Wirtualne Police i okolice - forum dyskusyjne

Police i okolice => Sprawy bieżące => Wątek zaczęty przez: Bast3k w Luty 25, 2020, 18:44:25

Tytuł: Likwiadacja Sądu w Policach?? Petycja
Wiadomość wysłana przez: Bast3k w Luty 25, 2020, 18:44:25
Hej!


Zwracam się do Was z prośbą o poparcie (podpisanie) petycji w obronie polickiego sądu. Można mieć różne zdanie na temat urzędów, sądów, sędziów, ale miasto powiatowe, którego pozbawia się jednej z ważniejszych instytucji, bardzo traci na znaczeniu i jest to pierwszy etap do marginalizacji. Swoją drogą pamiętam, jak władze starały się o sąd (bo był to jeden z warunków utworzenia powiatu), a teraz mają to gdzieś.


Nie będzie też do śmiechu mieszkańcom Polic, kiedy z każdą pierdołą trzeba będzie jechać do Szczecina. Proszę, podpiszcie i udostępniajcie ten link gdzie się tylko da. Na chwilę obecną jest TYLKO 750 podpisów (w tym, tylko nieco ponad 200 z Polic) ...


Po podpisaniu, pamiętajcie potwierdzić przez kliknięcie w link, który przyjdzie na podany e-mail.


https://www.petycjeonline.com/nie_dla_likwidacji_wydziaow_sdu_w_policach_-_tak_dla_samodzielnego_sadu_rejonowego_w_policach?s=67423043 (https://www.petycjeonline.com/nie_dla_likwidacji_wydziaow_sdu_w_policach_-_tak_dla_samodzielnego_sadu_rejonowego_w_policach?s=67423043)
Tytuł: Odp: Likwiadacja Sądu w Policach?? Petycja
Wiadomość wysłana przez: heineken w Luty 25, 2020, 19:22:01
A po co utrzymywać coś do czego trzeba dopłacać? Ja i wszyscy moi znajomi przez ostatnie 10 lat ani razu nie skorzystaliśmy z tej instytucji.
Tytuł: Odp: Likwiadacja Sądu w Policach?? Petycja
Wiadomość wysłana przez: Bast3k w Luty 25, 2020, 19:57:33
No tak. Koronny argument, "po co dopłacać?"...


Budżet Ministerstwa Sprawiedliwości, nie zmniejszy się, pieniądze nie wrócą do Twojej, czy mojej kieszeni. Kasa z sądu polickiego wróci do puli i zasili np. sądy z pozostałej apelacji szczecińskiej, albo w kolejnych latach zostanie przekazana na Warszawę. Obecnie mieszkam w miasteczku, które jest mniejsze od Polic, a swój Sąd Rejonowy posiada. Ludzie nie muszą jeździć do Szczecina, żeby np. przeprowadzić podział spadku, czy załatwić coś w księgach. Utworzenie Sądu Rejonowego, z wszystkimi wydziałami, gwarantuje że na pewno Ty i Twoi znajomi w przeciągu kolejnych lat z tego skorzystacie. (chociażby właśnie prawo spadkowe, czy księgi wieczyste, bo wydziału karnego nikomu nie życzę ;) ).


Każdy ma prawo do własnego zdania i oczywiście to szanuję. Mimo wszystko zachęcam do głębszego potraktowania tego tematu.
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Likwiadacja Sądu w Policach?? Petycja
Wiadomość wysłana przez: heineken w Luty 25, 2020, 20:49:18
Słuchaj ale to tak samo jest ze szkołami, utrzymywałbyś szkołę, dziesiątki nauczycieli, sprzątaczki, woźni, opłaty za prąd, wodę, grunt i wiele wiele innych opłat  skoro nie ma kto do tej szkoły chodzić albo jakieś 10-20 uczniów i to w różnym wieku ?
odpowiem Ci, nie! Szkołę się zamyka a młodzież i nauczycieli przenosi do innych placówek
I tak samo jest z tym sądem, akurat Tobie był, jest będzie potrzebny a wielu osobom nie. Niestety wygrała demokracja i wspólne dobro.
Tytuł: Odp: Likwiadacja Sądu w Policach?? Petycja
Wiadomość wysłana przez: m8z w Luty 26, 2020, 13:02:19
to tam na Korczaka? Jak tak to do likwidacji, wole do Szczecina jechać niż z tymi wrednymi babami dyskutować :)
Tytuł: Odp: Likwiadacja Sądu w Policach?? Petycja
Wiadomość wysłana przez: DominikDolnoślązak w Luty 26, 2020, 14:57:02
Ja we wszystkich sprawach sądowych w życiu byłem w sądach w Szczecinie i Wrocławiu i Legnicy (w Szczecinie zeznawałem w głośnej sprawie o dyskryminacje i łamanie Konstytucji).
Tytuł: Odp: Likwiadacja Sądu w Policach?? Petycja
Wiadomość wysłana przez: fafik w Marzec 02, 2020, 11:32:24
to tam na Korczaka? Jak tak to do likwidacji, wole do Szczecina jechać niż z tymi wrednymi babami dyskutować
Faktycznie, niektóre są tam chyba za karę, albo już tak się rozleniwiły że...