Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem ustawy o przechodzeniu na emeryturę kobiet i mężczyzn w wieku 67 lat?

Tak
8 (17.8%)
Nie
36 (80%)
Nie mam zdania
1 (2.2%)

Głosów w sumie: 36

Głosowanie skończone: Maja 24, 2012, 10:10:16

Autor Wątek: [Ogólne] praca do 67 lat  (Przeczytany 37960 razy)

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #75 dnia: Maja 22, 2012, 21:36:10 »
Cytat: "jezat"
Nic nie straciłeś,bo ci nikt tego co wyliczyłeś nie gwarantował.

Rozumiem. Czyli wg ciebie, podpisując umowę o pracę w warunkach szczególnych, żaden oficjalny przepis nie gwarantował mi wcześniejszej emerytury? Zatrudniłem się w tych warunkach nieświadomie, bo takie przepisy nie istniały? Cóż, masz prawo do takiej oceny, podobnie jak ja mam prawo do uznania twojej wypowiedzi za niezgodną z faktami.

Cytat: "jezat"
Kaczyński patrzy na Polskę jeszcze prościej i nic z tego nie wynika,bo mamy za sobą bagaż PRLu.

Mnie Kaczyński mało obchodzi! Interesuje mnie emerytura. A bagaż PRL-u w stosunku do bagażu ostatniego 20-lecia ma się tak, jak walizka do bagażnika.

Cytat: "jezat"
Szkoda ,że nie przedstawiłeś cudownej recepty jak otworzyć raj dla wszystkich.Polacy narzekactwo mają w genach a cudowne recepty kończą się w momencie kiedy trzeba podejmować w imieniu państwa decyzje.

Na Wiejskiej możesz spotkać wielu wybitnych osobników, którzy za horrendalne sumy pieniędzy od ponad dwudziestu lat wystawiają cudowne recepty. Szkoda tylko, że po wykupieniu jakiejkolwiek z nich zawsze okazuje się, że recepta była na trutkę. A te narzekactwo zaszczepione zostało nam przez tych, którzy przez długie wieki ten naród oszukują. Dlatego mnie to wcale nie dziwi.

Cytat: "jezat"
Skoro krzywdzi tylko niektórych to dlaczego rządzący mają się nimi zajmować?

Ja poszedłbym nawet dalej. Zapytałbym dlaczego rządzący w ogóle przejawiają fałszywą troskę o wysokość emerytur, skoro sami beneficjenci tego nie chcą. Bo chyba nie zaprzeczysz, że głównym argumentem dla tego rządu i ich politycznego wsparcia, motywującym do podniesienia wieku emerytalnego, była troska o wyższe emerytury! Przynajmniej takie tezy głosili główni reżyserzy tej reformy.

No a tu, to już przeszedłeś sam siebie. Zaprzeczasz sam sobie!

Cytat: "Wojtek Dudek"
Bo co z tego, że będziesz pracował do 67 lat skoro będziesz miał w tym wieku za sobą np. 25 lat pracy. Twoja emerytura dalej będzie głodowa.

Cytat: "jezat"
Jeżeli np zwiększysz licznik (w moim schemacie wyliczeń)dwukrotnie to krótszy staż pracy nie zmniejszy emerytury.Iloraz będzie wyższy.

Cytat: "Wojtek Dudek"
Ale kapitał wyjściowy, zgromadzony na koncie emerytalnym, będzie zdecydowanie mniejszy a on stanowi podstawę do obliczania wysokości emerytury. Siłą rzeczy i emerytura będzie wtedy niższa

Cytat: "jezat"
Nie udawaj ,że nie potrafisz tego policzyć.Jeśli licznik wzrośnie dwukrotnie to przy tym samym mianowniku emerytura wzrośnie o 100%
100: 50 =2 a 200:50 = 4 .Tylko tyle.

Podstawmy zatem owe dane do twoich wzorów i zobaczmy co nam wyjdzie?

25lat x 12 m-cy x 2000zł =600000 x 19,52% składki emerytalnej = 117120zł : 192,1 (wskaznik przeżycia) = 609,68 zł -- taka będzie emerytura emeryta z 25 letnim stażem aktywności zaw.

45lat x 12 m-cy x 2000zł =1080000 x 19,52% składki emerytalnej = 210816zł : 192,1 (wskaznik przeżycia) = 1097,43 zł -- taka będzie emerytura emeryta z 45 letnim stażem aktywności zaw

Dalej chcesz mnie przekonywać, że przy mniejszym stażu pracy emerytura będzie wyższa niż przy większym?

jezat

  • Gość
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #76 dnia: Maja 23, 2012, 12:38:40 »
Cytat: "jezat"
Nic nie straciłeś,bo ci nikt tego co wyliczyłeś nie gwarantował.

Cytat: "Wojtek Dudek"
Rozumiem. Czyli wg ciebie, podpisując umowę o pracę w warunkach szczególnych, żaden oficjalny przepis nie gwarantował mi wcześniejszej emerytury? Zatrudniłem się w tych warunkach nieświadomie, bo takie przepisy nie istniały? Cóż, masz prawo do takiej oceny, podobnie jak ja mam prawo do uznania twojej wypowiedzi za niezgodną z faktami.

W tej sprawie żadna partia nie skierowała wniosku do TK.Domniemam,że uznali iż nie doszło do odebrania praw nabytych.
Cytat: "jezat"
Szkoda ,że nie przedstawiłeś cudownej recepty jak otworzyć raj dla wszystkich.Polacy narzekactwo mają w genach a cudowne recepty kończą się w momencie kiedy trzeba podejmować w imieniu państwa decyzje.

Cytat: "Wojtek Dudek"
Na Wiejskiej możesz spotkać wielu wybitnych osobników, którzy za horrendalne sumy pieniędzy od ponad dwudziestu lat wystawiają cudowne recepty. Szkoda tylko, że po wykupieniu jakiejkolwiek z nich zawsze okazuje się, że recepta była na trutkę. A te narzekactwo zaszczepione zostało nam przez tych, którzy przez długie wieki ten naród oszukują. Dlatego mnie to wcale nie dziwi.

Zawsze możesz to zmienić.Palikotowi się udało.RP jest trzecią siłą w sejmie i nie narzeka ,że nas przez długie wieki oszukiwano.


Cytat: "Wojtek Dudek"
Bo co z tego, że będziesz pracował do 67 lat skoro będziesz miał w tym wieku za sobą np. 25 lat pracy. Twoja emerytura dalej będzie głodowa.

Cytat: "jezat"
Jeżeli np zwiększysz licznik (w moim schemacie wyliczeń)dwukrotnie to krótszy staż pracy nie zmniejszy emerytury.Iloraz będzie wyższy.

Cytat: "Wojtek Dudek"
Ale kapitał wyjściowy, zgromadzony na koncie emerytalnym, będzie zdecydowanie mniejszy a on stanowi podstawę do obliczania wysokości emerytury. Siłą rzeczy i emerytura będzie wtedy niższa

Cytat: "jezat"
Nie udawaj ,że nie potrafisz tego policzyć.Jeśli licznik wzrośnie dwukrotnie to przy tym samym mianowniku emerytura wzrośnie o 100%
100: 50 =2 a 200:50 = 4 .Tylko tyle.

Cytat: "Wojtek Dudek"
Podstawmy zatem owe dane do twoich wzorów i zobaczmy co nam wyjdzie?

25lat x 12 m-cy x 2000zł =600000 x 19,52% składki emerytalnej = 117120zł : 192,1 (wskaznik przeżycia) = 609,68 zł -- taka będzie emerytura emeryta z 25 letnim stażem aktywności zaw.

45lat x 12 m-cy x 2000zł =1080000 x 19,52% składki emerytalnej = 210816zł : 192,1 (wskaznik przeżycia) = 1097,43 zł -- taka będzie emerytura emeryta z 45 letnim stażem aktywności zaw

Dalej chcesz mnie przekonywać, że przy mniejszym stażu pracy emerytura będzie wyższa niż przy większym?


Napisałem wyraznie"jeśli licznik wzrośnie dwukrotnie" a ty go skróciłeś.Przy dwukrotnie większym liczniku będzie;  117120zł x 2 =234240zł :192,1(wskaznik przeżycia)= 1219,36zł : 609,68 = 2

jezat

  • Gość
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #77 dnia: Maja 23, 2012, 12:58:00 »
Cytat: "jezat"
Cytat: "jezat"
Nic nie straciłeś,bo ci nikt tego co wyliczyłeś nie gwarantował.

Cytat: "Wojtek Dudek"
Rozumiem. Czyli wg ciebie, podpisując umowę o pracę w warunkach szczególnych, żaden oficjalny przepis nie gwarantował mi wcześniejszej emerytury? Zatrudniłem się w tych warunkach nieświadomie, bo takie przepisy nie istniały? Cóż, masz prawo do takiej oceny, podobnie jak ja mam prawo do uznania twojej wypowiedzi za niezgodną z faktami.

W tej sprawie żadna partia nie skierowała wniosku do TK.Domniemam,że uznali iż nie doszło do odebrania praw nabytych.
Cytat: "jezat"
Szkoda ,że nie przedstawiłeś cudownej recepty jak otworzyć raj dla wszystkich.Polacy narzekactwo mają w genach a cudowne recepty kończą się w momencie kiedy trzeba podejmować w imieniu państwa decyzje.

Cytat: "Wojtek Dudek"
Na Wiejskiej możesz spotkać wielu wybitnych osobników, którzy za horrendalne sumy pieniędzy od ponad dwudziestu lat wystawiają cudowne recepty. Szkoda tylko, że po wykupieniu jakiejkolwiek z nich zawsze okazuje się, że recepta była na trutkę. A te narzekactwo zaszczepione zostało nam przez tych, którzy przez długie wieki ten naród oszukują. Dlatego mnie to wcale nie dziwi.

Zawsze możesz to zmienić.Palikotowi się udało.RP jest trzecią siłą w sejmie i nie narzeka ,że nas przez długie wieki oszukiwano.


Cytat: "Wojtek Dudek"
Bo co z tego, że będziesz pracował do 67 lat skoro będziesz miał w tym wieku za sobą np. 25 lat pracy. Twoja emerytura dalej będzie głodowa.

Cytat: "jezat"
Jeżeli np zwiększysz licznik (w moim schemacie wyliczeń)dwukrotnie to krótszy staż pracy nie zmniejszy emerytury.Iloraz będzie wyższy.

Cytat: "Wojtek Dudek"
Ale kapitał wyjściowy, zgromadzony na koncie emerytalnym, będzie zdecydowanie mniejszy a on stanowi podstawę do obliczania wysokości emerytury. Siłą rzeczy i emerytura będzie wtedy niższa

Cytat: "jezat"
Nie udawaj ,że nie potrafisz tego policzyć.Jeśli licznik wzrośnie dwukrotnie to przy tym samym mianowniku emerytura wzrośnie o 100%
100: 50 =2 a 200:50 = 4 .Tylko tyle.

Cytat: "Wojtek Dudek"
Podstawmy zatem owe dane do twoich wzorów i zobaczmy co nam wyjdzie?

25lat x 12 m-cy x 2000zł =600000 x 19,52% składki emerytalnej = 117120zł : 192,1 (wskaznik przeżycia) = 609,68 zł -- taka będzie emerytura emeryta z 25 letnim stażem aktywności zaw.

45lat x 12 m-cy x 2000zł =1080000 x 19,52% składki emerytalnej = 210816zł : 192,1 (wskaznik przeżycia) = 1097,43 zł -- taka będzie emerytura emeryta z 45 letnim stażem aktywności zaw

Dalej chcesz mnie przekonywać, że przy mniejszym stażu pracy emerytura będzie wyższa niż przy większym?


Napisałem wyraznie"jeśli licznik wzrośnie dwukrotnie" a ty go skróciłeś.Przy dwukrotnie większym liczniku będzie;  117120zł x 2 =234240zł :192,1(wskaznik przeżycia)= 1219,36zł : 609,68 = 2
a więc emerytura wzrośnie o 100%

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #78 dnia: Maja 23, 2012, 13:08:09 »
jezat- nie mam czasu szukać- czy mogę Ciebie poprosić o algorytm, jak wyliccza się wskaźnik przeżycia?

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #79 dnia: Maja 23, 2012, 14:36:58 »
Cytat: "jezat"
Domniemam,że uznali iż nie doszło do odebrania praw nabytych.

Z tego wynika, że mamy różne domniemania.

Cytat: "jezat"
Zawsze możesz to zmienić.Palikotowi się udało.RP jest trzecią siłą w sejmie i nie narzeka ,że nas przez długie wieki oszukiwano.

Ja co miałem zmieniać to już zmieniłem. Czas na odrobinę odpoczynku. A Palikot też narzeka – posłuchaj go częściej i bardziej uważnie.

Cytat: "jezat"
Napisałem wyraznie"jeśli licznik wzrośnie dwukrotnie" a ty go skróciłeś.

Ale na moją sugestię, że krótszy staż pracy zmniejsza emeryturę, ty napisałeś:

Cytat: "jezat"
krótszy staż pracy nie zmniejszy emerytury.

A ja nie o liczniku mówiłem, lecz o wielkości emerytury w zależności od stażu pracy.

jezat

  • Gość
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #80 dnia: Maja 23, 2012, 14:59:20 »
Cytat: "MrW"
jezat- nie mam czasu szukać- czy mogę Ciebie poprosić o algorytm, jak wyliccza się wskaźnik przeżycia?

Nie wiem jak się wylicza ale tabele znajdziesz na
http://mojaemerytura.zus.pl/dalsze.asp?id=3#2010_3

jezat

  • Gość
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #81 dnia: Maja 23, 2012, 15:45:11 »
Cytat: "jezat"
Napisałem wyraznie"jeśli licznik wzrośnie dwukrotnie" a ty go skróciłeś.

Cytat: "Wojtek Dudek"
Ale na moją sugestię, że krótszy staż pracy zmniejsza emeryturę, ty napisałeś:

Cytat: "jezat"
krótszy staż pracy nie zmniejszy emerytury.

Cytat: "Wojtek Dudek"
A ja nie o liczniku mówiłem, lecz o wielkości emerytury w zależności od stażu pracy.

Napisałem"jeśli np zwiększysz licznik(w moim schemacie wyliczeń)dwukrotnie ,to krótszy staż pracy nie zmniejszy emerytury".Licznik w moim schemacie ma dwa elementy: płace i przepracowane miesiące,czyli emerytura musiała wzrosnąć o 100% po zwiększeniu licznika.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #82 dnia: Maja 23, 2012, 23:45:49 »
Tymczasem Francuzi zapowiedzieli już obniżenie wieku emerytalnego z 62 lat do 60. W pierwszej kolejności tą obniżką objęci zostaną ci, którzy zatrudnili się w wieku 18-19 lat i mają nie mniej niż 41,5 lat stażu pracy.  Chyba poczytali te forum i moje propozycje ;D

traffic

  • Gość
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #83 dnia: Maja 24, 2012, 08:55:57 »
a trzeba wiedzieć, że we Francji nie ma 40 godzinnego tygodnia pracy tylko trochę mniej i wymiar urlopu też jest wyższy niż w Polsce... no ale u nas jest zielona wyspa.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #84 dnia: Maja 24, 2012, 09:18:07 »
Cytat: "traffic"
no ale u nas jest zielona wyspa.


... i zgodnie z obietnicą - żyje się lepiej :lol2:

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #85 dnia: Maja 24, 2012, 09:22:43 »
Bo oczywiście i Polska i Francja są obecnie na takim samym poziomie zamożności. Oraz w obu krajach zwiększa się ilość obywateli.

traffic

  • Gość
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #86 dnia: Maja 24, 2012, 09:25:58 »
i nie robi się polityki tylko buduje ... autostrady ... :rotfl: ale jak lata się co weekend do domku i z powrotem samolotem to i problemy z budową autostrad są takie jakieś abstrakcyjne...

traffic

  • Gość
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #87 dnia: Maja 24, 2012, 09:29:00 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Bo oczywiście i Polska i Francja są obecnie na takim samym poziomie zamożności. Oraz w obu krajach zwiększa się ilość obywateli.


to dlaczego w Polsce ubywa obywateli?? partia miłości ich nie miłuje?? nie żyje się lepiej od 5 lat??

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #88 dnia: Maja 24, 2012, 09:36:08 »
Żyje się lepiej ale nadal gorzej niż w tejże Francji. Poza tym w naszym kraju nie ma obowiązku posiadania dzieci więc siłą się ludzi nie zmusi. We Francji mają tylu imigrantów, że o przyrost naturalny nie muszą się martwić przez kolejne 30 lat.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] praca do 67 lat
« Odpowiedź #89 dnia: Maja 24, 2012, 09:42:28 »
Cytat: "Kilofownikownia"
We Francji mają tylu imigrantów, że o przyrost naturalny nie muszą się martwić

W tym również imigrantów z Polski, którzy... :)