OK, wcześniej posłużyłam się zwrotem "rodzice zdecydowali...", ale to nie oznacza, że siostra nie ma nic do gadania...  Decyzję i tak podjęli razem....


Czy chwyt marketingowy? być może, jednak ten, komu da się takie możliwości , a i będzie miał do tego ambicje, na pewno dobrze wykorzysta taki profil :)
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: 1goor w Kwiecień 14, 2010, 09:50:25
Mówcie co chcecie, ja w zeszłym roku ukończyłem G1 i jestem bardzo zadowolony, nie zamieniłbym tej szkoły na żadną inną - wspaniałe grono pedagogiczne z dobrym podejsciem do ucznia, można sie tam realizować naukowo jak i sportowo, nauczyciele poświęcają nawet swój wolny czas, więc uczniowie startują w konkursach bardzo dobrze przygotowani, poza tym swietnie wyposażona sala komputerowa no i oczywiście hala sportowa z przesympatycznymi nauczycielami wychowania fizycznego, oranizowane jest mnóstwo wyjazdów integracyjnych(szkoła współpracuje z placówką w Pasewalku), turniejów sportowych, dodatkowych zajęć,i oczywiście sksów. Żałuje tylko że nie mogłem zostać tam dłużj. ;)
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: mat_tk w Kwiecień 14, 2010, 21:13:59
A mnie równie fajnie podobała się dwójka :) Bardzo fajni nauczyciele, bezpieczna i wygodna szkoła :)
Tytuł: Re: gimnazjum 2
Wiadomość wysłana przez: gzzz w Kwiecień 14, 2010, 21:17:19
Cytat: "policzanin"
a pozatym szkoła to szkoła... kto chce sie uczyc i przygotować dobrze to wszędzie bedzie sie uczył

ta yhy
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: Heroinez w Maj 22, 2010, 15:50:29
Jestem uczniem 3 klasy gimnazjum, chodzę do jedynki i serdecznie polecam pani córce tą szkołę. Mili i wyrozumiali nauczyciele, w porównaniu do innych gimnazjów dużo zieleni, ładny wygląd sal, a w zeszłym roku w prawie każdej sali wprowadzili projektor i komputer z internetem co jest bardzo przydatne do nauki jak i do rozrywki (np na zastępstwach)
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: Monka w Październik 13, 2010, 18:50:26
A czy ktoś chodzi do 'Białej'? Miałabym do niej najbliżej... Jeśli bym się dostała to myślałam właśnie o niej co prawda jest dość wysoki poziom, ale chyba nie aż tak. Powinnam się dostać... Czy ktoś do niej chodzi/Chodził i mógłby mi powiedzieć jak było?
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: Bast3k w Październik 13, 2010, 19:15:16
Gimnazja... napisałbym coś o tym wynalazku, ale to temat na inną dyskusję.

Od siebie tylko dodam, że jednak kierowałbym się bardziej spokojem psychicznym, niż np. wyższym poziomem szkoły.  

Dlatego moim zdaniem dziecko będzie się lepiej czuło,a co za tym idzie, uczyło w klasie w której będą koledzy, koleżanki z podstawówki,niż takie które musiałoby wyrabiać sobie pozycję w klasie od początku.
Tym bardziej, że to już taki wiek w którym dzieciaki róznie chcą zwrócić na siebie uwagę i wtedy zupełnie nowa osoba, ktróra nie ma wsparcia w innych uczniach (pochodzi z innego środowiska, miasta) często przechodzi gehennę. Popatrzcie na ostatnie wydażenia w gimnazjach. Znęcanie się psychiczne i fizyczne.

Gdybym to ja miał posłać dziecko do gimnazjum, to jednak byłyby to Police i klasa do której chodziłby już ktoś z jego porzedniej szkoły.

Co innego Liceum, mi zmiana środowiska na Szczecin pomogła w nawiązaniu nowych kontaktów w tamtych rejonach. Przydaje się to do dzisiaj :). Jednak w tym wieku  człowiek jest już psychicznie bardziej rozwinięty i odporniejszy na trudności...
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: prykpryk w Październik 17, 2010, 09:22:30
Ja chodzę do białej (3 gim) i uważam że jest to bardzo dobra szkoła. Atmosfera przyjazna.
Poziom dosyć wysoki ale dostać się nie jest trudno. Przyda się dobra ocena z języka obcego.
Piszcie jak chcecie wiedzieć więcej.
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: borys w Październik 28, 2010, 12:18:07
Również uważam, że biała jest OK.
Tytuł: Polickie szkoły
Wiadomość wysłana przez: Suez w Lipiec 16, 2011, 10:02:24
Witam :).
Szukam informacji o gimnazjach w Policach.
Chodzi mi głównie o liczbę uczniów w szkole.
Jesli możecie to proszę o odpowiedź :-).
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: cooker w Lipiec 16, 2011, 11:02:14
Cytat: "Suez"
Nie muszę Ci się tłumaczyć...

W takim razie my nie musimy odpowiadać. http://www.bip.police.pl/?cid=94 Tu masz numery telefonów do szkół. Dzwoń i pytaj, ilu uczą.
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: Maciuś w Lipiec 16, 2011, 14:59:31
W G - 2 jest około 400 uczniów ( klasy od a do e ) ok 27 osób w klasie
Tytuł: Która szkoła lepsza ''biała'' czy gim2
Wiadomość wysłana przez: vivieraa w Styczeń 27, 2012, 18:27:43
Chodze  to 6 klasy sp8 w policach wedlug mnie poziom nauczania jest wysoki przez ostatnie 3 lata miałam sriednia powyzej 5.0
Chciałabym pojsc d dobrego gimnazjum.Uczeszczam juz 2 rok na zajecia dodatkowe z jezyka niemieckiego do ''białes''. Chciałabym sie zapytac internautów która szkoła lepsza <bym poprosiła o argumenty> wiem ze obie sa bardzo dobre ale z egzaminów koncowych najlepiej wypadła 2 a z egzaminow jezykowych ''biała''. a wiec która byłaby lepszaP.S na niemieckim nie jestem super dobra ale nie jestem anjgorsza w skali od 0 do 10 powiedizałabym ze umiem niemiecki na 6 :)
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: lukasz_s w Styczeń 27, 2012, 18:49:22
Za to z j. polskiego ocena mierna?
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: DiSi w Styczeń 27, 2012, 21:01:12
Sama kończyłam gimnazjum w białej.
Powiem tak jeśli chodzi o gimnazjum to na prawdę świetna szkoła z całego serca polecam.
Bardzo wysoki poziom nauczania,dość wymagający nauczyciele,nauka języków obcych jest na prawdę na wysokim poziomie ale wyjdziesz z tej szkoły z ogromną wiedzą.W liceum dzięki temu poradzisz sobie bez problemu z choćby językami obcymi czy chemią:) w sumie ja w liceum uczyłam się dużo mniej jak w Gimnazjum heh:) Polecam
Tytuł: Jakie gimnazjum
Wiadomość wysłana przez: monwol w Luty 10, 2012, 18:57:43
Witam
Mój syn kończy obecnie szkołę podstawową - jakie ma wybrać gimnazjum - przynosi foldery i każde gimnazjum się chwali że jest najlepsze.

Proszę o opinie - syn ma średnią 4,9 więc szukam mu dobrego gimnazjum.
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: lepka w Luty 10, 2012, 19:15:20
Wg mnie najlepsze jest gimnazjum nr 2 lub gimnazjum nr 6 jednak w wyborze pomiędzy tymi dwiema szkołami myślę, że powinno decydować to co uczeń chciałby robić po gimnazjum. G-6 (w białej) jest zdecydowanie lepsze jeśli chodzi o naukę języków i ma więcej możliwości mam tu na myśli naukę  w tej niemieckiej szkole. Ja uczęszczałam do g2 i bardzo sobie tą szkołę cenie. Wyniki testów gimnazjalnych wysokie, poziom wysoki, nauczyciele dużo wymagają jednak klimat w szkole jest dobry. Bardzo miło wspominam tą szkołę.
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: _garde_ w Luty 10, 2012, 21:00:43
Moja sytuacja jest bardzo podobna do monwol i dlatego bardzo proszę  rodziców i uczniów o informacje, o gimnazjum nr 16 prowadzone przy LO XIII w Szczecinie.
Dziękuję.
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: cooker w Luty 11, 2012, 10:38:26
Jest już w dziale taki temat, więc proponuję coby je połączyć.
Co do samego tematu to się nie wypowiem, bo już za stary jestem ;) i dawno gimnazjum opuściłem...
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: Wykidajło w Luty 12, 2012, 08:25:23
Ze średnią 4,9 nie ma co dziecka pchać na Szczecin, a o G16 lepiej zapomnieć. Chyba że jest z jakiegoś przedmiotu naprawdę wybitne, a do tego ma ochotę pracować.
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: _garde_ w Luty 12, 2012, 15:34:13
Cytat: "Wykidajło"
Ze średnią 4,9 nie ma co dziecka pchać na Szczecin, a o G16 lepiej zapomnieć. Chyba że jest z jakiegoś przedmiotu naprawdę wybitne, a do tego ma ochotę pracować.


Mówiąc, że mam podobną sytuację miałam na myśli, że moje  dziecko kończy gimnazjum - a nie o średniej ;D  . Wiadomo, że  do tego  gimnazjum dzieci są  wybierane z całego  województwa,  nie jest  problemem rekrutacja, tylko  zastanawiam się,  czy warto oddać tam dziecko zabierając mu sporo czasu z życia na dojazdy, jak  zaadoptowały się tam dzieciaki z Polic, czy po prostu bardziej  warto  -  niż do białej,  czy rzeczywiście szkoła zapewnia należyty rozwój  (chodzi o naukę , nauczycieli) dzieciom.

P.S. eh , ta interpunkcja :lol2:
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: oopaulka w Luty 12, 2012, 18:15:10
Ja polecam Gim. nr 2 sama tam chodziłam byłam zadowolona. Nauczyciele i poziom ok. Szkoła czysta zadbana, nowe boisko. Było bezpiecznie nie było jakichś dziwnych akcji. Czego nie brakowało zwłaszcza w G1 oj działo się tam działo, plotki chodziły po całych Policach. No ale wiadomo dzieciaki taki wiek. G3 do pięknych szkół nie należy. Poziom mają słaby, stawiają bardziej na sportowców. G6 też niczego sobie ale tam jest i gim. i lic. i tech. wszystko w jednym. Duża różnica wieku między uczniami więc nigdy nic nie wiadomo.
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: millena w Luty 13, 2012, 08:13:27
Wybór szkoły dla dziecka to sprawa indywidualna, zależna od jego możliwości, chęci do nauki, ambicji i zainteresowań. Gimnazjum nr 16 to bardzo dobrze zorganizowana szkoła. Są tam wszystkie koła zainteresowań, łącznie z chórem, zespołem muzycznym i kółkiem brydżowym, szachowym itd. Jest więcej godzin lekcyjnych przeznaczonych na języki obce, jest basen i stołówka. Premiowane są zainteresowania. Jeżeli dziecko ma jakieś hobby poza szkołą np. taniec, muzyka dostaje wyższą ocenę ze sprawowania czy przedmiotu. Nawet „przeciętny” uczeń ma szansę uczestnictwa w różnych olimpiadach i konkursach. Wcale nie jest wymagana specjalnie wysoka średnia, aby utrzymać się w szkole (chyba, że chce się dostać do XIII LO).
Nauczyciele dużo wymagają nie tylko od uczniów, ale i od siebie. To jest naprawdę dobra szkoła, atmosferą przypominająca dobre licea w Szczecinie. W 16 nie spotkasz się z takimi problemami jak w rejonówce.

Niestety, bardzo dużym minusem są dojazdy.
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: _garde_ w Luty 14, 2012, 01:17:39
Cytat: "_garde_"
miałam na myśli, że moje dziecko kończy gimnazjum


Jestem  trochę rozkojarzona - miało być kończy podstawówkę i wybiera się do gimnazjum eh :spiderman:
P.S.Dzięki Millena
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: Jasiu86 w Luty 14, 2012, 08:12:31
Ja osobiście polecam Gim2 gdyż sam do niej uczęszczałem - lata 2000-2002. Aczkolwiek 3ba wziąć pod uwagę zainteresowania dziecka (kierunek kształcenia) i jakie profile oferuje dane gimnazjum, wtedy łatwiej będzie wybrać szkołę średnią. Należy również rozważyć kwestie oceniania bo z tego co mi wiadomo to w "białej" są punkty a nie oceny.  Wiadomo, że nie wyślemy dziecka, które kończyło profil humanistyczny do jakiejś zawodówki lub technikum tylko do liceum. Za moich czasów nie było klas profilowanych w gimnazjach. Jednak po gim. kontynuowałem naukę w technikum co moim zdaniem jest najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Ponieważ jest to połączenie zawodówki z liceum. Szkoła zawodowa trwa 3 lata jednak aby startować do matury należy dokształcić się w jakimś technikum zaocznym lub wieczorowym, które trwa minimum 2lata - razem wychodzi 5lat edukacji. Liceum ogólne lub profilowane trwa 3lata co kończy się jedynie maturą,dalsze kształcenie na studiach. Technikum - trwa 4lata, kończy się maturą i egzaminem zawodowym. Po technikum można przystąpić do zawodu i kontynuować naukę na studiach zaocznych, ale to jest moja osobista opinia.
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: gola w Luty 14, 2012, 23:21:58
Ciekawy temat został poruszony. Mam w związku z nim małe pytanko: co sądzicie na temat Zespołu Szkół w Trzebieży? (szkoła podstawowa i gimnazjum). Pozdrawiam  :?:
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: pejo154 w Luty 15, 2012, 06:35:04
Szkoła jak inne. Każda ma swoje plusy i minusy, swoje problemy i sukcesy. W Trzebieży poziom (patrząc na wyniki testów) jest można powiedzieć dobry na tle gminy. Choć zdarzały się "wpadki". Ale i nie brakowało sukcesów. Dobre (ba! Nawet bardzo dobre!) języki obce, świetna baza (zwłaszcza w gimnazjum - chyba najnowszym w gminie), małe liczebnie klasy 15 - 19 dzieci (2 klasy są powyżej 25), dużo kół zainteresowań - to na pewno atuty. Ale patrząc na ofertę polickich szkół trzeba się dobrze zastanowić, czy warto z Polic dojeżdżać 20 km codziennie.
Trzeba też pamiętać, w jaki zespóľ klasowy dziecko trafi. I tu najlepiej przyjrzeć się obecnym szóstym klasom i tendencjom, z jakich podstawówek idą dzieco do jakich gimnazjów.
Zawsze też można po prostu przyjechać do danej szkoły i porozmawiać z kierownictwem.

Pozdrawiam, i życzę udanego wyboru.
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: Wykidajło w Luty 17, 2012, 12:07:03
Cytat: "_garde_"
Cytat: "Wykidajło"
Ze średnią 4,9 nie ma co dziecka pchać na Szczecin, a o G16 lepiej zapomnieć. Chyba że jest z jakiegoś przedmiotu naprawdę wybitne, a do tego ma ochotę pracować.


Mówiąc, że mam podobną sytuację miałam na myśli, że moje  dziecko kończy gimnazjum - a nie o średniej ;D

Niech żyje egocentryzm :D

Ja akurat uważam, że i G16, i LO XIII to nie są dobre szkoły, bo budują sobie markę kosztem tych dzieci, które "nie rokują". W przypadku liceum tragedią to nie jest, bo ważne, czego się dzieciak nauczy, a nie - jaką będzie miał średnią. Więc gdyby młody zechciał, do XIII go puszczę. Ale do G16 bym go nie wysłał, bo mogłoby mu to zamknąć drogę do tych liceów (z XIII włącznie), do których miałby pewny wstęp kończąc gimnazjum mniej nastawione na wyniki w rankingach.
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: millena w Luty 17, 2012, 15:06:47
O dobrym miejscu w rankingach (poza liczbą dobrze zdanych testów czy matur) świadczy udział w olimpiadach i konkursach. Dobra szkoła to taka, w której wielu uczniów uczestniczy w różnego rodzaju olimpiadach i konkursach przedmiotowych, a także osiąga w nich sukcesy. Stąd wynikają dobre miejsca w rankingach LO II czy, szczególnie, LO XIII. Na ten cel nastawiona jest również kadra pedagogiczna, która, jeżeli taka jest polityka szkoły, musi się starać i dawać z siebie sporo (np.liczne kółka zainteresowań).

Konsekwencje takiego postępowania są dobre i dla szkoły, i dla uczniów.
Po pierwsze: uczeń więcej wiedzy wynosi z lekcji u rzetelniejszego nauczyciela, ergo teoretycznie napisze lepiej testy.
Po drugie: nie musi być cyborgiem, z piątkami i szóstkami ze wszystkich przedmiotów, bo za udział w olimpiadach (z przedmiotów, które go i tak interesują ) dostaje dodatkowe punkty, które też się liczą przy wyborze LO.
Cytuj (zaznaczone)
Ja akurat uważam, że i G16, i LO XIII to nie są dobre szkoły, bo budują sobie markę kosztem tych dzieci, które "nie rokują"

W każdej dobrej szkole (np. LO II), czyli chcącej znaleźć się na dobrym miejscu w rankingu są te "rokujące" i te mniej "rokujące" (albo takie, którym już się nie chce "rokować"  :devil: )
Tytuł: [Police] Polickie gimnazja - które polecacie?
Wiadomość wysłana przez: gola w Luty 19, 2012, 22:29:33
Dziękuję Pejo za przybliżenie informacji o Zespole Szkół w Trzebieży. Mi chodziło o edukację dzieci właśnie z tych rejonów, a nie z Polic.
Pozdrawiam
Tytuł: Gimnazjum w Policach
Wiadomość wysłana przez: kandela w Luty 23, 2012, 18:49:12
Witam,
które wg. Was gimnazjum uważacie za [naj]lepsze? Dlaczego?
Co sądzicie o gim. nr. 1, a co 2?
:)