Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują  (Przeczytany 23958 razy)

bartek

  • Gość
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpnia 27, 2012, 13:25:17 »
Cytat: "j.7"
często są tam tacy, co ich do Policji nie chcieli


zgadza się tylko co zrobić z tymi starszymi panami po 50 co boją się własnego cienia o to jest pytanie pośredniak i co dalej stróżówka w pracy nierentowni,tężyzna fizyczna mierna w stosunku do młodych,wzrok nie ten ,patroluje ulice i sto razy ogląda się za siebie tacy są zbędni inwestować w młodych a tych co najwyżej na dyżjurke lub inny pomysł problem nie dotyczy Polic tylko całego kraju

j.7

  • Gość
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpnia 27, 2012, 14:56:47 »
Panie Radny – od razu widać, że jest Pan politykiem, a przynajmniej próbuje Pan nim być. Zaraz za kawałkiem cytowanej przez Pana mojej wypowiedzi ja napisałem jeszcze: „Tu, (jeśli chodzi o ten system nadzoru) sprawa może znacząco się skomplikować i ciężko będzie coś wymyślić”. Jak widać proponując jakieś rozwiązania, nie udaję, że jest to na pewno najlepsze i pewne do wykonania rozwiązanie. Mam pewne wątpliwości. Szkoda, że nie przytacza Pan całego kontekstu. Cóż? Typowe dla polityka. A jeśli chodzi o to uniezależnienie od „właściciela”, to można to zrobić, zapisując to w regulaminie, statusie, czy uchwale Rady Miejskiej po wcześniejszym pisemnym porozumieniu z KW Policji i Wojewodą jako dobrym wujkiem w tle, że np. kontrole merytoryczne w zakresie działania (funkcjonowania) SM raz w roku przeprowadza WSW KW Policji lub coś podobnego. I tyle. Natomiast, co do transparentności, nie zarzucam, że coś kiedyś w Policach było nie tak (chyba, że było? – Dobra rada, proszę tak strasznie nie oponować, że nic nigdy, np. podejrzanego nie było, bo: po pierwsze primo, to może Pan o czymś nie wiedzieć, a po drugie, też primo, jest takie przysłowie: „uderz w stół, a nożyce…” Ludzie mogą sobie różnie pomyśleć). Powiadam jednak, niczego nie zarzucam, myślę ogólnie i w dobrej mierze dla SM i pracujących tam ludzi, aby zapisy były jasne i przejrzyste, kontrole jawne i uczciwe i żeby nikt, nigdy nie mógł SM nic zarzucić. Czyż nie o to chodzi?
Bartku: Ci, co są po 50 i boją się własnego cienia, niech nie pchają się do takich służb. Jeżeli zaś ktoś pracował w SM i cienia swego przez lata służby bać się nie bał, to w odpowiednim wieku tak jak w Policji, tak w SM znajdzie się dla niego inne, pożyteczne zajęcie lub należy dążyć, aby i SM objęta została zapisami ustawa o emeryturach mundurowych (a może już tak jest? Nie wiem?). Może nie z takimi szerokimi uprawnieniami jak np. Policjantów, ale może przynajmniej coś podobnego.
Trzeba szukać rozwiązań, nowych pomysłów…, jeśli ma być lepiej.

Milimetr

  • Gość
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpnia 27, 2012, 15:47:30 »
A ja mam sposób na rozwiązanie problemu, wygonić te 70 osób z komendy Policji od biurek chociaż raz w miesiącu, będzie o jeden patrol więcej na mieście, a wtedy załatwią wszystkie interwencje którymi zajmuje się straż wiejsko miejska, bo tych uprawnień nikt im nie zabrał,  nie będzie trzeba płacić dodatkowych służb bo w ramach dostosowania grafika,
 no i w tedy można odwołać straż (znaczy zlikwidować bo o tego starczy uchwała RM nie trzeba referendum, wydawać kasę) bo będzie zbyteczna poprawi się bezpieczeństwo i będzie porządek.

bartek

  • Gość
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpnia 27, 2012, 17:03:04 »
Cytat: "Milimetr"
wygonić te 70 osób z komendy Policji od biurek chociaż raz w miesiącu


przy biurku jest co robić,weź się  do roboty bo efektów nie widać jak będzie tak dalej rozwiążą twoją firmę

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpnia 27, 2012, 17:58:56 »
Do pracy przy biurku nie jest konieczny mundur. Wiem o tym ja, wiesz Ty, wiedzą wszyscy.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpnia 28, 2012, 16:55:37 »
Cytat: "Milimetr"
A ja mam sposób na rozwiązanie problemu, wygonić te 70 osób z komendy Policji od biurek chociaż raz w miesiącu,...


Cytat: "bartek"
przy biurku jest co robić...


Cytat: "Daria"
Do pracy przy biurku nie jest konieczny mundur.


Cywil wynagradzany ułamkową kwotą. Może być taniej i lepiej. Niestety, dotknęła nas plaga ,,przywilejów ".
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpnia 28, 2012, 18:09:46 »
Cywil wynagradzany ułamkową kwotą. Może być taniej i lepiej. Niestety, dotknęła nas plaga ,,przywilejów ".[/quote]            

Nie popadajmy w skrajnosc, do prowadzenia postepowan albo pracy operacyjnej musi byc przeszkolony policjant, nie cywil. Poza tym nie ma juz etatow mundurowych na stanowiskach sekretarek czy kadrowyc.
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #67 dnia: Września 17, 2012, 10:27:27 »
Dzień Straży Miejskiej jakoś bez echa minął,w polickich mediach.Nikt się nie chwali awansami,nagrodami z Panem Komendantem na czele ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #68 dnia: Września 17, 2012, 11:41:03 »
Dzień Staraży Miejskiej jest chyba w sierpniu??

Offline mat_tk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.zafriko.pl
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #69 dnia: Września 17, 2012, 17:40:32 »
Wydaje mi się, że ten dzień straży miejskiej, o którym mówiono wyżej dot. tylko i wyłącznie Szczecina :) też słyszałem o tym w radiu :P
KP Chemik Police - Prawdziwa Duma Pomorza!

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #70 dnia: Września 17, 2012, 18:20:48 »
"Cicho wszędzie, ciemno wszędzie. Co to będzie..." :lol2:

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #71 dnia: Września 17, 2012, 20:28:18 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Dzień Staraży Miejskiej jest chyba w sierpniu??

oczywiście że w sierpniu,co nie zmienia faktu mojego spostrzeżenia... post factum ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #72 dnia: Października 06, 2012, 11:53:17 »
Szczecin: Żądają likwidacji straży miejski. "Zbędny element" [ankieta]
http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121006/SZCZECIN/121009682

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #73 dnia: Października 06, 2012, 12:57:15 »
Dubluje się z policją, za dużo kosztuje. I mnie jako podatnika dziwi utrzymywanie tej formacji, jeśli tylko radni są zadowoleni.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #74 dnia: Października 07, 2012, 09:13:18 »
Cytat: "Daria"
Dubluje się z policją, za dużo kosztuje. I mnie jako podatnika dziwi utrzymywanie tej formacji, jeśli tylko radni są zadowoleni.

Nie tylko radni. Wiceburmistrz też, po tym, jak go na Grzybowej "zaatakowali" :)
Z serwisu "miasto police.pl" (w poprawnym adresie nie ma spacji).
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.