Wirtualne Police i okolice - forum dyskusyjne

Police i okolice => Trudne tematy => Wątek zaczęty przez: Daria w Marzec 21, 2013, 13:52:35

Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: Daria w Marzec 21, 2013, 13:52:35
Dzieci zabierane rodzicom... system restrykcyjny... wg mnie straszne. Co o tym myślicie?

Dzieci wyrwane spod tablicy do domu dziecka
Jeden z braci płakał, drugi wzywał pomocy. Policja siłą wyciągnęła z lekcji trzech chłopców i zamiast do domu odwiozła ich do ośrodka opiekuńczego. Sąd: - To wina rodziców


- Na lekcję angielskiego przyszła pani nauczycielka i powiedziała, że musimy iść do dyrektorki. Zaprowadziła nas jednak pod szatnię, a tam czekali policjanci. Próbowali nas przekonać, żebyśmy szli, ale potem zaczęli nas wyrywać siłą. Gdy próbowaliśmy zadzwonić, zabrali nam telefony. Krzyknąłem: "Na pomoc!", ale nikt nie usłyszał, bo była lekcja - opowiada 13-letni Krzyś Bajkowski, którego w środę około godz. 10 rano wraz z braćmi - bliźniakiem Stasiem i 10-letnim Piotrkiem - kuratorki w asyście policji zabrały ze szkoły do ośrodka opiekuńczego.

O odebraniu dzieci zdecydował krakowski sąd 30 stycznia na podstawie opinii psychologów. Wyrok opatrzono rygorem natychmiastowej wykonalności. Sąd dał rodzinie tydzień na oddanie dzieci dobrowolnie - rodzice odmówili.

http://wyborcza.pl/1,75478,13517396,Dzieci_wyrwane_spod_tablicy_do_domu_dziecka.html#TRrelSST

Kuratorki wchodzą do szkoły, wyprowadzają trzech braci

http://wyborcza.pl/1,75248,13514539,Kuratorki_wchodza_do_szkoly__wyprowadzaja_trzech_braci.html#TRrelSST

Dzieci Bajkowskich zostają w domu dziecka

http://wyborcza.pl/1,75478,13600080,Dzieci_Bajkowskich_zostaja_w_domu_dziecka.html
Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: Kilofownikownia w Marzec 21, 2013, 14:28:07
Myślę, że sprawa nie jest taka prosta i jednostronna jak ją przedstawiono w artykułach. Sąd musiał mieć mocne dowody żeby zabrać te dzieci.
Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: Kilofownikownia w Marzec 21, 2013, 14:29:35
Dr.Kafar, co świetnie pokazał przykład pewnego przykładnego ojca z Austrii :D
Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: Kilofownikownia w Marzec 21, 2013, 14:35:16
Chyba jednak przesadzasz z tym panem życia i zdrowia. Nie chciałbym być twoim dzieckiem :P
Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: Kilofownikownia w Marzec 21, 2013, 14:44:29
Dziecko to nie jest rzecz. Więc nie może być "własnością" rodziców. A czasami bywa tak, że lepszym rozwiązaniem jest zabrać rodzicom władzę nad tym dzieckiem. To nie samochód (albo rower, toster czy cokolwiek) który możesz dowolnie katować i rozbijać po drzewach i nikt ci nic nie powie bo to twoja własność.
Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: Kilofownikownia w Marzec 21, 2013, 15:04:16
Nie chcesz być bydłem ale jednocześnie robisz ze swojego dziecka niewolnika. Genialne rozumowanie :crazy: I to nie jest "widzimisię" urzędasa. Do sytuacji o której tu mowa musiała zostać ruszona cała machina. To nie jest kwestia tego, że "Pani Krysia" wstała rano lewą noga i stwierdziła, że ma ochotę zabrać komuś dziecko do domu dziecka. To tak nie działa wbrew pozorom. Sytuacje odbierania dzieci rodzicom to też jest margines. Więc po co się tym przejmować i z tym walczyć skoro takie marginesy zawsze będą? Dziecko nie jest własnością. Ani twoją, ani państwa. To, że powołałeś je do życia (i to też nie samodzielnie) daje ci prawa i obowiązki. Ale nie daje ci władzy absolutnej.
Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: rbk w Marzec 21, 2013, 15:13:36
To trudny temat jak temat 'czy rodzicom wolno dać klapsa dziecku'
Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: Kilofownikownia w Marzec 21, 2013, 15:22:33
Bezstresowe wychowanie to akurat efekt bezmyślności niektórych rodziców a nie efekt wtrącania się państwa w wychowanie dzieci. Zamiast chudych "pedałków" wolałbyś grubasy? Też mnie śmieszy styl obecnej młodzieży ale mamy przecież wolność więc jak chcą się nosić jak EMO albo Hipsterzy to czemu im tego zakazujesz panie obrońco wolności? :devil: A co do decydowania przez rodzica za dziecko to też nie jest tak do końca. Są sytuacje w których ono ma prawo samo decydować.
Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: Kilofownikownia w Marzec 21, 2013, 15:32:04
Na takim modelu powstały i na takim potem upadły ;D A, że to mój wybór to wiem. Aktualnie jest taki aby nie posiadać potomstwa :faja:
Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: parian w Marzec 21, 2013, 15:52:40
Do wszystkiego trzeba podchodzić ze zdrowym rozsądkiem. Jak rodzic raz trzepnie w tyłek (każdy może stracić nerwy) to nie powód do odebrania dziecka. Jeśli robi to na bieżąco, albo np. zamyka dziecko w budzie dla psa (tak, znam taki przypadek) to znak, że sobie nie radzi i państwo powinno działać.
Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: Q100sz w Marzec 21, 2013, 15:52:44
Cytat: "Dr.Kafar"
Rodzic decyduje o wszystkim, ma władzę zupełną nad dziećmi - jest panem ich życia i mienia.

Możesz więc zabić swojego potomka i włos ci z głowy nie spadnie? Gratuluję światopoglądu her Fritzl. :thumbdown:
Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: parian w Marzec 21, 2013, 16:02:44
Cytat: "Q100sz"

Możesz więc zabić swojego potomka i włos ci z głowy nie spadnie? Gratuluję światopoglądu mr Fritzl. :thumbdown:

Spoko, Kafarowi zmięknie rura jak już mu się dziecko urodzi ;)
Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: Daria w Marzec 21, 2013, 16:33:39
Widzę problem szerzej niż podane przykłady. Jakoś tak się dzieje, że restrykcyjnie to raczej wobec biednych, mniej wydolnych, z przejściowymi kłopotami finansowymi. Zabiera się dzieci z powodu małego metrażu, choroby rodzica... Jeśli na podstawie obciążającej (jednej) opinii zapada decyzja o natychmiastowym zabraniu dziecka to coś jest nie tak. Przecież decyduje się o życiu człowieka, całej rodziny.
Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: Król podziemia w Marzec 21, 2013, 17:40:14
Stosunki między rodzicami a dziećmi reguluje jasno kodeks rodzinny i opiekuńczy.Władza rodzicielska kończy się z chwilą uzyskania pełnoletności a światopogląd nie ma tu nic do rzeczy czy to się komuś podoba czy nie.U Nas nie stanowi się prawa w oparciu o sumienie i wyznanie-chociaż przyznam można takie odnieść wrażenie ;-)
Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: Wykidajło w Marzec 21, 2013, 19:36:22
Cytat: "Kilofownikownia"
Myślę, że sprawa nie jest taka prosta i jednostronna jak ją przedstawiono w artykułach. Sąd musiał mieć mocne dowody żeby zabrać te dzieci.

Zauważ, że sąd podtrzymuje swoje pomimo nagonki z udziałem m.in. europosła. I że się nie chowa za anonimowych ekspertów, tylko tłumaczy "zbadaliśmy, uznaliśmy, zdecydowaliśmy".

A dziennikarzom ludzie mówią to, co chcą powiedzieć. I skrzętnie ukrywają wszystko, co nie pasuje do obrazka. Mogą, nic im za to nie grozi.
Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: bella20 w Marzec 21, 2013, 19:59:44
Cytat: "Dr.Kafar"

Dziecko jest naszą własnością. Jeśli uznajemy, że dziecko jest własnością państwa, to jesteśmy niewolnikami - bo tylko dzieci niewolnika nie są jego własnością, tylko własnością jego Pana.

Ludzie, ogarnijcie się, nie jesteście bydłem, no chyba, że chcecie być. Ja nie chcę  :faja:


Własnością? Własność to można nabyć, sprzedać, wyrzucić, kopnąć, podpalić.
Dziecko to osoba posiadająca swój mały rozumek, który trzeba kształtować. Nie jestem za wychowaniem bezstresowym, ale władza absolutna rodzica nad dzieckiem? Na ten czas dziecko psychicznie lub fizycznie maltretowane to wcale nie mały margines. Nie oszukujmy się domy dziecka, czy rodziny zastępcze to też nie w 100% dobre rozwiązanie, czego mieliśmy przykład kilka miesięcy temu. Ale nie zrobić nic wiedząc, że dziecko jest traktowane gorzej niż ścierka w kuchni, to jak przyczynić się do krzywdzenia tego dziecka.
Ale co tam, niech pozostanie pod bezwględną władzą rodzica, który pije, bije, kradnie, gwałci jego matkę, albo wysyła dziecko na ulice. Przecież to najlepsze co może go spotkać...a on zapewne powieli ten bezwględny wzór "idealnej rodziny" :)
Dr. Kafar- również nie jestem zadowolona z biegających po ulicy chłopców w obcisłych rurkach i pełnym makijażem, jednak moda na durne przebieranki w końcu im minie tak jak przeminęła moda na hipisów. Siniaki i blizny po odgaszonych niedopałkach goją się dłużej.

W powyższej histroii ewidentnie zawinił jakiś urzędas, bo nawet jeżeli są ma mocne dowody, procedura odbierania dzieci powinna wyglądac zupełnie inaczej.
Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Marzec 21, 2013, 20:35:24
Cytat: "Dr.Kafar"
To nie podlega dyskusji. Rodzic decyduje o wszystkim, ma władzę zupełną nad dziećmi - jest panem ich życia i mienia.


A ja myślałam ,że ty wypisujesz bzdury tylko w temacie zwierzęta,a ta twoja choroba widzę się rozprzestrzenia.Nawet ostatnio rozmawiałam z koleżanką i wspominaliśmy twoje słowa,pisałeś gdzieś:"Jestem panem i właścicielem swojego psa i mam prawo go nawet zjeść".
Każdy ma prawo do swojego zdania,ale pisząc to,co zacytowałam,to tak jak byś pisał:"Jestem matką/ojcem tego dziecka,mam prawo je zabić".
Jesteś chory-takie moje zdanie.
Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Marzec 21, 2013, 21:22:15
Cytat: "Dr.Kafar"
Widzisz, to teraz musisz być wystraszona chodząc ze swoja bokserką wieczorem ;D

Wiedząc, że taki chory mieszka koło Ciebie i widuje Cię codziennie, czasem jak odprowadzasz dzieci do przedszkola, czasem jak z psem chodzisz :devil:

Strach się bać :batman:


OOOO to po opisie widzę ,że śledzona jestem,fakt-teraz to się zaczynam bać,tak mi się portki trzęsą,że się boję,że zlecą :faja:
Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: Kilofownikownia w Marzec 22, 2013, 00:23:59
Wykidajło, ale ja o tym wiem. To nie pierwsza akcja gdzie zgłaszają się "pokrzywdzeni" do prasy a potem się okazuje, że rzeczywistość dość mocno odbiegała od ich sposobu przedstawienia sprawy :rotfl:
Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: Daria w Marzec 22, 2013, 13:57:32
Cytat: "Dr.Kafar"
Rodzic decyduje o wszystkim, ma władzę zupełną nad dziećmi - jest panem ich życia i mienia.

Cytat: "Dr.Kafar"
Nikt inny do tego nie ma prawa.

Cytat: "Dr.Kafar"
Dziecko jest własnością rodzica...


Prowokujesz, żartujesz czy rzeczywiście tak myślisz? Nie dopuszczasz do świadomości faktów, które dowodzą, że się mylisz? Zanim odpowiesz, jeśli zechcesz... Dodam. Zwolennicy kar cielesnych jako niezbędnego elementu wychowania dziecka... uważajcie (to tak ogólnie).
Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: Daria w Marzec 22, 2013, 14:55:08
Cytat: "Dr.Kafar"
Cytat: "Daria"
Zwolennicy kar cielesnych jako niezbędnego elementu wychowania dziecka... uważajcie


Na co uważajcie?  :faja:

 i nie ma tu znaczenia czy maltretujesz dziecko, żonę, czy sąsiada.


Uważajcie na WB, a dokładniej na system, który działa ;)

Ma znaczenie czy bijesz ciężkoatletę czy bezbronne dziecko.
Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: tatankas w Marzec 22, 2013, 17:21:57
Cytat: "Dr.Kafar"
Raczej "nie da się nie zauważyć". Z resztą ostatnio nawet mi na Pan mówiłaś :rotfl:


Ja z rudzielcem łatwo rozpoznawalna,no i na tyle inteligentna,że do obcych na pan/pani,jeżeli nie dostałam pozwolenia mówienia na ty,ty za to się nie przedstawiłeś


:p
Cytat: "Dr.Kafar"
ma prawo wsadzić do więzienia patola który znęca się nad swoim dzieckiem - ale to wciąż jest jego dziecko!


I później wychodzą chore sytuacje,że dziecko,które było maltretowane,przeszło do domu dziecka z tego,czy innego powodu,czyli nie było wychowywane przez rodziców później zostaje podane o alimenty dla starych rodziców i musi płacić-ja im bym wielkie g... dała.
Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: Robercik32 w Marzec 22, 2013, 19:13:01
Czy ktoś z was przeżył coś takiego???!!!
To co wy możecie wiedzieć!!!

Są dwa oblicza sprawy.
Np:
1. Rodzice nadużywają  alkoholu a dzieci biegają samopas bez opieki, do tego złe towarzystwo przez które dzieci dają się namówić na kradzieże, czy narkotyki.
W takiej sytuacji powinno się poszukać rodziny najbliższej do opieki a jeśli oni nie chcą to w ostateczności do Rodzinnego Domu Dziecka. ALE W OSTATECZNOŚCI !!!

Wiem że dla dzieci jest to trudne aby to  zrozumieć i pewny szok dla nich ale kiedyś podziękują.

Mnie z 3 klasy szkoły podstawowej zabrała policja wraz z matką i panią pedagog.
Piątek ostatnia lekcja matematyki NIGDY TEGO NIE ZAPOMNĘ!!!
Ale dziś dziękuje że tak było bo bym pewnie skończył w więzieniu już w tedy miałem drobne kradzieże na koncie co by było dalej??? Pewnie kryminał.
Więc wiem jak to jest.

2. Często decyzje naszych urzędników są podejmowane zbyt pochopnie i w tedy dochodzi do dramatu bo tak jest prościej.
Rodzina ma problem finansowy czy ciężkie warunki mieszkalne to nie powinno się zabierać dzieci tylko pomóc takiej rodzinie. Nie jestem psychologiem ale wiem że w takiej rodzinie wszyscy są bardzo zżyci ze sobą i rozerwanie więzi czy rodziny skończy się urazem psychicznym dla tych dzieci bo nic złego nie widzą w domu i ciężko im będzie to kiedyś racjonalnie wytłumaczyć.
Warto się zastanowić.
Czy dom dziecka jest takim dobrym rozwiązaniem???
Były już Państwowy Dom Dziecka w Binowie pan i pani dyrektor znęcają się nad dziećmi. Artykuł ukazał się w gazecie Głos Szczeciński dzieci pisały do gazety o pomoc i interwencję. Czy to jest rozwiązanie???
SZKODA TYLKO TYCH DZIECI!!!
Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: Daria w Marzec 23, 2013, 13:59:22
Cytat: "Robercik32"
Czy ktoś z was przeżył coś takiego???!!!
To co wy możecie wiedzieć!!!
 
SZKODA TYLKO TYCH DZIECI!!!


Zapewniam, bez osobistych doświadczeń można dużo rozumieć. Współczuję dzieciom, które przeżywają traumę z powodu nieodpowiedzialnych rodziców i urzędników bez empatii ( przejmowanie dzieci na oczach publiczności).
Tytuł: [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
Wiadomość wysłana przez: NIKA w Kwiecień 17, 2013, 17:26:15
Cytat: "Daria"
Widzę problem szerzej niż podane przykłady. Jakoś tak się dzieje, że restrykcyjnie to raczej wobec biednych, mniej wydolnych, z przejściowymi kłopotami finansowymi. Zabiera się dzieci z powodu małego metrażu, choroby rodzica... Jeśli na podstawie obciążającej (jednej) opinii zapada decyzja o natychmiastowym zabraniu dziecka to coś jest nie tak. Przecież decyduje się o życiu człowieka, całej rodziny.
Oczywiście. Wiele razy słyszałam podobne historie i to jest straszne. Biednym zamiast pomóc to sądy, opieka społeczna itd zabierają dzieci. Pijakom i innym patolom pomagają. Dają kasę na wódę aby ci po zażyciu takiego lekarstwa mieli więcej werwy by tłuc i znęcać się nad dziećmi.
w tym kraju kuleje wszystko. W tym temacie bardzo.