Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6936813 razy)

Offline sz-n

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1620 dnia: Kwietnia 15, 2013, 09:45:58 »
KrP

Q100sz nie przesadził! Jak padła stocznia ( strzelam około 8 tyś. ludzi z firmami, które współpracowały ze stocznią ) to lokalny rynek - Szczecin dostał po tyłku. Wiele sklepików zniknęło z okolicy stoczni kolejni ludzie stracili pracę. Ale idąc Twoim torem myślenia co to jest 8 tyś. na miasto 400 tyś. ludzi. Widzisz, tak naprawdę ma to duży wpływ!!! Jak byś był kiedykolwiek na rynku Manhatan zapytaj sprzedających tam ludzi czy upadek stoczni miał wpływ na ich przychód- zarobki.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1621 dnia: Kwietnia 15, 2013, 11:48:10 »
Cytat: "sz-n"
KrP

Q100sz nie przesadził! Jak padła stocznia ( strzelam około 8 tyś. ludzi z firmami, które współpracowały ze stocznią ) to lokalny rynek - Szczecin dostał po tyłku. Wiele sklepików zniknęło z okolicy stoczni kolejni ludzie stracili pracę. Ale idąc Twoim torem myślenia co to jest 8 tyś. na miasto 400 tyś. ludzi. Widzisz, tak naprawdę ma to duży wpływ!!! Jak byś był kiedykolwiek na rynku Manhatan zapytaj sprzedających tam ludzi czy upadek stoczni miał wpływ na ich przychód- zarobki.


Na upadek Manhatanu miała wpływ ekspansja centrów handlowych i wysokich cen ciuchów na tymże ryneczku. Jeśli mam do wyboru kupić za 100zł dżinsy chińske, które mi się rozpadną po dwóch miesiącach lub za tą samą cenę coś markowego to sory, ale wybór jest oczywisty.

Nikt nie mówi, że zwolnienie wszystkich z ZCH nie miałoby żadnego wpływu, mówię, ze miałoby, ale dla ogółu nieodczuwalny. Nikt by nie zaczął kraść, chlać i bić or sth. Sklepy by dalej działały, Biedronki by nie zamknęli, dalej byłyby w niej kolejki.

A na polickim ryneczku już teraz jest bida, mimo funkcjonowania ZCH. A powodem tego są ceny i jakość produktów. Jedynie chyba warzywka się opłaca, a i to nie zawsze.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1622 dnia: Kwietnia 15, 2013, 15:43:59 »
Cytat: "Q100sz"
Owszem, przy zredukowanej obsadzie robimy więcej, o czym świadczy stopień rentowności instalacji produkcyjnych.

Albo dokładnie tyle, ile powinno się robić na stanowisku. Nie od dziś wiadomo, że zakłady państwowe uskuteczniały przeludnienie, a silne związki robiły co mogły by utrzymać status quo.
Cytat: "solar"
Próba wciągnięcia do kłótni pracowników budżetówki

Bynajmniej. Jestem po prostu zwolennikiem uzasadnionego nagradzania, a nie wyciągania pieniędzy za nic, albo raczej za coś, za co co miesiąc dostaje się pensję. I nie ma znaczenia czy mówimy o pracownikach Zakładów, budżetówki, czy menedżerach "budujących" Narodowy.
Cytat: "KrP"
Na moim byłym wydziale ludzi brakuje, jak ktoś idzie na urlop/zwolnienie to już nie ma obsady i albo wchodzi skoczek

Dość to logiczne. Choć wydaje się to dziwne, to tak właśnie powinien funkcjonować zdrowy system. Chcesz dubla? Ja bym chętnie zdublował stanowisko Prezesa, bo przecież może iść na zwolnienie czy urlop i niby dlaczego ktoś z Zarządu miałby go zastępować skoro ma swoje obowiązki? Ponadto w każdej szkole powinno dyżurować ze 20 niepotrzebnych nauczycieli na wypadek gdyby...
Cytat: "toksyczny"
Równie dobrze to Police mogły by kupić Tarnów gdyby były ku temu uwarunkowania polityczne

Jasne. I tak jak w Afryce płaci się krowami, tak za Tarnów zapłaciliby chyba pracownikami...
Cytat: "toksyczny"
Sweeti Belle? Ok. Przemyślałem i chyba się skuszę. Zamieniamy się. Nie wiem tylko czy dam sobie radę w tym twoim sklepie

"Tym twoim sklepie"? Szacunek do człowieka to podstawa. Na tych twoich Zakładach...
Cytat: "Q100sz"
Może czas najwyższy sobie uświadomić, że fizole z ZCH utrzymują przy życiu lokalny rynek. Bez naszych pensji (...)

"Waszych pensji"? Hhmm, czy to nie Ty pisałeś kilka postów wcześniej, że masz firmę i pensje pracowników są skorelowane z jej wynikami? I jeszcze na Zakładach dorabiasz? To chyba ta twoja firma cienko przędzie, a co za tym idzie pensje pracowników...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1623 dnia: Kwietnia 15, 2013, 16:24:19 »
Cytat: "cooker"
Dość to logiczne. Choć wydaje się to dziwne, to tak właśnie powinien funkcjonować zdrowy system. Chcesz dubla? Ja bym chętnie zdublował stanowisko Prezesa, bo przecież może iść na zwolnienie czy urlop i niby dlaczego ktoś z Zarządu miałby go zastępować skoro ma swoje obowiązki? Ponadto w każdej szkole powinno dyżurować ze 20 niepotrzebnych nauczycieli na wypadek gdyby...


No akurat nie masz widzę pojęcia jak to powinno działać. :)

Bo aktualnie zdrowy system to nie jest.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1624 dnia: Kwietnia 15, 2013, 17:47:08 »
Cytat: "cooker"

Q100sz napisał/a:
Może czas najwyższy sobie uświadomić, że fizole z ZCH utrzymują przy życiu lokalny rynek. Bez naszych pensji (...)

"Waszych pensji"? Hhmm, czy to nie Ty pisałeś kilka postów wcześniej, że masz firmę i pensje pracowników są skorelowane z jej wynikami? I jeszcze na Zakładach dorabiasz? To chyba ta twoja firma cienko przędzie, a co za tym idzie pensje pracowników...

Pensje nie są zabójcze, ale SĄ. Firma i owszem nie jest w apogeum. Odczułem, tak jak wszyscy w sektorze usług, brak kilku mln PLN miesięcznie w polickim mikroregionie ekonomicznym po zwolnieniach w ZCH. Można, niczym pies ogrodnika, pilnować żeby nikt nie zarobił więcej ode mnie. Można też spróbować samemu coś zrobić, bez zaglądania do kieszeni wszystkich naokoło. Nikt Ci nie zabrania pomykać na dwóch etatach.
Cytat: "KrP"

Q100sz napisał/a:
Może czas najwyższy sobie uświadomić, że fizole z ZCH utrzymują przy życiu lokalny rynek. Bez naszych pensji handel i usługi w Policach będą się odbijać od dna, tyle że od spodu. Mam więc skromny apel do "pani ze sklepu", tudzież przedstawicieli lokalnego biznesu: zamiast oburzać się na żądania płacowe, zacznijcie nam kibicować. Nasze wypłaty to potencjalnie wasze zyski i miejsca pracy.


Tutaj to już przesadziłeś. Ile ludzi na ZCH pracuje? 3k? Z czego ilu mieszka w Szczecinie? A ile mieszka w Policach? Prosta matematyka.

Masz rację, matematyka. Niech tylko połowa zatrudnionych mieszka w Policach. Podlicz sobie ile przynoszą kasy.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1625 dnia: Kwietnia 15, 2013, 18:08:39 »
Cytuj (zaznaczone)
Podlicz sobie ile przynoszą kasy.


W skali gminy niewiele.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

toksyczny

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1626 dnia: Kwietnia 15, 2013, 21:15:27 »
cooker ? coś mnie chyba nie lubisz:)
Jak mogłeś skojarzyć Tarnów z krowami?!
Kupili nas i już. Mieli poparcie i tyle. Jak by się u nas objawił jakiś polityk który miał by poparcie w Polityce to MY byśmy kupowali. Mieliśmy dołek a Tarnów miał forsę i obsadę to nas uratowali. Pani sklepowa się nie obraziła bo odpowiedź do Słodkiej i Pięknej była z przymrużeniem oka. Wiesz - taki żart żeby się uśmiechnęła.
Widzę że masz zawsze rację, znasz się na wszystkim i umiesz każdego skwitować.

arnold

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1627 dnia: Kwietnia 16, 2013, 08:34:37 »
Jak to jest że Pan Krzysztof Z. - przewodniczący MOZ NSZZ Solidarność Z.Ch. Police S.A.  podpisuje się pod żądaniem podwyżki funduszu wynagrodzeń o 10% dla pracowników zakładów a w spółce gminnej (WPEC) w której obsadzono go w Radzie Nadzorczej głosuje przeciwko podwyżkom

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2093
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1628 dnia: Kwietnia 16, 2013, 09:34:50 »
Dzisiaj dostaliśmy odpowiedź na nasze pismo z ubiegłego tygdnia. Laborat na cztery strony /!/ , który zmierza do tego, że  jesteśmy niepoważni żadając podwyżek, bo średnio pracownicy zarabiają ponad 5330zł.

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1629 dnia: Kwietnia 16, 2013, 09:55:51 »
Jak osiągnąć taką średnią???!!!
Jam mam 2900 brutto to może moje żądanie będzie poważne,
(oczywiście zmianowe i szkodliwe w tym).

dinokio

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1630 dnia: Kwietnia 16, 2013, 10:23:27 »
Pracuje 16 lat w zakladach i mam 2600 netto a ta srednia to pewnie pracownikow zarzadu i kierownikow wydzialow. Skad wzieli te dane,z ostatniego miesiaca ? Taka srednia wyszla im po podliczeniu gdy otrzymalismy nagrode roczna? Wogule nas nie szanuja ! A kto im wypracowal te wyniki za ostatnie lata i chca nam geby zamknac roczna nagroda. Inne zaklady Grupy Azoty tez mialy zyski a podwyzki otrzymali.
A co na to zwiazki pani An_no? I

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2093
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1631 dnia: Kwietnia 16, 2013, 11:21:10 »
Jako wszystkie organizacje spotkalismy się dzis o 11 i wspólnie wystosowaliśmy dwa pisma, jedno jako związki zawodowe w nawiązaniu do ustawy o rozwiązaniu sporów zbiorowych. Drugie jako rada pracowników. Później prześlę info.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2093
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1632 dnia: Kwietnia 16, 2013, 13:03:58 »
organizacje pozamieszczały na swoich stronach pisma

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2093
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1633 dnia: Kwietnia 16, 2013, 13:30:49 »

Offline KRET

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1634 dnia: Kwietnia 16, 2013, 15:47:36 »
Pani Anno kto generuje taką średnią? Od 17 lat "wypruwam sobie żyły" jak i moje koleżanki i koledzy a o takiej płacy to możemy pomarzyć. Kto dostawał te podwyżki o których wspomina Pan Prezes?