Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują  (Przeczytany 23933 razy)

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpnia 24, 2012, 19:37:33 »
Cytat: "Q100sz"
. Pod sukcesami SM, które wymieniłeś, powinny się podpisywać służby od dawna do tego powołane...


Cytat: "bartek"
Niech każdy robi co do niego należy...


Też tak myślę.

Cytat: "MBtech"
Jesteście w błędzie, SM jest w Policach potrzebna...


W błędzie bo różnie oceniamy to samo?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4674
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpnia 24, 2012, 19:50:56 »
Cytat: "Daria"
W błędzie bo różnie oceniamy to samo?


Oceniacie nie znając szczegółów pracy SM, wiele efektów jej działalności nie widać od razu gołym okiem, oczywiście trafne uwagi niezadowolonych mieszkańców są bardzo ważne i należy je potraktować poważnie, wdrożyć niezbędne zmiany. Współpraca i wzajemne zrozumienie jest droga do sukcesu, a nie zaraz wszystko zlikwidować . Sposób myślenia niektórych przypomina mi pewnego pana, który został w ramach eksperymentu naukowego wystawiony jako kandydat na prezydenta miasta Białystok, on tez chciał "by nie było niczego".

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpnia 25, 2012, 00:53:30 »
Cytat: "MBtech"
Oceniacie nie znając szczegółów pracy SM, wiele efektów jej działalności nie widać od razu gołym okiem

W tym problem że ciężko je zauważyć nawet uzbrojonym. Konia z rzędem temu kto widział ostatnio funkcjonariuszy SM na pieszym patrolu w miejscu i porze kiedy ich obecność mogła by zapobiec łatwo przewidywalnym ekscesom. To się chyba nazywa prewencja i powinno być podstawą działania wszelkich służb porządkowych.  
Cytat: "MBtech"
Sposób myślenia niektórych przypomina mi pewnego pana, który został w ramach eksperymentu naukowego wystawiony jako kandydat na prezydenta miasta Białystok, on tez chciał "by nie było niczego".

Wręcz przeciwnie, ja chcę żeby było COŚ. Chcę zadzwonić do instytucji która załatwi problem od ręki, a nie być n-razy przełączany, bo sprawa leży na styku kompetencji dublujących się służb.
 
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
samorządy płaca policji za dodatkowe patrole w autobusach lub na plażach

Błagam! niech ktoś powie że to żart.

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpnia 25, 2012, 01:49:58 »
Cytat: "bartek"


I dlaczego samorządy płaca policji za dodatkowe patrole w autobusach lub na plażach??? Czy policja nie moze tego robić raz w miesiącu społecznie?


Społecznie proponuję Ci popilnować raz w miesiącu wybranej wiaty autobusowej przez całą noc. Jest ich w mieście około 30, policja nie da rady obstawić każdej, będą wdzięczni za pomoc. Ewentualnie zadeklaruj swojemu szefowi, że jedną sobotę lub niedzielę raz w miesiącu spędzisz społecznie w pracy.

Cytat: "Q100sz"
samorządy płaca policji za dodatkowe patrole w autobusach lub na plażach   

Błagam! niech ktoś powie że to żart.


Niestety, takie są realia w Policji, i to nie tylko polickiej. W prewencji jest za mało etatów by organizować tego typu patrole w ramach grafiku. Policjanci prewencji w bardzo niewielkim procencie biorą w nich udział bo zazwyczaj mają zbyt mało godzin wolnego pomiędzy służbami.
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

bartek

  • Gość
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpnia 25, 2012, 08:09:45 »
Cytat: babadraba
Cytat: "bartek"


I dlaczego samorządy płaca policji za dodatkowe patrole w autobusach lub na plażach??? Czy policja nie moze tego robić raz w miesiącu społecznie?


Społecznie proponuję Ci popilnować raz w miesiącu wybranej wiaty autobusowej przez całą noc. Jest ich w mieście około 30, policja nie da rady obstawić każdej, będą wdzięczni za pomoc. Ewentualnie zadeklaruj swojemu szefowi, że jedną sobotę lub niedzielę raz w miesiącu spędzisz społecznie w pracy.

Cytat: "Q100sz"
samorządy płaca policji za dodatkowe patrole w autobusach lub na plażach   

Błagam! niech ktoś powie że to żart.


]
babadraba Nie siej głupot na forum typu,że bartek napisał  dlaczego samorządy płaca policji za dodatkowe patrole w autobusach lub na plażach??? Czy policja nie moze tego robić raz w miesiącu społecznie?
Jak widzisz napisał to Pan Grzegorz w swoim poście patrz godz 08:57 24.08.12.Jeżeli jesteś dzieckiem to wybaczam Tobie,widzę,że masz problemy ze zrozumieniem tekstu proponuję powrót do gimnazjum.Powiedz lepiej co ty w zrobiłeś raz społecznie dla gminy  w swoim zyciu?

Offline jacek.wilczek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 25, 2012, 09:19:36 »
a ja jestem ciekawy jak problematyk ta jest rozwiązana w innych krajach EU - orientujecie się, bo widzę że po raz kolejny w Naszym kraju tworzymy rozwiązania zamiast skorzystać z gotowych sprawdzonych rozwiązań...


--
jacek

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpnia 25, 2012, 13:38:08 »
Cytat: "bartek"
babadraba Nie siej głupot na forum typu,że bartek napisał dlaczego samorządy płaca policji za dodatkowe patrole w autobusach lub na plażach??? Czy policja nie moze tego robić raz w miesiącu społecznie?
Jak widzisz napisał to Pan Grzegorz w swoim poście patrz godz 08:57 24.08.12.Jeżeli jesteś dzieckiem to wybaczam Tobie,widzę,że masz problemy ze zrozumieniem tekstu proponuję powrót do gimnazjum.Powiedz lepiej co ty w zrobiłeś raz społecznie dla gminy w swoim zyciu?


Zwracam honor, mój błąd.  A swoją uwagę kieruję zatem do autora poniższych słów.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
I dlaczego samorządy płaca policji za dodatkowe patrole w autobusach lub na plażach??? Czy policja nie moze tego robić raz w miesiącu społecznie? Takich patroli z grafiku w policji nie ma. Ale gdy pojawiają się dodatkowe pieniądze za dodatkowe patrole ustawiają się kolejki chętnych policjantów.


Społecznie proponuję Ci popilnować raz w miesiącu wybranej wiaty autobusowej przez całą noc. Jest ich w mieście około 30, policja nie da rady obstawić każdej, będą wdzięczni za pomoc. Ewentualnie zadeklaruj swojemu szefowi, że jedną sobotę lub niedzielę raz w miesiącu spędzisz społecznie w pracy.

Pozdrawiam.
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpnia 26, 2012, 16:44:00 »
Cytat: "j.7"
Ja myślę tak: albo w jedną, albo w drugą stronę: do likwidacji, albo wzmocnić, doszkolić, doposażyć i wymagać więcej.


Brzmi rozsądnie. Uściślij, doposażyć w broń też?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpnia 26, 2012, 21:08:33 »
babodraba, bartku

moje słowa:
Cytuj (zaznaczone)
A dlaczego ja mam narażać swoje zdrowie i zycie na patrolach? Nie jestem przeszkolony, wyposazony i zwyczajnie brak mi odwagi by interweniować w przypadkach zakłócania porządku lub ciszy nocnej. Jak każdy obywatel płace podatki i oczekuję, że te problemy rozwiąże za mnie i w moim imieniu państwo za pośrednictwem odpowiednich służb. I dlaczego samorządy płaca policji za dodatkowe patrole w autobusach lub na plażach??? Czy policja nie moze tego robić raz w miesiącu społecznie?


były odniesieniem do słów bartka:

Cytat: "bartek"
Jeżeli ktoś ma za dużo czasu i jest w radzie nadzorczej lub w innej radzie to dla przykładu niech społecznie pokaże,że można wyjść w teren i dla dobra gminy patrolować ulice społecznie nieodpłatnie.Takiego przykładu nie widać aby przynajmniej raz w miesiącu sm społecznie wykonała coś na rzecz gminy

bartek

  • Gość
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpnia 27, 2012, 09:13:20 »
Grzegorzu już wiemy jaki masz stosunek do policji piszesz o płaceniu podatków,ujawniasz płatne służby w autobusach pełnione przez policjantów wskazując ogromne zainteresowanie płatnymi służbami przez samych mundurowych.Pamiętaj są sprawy i sprawy o których powinno się nie pisać na forum a Ty uświadamiasz społeczeństwo i po co?Szanujące się osoby nie poruszają tematów np.komunikacji miejskiej w tramwajach a można.....

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpnia 27, 2012, 10:58:56 »
Zerknij sobie bartek ze dwa lata wstecz do lokalnych gazet i tu na forum. Dodatkowe, płatne przez gminę patrole policyjne w autobusach były newsem i w mediach na ten temat wypowiadali się i burmistrzowie i komendanci policji. A forumowicze dzielili się na tym forum swoimi spostrzeżeniami z tej akcji. Więc to żadne zdradzanie tajemnic.

Nie wiem czy celowo, czy nie ale stale wyciągasz błędne wnioski z moich wypowiedzi. W żadnym wypadku nie jestem przeciwnikiem policji. Cały czas próbuję udowodnić, że słabośc policji jest efektem braku odpowiedniej dbałości o tę słuzbę przez państwo. Poczytaj moje wczesniejsze posty. Od samego początku tej dyskusji próbuję przekonac forumowiczów by nie utożsamiali policji i straży miejskiej. SM nie powstały aby policję zastępować. To smutna rzeczywistość sprawiła, ze tak się dzieje.

Przykro mi jest, że istnieje konieczność łatania policyjnych budżetów z samorządowej kasy czy to w formie zakupu paliwa, zakupu radiowozów, czy tez finansowania dodatkowych patroli. Policja powinna byc w dostatecznym stopniu finansowana z budżetu państwa, bo jest służbą państwową. Gdyby była lepsza kasa, nie byłoby wakatów, suchych zbiorników paliwa w radiowozach i innych utrudnień, z którymi się ta formacja zmaga. Zwłaszcza, że zapotrzebowanie na sprawne działanie policji z roku na rok wzrasta, a poczucie bezpieczeństwa spada.

Jestem zwolennikiem wspierania policji przez samorządy. Ale to wsparcie powinno miec charakter infrastrukturalny - np rozbudowa sieci monitoringu, prowadzenie inwestycji miejskich tak, by nie tworzyć miejsc sprzyjających łamaniu prawa(np poprzez odpowiednie oświetlenie uliczne). Takie wsparcie pokazuje chęć współdziałania w walce o poprawę bezpieczeństwa.

j.7

  • Gość
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpnia 27, 2012, 11:28:30 »
Dario: czy w broń również? Nie wiem, chyba tak, ale raczej nieostrą. Może być gazowa, czy paralizatory. Przecież nawet służby ochroniarskie są w taką broń wyposażone. W ich (ochrony) przypadku konieczne jest skończenie odpowiednich szkoleń, czy chyba szkół nawet i posiadanie odpowiednich licencji. Policjanci również kończą swoje szkoły policyjne i wiele szkoleń. Wszyscy zapewne zdają również odpowiednie psychotesty. Więc i w przypadku Strażników SM podobnie być powinno, jeśli oczywiście chcemy dać im takie uprawnienia. Szkolenia i jeszcze raz szkolenia. Tyle w temacie wywołanej broni. Co do reszty, to jeśli poszlibyśmy w stronę pozostawienia SM, to należałoby wówczas znacząco zwiększyć etatyzację tak aby było ich więcej, byli bardziej skuteczni, no i pracowali całą dobę! Należy wprowadzić gęste sito przy rekrutacji i jak wspomniałem szkolić i jeszcze raz szkolić, może nawet we współpracy z Policją a następnie w jakimś stopniu oddać SM pod ich kontrolę. Wymyślić należy nowy, transparentny sposób nadzoru na SM, w dużym stopniu niezależny od gminy, tak, aby zlikwidować wszelkiego rodzaju możliwe podejrzenia, jednocześnie tak, aby SM wykonywała te wszystkie małe i duże, acz konieczne i wywoływane wcześniej sprawy dla gminy. Tu, (jeśli chodzi o ten system nadzoru) sprawa może znacząco się skomplikować i ciężko będzie coś wymyślić. Idąc dalej należy również SM na bieżąco doposażać w coraz nowszy i lepszy sprzęt. Etc, etc, etc.
Jeśli więc SM ma pozostać, należy wiele zmienić, z uwzględnieniem m.in. tego, co napisałem, oczywiście w ramach obowiązującego prawa, bo może być tak, że prawo na to w ogóle nie pozwala, dając takie uprawnienia tylko policji i cała nasza dyskusja jest zbyteczna.
Jeśli jednak nic się nie zmieni w organizacji i funkcjonowaniu SM, czy to z braku prawnych możliwości, czy z braku chęci rządzących, wówczas SM należy zlikwidować jako nieefektywną, nieefektowną i niewypełniającą w całości potrzebnych do wykonania zadań, (bo jak już tu wszyscy pisaliśmy, chciałoby się od SM więcej, prawda?).

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpnia 27, 2012, 11:41:36 »
Cytat: "j.7"
Dario: czy w broń również? Nie wiem, chyba tak, ale raczej nieostrą. Może być gazowa, czy paralizatory.


Ja w sprawie broni mówię stanowcze Nie. Do każdej broni właściwy człowiek. Jakże często w SM znajdują zatrudnienie osoby, którym nie udało się dostać do policji.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

j.7

  • Gość
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpnia 27, 2012, 12:28:48 »
Dlatego też pisząc o broni wspomniałem na przykładzie Policji i licencji ochroniarskich o gęstym sicie naboru, psychotestach, szkołach i szkoleniach oraz zapisach prawnych.
Jeśli zaś o tych, którzy już tam są. Zgadza się – często są tam tacy, co ich do Policji nie chcieli. Potwierdza to tylko to, co pisałem, że w obecnym układzie SM nie ma prawa bytu, szczególnie jako typowa służba mundurowa (tylko co najwyżej, np. do przytaczanego sprawdzania, czy ktoś ma umowę na wywóz śmieci, …), ale do takich spraw to wystarczy urzędnik zza biurka.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Zbędna służba? Samorządy rezygnują
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpnia 27, 2012, 13:11:04 »
Cytat: "j.7"
(...)a następnie w jakimś stopniu oddać SM pod ich kontrolę. Wymyślić należy nowy, transparentny sposób nadzoru na SM, w dużym stopniu niezależny od gminy, tak, aby zlikwidować wszelkiego rodzaju możliwe podejrzenia, jednocześnie tak, aby SM wykonywała te wszystkie małe i duże, acz konieczne i wywoływane wcześniej sprawy dla gminy.(...)


SM jest w 100% finansowana przez gminę więc chyba nawet nie ma co próbowac myśleć o "uniezaleznianiu" SM od instytucji, która łozy pieniądze.
Co zaś do transparentności... nadal nie mogę zrozumieć na czym opiera się zarzut o jego brak w polickiej SM? Nie przypominam sobie aby kiedykolwiek w Policach pojawiło się jakies posądzenie o to "coś" w stosunku do SM i władz gminnych...