Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Chcieliście PO, to macie  (Przeczytany 137880 razy)

sekator

  • Gość
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #60 dnia: Lutego 20, 2012, 22:05:22 »
No trzeba będzie coś zainicjować, tylko założymy ku temu oddzielny wątek, bo Kuba nas zaraz ,,upomni"...

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #61 dnia: Lutego 20, 2012, 22:06:24 »
Cytat: "sekator"
bo Kuba nas zaraz ,,upomni"...


Polać mu, bo dobrze prawi  :devil:
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4674
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #62 dnia: Lutego 20, 2012, 22:12:31 »
Widzę, że Kuba też się na to pisze. ;) Swoją drogą takie odprężenie tematu, akurat tutaj, jest jak najbardziej wskazane. :)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #63 dnia: Lutego 21, 2012, 07:05:38 »
Cytat: "sekator"
Cytat: "Wykidajło"
I widzisz, MrW, jakie to proste? Wystarczy zagłosować na PiS - oni nie dość, że Ci naleją z próżnego, to nawet zrobią to dwa razy.



A co ma PiS do tego ? Po co te chamskie wycieczki ? To są moje prywatne poglądy,

W takim razie powinieneś uprzedzić, że ten genialny pomysł z jednoczesnym radykalnym obniżeniem składki, wypłacaniem z niej bieżących emerytur i odkładaniem na przyszłe to twoja autorska wizja, a nie odprysk z partyjnego szkolenia. Do tej pory tylko powtarzałeś co kazali.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #64 dnia: Lutego 21, 2012, 09:43:25 »
Wracam do tematu emerytur...
Cytat: "jezat"
Trochę przeszacowałeś.Aktualnie emeryci i renciści ZUS+KRUS to około 9 mln
Cytat: "sekator"
Przede wszystkim chcę sprostować, liczba emerytów i rencistów w lipcu 2011 roku wynosiła łącznie 7 mln 422 tysiące, czyli niemalże połowę podanej przez Ciebie liczby

Tak, tak chłopaki, macie rację. Przepraszam za pomyłkę. Na usprawiedliwienie siebie wskażę, iż pomyłka wynikła z inspiracji Sekatora, a dokładnie jednego jego słowa: "wykluczenie". Ostatnio moja żona przygotowywała pracę nt wykluczenia społecznego osób starszych. W pracy tej ciekawym działem były zagrożenia demograficzne i prawdopodobnie danę przez pomykłę zaciągnęłem z predycji... jeszcze raz sorry.
Jeśli chodzi o meritum...
Sławek- Twoja propozycja jest ciekawa, z pewnością masz rację, iż dotychczasowy system niebawem zbankrutuje. Jednak jest kilka "ale" lub parę słów należałoby dopisać.(zrobię to wieczorem)
Ty podałeś ciekawostkę estymowanej emerytury osoby prowadzącej działalność gospodarczą- 800zł. W sumie mnie to akurat nie bulwersuje, albowiem w części może to być kwintesencja Twojej propozycji. Osoby prowadzące działalnośc płacą składki minimalne wyliczane w oparciu o średnią krajową wynagrodzenia. Resztę z dochodu mogą inwestować w alternatywne instrumenty finansowe mogące w przyszłości przynieść dodatkowy dochód do emerytury. Nieprawdaż? Ale przy tej okazji wskaże na inny fakt- podobną emeryturę, czyli ok 800 zł otrzyma osoba - kobieta z 15 letnim stażem pracy, która miałaby odejść na emeryturę w wieku 65 lat i która obecnie ma wynagrodzenie 4 tys zł.
Nie stety nie mam teraz rozpisywać się na temat plusów i minusów Twojej propozycji Sławek, ale chciałbym podać przykład amerykańskiego systemu emerytur, którego elementy wydają mi się słuszne:
Cytuj (zaznaczone)
System emerytalny w USA opiera się na kilku filarach: federalnym funduszu Social Security (S.S.), planach emerytalnych oferowanych przez pracodawców i czasem związki zawodowe, oraz indywidualnych rachunkach emerytalnych obywateli.
Emerytury państwowe z funduszu Social Security należą się obywatelom, którzy przepracowali co najmniej 10 lat i odprowadzali w tym czasie podatki na ten fundusz, obecnie 16 procent. Zatrudnieni na etatach płacą z tego połowę (7,5 proc.), a drugą połowę odprowadza do fiskusa pracodawca. Pracujący na własny rachunek płacą cały podatek z własnej kieszeni.

Prawo do pełnej emerytury - skalkulowanej przez administrację S.S. na podstawie wysokości zarobków - uzyskuje się z ukończeniem 66. lat. Można przejść na emeryturę wcześniejszą, ale jest wtedy ona znacznie niższa. Można również wybrać późniejszą emeryturę, np. dopiero po ukończeniu 70. lat, aby była ona wyższa.

Plany emerytalne oferują także zakłady pracy. Do prowadzonych przez nie fnduszy emerytalnych zwykle dokłada się pracownik i pracodawca. Fundusze, zarządzane zazwyczaj przez wespecjalizowane agencje, inwestują zgromadzone tam pieniądze na giełdzie. Wkłady do funduszu są zwolnione od podatków.

Amerykanie, którzy nie mają zakładowych planów emerytalnych, jak osoby pracujące na własny rachunek, mogą otworzyć indywidualne rachunki emerytalne (I.R.A.) w bankach, które także mogą inwestować zdeponowane tam kwoty na giełdzie. Coroczne wkłady na I.R.A. można sobie odpisać od podatków. Podatki płaci się dopiero wtedy, gdy z rachunków podejmuje się pieniądze.

Z powodu wysokiego deficytu budżetowego i rosnącego długu publicznego USA przyszłość federalnego funduszu emerytalnego (Social Security) jest niepewna. Ponieważ amerykańskie społeczeństwo się starzeje - coraz mniej osób w wieku produkcyjnym musi utrzymywać osoby starsze - przewiduje się, że za kilkadziesiąt lat świadczenia z S.S. będą zmniejszone, chyba że podwyższy się wiek emerytalny. Emerytury z S.S. nie są zresztą wysokie - np. osoba o dochodach ok. 50 tys. dolarów brutto rocznie może liczyć na ok. 1000 dolarów miesięcznie.

Państwo zachęca w związku z tym do otwierania indywidualnych rachunków emerytalnych i korzystania z planów zakładowych - stąd bodźce podatkowe. Niestabilność rynku finansowego w ostatnich latach, zwłaszcza po kryzysie 2008 r., wstrzymuje jednak wielu od prób pomnażania zgromadzonych tam oszczędności przez inwestowanie ich na giełdzie.

Źródło: http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/497559,system_emerytalny_w_usa_tez_filary_niepewnosc_i_klopoty.html
Co o tym sądzicie?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #65 dnia: Lutego 21, 2012, 10:25:40 »
Że praktycznie niczym się to nie różni od tego, co jest u nas. Tylko u nas jedni z nieświadomości, a inni celowo pomijają fakt, że składka ZUS składa się z czterech części: emerytalnej, rentowej, chorobowej (nieobowiązkowej w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej) i wypadkowej. Emerytalna to 19,52% podstawy naliczania.

Ps. Oczywiście pomijając patologie typu KRUS czy agent Tomek.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

jezat

  • Gość
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #66 dnia: Lutego 21, 2012, 10:43:29 »
Cytat: "jezat"
Trochę przeszacowałeś.Aktualnie emeryci i renciści ZUS+KRUS to około 9 mln

Cytat: "sekator"
Przede wszystkim chcę sprostować, liczba emerytów i rencistów w lipcu 2011 roku wynosiła łącznie 7 mln 422 tysiące, czyli niemalże połowę podanej przez Ciebie liczby

Cytat: "MrW"
Tak, tak chłopaki, macie rację. Przepraszam za pomyłkę. Na usprawiedliwienie siebie wskażę, iż pomyłka wynikła z inspiracji Sekatora, a dokładnie jednego jego słowa: "wykluczenie". Ostatnio moja żona przygotowywała pracę nt wykluczenia społecznego osób starszych. W pracy tej ciekawym działem były zagrożenia demograficzne i prawdopodobnie danę przez pomykłę zaciągnęłem z predycji... jeszcze raz sorry.

Żałosna informacja sekatora.Taki wszystkowiedzący a zapomniał o emerytach i rencistach z KRUS,na co wskazałem.I on ma być wiarygodnym zródłem  wiedzy do dyskusji?Nie dziwią zatem pomysły PiSu otwierające każdemu furtkę do raju.Aż dziwne ,że tak mało
Polaków daje się na to nabierać.Wygląda na to ,że szachrajstwa PiSu już nigdy nie znajdą dostatecznej liczby wielbicieli umożliwiających przejęcie władzy przez Jarosław Polske Zbaw(to tytuł honorowy używany przez prawdziwych patriotów w odniesieniu do jego ekselencji dr wszelkich praw PANA JAROSŁAWA),który ignoruje własne państwo.Dał temu wyraz po raz kolejny właśnie dzisiaj.PiS wezwał premiera Tuska na "debatę"o wieku emerytalnym i na nią prezes nie przychodzi.Dlaczego?Bo go to nie interesuje.Jemu marzy się władza za wszelką cenę,nawet jeżeli trzeba będzie to państwo podpalić.To ostatnie to chyba jedyna mało realna metoda mogąca przywrócić go do władzy.
PS.wg danych GUS na koniec 2010 roku emerytów i rencistów zarejestrowano 9 milionów 243 tysiące.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #67 dnia: Lutego 21, 2012, 11:24:33 »
Cytat: "jezat"
Żałosna informacja sekatora...

No i masz babo placek:(.
Ja popełniłem czeski błąd a Ty jezaciku Sekatorka i Kaczyńskiego przy tej okazji chcesz wieszać.
Proszę Ciebie Jezat o skoncetrowanie się nad meritum tematu. Zwróć uwagę, iż Sekatror dał pewne rozwiązania skoncetrujmy się nad tym, czy są całkowicie słuszne, czy są całkowicie do kitu, czy jednak przy odrobinie modyfikacji można byłoby je zaakceptować.
Wskazałeś wcześniej, iż nie możemy systemy Kanadyjskiego "żywcem" przełożyć na grunt polski. I masz rację. Ale może są elementy, które są warte rozważenia przy budowaniu nowej koncepcji?
Ja podałem przykład amerykański. I Wykidajło- ma rację, że ten system też nie jest OK. Ale interesujące mi się w nim wydało- granica 66 lat oraz schemat dobrowolności - szczegolnie budowania dodatkowego funduszu po przekroczeniu tego wieku.
Do tego zastanawiam się nad Indywidualnymi Planami Emerytalnymi....
Napisz mi Jezat- jakim Twoim zdaniem byłby optymalny system i co trzebaby było zmienić by ten system był efektywny?
Tylko proszę Ciebie - bez emocji w stosunku do swoich oponentów.
Pozdrawiam
Mariusz

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #68 dnia: Lutego 21, 2012, 11:58:10 »
Cytat: "MrW"
Osoby prowadzące działalnośc płacą składki minimalne wyliczane w oparciu o średnią krajową wynagrodzenia.

Nie jest to do końca prawdą. Dla osób prowadzących działalność najniższy wymiar składki obliczany jest z 60% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego na rok 2012. Na chwilę obecną te 60% wynosi gdzieś ok. 2115 zł. A wyliczona z niego składka od lutego wynosi ok. 617 zł (bez dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego) Nie jest to zatem składka minimalna wśród ogółu składek odprowadzanych do ZUS-u, a tak zabrzmiało to w Twojej wypowiedzi. Wiele osób zarabia w Polsce poniżej 2100 zł i płaci zatem znacznie mniejsze składki. Dodatkowo wyjaśnić tu należy, że składka wyliczana z 60% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia jest dolnym wymiarem zobowiązania, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby prowadzący/ca działalność podwyższyli sobie podstawę obliczania składki np. do 3000 zł lub więcej. To tak dla uściślenia. :)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #69 dnia: Lutego 21, 2012, 12:21:01 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Cytat: "MrW"
Osoby prowadzące działalnośc płacą składki minimalne wyliczane w oparciu o średnią krajową wynagrodzenia.

Nie jest to do końca prawdą. Dla osób prowadzących działalność najniższy wymiar składki obliczany jest z 60% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego na rok 2012. Na chwilę obecną te 60% wynosi gdzieś ok. 2115 zł. A wyliczona z niego składka od lutego wynosi ok. 617 zł (bez dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego)

A z tego składka emerytalna (czyli to, co "odkładamy" na emeryturę) to niecałe 413 zł. Co oznacza, że (proporcjonalnie) jesteśmy hojniejsi (bogatsi?) od Amerykanów.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

jezat

  • Gość
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #70 dnia: Lutego 21, 2012, 15:39:32 »
Cytat: "jezat"
Żałosna informacja sekatora...

Cytat: "MrW"
No i masz babo placek:(.
Ja popełniłem czeski błąd a Ty jezaciku Sekatorka i Kaczyńskiego przy tej okazji chcesz wieszać.

Ależ ja nikogo nie chcę wieszać oni sami robią to doskonale beze mnie.Np.Brudzinski dzisiaj w TVP-INFO -"my jesteśmy za wolnym wyborem w kwestii wieku emerytalnego bo my jesteśmy partią wolnościową.Prezes nie będzie uczestniczył w szopce medialnej". Zapomniał Członek,że oni sami zaprosili Premiera Tuska do własnej szopki.
Następny Członek Kamiński( cbek,czy jak on tam)u M.Olejnik pytanie -"dlaczego J.Kaczyński nie będzie na dzisiejszym   spotkaniu z premierem Tuskiem"?. Kamiński  -"bo będzie to
pewien teatr propagandowy'Zapomniał,że teatr odbędzie się bez udziału mediów.
Kolejny Członek Wipler w Polsacie -"my żeśmy już powiedzieli o co nam chodzi". Szkoda panie Członku i pośle jednocześnie bo  wobec braku mediów nic  nie było słychać.

Cytat: "MrW"
Proszę Ciebie Jezat o skoncetrowanie się nad meritum tematu. Zwróć uwagę, iż Sekator dał pewne rozwiązania skoncetrujmy się nad tym, czy są całkowicie słuszne, czy są całkowicie do kitu, czy jednak przy odrobinie modyfikacji można byłoby je zaakceptować.

Sam widzisz,że wobec tak sprzecznych "informacji" trudno znalezć podstawy do jakiejkolwiek dyskusji z wielbicielami tej partii.
Cytat: "MrW"
Wskazałeś wcześniej, iż nie możemy systemy Kanadyjskiego "żywcem" przełożyć na grunt polski. I masz rację. Ale może są elementy, które są warte rozważenia przy budowaniu nowej koncepcji?
Ja podałem przykład amerykański. I Wykidajło- ma rację, że ten system też nie jest OK. Ale interesujące mi się w nim wydało- granica 66 lat oraz schemat dobrowolności - szczegolnie budowania dodatkowego funduszu po przekroczeniu tego wieku.

W systemie emerytalnym nie może być żadnej dowolności.Moim zdaniem jedną z zachęt powinna być likwidacja podatku Belki i ochrona przez państwo indywidualnego konta emerytalnego w banku.Na koncie powinny być gromadzone środki z już opodatkowanych dochodów i wtedy po osiągnięciu wieku emerytalnego wypłacane w całości lub ratach bez opodatkowania,oczywiście z prawem dziedziczenia.Dodatkowo możnaby wprowadzić zachętę w postaci wyższego oprocentowania takich lokat, przeznaczając na nią część bankowych zysków z obrotu obligacjami Skarbu Państwa.
Pozdrawiam

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #71 dnia: Lutego 23, 2012, 16:45:08 »
Ktoś mi tu zarzucał, że wymyślam sobie afery i koszty jakie ponosimy za "wizję świata" jaką miał PiS. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,11214965,_Gazeta_Wyborcza___20_tys__zl_odszkodowania_dla_Kaczmarka.html Rozumiem, że to też jest zmyślone i nieprawdziwe bo opublikowała to GW?

Offline bazyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #72 dnia: Lutego 24, 2012, 11:48:02 »
Cytuj (zaznaczone)
Ktoś mi tu zarzucał, że wymyślam sobie afery i koszty jakie ponosimy za "wizję świata" jaką miał PiS. http://wiadomosci.gazeta...._Kaczmarka.html Rozumiem, że to też jest zmyślone i nieprawdziwe bo opublikowała to GW?


To głosuj dalej na premiera Dyzmę  :rotfl: Tylko się tym nie chwal publicznie, bo żałosny jesteś :devil:

sekator

  • Gość
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #73 dnia: Lutego 24, 2012, 18:41:16 »
,,Dziewięciu działaczy Ruchu Palikota zapowiedziało przystąpienie do SLD. Argumentowali, że RP jest formacją, której powstanie zainicjowano w gabinecie Donalda Tuska po to, by przykrywała wpadki rządu.

- Wielokrotnie mówiliśmy o tym, że Janusz Palikot i jego ruch nie jest partią lewicową, a ostatnie dni i tygodnie pokazują, że bliżej mu do PO - partii liberalnej niż lewicowej. Dzisiaj z nami są założyciele Ruchu Palikota, którzy chcą przystąpić do SLD, ale też chcą powiedzieć o kulisach powstawania samego Ruchu Palikota -
powiedział na wstępie piątkowej konferencji prasowej rzecznik Sojuszu Dariusz Joński"

http://www.rp.pl/artykul/738667,828324-Dzialacze-Ruchu-Palikota--Tusk-inicjowal-powstanie-RP.html

A miało być tak pięknie....... :ass: Kto teraz będzie dalej nabijał frajerów w butelkę ? Sam Donald może nie dać rady.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4674
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Chcieliście PO, to macie
« Odpowiedź #74 dnia: Lutego 24, 2012, 18:54:58 »
Cytat: "sekator"
Sam Donald może nie dać rady.


I pewnie nie da. Jackowski przewidział, że w tym roku Donald zaliczy mega wpadkę i być może zrezygnuje z urzędu. ;)