Wirtualne Police i okolice - forum dyskusyjne

Police i okolice => Trudne tematy => Wątek zaczęty przez: zefir w Sierpień 29, 2018, 20:24:56

Tytuł: Likwidacja punktu MEDIKI przy ul. Wyszyńskiego
Wiadomość wysłana przez: zefir w Sierpień 29, 2018, 20:24:56
Wielu z Policzan, zapewne jeszcze nie wie, że na Osiedlu Chemik punkt przyjęć MEDIKI (przy ul. Wyszyńskiego) miał zostać zamknięty z dniem 1 września. Dostęp do lekarza rodzinnego ma zostać znacznie utrudniony uciążliwą dla wielu starych schorowanych ludzi, wyprawą do przychodni MEDIKI przy Zakładach Chemicznych POLICE. Informacja taka została wywieszona na drzwiach  pod koniec ubiegłego tygodnia. Dzisiaj temat został poruszony przez Kurier Szczeciński. Podaję link do informacji: https://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/medika-bez-rodzinnego-na-osiedlu-w-policach/
Tytuł: Odp: Likwidacja punktu MEDIKI przy ul. Wyszyńskiego
Wiadomość wysłana przez: zrównoważona w Wrzesień 21, 2018, 23:26:36
Myslę, że ta sprawa powinna być na pierwszym miejscu do załatwienia przez Nowe Władze Polic bo obecnym widocznie kregosłupy nie pozwalają się aby pochylić sie nad tym tematem skutecznie. Mam nadzieje w skuteczność załatwienia łatwego dostepu do usług lekarskich w punktach blisko położonych zamieszkaniu lub przez uruchomienie łatwego dojazdu komunikacja miejska przez cały czas pracy Przychodnii Medika na ul. Kuznickiej. Wierzę, ze temu przyjrza sie nowi radni Gminy na czele z Nowym Burmistrzem Sławomirem Dmochowskim. Tego sobie i Policzanom zycze.
 
Tytuł: Odp: Likwidacja punktu MEDIKI przy ul. Wyszyńskiego
Wiadomość wysłana przez: Validator w Wrzesień 22, 2018, 03:58:09
Pleciesz Użytkowniku/Użytkowniczko (bo płci nie podajesz) od rzeczy, zresztą w różnych wątkach, więc prymitywną propagandą śmierdzi na kilometr. Co mogą zrobić jakiekolwiek lokalne władze w obecnych warunkach ustrojowych? Mogą nakłaniać, zachęcać, negocjować, co zresztą czynią, ale prywatnej spółki nie zmuszą do zmiany decyzji. Nieludzkiej, to prawda, ale co dziś jest ludzkie? Czy władze gminne mają założyć własną spółdzielnię medyczną, taki "Trans-Med" w miniaturze? A może ściągnąć lekarzy z Ukrainy, cudotwórców z Filipin, względnie szamanów z Afryki? Wiadomo że chodzi o pieniądze, nie wiadomo tylko o jak duże i czy gmina roszczenie wytrzyma? W Policach są i inne placówki medyczne prowadzące lecznictwo otwarte, może z nimi trzeba rozmawiać? Prostych rozwiązań nie ma (jak je znasz - to podaj) i nie ma znaczenia kto będzie burmistrzem gminy. Wada tkwi w organizacji polskiej służby zdrowia.
Tytuł: Odp: Likwidacja punktu MEDIKI przy ul. Wyszyńskiego
Wiadomość wysłana przez: dapol w Wrzesień 22, 2018, 08:21:00
na czele z Nowym Burmistrzem Sławomirem Dmochowskim. Tego sobie i Policzanom zycze.
 

Nie życz mi tego, ne życzę sobie
Tytuł: Odp: Likwidacja punktu MEDIKI przy ul. Wyszyńskiego
Wiadomość wysłana przez: RPzpl w Wrzesień 22, 2018, 10:57:49
nowi radni Gminy na czele z Nowym Burmistrzem Sławomirem Dmochowskim. 
A to już wiadomo kto wygrał wybory, skoro już wiesz kto zostanie burmistrzem to może podaj skład rady gminy i powiatu. Nie będzie trzeba organizować wyborów i zaoszczędzi się kasę.
Tytuł: Odp: Likwidacja punktu MEDIKI przy ul. Wyszyńskiego
Wiadomość wysłana przez: DEtonator w Wrzesień 22, 2018, 12:10:51
Czy to już w tych wyborach będziemy mieli szklane urny, tak jak chciał PiS?