Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Halloween  (Przeczytany 60362 razy)

sosenka1981

  • Gość
[Police] Halloween
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 01, 2011, 09:08:57 »
Cytat: "Lilo"
U mnie w domu co roku są kupowane cukierki dla dzieci, które przyjdą przebrane. Z roku za rok jest ich coraz więcej ale myślę, że to fajna sprawa ten Halloween. Trochę zabawy i przyjemności dla maluchów. A co do tych złodziei to warto byłoby się zastanowić, czy kolejnym razem nie wybrać się razem z dziećmi

masz racje, wczoraj mialam grupke przed domem, okolo 20 maluchow, przyszly po slodycze a wraz z nimi mamusie i tatusiowie. w tych czasach niestety trzeba uwazac na nasze pociechy. halloween to swietna zabawa w te ponure ciemne wieczory, dzieciaki moga sie przebrac i pobawic. z reszta na przyklad a meksyku jest obchodzony dzien zmarlych-day of dead, wtedy organizowane sa przyjecia na cmentarzach, groby ozdabia sie w kolorowe lampiony itp.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 01, 2011, 09:10:17 »
Cytat: "robert1995"
Indyka na Święto Dziękczynienia też będziecie piec?


O dziwo święto dziękczynienia Kościół sam wprowadził. A ma pretensje do papugowania innych zwyczajów, trochę to nie współgra.

Anyway tak jak nie znoszę Halloween i również uważam to za zbędne kopiowania tak również strasznie irytują mnie ludzie, którzy widzą w tym opętanie, Szatana i samo zło. Ale spoko, moim zdaniem Halloween w Polsce umrze śmiercią naturalną. Owszem, massmedia i ogólna popkultura stara się jak może by to zaszczepić, ale po reakcji (a raczej jej braku) ludzi w domach mieszkających widzę, że dzieciaki za bardzo się nie obłowią i z czasem przestaną łazić. Oczywiście potrzeba na to lat, ale cóż, poczekamy.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 01, 2011, 09:15:47 »
Cytat: "KrP"
O dziwo święto dziękczynienia Kościół sam wprowadził. A ma pretensje do papugowania innych zwyczajów, trochę to nie współgra.


Tylko, że ten Dzień Dziękczynienia (który inaczej nazywany jest Dniem Wdzięczności) ma całkiem inny charakter i rodowód niż święto hamerykańskie.

Cytat: "KrP"
Anyway tak jak nie znoszę Halloween i również uważam to za zbędne kopiowania tak również strasznie irytują mnie ludzie, którzy widzą w tym opętanie, Szatana i samo zło.


Sama ta zabawa nie jest bezpośrednio złem, ale jest idealnym sposobem otwarcia siebie na działanie Złego (tak samo jak wróżbiarstwo, tarot, czy horoskopy) :).

Cytat: "KrP"
ale po reakcji (a raczej jej braku) ludzi w domach mieszkających widzę, że dzieciaki za bardzo się nie obłowią i z czasem przestaną łazić. Oczywiście potrzeba na to lat, ale cóż, poczekamy.


Mam nadzieję, że te słowa okażą się prorocze :P.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 01, 2011, 09:19:59 »
Cytuj (zaznaczone)
Tylko, że ten Dzień Dziękczynienia (który inaczej nazywany jest Dniem Wdzięczności) ma całkiem inny charakter i rodowód niż święto hamerykańskie.


Nie wątpię. Nie zmienia to jednak faktu, iż jest pośrednio kopiowaniem święta amerykańskiego i to jest fakt.

Cytuj (zaznaczone)
Sama ta zabawa nie jest bezpośrednio złem, ale jest idealnym sposobem otwarcia siebie na działanie Złego (tak samo jak wróżbiarstwo, tarot, czy horoskopy)


Kuba, proszę Cię, nie rób z siebie jakiegoś fanatyka z neokatechumenatu or sth. Zaraz napiszesz, że Potter i Wiedźmin to działanie Złego.

Pozwolę sobie przytoczyć tutaj słowa Głódzia, którego uważam za człowieka chorego psychicznie i strasznie łasego na kasę, a które obrazują to, o co mi chodzi:

Cytuj (zaznaczone)
Stanowisko Kościoła wobec obchodów „święta Halloween”

Umiłowani w Chrystusie Panu Bracia i Siostry,

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, której liturgiczne obchody przypominają nam chrześcijańskie powołanie do świętości. Ze względu na postępującą promocję okultyzmu i magii w środkach przekazu, w środowisku szkolnym i w społecznościach lokalnych z okazji tzw. „święta Halloween” pragnę przypomnieć fakty dotyczące tego obchodu oraz stosowną naukę Kościoła.

Korzenie „Halloween” sięgają pogańskich obchodów święta duchów i celtyckiego boga śmierci. Autor „Biblii Szatana” i twórca współczesnego satanizmu Anton Lavey stwierdził, iż noc z 31 października na 1 listopada jest największym świętem lucyferycznym. Kroniki policyjne potwierdzają wzmożoną liczbę aktów przemocy o charakterze okultystycznym, nasilających się w tym właśnie czasie. Kościół ostrzega przed angażowaniem się w jakiekolwiek formy okultyzmu i magii. Nauczanie to znajdujemy w Katechizmie Kościoła Katolickiego (p. 2116 i 2117), w dokumencie Stolicy Apostolskiej „Jezus Chrystus dawcą wody żywej” (Watykan, 3 lutego 2003 r.), w Nocie Duszpasterskiej Konferencji Episkopatu Toskanii (Florencja, 1 czerwca 1994 r.) oraz w zwyczajnym nauczaniu biskupów.

Wdrażanie dzieci, młodzieży i części dorosłych w przyzwolenie na praktyki okultystyczne, choćby pod pozorem zabawy („przekupywanie duchów”) należy w świetle powyższych faktów uznać za niezgodne z nauką Kościoła. Pogańskie w swojej istocie obchody wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych praktykowane przez ludzi uznających się za chrześcijan zubażają ich duchowo. Odwraca się uwagę od naśladowania świętych i błogosławionych, a skłania się do przyjęcia zbanalizowanej wizji świata nadprzyrodzonego.

Na owocne przeżywanie Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego z serca wszystkim błogosławię,

/-/ + Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup
Metropolita Gdański


Wybacz, ale jak ktoś bardzo chce to wszędzie Szatana dojrzy. Ale niech wówczas nie mówi, że to wszyscy inni są ślepi, a on dostrzega prawdę. Bo tak nie jest.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 01, 2011, 09:20:07 »
KrP, my mamy Dzień Dziękczynienia i nie ma to nic wspólnego z ich indyczą szopką.
Pod resztą Twojego postu podpisuję się czym tylko potrafię.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 01, 2011, 09:32:28 »
Cytat: "KrP"
Kuba, proszę Cię, nie rób z siebie jakiegoś fanatyka z neokatechumenatu or sth. Zaraz napiszesz, że Potter i Wiedźmin to działanie Złego.


Nie myl literatury z okultyzmem (choć i ta literatura dla człowieka podatnego na te sprawy może być niebezpieczna, zależy od tego jak zostanie wykorzystana - żeby nie było: Pottera przeczytałem całego, sagę o Wiedźminie przeczytałem 2 razy). Faktem jest, że noc Halloweenowa musi mieć w sobie coś wyjątkowego - gdyby tak nie było, to tak wiele różnych ludów pogańskich z przeszłości nie traktowałoby jej tak poważnie.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 01, 2011, 09:39:24 »
Ale w dzisiejszych czasach, szczególnie w krajach cywilizowanych, a nie wśród jakichś plemion, Halloween to zwykła komercha i zabawa, która nie ma nic wspólnego z wielbieniem Czarnego Pana. A jak mi Głódź pisze: "Kroniki policyjne potwierdzają wzmożoną liczbę aktów przemocy o charakterze okultystycznym, nasilających się w tym właśnie czasie." i ciemny lud to kupuje to wybacz, ale coś się we mnie gotuje. Szkoda, że gościu nie wpadnie na to, że wynika to raczej z typowej, polskiej mentalności czyli "cukierek albo wpier*&%$ol", a nie z zabijania kozy dla Szatana. Nienawidzę manipulacji, a już szczególnie w wykonaniu kleru.

P.S. Dlaczego nikt tak zawzięcie nie walczy z Alicją w Krainie Czarów? Z Dziadami? Nawet wspomniany Wiedźmin jest olewany. Upatrzyło sobie stado książkę dla dzieci, w której nic złego nie ma (o ile ktoś zrozumiał, a wiele księży chyba jednak niekoniecznie) i na niej wylewają swoje żale.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline lepka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 299
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 01, 2011, 09:40:15 »
nie spotkałam się jeszcze z tym, żeby jakaś grupka dzieciaków obrzuciła czyjś dom jajkami, czy mąką bo niedostały cukierków choć wiadomo, że zawsze znajdzie się jakaś grupa, która zechce zepsuć tą fajną atmosferę. dzieciaki naprawdę długo czekają na ten dzień, ich stroje czasem naprawdę zadziwiają, więc dlaczego ich za to nie docenić?

Cytat: "KrP"
Ale spoko, moim zdaniem Halloween w Polsce umrze śmiercią naturalną. Owszem, massmedia i ogólna popkultura stara się jak może by to zaszczepić, ale po reakcji (a raczej jej braku) ludzi w domach mieszkających widzę, że dzieciaki za bardzo się nie obłowią i z czasem przestaną łazić. Oczywiście potrzeba na to lat, ale cóż, poczekamy.


I tu się mylisz. Halloween jest okazją dla handlowców i oni z tego nie zrezygnują bo zainteresowanie wciąż rośnie i nic nie wskazuje na to by zmalało. Coraz więcej dzieciaków, coraz więcej imprez halloweenowych, w sklepach ogrom ozdób i strojów specjalnie na Halloween. Za jakieś 10 lat możliwe, że te całe "święto" dorówna temu w Irlandii, czy w Stanach.

 Często na drzwiach mieszkań, czy domów są wywieszone kartki - NIE OBCHODZIMY HALLOWEEN i wtedy dzieciaki nie dzwonią i nie proszą o cukierki. Nie chcesz to nie obchodź, ale nie psuj dzieciakom świetnej zabawy.

Myślę, że gdyby wiele z Was miało teraz po 8, czy 10 lat to sami zbieralibyście cukierki ...
“imperfections make you more beautiful”

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 01, 2011, 09:46:00 »
Cytuj (zaznaczone)
I tu się mylisz. Halloween jest okazją dla handlowców i oni z tego nie zrezygnują bo zainteresowanie wciąż rośnie i nic nie wskazuje na to by zmalało. Coraz więcej dzieciaków, coraz więcej imprez halloweenowych, w sklepach ogrom ozdób i strojów specjalnie na Halloween. Za jakieś 10 lat możliwe, że te całe "święto" dorówna temu w Irlandii, czy w Stanach.


Żebyś się nie zdziwiła. Życie to sinusoida, coś, co jest w pewnym momencie na szczycie musi w końcu upaść. W obecnych czasach mamy upadek poważnych wartości pokroju patriotyzmu, jakieś walki o prawa gejów i innych shemale. Z czasem to upadnie bo ludzie stwierdzą "WTF?, coś tu jest nie tak" i powróci normalny porządek. Tak samo będzie z Halloween. Powoli sinusoida zbliża się do szczytu, ale tak jak szybko rośnie tak szybko walnie w dół.

Cytuj (zaznaczone)
Często na drzwiach mieszkań, czy domów są wywieszone kartki - NIE OBCHODZIMY HALLOWEEN i wtedy dzieciaki nie dzwonią i nie proszą o cukierki. Nie chcesz to nie obchodź, ale nie psuj dzieciakom świetnej zabawy.


Walą mnie te dzieciaki, wiesz? To ich rodzice powinni im wytłumaczyć, że "hej, młody, chyba nie będziesz się bawił w tą żałosną szopkę? Wiesz, żyjemy w Polsce, mamy wiele własnych, równie fajnych tradycji".

Cytuj (zaznaczone)
Myślę, że gdyby wiele z Was miało teraz po 8, czy 10 lat to sami zbieralibyście cukierki ...


Ja budowałem domki na drzewie.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 01, 2011, 09:54:31 »
Cytat: "Lilo"
ich stroje czasem naprawdę zadziwiają, więc dlaczego ich za to nie docenić?

Tu masz absolutną rację - do mnie dobijała się piątka dzieciaków w kurtkach jesienno-zimowych z reklamówkami z Lidla. Kostiumy pierwsza klasa  :thumleft:

EDIT: Jeden miał buty wizytowe i dresy - to mnie trochę przeraziło, nie powiem...
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 01, 2011, 09:59:28 »
Cytat: "Lilo"
Myślę, że gdyby wiele z Was miało teraz po 8, czy 10 lat to sami zbieralibyście cukierki ...


Przypominając siebie samego z tamtego wieku, muszę stwierdzić, że wstydziłbym się łażenia obcym ludziom po domach i "proszenia"(raczej szantażowania) o słodycze.

demon

  • Gość
[Police] Halloween
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 01, 2011, 10:03:13 »
Chcecie halloween do wypad do Ameryki!!!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 01, 2011, 10:06:51 »
Cytat: "demon"
Chcecie halloween do wypad do Ameryki!!!
Albo do Irlandii, bo to stamtąd przedostało się do UeSiA ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 01, 2011, 10:08:56 »
Tradycyjnie, powinno się pukać do tych drzwi, które są ozdobione Halloween'owymi stoikami. Tam dzieciaki mają pewność, że coś dostaną. W przeciwnym razie nie zawracamy głowy lokatorom ;) Obowiązkowo, z grupą dzieci, powinna być jedna osoba dorosła, żeby zapobiegać takim sytuacjom jaką opisał Patijot.

Już napisałam w SB, że dzieci zbierające cukierki (nie swołocz jaką opisałrobert1995), są jak najbardziej O.K. Tym bardziej, że jest to raz w roku. Bardziej mi przeszkadzają świadkowie jehowy, czy akwizytorzy, nie wspominając już o tym jak 5x dziennie dzwoni domofon a w słuchawce słyszę magiczne "ulotki", po tym haśle dostaję padaczki  :ass:

P.S. Zauważyłam pewną zależność. Kobiety są na TAK, mężczyźni na NIE. Czyżby coś był z naszymi facetami nie tak? :P A co powiecie, drodzy panowie, na Halloween Party? Gdzie to dorośli świetnie się bawią w przebraniach?

mysza007

  • Gość
Re: Halloween w Policach.
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 01, 2011, 10:12:12 »
Cytat: "Patijot"
I tak oto dzis mój 12 letni syn poszedł z kolegami na Halloween. " Cukierek, albo psikus",  i wszystko było by dobrze  gdyby nie to że pod blokiem , kiedy juz po dwu-godzinnych "psikusach" , chłopaki wracali do domu z pełna reklamówka cukierków, podeszła do nich grupka młodzieży (ok. 15 lat ) , i ukradła im ta reklamówke !!!!!!!!  Wyobraźcie sobie żal tych dzieciaków  i bezsilnośc wobec starszych od siebie. I to jeszcze dziewczyna wyrwała im te słodycze z rąk.!!!!! Rodzice jak wychowujecie swoje dzieci ????  Ręce opadaja .


Wczoraj tez i u mnie nie obyło się bez tej zabawy.
Jednak zajęta przygotowaniami do dzisiajszego święta nie zwracałam na dzieciaków uwagi.
Dzisiaj rano wychodząc na cmentarz zauważyłam, że pod drzwiami nie ma wycieraczki. Wycieraczka dużo nie kosztuje, ale zwracam uwagę tu na pewną rzecz.
Dzieciaki latają licząc na to, że uzbierają sobie górę słodyczy, ale jesli nie otworzysz tych drzwi to posuwają się do kradzieży. Ładny mi psikus, oby tak dalej. I tu analogicznie tez mogłabym - ogólnie rzecz biorąc - powiedzieć jak wychowujesz swoje dziecko?

Druga rzecz - niczego nikomu nie będę narzucać i zabraniać - ale Halloween? Co to za święto? Nasze? Polskie? No mam raczej do tego wątpliwości. Cudze chwalicie, swego nie znacie.