Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu  (Przeczytany 38522 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4675
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #60 dnia: Lipca 16, 2010, 22:07:28 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Sekator strzel browarka,uwierz ,że pomoże


Ja strzelam już od 19-tej i pomaga ;D . Do Storczyka: NIE SIADAM ZA KIEROWNICĘ DO NIEDZIELI!!! :lol2:

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #61 dnia: Lipca 17, 2010, 00:46:44 »
Cytat: "jezat"
Cytat: "KrP"
Cytat: "jezat"
Cytat: "Krystek"
Powtórzę pytanie: Masz jakieś informacje i sprawdzone źródła, które jednoznacznie ukazują, że Marta Kaczyńska utrzymywała się z pieniędzy Polaków?

To ja powtórze swoje;czy masz niezbite dowody ,że państwo Kaczyńsko-Dubienieccy płacili za pobyt, wikt i opierunek w pałacu prezydencki ze swoich?Tak długo jak nie potwierdzisz rachunkami mojego pytania będę uważał,że;1.przebywali w Pałacu Prezydenckim nielegalnie,2.korzystali z wiktu i opierunku w Pałacu Prezydenckim nielegalnie


Cały czas proszę o podstawę prawną, cały czas czekam.

Ja też.


Czekasz az sam ją podasz? Interesujace.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

lariksi

  • Gość
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #62 dnia: Lipca 17, 2010, 13:36:12 »
oczywiście, że nie płacili.....  jakby mieli płacić, to pozwolili stryjowi zabrać wszystkie rzeczy "męczennika", by w nich chodził - po co nowe kupować? Wczoraj Jarosław żali się w Gazecie Polskiej, że nawet na taki gest nie było brata córki stać...... więc czego oczekiwać po PO?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #63 dnia: Lipca 17, 2010, 15:25:12 »
Cytat: "lariksi"
oczywiście, że nie płacili.....


Proof or it didn't happen.

Zresztą, dlaczego mieliby płacić ? Ja naprawdę cały czas czekam na podstawę prawną, która udowodni wasze tezy jakoby zamieszkiwanie tam Marty oraz rodziny Lecha było nielegalne.

Doczekam się kiedyś?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

melka

  • Gość
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #64 dnia: Lipca 17, 2010, 16:02:41 »
Cytat: "KrP"
Cytat: "lariksi"
oczywiście, że nie płacili.....


Zresztą, dlaczego mieliby płacić ? Ja naprawdę cały czas czekam na podstawę prawną, która udowodni wasze tezy jakoby zamieszkiwanie tam Marty oraz rodziny Lecha było nielegalne.

Doczekam się kiedyś?


a prawo moralne mieli ?  
mogli zamieszkać w wielu innych miejscach ... tylko chyba ciut niższa kategoria

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #65 dnia: Lipca 17, 2010, 16:15:40 »
Pozwólcie, że zapytam Was - a czy Wy po hipotetycznej nagłej śmierci rodziców nie chcielibyście być jak najdłużej w miejscu, które jednoznacznie z nimi się kojarzy,siedzieć w fotelu, w którym jeszcze niedawno siedział ojciec, zjeść przy stole, przy którym wraz z rodzicami wielokrotnie jadło się posiłki? Jestem święcie przekonany, że żaden z Was nie zrezygnowałby z takiej możliwości, co więcej - każdy z Was przedłużałby maksymalnie moment wyjazdu. I nie jest to nic nadzwyczajnego - ot tak działa ludzka psychika. Czasami jednak trzeba odrzucić sympatię polityczne itp. i spojrzeć na sprawę z czysto ludzkiego punktu widzenia
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4675
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #66 dnia: Lipca 17, 2010, 16:15:43 »
Cytat: "melka"
a prawo moralne mieli ?
mogli zamieszkać w wielu innych miejscach ... tylko chyba ciut niższa kategoria


Jak by innych problemów nie było. Typowa polska zawiść. Ciekawe, czy ktoś  zamieniłby się miejscami z panią Martą. Stracić rodziców i to oboje w jednej chwili nie jest prostym przeżyciem. W ogóle poruszanie tej kwestii jest dla mnie kolejną prowokacją. Pałac jest już przygotowywany dla Bronka, więc cieszcie się obywatele RP.

[ Dodano: 2010-07-17, 16:17 ]
Cytuj (zaznaczone)
Czasami jednak trzeba odrzucić sympatię polityczne itp. i spojrzeć na sprawę z czysto ludzkiego punktu widzenia


Otóż to! Nic dodać, nic ująć. Bardzo trafne określenie.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #67 dnia: Lipca 17, 2010, 16:28:55 »
Cytat: "melka"
Cytat: "KrP"
Cytat: "lariksi"
oczywiście, że nie płacili.....


Zresztą, dlaczego mieliby płacić ? Ja naprawdę cały czas czekam na podstawę prawną, która udowodni wasze tezy jakoby zamieszkiwanie tam Marty oraz rodziny Lecha było nielegalne.

Doczekam się kiedyś?


a prawo moralne mieli ?  
mogli zamieszkać w wielu innych miejscach ... tylko chyba ciut niższa kategoria


Pytam o podstawę prawną, paragraf istniejącej i obowiązującej w RP ustawy.

Cały czas czekam.

Kuba: za wiele wymagasz od policzan.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

bob

  • Gość
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #68 dnia: Lipca 17, 2010, 16:29:55 »
KrP, kpisz sobie, czy jaja robisz?!

Cytat: "KrP"
cały czas czekam na podstawę prawną, która udowodni wasze tezy jakoby zamieszkiwanie tam Marty oraz rodziny Lecha było nielegalne.


Na wypadek, gdyby umknęło Ci gdzieś, że Pałac Prezydencki to rezydencja prezydenta Rzeczpospolitej - a nie darmowa noclegownia dla jego rodziny - proszę uprzejmie: oto artykuł ósmy Ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych z 2.7.1994 r. (Dz.U. Nr 105, poz. 509 ze zm.) w jego brzmieniu z 21.8.1997 r. (Dz.U. Nr 111, poz. 723):

"1. W razie śmierci najemcy jego zstępni, wstępni, pełnoletnie rodzeństwo, osoby przysposabiające albo przysposobione oraz osoba, która pozostawała faktycznie we wspólnym pożyciu małżeńskim z najemcą, mieszkający z nim stale do chwili jego śmierci, wstępują w stosunek najmu lokalu oraz nabywają jego uprawnienia i obowiązki związane z tym lokalem, chyba że się tego prawa zrzekną wobec wynajmującego. Nie dotyczy to osób, które w chwili śmierci najemcy miały tytuł prawny do zajmowania innego lokalu mieszkalnego."

Nie jestem w tej chwili w stanie znaleźć jej sopockiego adresu zamieszkania, ale zakładam, że jako dorosła mężatka i matka mieszkała "na swoim", to jest "miała tytuł prawny do zajmowania innego lokalu mieszkalnego", więc w chwili śmierci jej rodziców ustały jej wszelkie prawa do lokalu przy Krakowskim Przedmieściu 46/48 w Warszawie, quod erat demonstrandum.

Pozdrawiam.

Offline krych

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #69 dnia: Lipca 17, 2010, 16:54:39 »
[ciach] , co wam ta kobieta przeszkadza?.Nie macie się czym zająć?

[ Dodano: 2010-07-17, 17:05 ]
A to ciach to za co ,?za prawdę
piecia

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #70 dnia: Lipca 17, 2010, 17:47:59 »
bob: czytaj ustawę od początku:

Art. 1. 1. Ustawa reguluje najem samodzielnych lokali mieszkalnych przeznaczonych w całości przez wynajmującego do wynajmowania oraz zasady przyznawania dodatków mieszkaniowych.
2. W zakresie nie uregulowanym ustawą do najmu lokali mieszkalnych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego.

Art. 2. 1. Przepisów ustawy nie stosuje się do najmu okazjonalnego.
2. Do lokali mieszkalnych będących w dyspozycji jednostek organizacyjnych podległych lub nadzorowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Szefa Urzędu Ochrony Państwa, jak też jednostek organizacyjnych Służby Więziennej podległych Ministrowi Sprawiedliwości, a także do lokali mieszkalnych będących w dyspozycji Wojskowej Agencji Mieszkaniowej przepisy ustawy stosuje się, jeżeli przepisy odrębne dotyczące tych lokali nie stanowią inaczej.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

bob

  • Gość
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #71 dnia: Lipca 17, 2010, 18:09:44 »
Drogi KrP, przytoczyłem tę właśnie ustawę, bo wydawało mi się, że widziałeś w Pałacu Prezydenckim zwykłe mieszkanie, a nie rezydencję urzędującego Prezydenta RP.
Jeśli zgodzimy się co do tego, że posesja przy Krakowskim Przedmieściu 46/48 jest obiektem wyjątkowym - zapraszam Cię do lektury Ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe z dnia 31 lipca 1981, (Dz.U. z 1981r. Nr 20, poz. 101) tutaj. Rozporządzenie o którym mowa w Art.5b, ustępie 4 (Dz.U. 2002 nr 31 poz. 277) znajdziesz tutaj, polecam zwłaszcza paragraf 8 i zwracam uwagę, że mowa jest wyłącznie o małżonku zmarłego, nie o jego dorosłej córce posiadającej własny meldunek w innym lokalu. W paragrafie 9 jest zresztą mowa o dwumiesięcznym okresie, któy jak wiadomo upłynął 10 czerwca - a więc jeszcze przed pierwszą turą wyborów prezydenckich. Terminu nie przedłużono; do Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów nie wpłynął nawet taki wniosek...


Drogi Kubo, po ludzku współczuć pani Marcie Kaczyńskiej mogłem przez pierwszy tydzień, może dwa. Szczerze przyznam, że i mnie zrobiło się przykro na widok jej łez, kiedy klękała przed trumnami rodziców, jeszcze na lotnisku. Ale nie należy zapominać, że Pałac Prezydencki nie był ani rodową posiadłością Kaczyńskich w ogóle, ani domem rodzinnym Marty Kaczyńskiej w szczególe, więc naprawdę nie wiem, skąd miałaby być do niego tak szczególnie przywiązana? Jako dorosła kobieta, mężatka i matka obiady jadała zapewne przy stole w swoim własnym domu, w towarzystwie męża i dzieci - a nie rodziców. Poza tym - nie oszukujmy się - zwykłego śmiertelnika wygnaliby z tak bezprawnie zajętego lokalu raz dwa, tymczasem pani Marty nie tylko nikt nie ruszał: została objęta pomocą psychologów (zgoda, jak rodziny wszystkich ofiar), współczuli jej wszyscy statyści z filmu Pospieszalskiego, a na otarcie łez dostanie pewnie pokaźną polisę...
Wcale jej tego nie zazdroszczę: ani opieki, ani współczucia, a już najmniej tak "zarobionych" pieniędzy, ale wydaje mi się, że porównywanie cierpienia pani Marty z tym statystycznych Polaków jest po prostu niemożliwe...

Pozdrawiam!

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #72 dnia: Lipca 17, 2010, 20:13:37 »
Drogi bobie, nie widziałem w Pałacu Prezydenckim zwykłego mieszkania, jestem pewien, że nie jest on traktowany jako zwykle lokum, którego dotyczy przytoczona przez Ciebie ustawa.

BTW od kiedy prezydent jest kierownikiem?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4675
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #73 dnia: Lipca 17, 2010, 20:25:10 »
Cytat: "KrP"
nie jest on traktowany jako zwykle lokum


Podejrzewam, że na powyższe wątpliwości nie ma paragrafu. To są raczej regulacje, które na tym poziomie powinna ustalać Konstytucja RP. Zwykłe prawo dla przeciętnych obywateli nie wyjaśni Waszych sporów.

bob

  • Gość
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #74 dnia: Lipca 17, 2010, 20:57:12 »
Cytat: "speedbax"
Podejrzewam, że na powyższe wątpliwości nie ma paragrafu

Na całe szczęście żyjemy w cywilizowanym świecie, i na wszystko jest paragraf - tylko czasem trzeba go trochę poszukać...  :szukaj:  W tym konkretnym przypadku nie ma żadnych wątpliwości, zresztą zapraszam do lektury podanej przeze mnie Ustawy i Rozporządzenia.

Cytat: "KrP"
nie widziałem w Pałacu Prezydenckim zwykłego mieszkania, jestem pewien, że nie jest on traktowany jako zwykle lokum, którego dotyczy przytoczona przez Ciebie ustawa.

Przytoczyłem dziś dwie ustawy, w dwóch różnych wątkach. Pierwsza (chronologicznie) z nich odnosiła się do "zwykłych" lokali mieszkalnych, druga - do lokali zajmowanych przez "osoby zajmujące kierownicze stanowiska państwowe", i to ona odnosi się do Pałacu Prezydenckiego, cytuję paragraf 7 rozporządzenia:

"Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej (...) realizuje uprawnienia, określone w art. 5b ust. 2 ustawy z dnia 31 lipca 1981 r. o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, w lokalach i rezydencjach."

Ten sam cytat jest częścią odpowiedzi na Twoje pytanie:
Cytat: "KrP"
BTW od kiedy prezydent jest kierownikiem?


Nigdzie nie jest napisane, że jest "kierownikiem"; jest napisane, że jest jedną z osób zajmujących "kierownicze stanowiska państwowe", a to jednak nie to samo... Żeby jednak odpowiedzieć na Twoje pytanie "Od kiedy?" Najpóźniej od 31 lipca 1981 roku (choć była wówczas mowa o prezydencie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, nie Rzeczypospolitej Polskiej)... Otóż Ustawodawca ustalił ponad wszelką wątpliwość, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jest jedną z "osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe", vide Art.2 Ust. 1 ustawy.

Pozdrawiam, miłego wieczoru!