Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk  (Przeczytany 109510 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 13, 2011, 01:52:10 »
@ Sekator,
Wnioskujac z dwoch krotkich cytatow, dotknelo Cie okreslenie "rznie jarzebia" ?
Mnie sie podobalo, bo jest dla mnie nowe (jak kiedys :pampersi, oszolomy,etc.)
Znaczenie czasownika "rznie" rozumiem, jako rownoznaczne ze slowem "udaje",
przyjmujac za podstawe powiedzenie: "rznie glupa", ktore nie wydalo mi sie jednak
dosc poprawne.
Zeby byc pewnym, ze Cie nie uraze (nawet nieswiadomie !), sprawdzilem w Wikipedii.
Nie znalazlem nic niestosownego, po za dwoma zdaniami w "charakterystyce gatunku",
ktore jednak moglyby byc opacznie zrozumiane, specjalnie, gdyby ktos chcial odniesc
ich znaczenie do Twojego idola - Jaroslawa.
Zbiegiem okolicznosci - wyjatkowo trafna analogia, ale nie bede jej cytowal, po prostu
z szacunku, jaki winien jestem reszcie forumowiczow.
Poczatkowo chcialem napisac "udaje Greka", ale ze reputacja Grekow nie ogranicza
sie tylko do mitologii, znow nie wypadalo. Znasz przeciez te rozne, niewybredne plotki,
krazace wsrod pospolstwa. Tak wiec zostalo "rznie jarzebia" - brzmi swojsko.
W temacie zadalem Ci kilka pytan. Swoim zwyczajem nie odpowiedziales na zadne,
chowajac sie za stary wers, ktory czesto powtarzasz: "Nie chce sie znizac do Twego
poziomu."
Odnosze wrazenie, ze z tym "poziomem" bedziesz mial sporo klopotow. Do mojego
nie chcesz sie znizyc, a do poziomu prezesa Jaroslawa nie mozesz sie wspiac (ciagle
czekam na wyjasnienie tego "wychylenia ambiwalencji).
Zreszta gdybys nawet bardzo chcial dorownac "Wodzowi", to zdajesz sobie sprawe, ze
to byloby dla Ciebie rownoznaczne samobojstwu !
Jak juz zdecydowales sie konstruowac dla J.K. ten kult jednostki, to musisz pamietac
gdzie Twoje miejsce ! A ze uzywasz w tym celu nie tylko imienia Jego brata, ale rowniez
95-ciu pozostalych ofiar tej tragicznej klatastrofy, to.....wiaze sie to z paroma roznymi
okresleniami, ktore mozna wyprowadzic od lacinskiego "nekro.....".
Pozdrawiam - Bill
 :

sekator

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 13, 2011, 10:27:42 »
A możesz nie prowadzić kolejnego, nudnego jak już napisałem gdzie indziej, offtopa dotyczącego sekatora ? Skup się na temacie dyskusji i odpuść sobie uwagi na mój temat, bo zacytuję Ci fragment z ,,Ziemii obiecanej", aby określić niemożność zrozumienia ,,sekatora", przez Billa.
Hasta la vista baby...jak mawiał Twój gubernator.....

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 13, 2011, 17:55:50 »
@ Sekator:
Szkoda, ze Cie nudzi to co ja i wielu innych pisze na Twoj temat, ale musisz z tym
zyc. .
Offtopem bylo poruszanie watku tablicy w temacie MAK, a glownie do tego sie moje
uwagi odnosily.
Ja nie preferuje zadnej partii politycznej, ale uwazam "ideologie" i postepowanie
J.Kaczynskiego, za szczegolnie szkodliwe, a wiec nadal bede krytykowal wszelkie
klamstwa propagandowe, jak i wykorzystywanie tragedii smolenskiej dla korzysci
politycznych.
Ty jestes tuba propagandowa prezesa , a przypuszczam ze jestes nia z wyboru,
wiec jestes winny przez swiadome wspoldzialanie.
I tylko dlatego tak czesto znajdujesz swoj "nick" w moich postach. Nie pochlebiaj
sobie, ze interesuje sie Toba, jako osoba - jestes tylko szkodliwym anonimem.
A co do "Ziemi Obiecanej" - dla Ciebie to moze tylko obowiazkowa szkolna lektura,
ale moje korzenie wywodza sie z tego srodowiska i warunkow, wiec nie powiesz
mi nic nowego.
Ja na ten temat wiecej zapomnialem, niz Ty kiedykolwiek bedziesz wiedzial !
Zycze wiecej opanowania - Bill

tad19601963

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 13, 2011, 19:18:40 »
Ja się zastanawiam kto się boi Jarosława???
Dlaczego obce media tak Go opluwają ???
Zaznaczam że nie preferuję żadnej partii, która zdradza polską rację stanu.
Dlaczego pytania Jarosława są szkodliwe skoro i mi też się nasuwają a jestem tylko zwykłym i prostym człowiekiem ( dlatego bo nie myślą za mnie np. GW i TVN ) i nie należę do PiS tzn, że też jestem zły??

sekator

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 13, 2011, 20:38:19 »
Cytat: "sekator"
A możesz nie prowadzić kolejnego, nudnego jak już napisałem gdzie indziej, offtopa dotyczącego sekatora


Cytat: "billkronos"
Sekator:
Szkoda, ze Cie nudzi to co ja i wielu innych pisze na Twoj temat, ale musisz z tym
zyc. .
Offtopem bylo poruszanie watku tablicy w temacie MAK, a glownie do tego sie moje
uwagi odnosily.
Ja nie preferuje zadnej partii politycznej, ale uwazam "ideologie" i postepowanie
J.Kaczynskiego, za szczegolnie szkodliwe, a wiec nadal bede krytykowal wszelkie
klamstwa propagandowe, jak i wykorzystywanie tragedii smolenskiej dla korzysci
politycznych.
Ty jestes tuba propagandowa prezesa , a przypuszczam ze jestes nia z wyboru,
wiec jestes winny przez swiadome wspoldzialanie.


Zaciąłeś się ? Skończysz offtopa, czy dalej będziesz sie podniecał swoimi wypocinami na mój temat ? O czym ja człowieku mam z Tobą rozmawiać. Siedzisz na d...e za oceanem i próbujesz pouczać nas żyjących w Polsce co jest dla nas dobre , a co złe.  Autentycznie mnie nudzisz, bo nie masz pojęcie o polskich realiach. To tak jakbym ja chciał sobie wyrobić niezależną opinię na podstawie przekazów z TVN na temat niedzielnych wydarzeń w Warszawie......Ale ja tam byłem osobiście i widziałem nie 7 tys ale, min 50 tys ludzi.....Wspaniałych ludzi w różnym wieku, którzy mają dość tego zakłamania i obłudy, tej drożyzny i wykluczenia całych grup społecznych, które ma miejsce teraz w Polsce. I ja mam z Toba o tym rozmawiać skoro Ty pochłaniasz przetworzoną papke medialną kontrolowaną przez byłych SBeków......Nawet nie chce mi się tego robic, bo i po co ? Ty już wybrałeś swoją ojczyznę i ja też. Więc ja nie będę Cię pouczał czy Obama jest cool, czy nie. A Ty nie przekonuj mnie że Kaczyński jest zły. Żaden polityk dzisiaj w Polsce nie ma takiego poparcia i oddania jak Kaczyński. I tego boją się Niesiołowscy, Miecugowy, Olejniki,HGW, Waltery. Michniki etc......I niech się boją. Może dzięki temu zaczną szanować innych ludzi, zamiast wyzywać ich od moherów, watahy i Ciemnogrodu....Bo to jest właśnie rozniecanie wojny polsko - polskiej i uczenie wzajemnej nienawiści.....
pozdrawiam sekator

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 14, 2011, 01:32:03 »
Hello Sekator,
Jezeli wreszcie zdolales zauwazyc, na czym sie siedzi przed komputerem, to mozna miec
nadzieje, ze i ktorys z argumentow politycznych do Ciebie dotrze.
Na razie jest widoczne, ze puszczaja Ci nerwy. Tracac opanowanie, zaczynasz uzywac
zwrotow bardzo prymitywnych. Na co liczysz ? Ze odpowiem Ci w tym samym stylu ?
Przeciez nic sie nie zgadza w Twoich postach.
Ty piszesz o 50 tys. ludzi, "Jezat" wspominal o 7 tysiacach, a dzisiaj czytalem w Onet
cytat z prasy niemieckiej, ze bylo 3 tys.!
Ale w tej chwili chodzi mi o cos innego; Jezeli moderaror tego watku formalnie pozwoli
mi na kontynuowanie tego offtop'a, chetnie uzasadnie, dlaczego sie mylisz, prawie w
kazdym zdaniu swojego postu.
I nie myl prosze, krytyki z pouczaniem. Na forum zachowujesz sie, jak typowy akademik
smorgonski, a jak dotad, to Rosjanie daja Ci w tym zakresie niezle popalic.
Glowny temat - raport MAK-u, zostal juz tak rozdrobniony, ze nie wiele jest do dodania.
Ja moge tylko miec nadzieje, ze Amerykanie (a moze i Ruscy) maja nagranie rozmowy
telefonicznej , jaka prowadzili miedzy soba b-cia Kaczynscy, i zechca ja opublikowac.
Poki co, tablica ze Smolenska juz powinna byc w Polsce; Idz i sprawdz czy Rosjanie
tam czegos nie "zachwatili".
Bede czekal na wypowiedz moderatora.
Pozdrawiam - Bill

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 14, 2011, 05:59:03 »
Cytat: "sekator"
Żaden polityk dzisiaj w Polsce nie ma takiego poparcia i oddania jak Kaczyński.
 Proszę mnie wykluczyć. Ja nie będę Mu się oddawał. Mu z dużej litery - to nie pomyłka. Przypomina mi to Hitlera i Stalina. Ale to już nic nie ma wspólnego z MAK-iem. Zamknąć wątek.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 14, 2011, 10:22:26 »
Cytat: "billkronos"
Ty piszesz o 50 tys. ludzi, "Jezat" wspominal o 7 tysiacach, a dzisiaj czytalem w Onet
cytat z prasy niemieckiej, ze bylo 3 tys.!


Rosjanie podali w swoich serwisach, że w uroczystościach wzięło udział 500 osób :rotfl:  Opierasz się na coraz bardziej wiarygodnych źródłach.
To teraz obejrzyj sobie poniższy link (wycięty przez admina wczoraj w ramach domowych prac cenzorskich).....



To tylko mały wycinek przemarszu, który rozciągał się od PKiN do Krakowskiego Przedmieścia (weź mapę i zobacz jaka to odległość) nie licząc ludzi zgromadzonych już pod Pałacem Prezydenckim i na Placu Zamkowym......Samych zniczy zebrano 7 ton (jak podaje Warszawska SM). Wypalony znicz waży ok 0, 15 kg . Zakładając, że każda osoba przyniosła 1 znicz będziesz miał przybliżoną liczbę uczestników ( pamiętaj, żę nie wszyscy przekazali swoje znicze, ponieważ mogli je składać tylko posłowie i senatorowie, których policja wpuściła za metalowe barierk i którym każdy znicz trzeba było przekazać).
Zaniżanie liczby uczestników wynika ze strachu przez PiSem i niezadowoleniem społecznym (pamiętasz Komunę i Dziennik telewizyjny, oraz jego wiarygodne informacje, których celem było zaniżanie liczby uczestników demonstracji antykomunistycznych i wylewanie na ich uczestników przez towarzysza Urbana wszelkich pomyj i wyzwisk) ?

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 14, 2011, 11:11:39 »
http://lukas.nowyekran.pl/post/10169,40-tys-ludzi-na-pl-zamkowym-w-warszawie

Cytat: "piotr S"
Przypomina mi to Hitlera i Stalina.

Aż przykre jak bardzo się mylisz, ale pewnie ja Cię nie przekonam. Tak samo jak nie przekonają Cię tłumy zgromadzone w Warszawie. Przekonywujący są dla ciebie tylko bogate media i dzierżący  dzięki „grubej kresce” władzę ludzie, powiązani od lat z WSI, mordujący od lat przeciwników politycznych słowem lub czynem, aby zapewnić sobie lukratywny monopol jedynej i słusznej partii tkwiącej korzeniami w PRL.
Po co myśleć, i zadawać sobie pytanie: skąd ten strach przed Kaczyńskim, wystarczy przyjmować medialną papkę i bez zastanowienia powtarzać codzienny bełkot reżimowych mediów. Dla przemyślenia chociaż, szczególnie ostatni fragment:
http://coryllus.salon24.pl/171390,pan-jaroslaw

Pozdrawiam.
millena

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 14, 2011, 11:20:41 »
Cytat: "millena"
skąd ten strach przed Kaczyńskim
Nie boję się Kaczyńskich, sługusów peerelowskij propagandy. Kto ich wkręcił do filmu w czasach gdy prawdziwi patrioci pisali hasła w toaletowych kabinach. Kim był ich ojciec? Kto mu dał mieszkanie na Mokotowie zamiast na Rakowieckiej, jak kazdemu patriocie. Kim był ten Lenin, którego cytował L.K. w swoich pracach. A wszystkiemu winni Żydzi i Tatarzy.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 14, 2011, 12:41:05 »
Cytat: "sekator"

To teraz obejrzyj sobie poniższy link (wycięty przez admina wczoraj w ramach domowych prac cenzorskich).....

Imponujące. Najbardziej podobały mi się czerwone flagi i ozdobiony kirem potret Kaczyńskiego z kotem. Gratuluję wyczucia.
Cytat: "sekator"
To tylko mały wycinek przemarszu, który rozciągał się od PKiN do Krakowskiego Przedmieścia (weź mapę i zobacz jaka to odległość) nie licząc ludzi zgromadzonych już pod Pałacem Prezydenckim i na Placu Zamkowym......

1,8 km. Nawet przy założeniu, że wyznawcy Jarosława K. materializują się z powietrza, przy pokazanym zagęszczeniu byłoby to jakieś 18 tysięcy osób.
Rozczarowujesz mnie. Na tym filmiku w najbardziej optymistycznej dla PiS wersji przechodzi 5 tys. ludzi. Realna ocena to połowa tego. Ach, przecież "to tylko mały wycinek"...

Cytat: "sekator"
Samych zniczy zebrano 7 ton (jak podaje Warszawska SM). Wypalony znicz waży ok 0, 15 kg . Zakładając, że każda osoba przyniosła 1 znicz będziesz miał przybliżoną liczbę uczestników ( pamiętaj, żę nie wszyscy przekazali swoje znicze, ponieważ mogli je składać tylko posłowie i senatorowie, których policja wpuściła za metalowe barierk i którym każdy znicz trzeba było przekazać).

Aż zaczynam współczuć tym posłom. Najpierw musieli skakać przez barierki zamiast normalnie przejść od drugiej strony, a potem jeszcze kilkanaście ton zniczy przerzucić (bo przecież brali pełne, a SM sprzątała wypalone).

Cytat: "sekator"
Zaniżanie liczby uczestników wynika ze strachu przez PiSem i niezadowoleniem społecznym (pamiętasz Komunę i Dziennik telewizyjny, oraz jego wiarygodne informacje, których celem było zaniżanie liczby uczestników demonstracji antykomunistycznych i wylewanie na ich uczestników przez towarzysza Urbana wszelkich pomyj i wyzwisk) ?

Ciekawe czego w takim razie boją się pisowskie gazety typu Rzeczpospolita. Przecież w poniedziałkowym wydaniu (no, góra we wtorkowym) na pierwszej stronie powinno być wielkie zdjęcie tych dziesiątek tysięcy przed pałacem i odpowiedni tytuł o kłamcach z TuskVN...
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 14, 2011, 13:24:07 »
Cytat: "millena"
Aż przykre jak bardzo się mylisz, ale pewnie ja Cię nie przekonam.
 Skojarzenie Kaczyńskiego z H. i S. nie dotyczą oczywiście skojarzenia ze zbrodniami tych ostatnich, ale demagogii i wpływu na ludzi. Kaczyński mianował siebie patriotą, a inni, w tym ja  to kondominium. W stanie wojennym więcej byłem nękany i aresztowany, ale to ja stoję tam gdzie ZOMO. W jego wystąpieniach nic nie ma o OFE, podwyżce VAT, szkolnictwie. Jazda do Smoleńska z tablicą i wiertarką to sceny z chorej komedii. I jeszcze wplątywanie w to MSZ. Jutro wydadzą książkę o tym że TU154M wylądował przymusowo w Moskwie. Polaków wywieziono na Kołymę. Samolot ze zwłokami więźniów rozbito w Smoleńsku. Już jakiś adwokat twierdzi ze po sekcji podano wzrost Gosiewskiego 175 cm. Czyli to nie Gosiewski.

jezat

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 14, 2011, 15:19:15 »
Cytat: "piotr S"
Skojarzenie Kaczyńskiego z H. i S. nie dotyczą oczywiście skojarzenia ze zbrodniami tych ostatnich, ale demagogii i wpływu na ludzi. Kaczyński mianował siebie patriotą, a inni, w tym ja  to kondominium. W stanie wojennym więcej byłem nękany i aresztowany, ale to ja stoję tam gdzie ZOMO. W jego wystąpieniach nic nie ma o OFE, podwyżce VAT, szkolnictwie. Jazda do Smoleńska z tablicą i wiertarką to sceny z chorej komedii. I jeszcze wplątywanie w to MSZ. Jutro wydadzą książkę o tym że TU154M wylądował przymusowo w Moskwie. Polaków wywieziono na Kołymę. Samolot ze zwłokami więźniów rozbito w Smoleńsku. Już jakiś adwokat twierdzi ze po sekcji podano wzrost Gosiewskiego 175 cm. Czyli to nie Gosiewski.

Wszystko układa się w jeden logiczny ciąg.Miał brata ,który był dla niego konkurentem w drodze do tronu więc go wysłał na śmierć.Żeby zwrócić na siebie uwagę wywołał skandal z zamontowaniem na obcym terytorium i na nie swoim kamieniu jatrzącej tablicy.Prowokacja nie wypaliła.Smród pozostał.Kongres założycielski urządził w obiekcie zbudowanym na cześć J.Stalina.Posługuje się kłamstwem i insynuacją lepiej niż Goebels.Wg.byłego posła Nowaka,tego specjalisty od sekt, potomkowie Kaczyńskich pochodzą z Rosji.Jeden z nich z wielką atencją odwiedzał nawet kraj pochodzenia J.Stalina.Czy ta ich nienawiść do Rosji to wynik frustracji czy zakamuflowana miłość do niej,jako spadkobiercy ZSRR i jego totalitarnych przywódców?

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 14, 2011, 17:19:43 »
Stwierdziłem to  wcześniej. Na katastrofie smoleńskiej najbardziej zyskał J.Kaczyński i M.Kaczyńska /ubezpieczenie/. Należy sprawdzić dokładnie życiorys J.Kaczyńskiego i jego rodziców. Niby opozycjonista - co robił? Myślę o latach osiemdziesiątych. Nigdy o nim nie słyszałem. Nagle wypływa.