Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza  (Przeczytany 197200 razy)

suszek

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #465 dnia: Listopada 27, 2009, 20:21:32 »
Skoro się tak pięknie bawicie. To może by tak, Jacek Paul Icki.

patrykpolice

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #466 dnia: Listopada 27, 2009, 20:55:44 »
Burmistrzem Polic w nadchodzących wyborach zostanie Pani Ewa Chmielewska - wcześniej radna, wiceprzewodnicząca i przewodnicząca Rady Powiatu Polickiego. Ma duże doświadczenie i obycie w prawie samorządowym.

Pozdrowienia dla p. Yaka :):):)

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #467 dnia: Listopada 27, 2009, 20:59:28 »
Cytat: "kolins"
Proszę, wobec tego, o kryteria jakie według Pana, powinien posiadać burmistrz Polic

Te kryteria, którymi ja będę się kierował przy wyborze właściwego kandydata, wymieniłem już w tym wątku – dokładnie: 01.10.2009
Cytat: "kolins"
przy okazji proszę wymienić cechy obecnego burmistrza, które, rozumiem, tylko on w gminie posiada...

Cechuje go siła spokoju i wstrzemięźliwość od nadmiernej pazerności i prywaty. Funkcjonuje w środowisku mocno uzależniającym a mimo to często potrafi przeciwstawić się swoim protegowanym (osobiście się o tym przekonałem!) To bardzo rzadka cecha w kręgach politycznych. Ma też i wady, ale kto ich nie ma?
Cytat: "Wykidajło"
A dokładniej - albo W.D. wymieniony, albo W.D. niewymieniony :)

To tylko jedna z opcji, ale gratuluję bystrości. Dodam tylko, że zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku gmina na pewno nic by nie ucierpiała.  :)

patrykpolice

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #468 dnia: Listopada 27, 2009, 21:06:12 »
Jeszcze tylko słowo końcowe.... PO i wszystkie z nią związane młodziki czy starszyzna aspirująca do roli Bóg wie kogo - w Policach jest skończona! Podobnie w Szczecinie w nadchodzących wyborach. Oczywiście głównym argumentem popierającym moją tezę jest sytuacja Z.Ch. Nie podejrzewam, aby blisko 4 czy 4,5 tys. ludzi + ich liczne rodziny poszły zagłosować na tych, dzięki którym jest jak jest, a może być znacznie gorzej!
Podobnie biorąc pod uwagę sytuację rynku szczecińskiego - prezeydentem najpewniej zostanie p. Jacyna-Witt, o sytuacji politycznej w Szczecinie nie będę się rozwodził - nie to podwórko.

yak

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #469 dnia: Listopada 27, 2009, 21:42:50 »
Dzięki za pozdrowienia Patryku! Jakbyś jeszcze wyjaśnił z jakiego ugrupowania pani Ewa będzie startować to byśmy już byli w domu. Również pozdrawiam.

suszek

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #470 dnia: Listopada 27, 2009, 22:12:06 »
" Od Nowa"

[ Dodano: 2009-11-27, 22:16 ]
Przepraszam, zapomniałem pozdrowić Patryka. O interesy nie pytam. Bo gdze WIETNAM, GDZIE CHINY.

patrykpolice

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #471 dnia: Listopada 27, 2009, 22:45:43 »
Otoz Panie Janie, ugrupowanie z jakiego startowac bwdzie Pani Ewa istnieje na polickim rynku politycznym wiele lat, ale pozwole sobie nie uprzedzac faktow i prosze zaczekajmy do oficjalnego ogloszenia. Oczywiscie sama niemal pewna kandydatura Pani Chmielewskiej znaczaco zatrzesie politycznym podworkiem i doskonale nie tylko Pan Panie Janie zdaje sobie z tego sprawe. Szanse na wygrana takze sa duze i beda rosly wprost proporcjonalnie do nienawisci i jadu jakim atakowac juz niebawem zaczna przeciwnicy czy kontrkandydaci Pani Chmielewskiej. Z pewnoscia o fotel burmistrza zechce powalczyc takze p. Misilo, ale poza po raz kolejny wpakowaniem mnostwa forsy w promocje nic z tego nie bedzie. Ktos wspominal takze o pani Jazwinskiej i slusznie zauwazono, ze jest to postac... niejako bez wlasnego zdania, poniekad marinetka potrzebna do wlasciwego podnoszenia reki, wiec dalszy komentarz jest zbedny. Za brak PL znakow przepraszam, ale pisze z komorki. Milego wieczoru.

yak

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #472 dnia: Listopada 28, 2009, 09:12:25 »
Jeśli mamy na myśli to samo ugrupowanie to w obecnej postaci nie istnieje od wielu lat, ale bodaj od dwóch. Środowisko istnieje od wielu lat, to prawda. Znam dość dobrze lidera tego ugrupowania, mam z nim dobre odniesienia, podobnie jak z panią Ewą. Wciąż jednak nie zmieniłem przekonania, że najlepszym kandydatem jest W. Diakun.

Nie czas na eksperymenty. Nadchodzą bardzo trudne czasy. Potrzeba ludzi bardzo doświadczonych w zarządzaniu gminą. Mniemam, że Zakłady podniosą się z obecnych uwikłań i wyjdą na jaką taką prostą. Nie wierzę, że rząd przyjmie na siebie odpowiedzialność za zniszczenie 33-tysięcznego miasta i o wiele większego regionu. Dlatego nadchodzące święta przeżyjemy w spokoju. Ale tuż po Nowym Roku zacznie się nieuchronny proces prywatyzacyjny. Z finałem w okresie (wg moich obliczeń) wakacji' 2010. Nawet w przypadku "prywatyzacji doskonałej" zewnętrznym kontekstem wyborów będzie niepokój i pewien chaos na rynku pracy. Powtarzam do znudzenia: musi wtedy być jakiś stabilny punkt odniesienia. A ten gwarantuje tylko ekipa W. Diakuna. W ciągu jej i Jego rządów Police nie plajtują, nie dostają zadyszki, stale się rozwijają. Nie odczuwamy załamań. Owszem, wielu może chcieć więcej, marzyć o radykalnych programach itd. Jednak stąpajmy po ziemi. Robi się to, co się musi i może. Program inwestycyjny jest całkiem satysfakcjonujący. Pierwszy zamiennik hoteli jednak powstał, z poślizgiem, z poprawkami, ale stoi. Ulica Wyszyńskiego została wyremontowana, Piaskowa będzie. Cmentarz jest poszerzony. Nawet kapliczkę w Rynku wyremontowano. To tylko kilka z kilkudziesięciu przykładów. W trudnych czasach robi się wiele. A jednocześnie cały mechanizm gminy jakoś funkcjonuje i nie słyszymy, że zabrakło pieniędzy dla szkól, straży miejskiej, opieki społecznej, ośrodka kultury itd. Powstają nowe plany zagospodarowania. Gmina potrafiła nawet wydłużyć w czasie termin wymagania od Zakładów wielomilionowych kwot zadłużeń. I to kosztem najmniejszym z możliwych.

Chciałbym też zwrócić uwagę na nie brane pod uwagę, nowe zagrożenia. Gdyby Zakłady padły - trzeba będzie w trybie pilnym rozwiązać dwa problemy. Zaopatrzenia w ciepło i oczyszczalni, do której jest podłączona cała Gmina Police. A to nie jest oczyszczalnia biologiczna, ale chemiczna. To są bardzo poważne wyzwania. Dlatego, nie myślmy w tej chwili o zmianach ludzi doświadczonych na takich, którzy dopiero muszą nabrać doświadczenia. A już na pewno nie na takich, którzy będą patrzeć, co wyrwać z garści syndykowi (nie piszę o pani Ewie). To nie te czasy i nie ten moment. Osobiście jestem pewien, że właśnie teraz trzeba postawić na ludzi już sprawdzonych.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #473 dnia: Listopada 28, 2009, 10:09:40 »
Cytat: "yak"
Osobiście jestem pewien, że właśnie teraz trzeba postawić na ludzi już sprawdzonych.
I tu się zgadzam ale doradców to Burmistrz musi zmienić .Zastanawiam się nad tym czy powstaną następne nowe bloki na Bankowej bo jeżeli największy podatnik gminy Z.CH. nie płaci to chyba nie będzie za co?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #474 dnia: Listopada 28, 2009, 10:31:27 »
Cytat: "archanioł"
Cytat: "Wykidajło"
A dokładniej - albo W.D. wymieniony, albo W.D. niewymieniony :)

To tylko jedna z opcji, ale gratuluję bystrości. Dodam tylko, że zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku gmina na pewno nic by nie ucierpiała.  :)

A ja mam podstawy sądzić, że w drugim ucierpiałaby dosyć mocno. Ale nie będę rozwijał tematu, przynajmniej dopóki przyjęta taktyka pasuje do moich rachunków :)

[ Dodano: 2009-11-28, 10:43 ]
Cytat: "yak"
Nie wierzę, że rząd przyjmie na siebie odpowiedzialność za zniszczenie 33-tysięcznego miasta i o wiele większego regionu. Dlatego nadchodzące święta przeżyjemy w spokoju. Ale tuż po Nowym Roku zacznie się nieuchronny proces prywatyzacyjny. Z finałem w okresie (wg moich obliczeń) wakacji' 2010.

Obyś to Ty miał rację. Bo wg mojej oceny owszem, nie przyjmie. Przerzuci. Na PGNiG, PKO BP SA, ARP, Komisję Europejską wreszcie (Jurek bzdurzy, bo co nam może KE - kazać oddać poręczenie? Ale spadł jak z nieba.). To właśnie się teraz dzieje. Cele są dwa: zdjąć odpowiedzialność z rządu i trzymać ludzi z daleka od stolicy. Póki siedzą w domach, kogo obchodzi jakieś miasteczko na krańcu świata?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

kolins

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #475 dnia: Listopada 28, 2009, 18:56:01 »
Cytat: "yak"

Nie czas na eksperymenty. Nadchodzą bardzo trudne czasy. Potrzeba ludzi bardzo doświadczonych w zarządzaniu gminą. Mniemam, że Zakłady podniosą się z obecnych uwikłań i wyjdą na jaką taką prostą. Nie wierzę, że rząd przyjmie na siebie odpowiedzialność za zniszczenie 33-tysięcznego miasta i o wiele większego regionu. Dlatego nadchodzące święta przeżyjemy w spokoju. Ale tuż po Nowym Roku zacznie się nieuchronny proces prywatyzacyjny. Z finałem w okresie (wg moich obliczeń) wakacji' 2010. Nawet w przypadku "prywatyzacji doskonałej" zewnętrznym kontekstem wyborów będzie niepokój i pewien chaos na rynku pracy. Powtarzam do znudzenia: musi wtedy być jakiś stabilny punkt odniesienia. A ten gwarantuje tylko ekipa W. Diakuna. W ciągu jej i Jego rządów Police nie plajtują, nie dostają zadyszki, stale się rozwijają. Nie odczuwamy załamań. Owszem, wielu może chcieć więcej, marzyć o radykalnych programach itd. Jednak stąpajmy po ziemi. Robi się to, co się musi i może.


Nie zgadzam się z tym, co rzecze yak. Natrudniejsze czasy potrzebują gospodarzy - młodszych, energicznych, z programem na lata, stabilizacja może doprowadzić do pogorszenia sytuacji i zakładów i gminy. A może tak pomyśleć bardziej w przyszłość niż kadencja?
Na marginesie, sukcesy gminy od 2007 roku chyba też należy przypisać  radnym PO...

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #476 dnia: Listopada 28, 2009, 19:30:11 »
Cytat: "kolins"
Nie zgadzam się z tym, co rzecze yak. Natrudniejsze czasy potrzebują gospodarzy - młodszych, energicznych, z programem na lata


No własnie, możemy przekonać się empirycznie, co młodzi i energiczni gospodarze dokonali z ZCH Police.

Cytat: "kolins"
Na marginesie, sukcesy gminy od 2007 roku chyba też należy przypisać radnym PO...


A możesz wymienić te sukcesy i personalnie wymienić ojców tych sukcesów, tj. co zrobili by dany sukces miał miejsce?

jezat

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #477 dnia: Listopada 28, 2009, 20:01:02 »
Cytuj (zaznaczone)
Cytat: "MrW"

Cytat: "kolins"
Na marginesie, sukcesy gminy od 2007 roku chyba też należy przypisać radnym PO...


A możesz wymienić te sukcesy i personalnie wymienić ojców tych sukcesów, tj. co zrobili by dany sukces miał miejsce?

Zrobię to za aktywistów Platfuuuuormy.Największy sukces gminy to zamieszkały na jej terenie Andreas Kardziejonek.Nie wierzycie?Obejrzyjcie dokładnie jego oświadczenia majątkowe.Z takimi umiejętnościami robienia kasy bez kasy nie powinien się zniżać do poziomu gminy.Powinien wystartować wyżej,np.na prezydenta Szczecina.Sukces gwarantowany!A na poważnie;z pewnością sukcesem PO jest usunięcie 2 radnych z PiSu,kolejnym na pewno udział radnej Korczycowej w "słynnym"przetargu

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #478 dnia: Listopada 29, 2009, 11:45:05 »
Cytat: "patrykpolice"
Oczywiscie sama niemal pewna kandydatura Pani Chmielewskiej znaczaco zatrzesie politycznym podworkiem i doskonale nie tylko Pan Panie Janie zdaje sobie z tego sprawe. Szanse na wygrana takze sa duze i beda rosly wprost proporcjonalnie do nienawisci i jadu jakim atakowac juz niebawem zaczna przeciwnicy czy kontrkandydaci Pani Chmielewskiej.


Nie wiem skąd takie wysokie mniemanie o kandydaturze p. Ewy Chmielewskiej. W ostatnich wyborach samorządowych, startując z 1 miejsca osiągnęła wynik zaledwie 156 głsów -
http://wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/wynikiKandydat.html?okregId=321100-RDA/3&kandydatId=8a8a8a830e3bc34c010e3c2a6e070191
Bodajże dwa lata wcześniej startowała do sejmu z list Platformy Ob. i wówczas wynik był dużo lepszy chyba 2 lub 3 tys. głosów. Ale gdy zabrakło dobrego szyldu wyborczego, zabrakło także wyniku. Teraz będzie podobnie. Tym bardziej, że został niespełna rok do wyborów a p. Chmielewskiej nie widać wogóle w mediach. Według mojej oceny to widoczny znak na to, że jej zaplecze polityczne, o ile jest takowe, nie ma zbyt wiele wiedzy o marketingu politycznym ani o mechanizmach wyborczych. Ale niech próbuje. Im większy wybór dla wyborców tym lepiej. Także lepiej dla obecnego burmistrza (którego fanem nie jestem), im wieksza ilość kandydatów tym ma większa szansa na jego wygraną wyborów w pierwszej turze.
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

anakonda

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #479 dnia: Listopada 29, 2009, 12:27:27 »
Wg mnie wybory wygra kandydat PO.