Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.  (Przeczytany 98975 razy)

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #60 dnia: Września 12, 2010, 12:20:36 »
Cytat: "sekator"
Wczoraj słuchałem wywiadu z żoną Szmajdzińskiego. W sprawie śledztwa smoleńskiego miała podobne przemyślenia do Kaczyńskiego


Akurat ogladalem ten wywiad i Pani Szmajdzinska nie miala zdania podobnego do Kaczynskiego! Nie mam zamiaru Cie obrazac, ale to najlepiej pokazuje jakim ignorantem jestes lub po prostu idiota. Nie bede tlumaczyl Ci co wdowa mowila bo przeciez mozna ten wywiad znalezc i obejrzec, a jesli Ty slyszysz tam cos innego to zal mi Ciebie.

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #61 dnia: Września 12, 2010, 13:01:53 »
Akurat po p. Szmajdzińskiej (jej męża najbardziej mi szkoda z katastrofy, bo był moim kandydatem na prezydenta) najmniej bym się spodziewał tego typu poglądów co u Kaczyńskiego. Jest rozsądną kobietą w przeciwieństwie do prezesa PiSu, jeżeli chodzi o wyrokowanie w sprawie katastrofy. Dziwne tylko po co ta cała komisja sejmowa, skoro Kaczyński i tak już wydał dokument opiniujący całą katastrofę...

sekator

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #62 dnia: Września 12, 2010, 13:23:39 »
Cytat: "zenon"
Łupi biednych i zabiera bogatym" byłoby bardziej adekwatne w tym wypadku


Święta prawda. Nawet nieboszczykom i ich rodzinom nie przepuścił.

[ Dodano: 2010-09-12, 13:28 ]
Cytat: "gzzz"
Akurat ogladalem ten wywiad i Pani Szmajdzinska nie miala zdania podobnego do Kaczynskiego


W kwestii ignorancji rządu przy prowadzonym śledztwie miała dokładnie te same zastrzeżenia, pomimo że lewicowcy włażą Putinowi jak zwykle w cztery litery. Ale co się dziwić siedemdziesiąt lat serwilizmu wobec ruskich komunistów zrobiło swoje. Ciekawe czy Napieralski nawiąże do tradycji swoich starszych kolegów i zacznie jeździć na ,,konsultacje" do Moskwy w sprawie właściwej wykładni na temat Smoleńska. Ostatnio jest taki ucacany, że aż się ckliwie robi patrząc na niego.

[ Dodano: 2010-09-12, 13:31 ]
Cytat: "gzzz"
Nie mam zamiaru Cie obrazac,


To lepiej nie obrażaj, we własnym, dobrze pojętym interesie. Już tu kilku takich było, którzy zamiast argumentów w dyskusji stosowali bluzgi i wycieczki osobiste. Ja rozumiem, że jest to nieuniknione kiedy brakuje wiedzy i odbiega się poziomem od pozostałych dyskutantów, ale ćwiczenie czyni mistrza...

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #63 dnia: Września 12, 2010, 16:12:45 »
Cytat: "gzzz"
Nie wszyscy chcieli PO, po prostu nie dopuszczali mozliwosci powrotu PiS do wladzy, dziekuje.


Cytat: "speedbax"
To, że ktoś wytyka kłamstwa PO nie musi być od razu zwolennikiem Jarosława...


Mnie również drzaźni takie schematyczne myślenie. Czy w naszym kraju mamy tylko dwie partie-PIS i PO? Czy uprawnione jest dzielenie ludzi na dwie kategorie-dobrych i złych? Pisanie, że PO to nieroby sugeruje jakoby PIS to pracusie. Niedługo będziemy głosować. Nie można odrzucać człowieka tylko dlatego że przynależy do partii opozycyjnej. Szczególnie trzeba być ostrożnym jeśli chodzi o politykę lokalną.Trzeba wg. mnie szukać nazwisk- autorytetów.
Wyszukiwanie linków tylko po to żeby dokopać opozycji to jest pójście na skróty. Nasza czwarta władza pisze na zamówienie.Jeden publicysta mówi, że białe a drugi, że czarne. I tu przykro, że nie zawsze korzysta się z daru bożego ;)
Nigdy nie wierz temu, kto twierdzi, że zawsze mówi prawdę!
Nie pamiętam autora.
Jeszce jedno- skąd taka niczym nie uzasadniona tolerancja wobec jednych a totalne potępienie dla drugich?
No i żeby była jasność: dzisiaj nie opowiadam się za tymi czy tamtym. Niemniej jestem przeciw kierowaniu całej energii na szukaniu coraz to nowych powodów (pretekstów) do konfrontacji.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4674
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #64 dnia: Września 12, 2010, 16:30:38 »
Cytat: "Daria"
Nigdy nie wierz temu, kto twierdzi, że zawsze mówi prawdę!
Nie pamiętam autora.


"Nigdy nie wierz temu, kto zawsze mówi prawdę."-Elias Canetti (1905–1994).

To chyba o tego Pana chodziło.

Cytat: "Daria"
Nasza czwarta władza pisze na zamówienie.Jeden publicysta mówi, że białe a drugi, że czarne. I tu przykro, że nie zawsze korzysta się z daru bożego ;)


Zgadzam się z Tobą w 100%. Lokalni publicyści też piszą pod tych, którzy im płacą.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #65 dnia: Września 12, 2010, 21:40:53 »
Cytat: "Daria"
Niemniej jestem przeciw kierowaniu całej energii na szukaniu coraz to nowych powodów (pretekstów) do konfrontacji.


Przekonaj mnie proszę, abym bardziej pozytywnie myślał o platformie. Pomóż znaleźć argumenty która będą świadczyły o kulturze Kutza, Palikota, Niesiołowskiego, uczciwości Misiaka, Schetyny, Drzewieckiego, słuszności decyzji gospodarczych Tuska i Vincenta Rostowskiego, oraz ich dobrodziejstwa dla kieszeni przeciętnego Polaka,  znajdź pozytywne strony trzyletnich rządów PO w Szczecinie i Z.CH.Police, wytłumacz zachowanie Łuczaka i Atamańczuka, znajdź osiągnięcia Pitery w zwalczaniu korupcji w Polsce ( za co bierze od trzch lat sowite wynagrodzenie)....etc
Może  przekonasz mnie że jest to partia której jedynym celem jest dobro Polski, jak dotąd nie widzę żadnych przesłanek abym w to uwierzył.....

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #66 dnia: Września 13, 2010, 22:26:03 »
Mnie dziwi skąd te wszystkie ankiety poparcia dla partii się biorą. Ja osobiście nigdy w życiu nie brałem w tym udziału. A ktoś z was brał?
Według mnie powinny być zakazane takie sondaże, gdyż wywiera to bardzo duży wpływ na sytuacje polityczną i umniejsza inne partie, które nie mają przebicia w mediach.

TomaszTokarczyk

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #67 dnia: Września 13, 2010, 22:42:05 »
Cytat: "Piotrek"
Mnie dziwi skąd te wszystkie ankiety poparcia dla partii się biorą. Ja osobiście nigdy w życiu nie brałem w tym udziału. A ktoś z was brał?
Według mnie powinny być zakazane takie sondaże, gdyż wywiera to bardzo duży wpływ na sytuacje polityczną i umniejsza inne partie, które nie mają przebicia w mediach.

Całkowicie się z tym zgadzam. Ostatnimi czasy wokół sondaży rozkręcono taką medialną machinę, że praktycznie co chwilę na portalach internetowych można wyczytać "PiS dogania PO", "Platforma rządziłaby samodzielnie", "PiS traci, SLD zyskuje" i tak do znudzenia. A żeby tak ktoś stanął i zadał sobie pytanie: czy jest jakikolwiek pożytek z podawania tego typu wiadomości - wyszłoby, że nie ma. Tylko medialny szum i gonienie za sensacją. A negatywy są, i to znamienne. Jedno to to, o czym napisałeś: część ludzi sugeruje się sondażami przy dokonywaniu własnych wyborów. I taka postawa jest według mnie oznaką nie pragmatyzmu ("zagłosowałbym na x, ale sondaże nie dają mu szans, więc zagłosuję na y") ale obywatelskiej niedojrzałości.
Drugą kwestią jest sugerowanie się sondażami przez rządzących - i tu już zaczyna się robić poważniej, bo istnieje ryzyko i pokusa podejmowania przez rząd jedynie takich działań, które nie zachwieją zanadto słupkami poparcia. Z rządzenia robi się wtedy spektakl i schlebianie powszechnym gustom (chcą ludzie spokoju - nie róbmy nic, będzie spokój!). Jednym słowem, lipa.
Reasumując, pod zakazem publikowania sondaży podpisałbym się obiema rękami.

bob

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #68 dnia: Września 13, 2010, 22:49:21 »
Cytat: "TomaszTokarczyk"
czy jest jakikolwiek pożytek z podawania tego typu wiadomości

Pewnie, że jest! Po każdych wyborach elektorat nie ma w zasadzie najmniejszego wpływu na to, co faktycznie zrobią politycy z tym "kredytem zaufania"; pewnie, że można czekać aż się skończy jedna kadencja i czekać do następnych wyborów za x lat żeby zagłosować na kogo innego... Ale można i co miesiąc (lub i co tydzień) publikować sondaż mówiący rządzącym: dobra robota, byle tak dalej - albo i przeciwnie: zacznijcie się starać, w przeciwnym wypadku jest to Wasza ostatnia kadencja na długi, długi okres czasu  :lol2: Taka metoda kija i marchewki - o ile działa oczywiście...

Pozdrawiam!

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #69 dnia: Września 13, 2010, 22:57:53 »
Tylko że wiadomo od pradawnych czasów, że za pieniądze można wszystko. A partia rządząca ma pieniądze i sondażami może sobie manipulować. Tak, tak, wiem że niby te instytucje co robią sondaże są niezależne....ale wiadomo jak to jest.

tutaj jest dyskusja trochę wyjaśniająca w temacie: http://forumprawne.org/dyskusja-ogolna/134463-zakaz-publikacji-sondazy.html

Ja również chętnie podpisałbym się pod zakazem wszelakich sondażów związanych z polityką.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #70 dnia: Września 13, 2010, 23:21:48 »
W psychologii jest teoria (którą tutaj juz opisywałem) która mówi, że cała populacja ludzka dzieli się na osobniki podsterowne i nadsterowne. Nie będę ponownie robił wykładu, powiem tylko że stosunek jednych do drugich wynosi ok. 20% do 80%. Niestety te 80%  idzie za tak zwaną ,,większością", nie ma bliżej sprecyzowanych poglądów, a jeżeli ma a są one inne od ogółu, za żadne skarby się do tego nie przyzna. Sondażyści doskonale o tym wiedzą. Wystarczy pokazać tym 80% właściwy i ,,jedynie słuszny kierunek" i już mamy sukces wyborczy, a przynajmniej możemy z znacznym stopniu na niego wpłynąć.

[ Dodano: 2010-09-13, 23:34 ]
A wracając do tematu, co sądzicie o poparciu przez PO kandydatury Jacka Karnowskiego na prezydenta Sopotu ? Czy człowiek z sześcioma zarzutami prokuratorskimi będzie godnie reprezentował platformę?

bob

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #71 dnia: Września 13, 2010, 23:45:17 »
Cytat: "sekator"
ok. 20% do 80%.

sekator, zauważ że 13,5% wyborców głosowało w pierwszej turze na Napieralskiego, i to mimo, że sondaże nie dawały mu najmniejszych szans na jakikolwiek sukces. Dodaj do tego fanklub Korwina-Mikkego, dzięki któremu został w tych wyborach na miejscu czwartym - też bez najmniejszych szans na wygraną... Sondaże może i mają pewien potencjał do manipulowania opinią publiczną - ale zdecydowanie nie zdejmują z ludzkości obowiązku samodzielnego myślenia. Podsumowując: to może i fajna teoria, ale kiepsko się sprawdza w praktyce.

Cytat: "sekator"
A wracając do tematu, co sądzicie o poparciu przez PO kandydatury Jacka Karnowskiego na prezydenta Sopotu ?

Zdecydowanie mi daleko do Platformy, ale strategia promowania osób o wątpliwym podłożu moralnym nie jest obca i innym partiom - że tylko przypomnę niedawną przecież koalicję PiSu z Samoobroną i pasowanie Leppera na Marszałka Sejmu... A tak, żeby odpowiedzieć na pytanie: myślę że to fatalny pomysł, który jeszcze odbije się PO czkawką.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #72 dnia: Września 13, 2010, 23:53:34 »
Cytat: "bob"
Podsumowując: to może i fajna teoria, ale kiepsko się sprawdza w praktyce.


Nie zrozumiałeś. Nie przykładaj konkretnych liczb z kampanii pod podane przeze mnie dane procentowe, ponieważ te ostatnie pokazują  pewne tendecje w psychologii społecznej. Gdybyś tak jednoznacznie chciał to odnosić, to żadne wybory nie miałyby sensu. A teoria o podsterowności i nadsterowności jest sprawdzalna nie tylko w polityce, ale np w gospodarce ( osoby które wolą pracowac na własny rachunek i tak zwani ,,etatowcy"). Generalnie ludzie chcą wolności, ale tak naprawdę jeszcze bardziej wolą jak ktoś za nich pomyśli, zabezpieczy ich, da stabilizację, gwarację zatrudnienia etc.

[ Dodano: 2010-09-14, 00:00 ]
Cytat: "bob"
że tylko przypomnę niedawną przecież koalicję PiSu z Samoobroną i pasowanie Leppera na Marszałka Sejmu...


To samo proponowała Lepperowi wcześniej lewica ( ale o tym jakoś się nie wspomina). Dzięki PiS Samoobrona znikła z polskiej polityki.....po dłuższym zastanowieniu wydaje mi się, że gdyby równie skutecznie udalo się ,,uwalić" PO, to też chciałbym koalicji z takim skutkiem.
A platforma znacznie bardziej szkodzi Polsce niż jakakolwiek partia po 1989 ( ile tam już mamy ?
720 mld - czyli PO zwiększyła zadłużenie kraju o 190 mld !!!!)

[ Dodano: 2010-09-14, 00:08 ]
http://www.zegardlugu.pl/

kurcze , POmyliłem się o 18 mld, ale kto by tam za Tuskiem cudotwórcą nadążył....

bob

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #73 dnia: Września 14, 2010, 00:09:38 »
Cytat: "sekator"
Nie przykładaj konkretnych liczb z kampanii pod podane przeze mnie dane procentowe

Chodziło mi o to, że proporcje 20/80% nastrajają strasznie pesymistycznie; już prędzej zgodziłbym się z podziałem 50/50 - ci, którzy interesują się swoim życiem i choć starają się nim sami pokierować i ci, którym jest w zasadzie wszystko jedno i którzy tylko żyją z dnia na dzień.

Cytat: "sekator"
Dzięki PiS Samoobrona znikła z polskiej polityki.....

Hehehehe, chcesz przez to powiedzieć, że Kaczyński w całej swojej niezmierzonej mądrości zawiązał koalicję z Lepperem, żeby niczym Winkelried-męczennik uwolnić od niego polską scenę polityczną?  :rotfl:

Pozdrawiam!

sekator

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #74 dnia: Września 14, 2010, 00:19:11 »
Cytat: "bob"
Chodziło mi o to, że proporcje 20/80% nastrajają strasznie pesymistycznie; już prędzej zgodziłbym się z podziałem 50/50


Kiedy facet na zajęciach zapytał nas o przewidywany stosunek procentowy, odpowiedziałem mu podobnie (60% do 40%). Kiedy podał faktyczne relacje byłem zdruzgotany...Amerykanie którzy prowadzili te badania także...... Z drugiej strony bardziej zrozumiałe stały się dla mnie zwycięstwa wszelkich systemów totalitarnych w historii, bo czyż one nie potwierdzaja tej teorii?

[ Dodano: 2010-09-14, 00:22 ]
Cytat: "bob"
że Kaczyński w całej swojej niezmierzonej mądrości zawiązał koalicję z Lepperem, żeby niczym Winkelried-męczennik uwolnić od niego polską scenę polityczną?  


Jako polityk zawiązał koalicję poniewaz po wyborach nie miał innego wyjścia, ale jako człowiek kierujący się pewnymi wartościami w życiu, zakończył koalicję ze złodziejami w momencie gdy zaczęli kombinować, wyrzucił ich na margines polityczny co doprowadziło do wcześniejszych wyborów i oddania władzy. Tusk nigdy by tego nie uczynił.....