Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Siedlice] Wycieczka fotograficzno-historyczna do Siedlic  (Przeczytany 8981 razy)

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Siedlice] Wycieczka fotograficzno-historyczna do Siedlic
« dnia: Marca 11, 2012, 18:33:58 »
Wycieczka rozpoczeła się kilka minut po godzinie 10. Po określeniu dokładnej trasy i rozdaniu przez p.Gawła mapek orientacyjnych wraz z wszystkimi uczestnikami udaliśmy się scieżką rowerową w strone Siedlic.



Pierwszym punktem był nieistniejący już cmentarz i kościół.Pan Gaweł opowiedział wiele interesujących i ciekawych historii z nimi związanych.





Następnie poszukiwaliśmy domów ze starych kartek, które p.Kowalik przyniósł na spotkanie.Były dysputy, liczne pytania.



Po niedługim czasie skierowaliśmy się w strone punktu obrony przeciwlotniczej, gdzie wywiązała się ciekawa dyskusja na temat znajduących się tu stanowisk dział i nie tylko.Wszyscy mogli zobaczyć m.in. jak wyglądała forteczna betonowa podstawa pod cięzkie działo przeciwlotnicze oraz zdjęcia z "epoki" ukazujące w pełnej klasie działo wraz z podstawą.Wycieczka zakończyła się ogniskiem , kiełbaskami i rozmowami.Czas spędzony w tak miłym i sympatycznym towarzystawie - bezcenny :) Kto nie był, niech żałuje.



Oczywiście nie moge nie wspomnieć o prezencie, który otrzymałem od p.Gawła - cynkowa tabliczka frankownica, znaleziona kilkanaście lat temu w Siedlicach.Jeszcze raz bardzo Panu dziękuje :) Mimo, że nadszarpnięta "zębem czasu" udało się w większości odczytać jej treść.
Adresowano nią korespondencje do Powiatowego Pełnomocnika Niemieckiego Frontu Pracy (Kreisobmann der DAF) - Hermanna Hasse.



Pozdrawiam

Offline MSC

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
[Siedlice] Wycieczka fotograficzno-historyczna do Siedlic
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 11, 2012, 21:06:11 »
Szkoda że nic o tym nie wiedziałem :(.


Tak na przyszłość to gdzie szukać informacji o takich spotkaniach?
Dlaczego żywi się martwią skoro martwi się nie żywią?

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Siedlice] Wycieczka fotograficzno-historyczna do Siedlic
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 11, 2012, 21:15:18 »
Informacje na temat wycieczki podane były tutaj  - http://forum.police.info.pl/viewtopic.php?t=9570&start=30

Pozdrawiam

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Siedlice] Wycieczka fotograficzno-historyczna do Siedlic
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 11, 2012, 23:03:00 »
Ciekawa ta frankownica. "Luderit..." z pewnością oznacza Luderitzstrasse. Jeżeli chodziłoby o Szczecin, to dzisiejsza ulica Kacza. Ale końcówka "...munde"- Odermunde? A może Swinemunde?

Też żałuję, że mnie nie mogło z Wami być.
SPZP "Skarb"

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Siedlice] Wycieczka fotograficzno-historyczna do Siedlic
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 12, 2012, 07:36:35 »
Cytat: "MSC"
Szkoda że nic o tym nie wiedziałem :(.


Tak na przyszłość to gdzie szukać informacji o takich spotkaniach?

Na stronach klubu Sama Rama. Bywają też u mnie, ale ostatnio nie mam czasu na hobby, więc tej nie było.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
SPZP "Skarb"

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
<*)))))>{