Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Porażka Gryfa!  (Przeczytany 36951 razy)

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
[Police] Porażka Gryfa!
« Odpowiedź #45 dnia: Listopada 01, 2010, 00:23:24 »
Cytat: "mariusz88887"
tylko dzięki determinacji Polickiej Platformy Obywateskiej HOTELE NIE ZOSTAŁY ZMODERNIZOWANE TAK JAK CHCIAŁ TEGO POLICKI GRYF


100% prawdy w tym stwierdzeniu. Przecież burmistrz uparcie forsował koncepcję modernizacji. Było nawet spotkanie kilka lat temu w urzędzie, na którym przedstawiono wstępne kosztorysy związane z modernizacją, a nie wyburzeniem starych i budową nowych bloków. To właśnie radni PO kategorycznie odrzucali modernizację jako rozwiązanie problemu "blaszaków", i przekonywali burmistrza do budowy nowych budynków.
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Porażka Gryfa!
« Odpowiedź #46 dnia: Listopada 01, 2010, 08:38:03 »
Sprawa bonifikat istnieje już kilkanaście lat i nioe bądźcie hipokrytami.Moja mama wykupiła w ten sposób mieszkanie w 90 letnim budynku.Czy wy nie rozumiecie,że nie każdy dostanie kredyt na mieszkanie? Czekanie na mieszkanie komunalne trwa kilka lat i ten czas to jedna wielka sublokatorka.Po wycenie to są masakryczne koszta jak na taki wiek.Do tego trzeba zrobić kapitalny remont,bo gmina ma w nosie remonty elewacji i dachu.Kupujący już sam odpowiada za to.Więcej życiowego podejścia, a nie klepanie w koło to samo.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Porażka Gryfa!
« Odpowiedź #47 dnia: Listopada 03, 2010, 13:55:30 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Sprawa bonifikat istnieje już kilkanaście lat i nioe bądźcie hipokrytami.Moja mama wykupiła w ten sposób mieszkanie w 90 letnim budynku.Czy wy nie rozumiecie,że nie każdy dostanie kredyt na mieszkanie?

Rozumiemy. Ale czy każdy musi mieć mieszkanie na własność? Bo na mój gust powinna wystarczyć pewność, że nikt człowieka nie wyrzuci, jeśli uczciwie płaci uczciwy czynsz i nie zatruwa życia innym.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Porażka Gryfa!
« Odpowiedź #48 dnia: Listopada 03, 2010, 14:07:36 »
Cytat: "Wykidajło"
Ale czy każdy musi mieć mieszkanie na własność? Bo na mój gust powinna wystarczyć pewność, że nikt człowieka nie wyrzuci, jeśli uczciwie płaci uczciwy czynsz i nie zatruwa życia innym.

... i opłaca koszty remontów i modernizacji.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Porażka Gryfa!
« Odpowiedź #49 dnia: Listopada 03, 2010, 17:48:18 »
Cytat: "MrW"
Cytat: "Wykidajło"
Ale czy każdy musi mieć mieszkanie na własność? Bo na mój gust powinna wystarczyć pewność, że nikt człowieka nie wyrzuci, jeśli uczciwie płaci uczciwy czynsz i nie zatruwa życia innym.

... i opłaca koszty remontów i modernizacji.

Nie, to już zadanie właściciela. Po to m.in. bierze czynsz.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Porażka Gryfa!
« Odpowiedź #50 dnia: Listopada 03, 2010, 19:36:24 »
Wykidajło właściciele mieszkań zakłądają wspólnotę i sami odpowiadają za remonty budynku.Tak bynajmniej jest w Trzebieży.Jest fundusz remontowy.ZGKiM pozbywa się kłopotu bo i tak nie łoży na remonty starych poniemieckich kamienic.Uwierz mi,że nie jest to lekki kawałek chleba i małe pieniądze.Ty w mieszkaniu blokowym masz luz,a stara kamienica zawsze wymaga remontów.Najgorsze jest przekonać resztę sąsiadów do tego...Za mój blok ZGKiM symbolicznie odpowiada,bo tylko 2 mieszkania są komunalne,reszta prywatna.Pozdrawiam
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Porażka Gryfa!
« Odpowiedź #51 dnia: Listopada 03, 2010, 19:38:23 »
ADMINISTRATOR pobiera opłatę tylko za prowadzenie wspólnoty od każdego lokalu i ma w nosie resztę.Tak jest u mnie bynajmniej.Administratorem jest prywatna osoba.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Police] Porażka Gryfa!
« Odpowiedź #52 dnia: Listopada 03, 2010, 21:39:13 »
A jak inaczej zagwarantować lokatorom to, że kiedy płacą czynsz nie zabierze im się lokum, jeśli nie przez wykup tego mieszkania na własność ? Bo wydaje mi się, że to najprostsza forma. Mnie to bezpośrednio nie dotyczy, bo mieszkam we własnym domu jednorodzinnym, ale wydaje mi się, że wielu chciałoby mieszkać w swoim, wykupionym na własność mieszkaniu mając przy tym komfort i poczucie bezpieczeństwa. Jeśli komuś nie zależy, a płaci czynsz to nie widzę problemu. Poprostu nie wykupuje go na własność.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Porażka Gryfa!
« Odpowiedź #53 dnia: Listopada 03, 2010, 22:11:18 »
Cytat: "Mariusz_Niedźwiecki"
A jak inaczej zagwarantować lokatorom to, że kiedy płacą czynsz nie zabierze im się lokum, jeśli nie przez wykup tego mieszkania na własność ?


Najemcy mieszkań komunalnych, w chwili uzyskania prawa najmu praktycznie maja całkowita gwarancje, ze tego lokalu nie stracą. Takie jest prawo. Nie ma prawnej mozliwości zabrania mieszkania najemcy prawidłowo realizującemu swoje obowiązki czynszowe itd.

Co więcej prawo chroni również "nienajemców", czyli takich, którzy np z powodu niepłacenia czynszu utracili status najemcy. Nadal moga sobie spokojnie zamieszkiwać w tym lokalu, a własciciel mieszkania(Gmina) może mu najwyżej proponowac przeprowadzkę do innego mieszkania. Celowo pisze zaproponować, bo nawet mając wyrok sądu o eksmisji lokatora, Gmina ma obowiązek zapewnić takiemu "delikwentowi" lokal zastępczy. Rzeczywistość w tym kraju jest taka, że można sobie spokojnie niepłacić całymi latami, bez konsekwencji. oczywiście straty wynikające z takiego niepłacenia pokrywają wszyscy, czyli podatnicy.

No i jeszcze kwestia samego najmu. Nie mam stuprocentowej pewności, wiec może wesprą mnie jacyś forumowi prawnicy ale najem zdaje sie nie jest dziedziczny. Teoretycznie wiec w chwili smierci najemcy, lokal komunalny wraca do zasobów gminnych i otrzymują go mieszkańcy z kolejki mieszkaniowej. Ale można ustanowić współnajem(być może nazywa się to inaczej???) polegający z grubsza na tym, że ja najemca biorę swoje dziecko do gminy i przypisuję go do najmu. W chwili mojej śmierci najem utrzymuje się w rodzinie.

Nie podejmuję się oceny takiego stanu prawnego. Jest on zdecydowanie nastawiony na ochronę lokatora-najemcy. Jednak jedną z najbardziej widocznych jego konsekwencji jest to, że stale rosnie lista oczekujących, a mieszkania komunalne się nie uwalniają. Zatem każda gmina w tym kraju MUSI co chwile budowac kolejne komunalne budynki aby zaspokajać zapotrzebowanie na mieszkania, co jest zadaniem własnym gminy.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Porażka Gryfa!
« Odpowiedź #54 dnia: Listopada 03, 2010, 22:38:26 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
No i jeszcze kwestia samego najmu. Nie mam stuprocentowej pewności, wiec może wesprą mnie jacyś forumowi prawnicy ale najem zdaje sie nie jest dziedziczny. Teoretycznie wiec w chwili smierci najemcy, lokal komunalny wraca do zasobów gminnych i otrzymują go mieszkańcy z kolejki mieszkaniowej. Ale można ustanowić współnajem(być może nazywa się to inaczej???) polegający z grubsza na tym, że ja najemca biorę swoje dziecko do gminy i przypisuję go do najmu. W chwili mojej śmierci najem utrzymuje się w rodzinie.


Mieszkanie komunalne nie podlega dziedziczeniu (ponieważ nie jest własnością najemcy), jednak w razie śmierci najemcy w stosunek najmu wstępują (art. 691 kodeksu cywilnego):

- małżonek nie będący współnajemcą lokalu,

- dzieci najemcy i ich współmałżonkowie,

 - inne osoby wobec których najemca był zobowiązany do świadczeń alimentacyjnych,

- osoba, która pozostawała faktycznie we wspólnym pożyciu z najemcą (w konkubinacie).

Wnuki nie mają prawa wstąpienia w stosunek najmu, chyba że zmarły najemca był zobowiązany do alimentów na ich rzecz.Obecnie w sejmie znajduje się projekt nowelizacji ustawy, rozszerzający uprawnienia do wejścia w najem na wnuki najemcy.
Osoby uprawnione wstępują w stosunek najmu lokalu, jeżeli stale zamieszkiwały z najemcą do chwili jego śmierci. Zasada ta nie ma jednak zastosowania w razie śmierci jednego ze współnajemców lokalu mieszkalnego. W razie braku wymienionych wyżej osób stosunek najmu lokalu mieszkalnego wygasa.
Zapadł niekorzystny dla Polski wyrok Trybunału Praw Czlowieka w Strasburgu, który uznał, że brak możliwości wejścia w najem mieszkania komunalnego przez partnera homoseksualnego zmarłego najemcy stanowi naruszenie Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Porażka Gryfa!
« Odpowiedź #55 dnia: Listopada 03, 2010, 22:43:10 »
Panie Grzegorzu - jeszcze jedno. bardzo istotne pytanie:
Czy jest Pan zorientowany, jaki czynsz płacą mieszkańcy lokalu własnościowego oraz lokalu komunalnego, przy założeniu tej samej powierzchni oraz ilości zameldowanych osób w lokalu?

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Porażka Gryfa!
« Odpowiedź #56 dnia: Listopada 04, 2010, 07:25:00 »
Cytat: "MrW"
Panie Grzegorzu - jeszcze jedno. bardzo istotne pytanie:
Czy jest Pan zorientowany, jaki czynsz płacą mieszkańcy lokalu własnościowego oraz lokalu komunalnego, przy założeniu tej samej powierzchni oraz ilości zameldowanych osób w lokalu?


Nie jestem, zorientowany jaki czynsz płaca mieszkańcy lokali komunalnych.. Moge jedynie podac swój przykład.
Mieszkam we wspólnocie mieszkaniowej. W toku róznych badań wspólnota ustanowiła zarządcą naszego budynku prywatna firmę. Płace co miesiąc tzw. czynsz, w którego skład wchodzi wynagrodzenie zarządcy, sprzątanie i utrzymanie części wspolnych, wywóz odpadów, wspólna woda. Jest to około 80 zł. dodatkowo wspólnota ustaliła składki na fundusz remontowy w wysokości 2 zł za metr kwadratowy mieszkania.
Wspólnota własnie walczy o to aby gmina, będąca przedstawicielem swoich mieszkańców naszej wspólnoty płaciła comiesięcznie składkę na fundusz remontowy zgodnie z uchwałą wspólnoty.

Jest jeszcze jedna istotna, z punktu widzenia własciciela mieszkania, sprawa. Bardzo wyraźnie zauważalne jest niezwykle lekkie "podejście" mieszkańców komunalnych do takich kwestii jak czystość wokół budynku i na klatce, dbałość o estetykę i sprawy techniczne w budynku. Pojęcie dbania o swoje miejsce zamieszkania jest dla tych lokatorów obce i niezrozumiałe.
To oczywiście stanowi dowód dla twierdzenia, że o swoje sie bardziej dba, a o nie swoje nie.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Porażka Gryfa!
« Odpowiedź #57 dnia: Listopada 05, 2010, 10:42:37 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Wykidajło właściciele mieszkań zakłądają wspólnotę i sami odpowiadają za remonty budynku.

Drobna poparwka - wspólnota powstaje sama po sprzedaży choćby jednego lokalu w nieruchomości, niczego zakładać nie trzeba.
Cytuj (zaznaczone)
Tak bynajmniej jest w Trzebieży.Jest fundusz remontowy.ZGKiM pozbywa się kłopotu bo i tak nie łoży na remonty starych poniemieckich kamienic.Uwierz mi,że nie jest to lekki kawałek chleba i małe pieniądze.

Wiem, że nie jest. Sam potrafię podać parę argumentów za oddawaniem komunalnych mieszkań na własność ich najemcom nawet za darmo. Nie zgadzam się tylko na uzasadnianie, że ulgi są potrzebne, bo ludzi nie stać na wykup bez nich. Kurczę, mnie też nie stać na nowego merca - niech więc mi gmina dopłaci?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline mariusz88887

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
[Police] Porażka Gryfa!
« Odpowiedź #58 dnia: Listopada 05, 2010, 16:53:04 »
Nie bardzo rozumiem dlaczego przedstawiciel Polickiego Gryfa określa mieszkanców lokali komunalnych za niedbających o swoje miejsce zamieszkania to znaczy że co to są jacyś inni obywatele Polic drugiej kategorii .
Mariusz

Offline mariusz88887

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
[Police] Porażka Gryfa!
« Odpowiedź #59 dnia: Listopada 05, 2010, 19:23:36 »
Mowiąc delikatnie ktoś w swojej wyppowiedzi się przejęzyczył lub celowo testwierdzenia wypowiedział
Mariusz