Wirtualne Police i okolice - forum dyskusyjne

Police i okolice => Polityka => Polityka krajowa => Wątek zaczęty przez: DominikDolnoślązak w Październik 04, 2019, 23:12:58

Tytuł: Drzazga, Matusiak, Toboła i Walczak - ocena deklaracji wyborczych na ulotkach.
Wiadomość wysłana przez: DominikDolnoślązak w Październik 04, 2019, 23:12:58
   Jako świadomy wyborca biernie i czynnie korzystający z prawa wyborczego dokonałem analizy ulotek wyborczych, jakie znalazły się w mojej ozdobnej skrzynce na listy. Skupiłem się tylko na ulotkach mieszkańców Polic, startujących w wyborach do SEJMU RP.
Przeanalizowałem 2/3 deklaracji wyborczych polickich kandydatów, ponieważ nie dotarły jeszcze do mnie ulotki dwóch kandydatek SLD - mieszkanek naszego miasta. A mamy w tych wyborach prawdziwy polityczny policki pluralizm: kandydują 3 kobiety i 3 mężczyźni z 4 partii politycznych.

Od razu zauważyłem, że dużym błędem politycznym było wystawienie po dwóch kandydatów z Polic z tej samej partii - ponieważ wzajemnie będą sobie odbierać głosy policzan i tym samym pozbawiając się szansy na ewentualną wygraną (takie polityczne lapsusy popełniło SLD i PIS).

KAZIMIERZ DRZAZGA - PiS:

Plusy:

"- Chcemy kraju, w którym obywatele to ludzie wolni, bezpieczni i zadowoleni. Chcemy dobrobytu dla każdej rodziny (co z osobami samotnymi?). (...) Chcemy by Polacy mogli godnie żyć i pracować we własnej ojczyźnie".
- Przystosowanie szczecińskiego portu do przyjmowania statku o nośności 40 DWT- uruchomienie terminala głębokowodnego w Świnoujściu.
- dwie emerytury dodatkowe rocznie
.- podwyższenie dopłat dla polskich rolników do państw zachodniej UE. (zachodnie rolnictwo jest bardzo wysoko rozwinięte, przeciętny skomputeryzowany holenderski rolnik ma minimum 2000 hektarów, polski rolnik - kilkadziesiąt.

MINUSY:

- minimalna pensja na poziomie 4000 zł. (mam pytanie - skąd pracodawca weźmie te 4 tyś netto dla roszczeniowego, nic nie potrafiącego, nie wykształconego, bez stażu i doświadczenia pracownika? Takie podniesienie stawki spowoduje bankructwo wielu firm i zdeprecjonuje etos pracownika fachowca, najniższa krajowa będzie większa od stawki jaką teraz mają np niektórzy nauczyciele. Należy obniżyć koszty pracy, w tym opłaty dla samo-zatrudnionych. 

Generalnie program wyborczy Pana Drzazgi dobry - zrobi w Sejmie to na czym się zna - czyli poprawi sytuacje w porcie Szczecin Świnoujście. (może i porty w Policach coś zyskają?).
   Dobrym pomysłem p. Drzazgi jest mały kartonik wyborczy z najważniejszymi telefonami  alarmowymi na rewersie.  Gdyby miejsce na liście było wyższe – była by realna szansa na mandat. Ósma pozycja na liście PiS da miejsce w Sejmie – ale w Zamościu i Lublinie.

PIOTR MATUSIAK – Konfederacja
Plusy:
- zmniejszenie akcyzy na paliwo
- butelkomaty w sklepach
- darmowy transport dla osób 60+ na trasie dom-szpital-dom
- budowę przeprawy tunelowej Police - Święta (całkowite novum - do tej pory miała być przeprawa promowa, w którym miejscu w Policach zaczynał by się podziemny i podwodny tunel? Skąd pieniądze - może jednak z akcyzy paliwowej??).

MINUSY

- przyzwolenie rac na stadionach, skończenie z zamykaniem stadionów ( ciekawe podejście młodego kibica - najważniejsze na meczu są race - a co panie kandydacie z ochroną środowiska, bezpieczeństwem p.poż i bezpieczeństwem kibiców i zawodników?
Jak pan Walczak zmieni przepisy w tym zakresie skoro to FIFA, UEFA , PZPN i ZZPN wymaga od sędziego piłkarskiego umieszczenia w protokole meczowym faktu użycia rac na stadionie przez kibiców. Race przeszkadzają w oglądaniu meczu i rozpraszają piłkarzy i kibiców.

To samo dotyczy się zamykania stadionów, które się zamyka ze względów bezpieczeństwa i dyscyplinuje się w ten sposób agresywnych pseudokibiców. Zamykanie stadionów również odbywa się pod egidą FIFA,UEFA (nad nimi nie ma jurysdykcji polski poseł) i PZPN.)

- legalizacje marihuany - (NIE DLA NARKOTYKÓW!!!!!)

- naprawa wędkarstwa w Polsce - niższe składki, jedna opłata, zrozumiałe przepisy - (jeżeli pan poseł in spe Walczak [in spe - po łacinie "w nadziei"] obniży składki to skąd PZW weźmie fundusze na ZARYBIANIE rzek i jezior i ochronę WÓD??? Przepisy PZW są moim zdaniem dobre, chronią przed nadmierną eksploatacją akweny i chronią ryby - przykładowo: posiadam od dekady kartę łowiectwa podwodnego - mogę łowić ryby przy pomocy kuszy pod wodą - ale nie mogę korzystać z aparatu tlenowego - właśnie po to by rybie dać szanse . I o tym mówią przepisy dotyczące wędkarstwa.)

Generalnie pan kandydat chce zmienić to na czym się zna i czym się zajmuje, tylko niektóre zmiany nie mają uzasadnienia. Ciekawa ulotka młodego światowego człowieka, szkoda niskiego dziewiątego miejsca i partii, która ma minimalne poparcie.

JOLANTA TOBOŁA  - PiS

PLUSY -
brak


Minusy - brak deklaracji wyborczych.

 Obywatelka Toboła ładnie przedstawiła się na ulotce, ale nie znalazłem nic z programu wyborczego. Ani słowa nt co zamierza zrobić w Sejmie. Ja rozumiem że 19 miejsce na liście nie daje nawet nadziei na mandat, ale jako świadomy wyborca czuję się zawiedziony.


 I jeszcze w pierwszym zdaniu na ulotce mija się z prawdą: "(...) jestem Policzanką, pierwszą w historii miasta kobietą, kandydatką do Sejmu." Suponuję, że to polityczne faux pas - ale zachodzę w głowę - na jakiej podstawie kandydatka PiS przyznała sobie pierwszeństwo - skoro oprócz Niej do Sejmu kandydują dwie policzanki z SLD, i to z wyższych miejsc na liście, a w 2003 roku z listy SLD startowała pani Anna Kałamarz - mieszkanka Polic.

 Są przypadki na świecie, mimo równości - ktoś jest pierwszy. Podam przykład Cerkwi Prawosławnej (za Wikipedią):
Cerkiew Prawosławna składa się ona z licznych Cerkwi (https://pl.wikipedia.org/wiki/Cerkiew_(organizacja)) lokalnych nazywanych autokefaliami (https://pl.wikipedia.org/wiki/Autokefalia), które pozostają ze sobą w jedności dogmatycznej (https://pl.wikipedia.org/wiki/Dogmat). Każdą lokalną Cerkwią autokefaliczną rządzi patriarcha. Pierwsze honorowe miejsce wśród przywódców Cerkwi lokalnych zajmuje patriarcha Konstantynopola (https://pl.wikipedia.org/wiki/Patriarcha_Konstantynopola), ze względu na dawną pozycję Konstantynopola (https://pl.wikipedia.org/wiki/Konstantynopol) jako stolicy Cesarstwa Bizantyńskiego (https://pl.wikipedia.org/wiki/Cesarstwo_Bizanty%C5%84skie). Obecnie jest nim Bartłomiej I.
W Polsce pierwszym wśród biskupów prawosławnych jest Metropolita Całej Polski - arcybiskup Sawa, bardzo często zapraszający do Polski Patriarchę Aleksandrii: Teodora II.
Dla mnie Pierwszym wśród patriarchów cerkwi prawosławnej jest oczywiście: Patriarcha moskiewski i całej Rusi - Cyryl I.

Wracając do pani Toboły - może przyznała sobie pierwszeństwo wśród trzech kandydatek dlatego - że startuje z partii rządzącej.?

Suplikuję o umieszczenie deklaracji wyborczych pani Toboły na kolejnej ulotce - do wyborów jeszcze dekada.


DAMIAN WALCZAK - KOALICJA OBYWATELSKA

Plusy -

- Czyste powietrze, woda i środowisko - ograniczenie zużycia plastiku, zredukowanie zanieczyszczenia powietrza i ekologiczne źródła energii. (przy okazji - ZCh Police  budują wielką instalacje PDH POLIMERY POLICE, co się stanie jeśli za x lat UNIA zabroni używać plastyku??)
- Przywrócenie pełnej demokracji.
- Program dla seniorów - codzienne wsparcie, darmowe taxi do lekarza i drobna pomoc (Dlaczego tylko drobna?).
- Przyjazna szkoła.


MINUSY -

- wzmocnienie roli samorządów - (od zawsze mówiłem, że reforma z 1998 roku dała za dużą władzę samorządom, przez to w niektórych gminach tworzą się kliki i koterie - przykład: Gmina Ostromice przestała istnieć w tym roku bo wójt i skarbniczka tak ją zadłużyli w parabankach, że rząd musiał ją zlikwidować. Moim zdaniem należy zwiększyć kontrole nad samorządami i weryfikować kwalifikacje pracowników gminnych.)


Według mnie program wyborczy Pana Walczaka jest najlepszy.
Tytuł: Odp: Drzazga, Matusiak, Toboła i Walczak - ocena deklaracji wyborczych na ulotkach.
Wiadomość wysłana przez: Wodzu w Październik 06, 2019, 14:07:37
Specjalnie się zarejestrowałem, żeby zapytać; ile Tobie zapłacili za tę szeptankę?   ;D


Tytuł: Odp: Drzazga, Matusiak, Toboła i Walczak - ocena deklaracji wyborczych na ulotkach.
Wiadomość wysłana przez: Żaba w Październik 07, 2019, 11:47:34
Że też ludziom chce się czytać te bzdury, które są wypisywane na ulotkach. Niestety,te obiecanki to tylko oszustwa. Po wyborach przestają powstawać przeprawy i inne cuda i jest dalej tak jak było albo jeszcze gorzej.
Tytuł: Odp: Drzazga, Matusiak, Toboła i Walczak - ocena deklaracji wyborczych na ulotkach.
Wiadomość wysłana przez: DominikDolnoślązak w Luty 19, 2020, 15:41:04
Że też ludziom chce się czytać te bzdury, które są wypisywane na ulotkach. Niestety,te obiecanki to tylko oszustwa. Po wyborach przestają powstawać przeprawy i inne cuda i jest dalej tak jak było albo jeszcze gorzej.


Otóż Żabo ja czytam te ulotki wyborcze - bo na ich podstawie dokonuje świadomego wyboru przed urną wyborczą.
Tytuł: Odp: Drzazga, Matusiak, Toboła i Walczak - ocena deklaracji wyborczych na ulotkach.
Wiadomość wysłana przez: Żaba w Luty 20, 2020, 10:51:40
   To jesteś naiwny. Chodzi tylko o to aby dorwać się do władzy (czytaj pieniędzy). Papier na ulotkach wszystko przyjmie i obiecają ci wszystko o czym marzysz.