Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków  (Przeczytany 106809 razy)

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #150 dnia: Maja 08, 2014, 13:18:24 »
Napisałem jasno-jeżeli ustawa tak stanowi.Czego zatem nie rozumiesz-? Jeżeli tak stanowi to ok.Jeżeli nie stanowi to żadne "uchwały" prawa miejscowego nie dają organowi uprawnień zmuszania petenta do obowiązku składania oświadczeń zawierające owe pouczenie.Proste-? proste prawda ?. Nie pisz że w całej Polsce obowiązują "te same procedury i takie same oświadczenia" bo nie obowiązują.Prawo w Polsce jest niespójne,niestabilne i nieżyciowe..przykład deklaracje śmieciowe i wiele innych,które można kwestionować pod względem formalnoprawnym.Organy władzy publicznej ( wymienione Starostwo również )zgodnie z art.7 Konstytucji RP działają na podstawie i w granicach prawa określającego ich kompetencje-a czy działają-jak widać, nie do końca.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #151 dnia: Maja 08, 2014, 15:51:38 »
no i co? godziny pracy się skończyły to i dyskusja zamarła. nie ma jak to liczyć pieniądze komuś, nie patrząc na siebie.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #152 dnia: Maja 09, 2014, 21:09:25 »
no i co? godziny pracy się skończyły to i dyskusja zamarła. nie ma jak to liczyć pieniądze komuś, nie patrząc na siebie.
Będzie Pan mógł niedługo liczyć swoje jeśli władcy S - ni zlecą np roboty przy tzw remontach płyt osłonowych balkonów.Na jednym balkonie można
skroić ca.5000zł.Tyle mniej więcej kosztował "remont"płyty osłonowej pewnego balkonu na parterze budynki Mieszka I nr 5.Roboty niewiele,materiału jeszcze mniej ale kasa niezła.Jak się przejrzy plany remontowe na 2014 wyraznie widać kierunek pędzenia kasy.Tytułowe zadanie w wielu nieruchomościach to właśnie płyty osłonowe.Nikt tego nie skontroluje bo i po co.Przy okazji Panie wszystkowiedzący,czy Pan wie w jaki sposób Zarząd zamierza uzyskać zgodę wszystkich właścicieli wyodrębnionych lokali budynku Mieszka I nr 8 aby zrealizować uchwałę Rady Nadzorczej nr 5/2014 pn.Remont balkonów wraz z dociepleniem ścian w budynku przy ul.Mieszka I 8 - 8F ?Czy remonty balkonów będzie wykonywała bez przetargu ta sama firma która usiłowała wykręcić S -  nię na kilkadziesiąt tysięcy za nie wykonane roboty?A  co  właściciele mieszkań, których S nia chce naciągnąć na koszty?Zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego z 7 marca 2008(III CZP 10/08) - właściciel lokalu mieszkalnego ponosi wydatki związane z utrzymaniem w należytym stanie balkonu stanowiącego pomieszczenie pomocnicze służące wyłącznie zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych osób zamieszkałych w lokalu.Wydatki na remonty i bieżącą konserwację części budynku,które są elementem konstrukcji balkonu  trwale połączonym z budynkiem obciążają wspólnotę.Elementy konstrukcyjne budynku,elewacje etc.które niejako otaczają balkon należą natomiast zdaniem Sądu Najwyższego do części wspólnych i w tym zakresie koszty remontów ponosi wspólnota mieszkaniowa.
Mieszkańcy budynków Mieszka I nr 1,2,3,4 nie zgodzili się na "grzebanie"na ich balkonach z wyjątkiem tych ,którzy zostali zaskoczeni przez ekipę remontową działającą jak się okazało bez wymaganego prawem pozwolenia.
jestem gorszego sortu

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #153 dnia: Maja 10, 2014, 09:35:09 »
Niestety nie zgarnę tej 5(o ile cena jest prawdziwa - sama piszesz ze mniej wiecej) - nie moja branza. Z drugiej strony, czy ty masz jakakolwiek wiedze budowlana aby z cala pewnością stwierdzic ze cena ta jest rażącą zawyzona? Na pierwszy rzut oka mi również tak sie wydaje, ale czy tak jest? I po trzecie - moze mozna bylo zrobić to za 1000 zl,tylko czy taki remont bylby cokolwiek wart? Moze ma tu zastosowanie zasada ze rzeczy najtańsze kupują ludzie najbogatsi. Zresztą nie wiem, nie jestem wszechwiedzacy(do twojej wiadomosci)
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #154 dnia: Maja 10, 2014, 16:13:41 »
Niestety nie zgarnę tej 5(o ile cena jest prawdziwa - sama piszesz ze mniej wiecej) - nie moja branza. Z drugiej strony, czy ty masz jakakolwiek wiedze budowlana aby z cala pewnością stwierdzic ze cena ta jest rażącą zawyzona? Na pierwszy rzut oka mi również tak sie wydaje, ale czy tak jest? I po trzecie - moze mozna bylo zrobić to za 1000 zl,tylko czy taki remont bylby cokolwiek wart? Moze ma tu zastosowanie zasada ze rzeczy najtańsze kupują ludzie najbogatsi. Zresztą nie wiem, nie jestem wszechwiedzacy(do twojej wiadomosci)
Własnie znajomy podrzucił mi na wycieraczkę(metoda stosowana przez polityków) pismo ,gdzie w odpowiedzi Radzie Zespołu Nieruchomości nr 4
Pan Piechocki wyjaśnił,że koszty naprawy balkony położonego  przy ul.Mieszka I nr 5A/11 wyniosły 4.568,62 zł + 9% VAT.Ponieważ balkon znajdował się na parterze koszty "remontu "płyty osłonowej balkonu na piętrach będą wyższe o koszty wynajmu dzwigu lub rusztowania.

jestem gorszego sortu

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #155 dnia: Maja 10, 2014, 17:03:51 »
Własnie znajomy podrzucił mi na wycieraczkę(metoda stosowana przez polityków) pismo ,gdzie w odpowiedzi Radzie Zespołu Nieruchomości nr 4
Pan Piechocki wyjaśnił,że koszty naprawy balkony położonego  przy ul.Mieszka I nr 5A/11 wyniosły 4.568,62 zł + 9% VAT.Ponieważ balkon znajdował się na parterze koszty "remontu "płyty osłonowej balkonu na piętrach będą wyższe o koszty wynajmu dzwigu lub rusztowania.
Interesujące. I tak dzięki wysiłkom dociekliwych wiedza o spółdzielnianych praktykach poszerzona.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #156 dnia: Maja 12, 2014, 11:42:38 »
Z drugiej strony, czy ty masz jakakolwiek wiedze budowlana aby z cala pewnością stwierdzic ze cena ta jest rażącą zawyzona? Na pierwszy rzut oka mi również tak sie wydaje, ale czy tak jest?
Wystarczy wiedza ogólnodostępna i włączenie rozumu. Towar czy konkretna usługa ma być - powinna być wykonana z zachowaniem należytej dbałości o jakość i rzeczywiste koszty. W praktyce sonduje się rynek i wybiera ofertę rzetelnej firmy.   
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #157 dnia: Maja 12, 2014, 16:19:29 »
"powinna być" jest tu słowem kluczem.  a w praktyce to rynek możesz przesondować jako osoba prywatna, bo niestety w naszym kraju w przetargach publicznych wygrywa oferta najtańsza
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #158 dnia: Maja 12, 2014, 21:55:08 »
Własnie znajomy podrzucił mi na wycieraczkę(metoda stosowana przez polityków) pismo ,gdzie w odpowiedzi Radzie Zespołu Nieruchomości nr 4
Pan Piechocki wyjaśnił,że koszty naprawy balkony położonego  przy ul.Mieszka I nr 5A/11 wyniosły 4.568,62 zł + 9% VAT.Ponieważ balkon znajdował się na parterze koszty "remontu "płyty osłonowej balkonu na piętrach będą wyższe o koszty wynajmu dzwigu lub rusztowania.
Interesujące. I tak dzięki wysiłkom dociekliwych wiedza o spółdzielnianych praktykach poszerzona.

Spółdzielniane praktyki mają wysoki współczynnik radosnej twórczości i nieodgadnionego stosunku do obowiązującego prawa.Pewna Pani kandydując do Rady Nadzorczej była jednocześnie przewodniczącą zespołu nieruchomości.Statut S - ni w paragrafie 75 ustęp 3 wyraznie mówi cyt" Nie można łączyć funkcji członka Rady Zespołu Nieruchomości,Rady Nadzorczej i Zarządu Spółdzielni".I co z tego ?, pani przedsiębiorcza mogła.Od wyboru na członka Rady Nadzorczej  w czerwcu 2013 do 10 marca 2014,kiedy złożyła rezygnację.Pytanie moje brzmi- kto właściwie rządzi w tej spółdzielni? kto kontroluje przestrzeganie prawa?Dlaczego nowo wybrany członek RN nie zna obowiązujących w statucie zapisów?Muszą porządek zaprowadzać członkowie S - ni.Po co nam w takim razie wybieralne organy.Pani przedsiębiorcza  zajmowała się jeszcze do niedawna odpłatnym dozorowaniem placu zabaw - boisko na terenie zespołu nieruchomości nr 3. 10 marca 2014 na zebraniu wyborczym w/w zespołu nieruchomości padł wniosek o zmianę osoby prowadzącej dozór nad tym boiskiem - otwieranie i zamykanie bramy o określonej godzinie.W związku z tym pojawiło się ogłoszenie o możliwości składania ofert.  Zupełnie niedawno "konkurs ofert"został rozstrzygnięty. Zgadnijcie kto przejął kasę po pani przedsiębiorczej ? - JEJ SYNOWA! Oto przykład jak niektórzy traktują spółdzielnię.
jestem gorszego sortu

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #159 dnia: Maja 13, 2014, 11:41:05 »
Pani przedsiębiorcza  zajmowała się jeszcze do niedawna odpłatnym dozorowaniem placu zabaw - boisko na terenie zespołu nieruchomości nr 3. 10 marca 2014 na zebraniu wyborczym w/w zespołu nieruchomości padł wniosek o zmianę osoby prowadzącej dozór nad tym boiskiem - otwieranie i zamykanie bramy o określonej godzinie.W związku z tym pojawiło się ogłoszenie o możliwości składania ofert.  Zupełnie niedawno "konkurs ofert"został rozstrzygnięty. Zgadnijcie kto przejął kasę po pani przedsiębiorczej ? - JEJ SYNOWA!
;) drobne przetasowanie; solidarność rodzinna.

- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #160 dnia: Maja 13, 2014, 13:27:00 »
Lojalność wobec rodziny jest zawsze celem nadrzędnym a dziedziczenie "stanowisk" skutkiem zdziczenia ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #161 dnia: Maja 13, 2014, 20:59:32 »
Lojalność wobec rodziny jest zawsze celem nadrzędnym a dziedziczenie "stanowisk" skutkiem zdziczenia ;-)
Najciekawsze jest to,że synowa jak donosi agencja JPP na weekend wyjeżdża w okolice Stargardu odwiedzić męża.Kto w czasie weekendu otwiera i zamyka  wrota boiska? - agencja JPP twierdzi,że teściowa.A kto pilnuje rodzinnego interesu w czasie weekendu jak teściowa jedzie "przewodniczyć" organizowanej przez siebie wycieczce? - może jakiś patron z Rady Nadzorczej?.Już wiem! To chyba ten któremu teściowa zbierała potrzebne podpisy umożliwiające kandydowanie do RN. Sam,jak twierdziła miał kłopoty, bowiem jak wieść gminna niesie nie mieszka w Policach.
On też znalazł się na liście dziedziców "koła fortuny"zwanego spółdzielnią mieszkaniową po trzech latach karencji.

Jeszcze na koniec mała ciekawostka,otóż nasza przedsiębiorcza w wyborach do Rady Zespołu Nieruchomości uzyskała uwaga.......aż 8 głosów!!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2014, 21:03:21 wysłana przez KOOWALSKI »
jestem gorszego sortu

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #162 dnia: Maja 13, 2014, 23:18:41 »
Panie Jerzy, a nie lepiej było po prostu kandydować w wyborach do RN Spółdzielni Odra, zamiast zmieniać płeć i pod pseudonimem artystycznym KOOWALSKI, udawać policką Conchitę Wurst ?
millena

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #163 dnia: Maja 14, 2014, 08:45:51 »
Panie Jerzy, a nie lepiej było po prostu kandydować w wyborach do RN Spółdzielni Odra, zamiast zmieniać płeć i pod pseudonimem artystycznym KOOWALSKI, udawać policką Conchitę Wurst ?
Panie Jerzy, a nie lepiej było po prostu kandydować w wyborach do RN Spółdzielni Odra, zamiast zmieniać płeć i pod pseudonimem artystycznym KOOWALSKI, udawać policką Conchitę Wurst ?
Police mają wyjątkowe szczęście do jasnowidzów.Powinna Pani otworzyć prywatny gabinet zamiast męczyć się za publiczne pieniądze w samorządowym biurze(to akurat nie moja wiedza tylko wykidajły)i zgadywać kto jest kim na internetowym forum.Szkoda ,że nie wykorzystuje Pani swoich nadzwyczajnych zdolności do kontrolowania tego co się w S - ni dzieje.Klajstrowanie nieprawidłowości tylko umacnia butę i arogancję władców nie tylko w SM "Odra".Czy o to Pani chodzi?
jestem gorszego sortu

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #164 dnia: Maja 14, 2014, 11:29:33 »
Pan czy Pani? Jakie znaczenie ma w tej dyskusji? Wie sporo o spółdzielniach mieszkaniowych. Boli, że przekazuje? Mówi nieprawdę?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -