Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Benzyna już PO 5 złotych  (Przeczytany 82206 razy)

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #225 dnia: Kwietnia 09, 2012, 00:17:46 »
speedbax, ekhm, ja bardzo nie chciałabym przeszkadzać, ale ja tam czekam, w SB. Chyba, że lubisz trzymać kobiety w niepewności.

P.S. jest mi strasznie źle, że robię OT, poddam się najsurowszej karze z tym związanej :P
(post do usunięcia) Thx ;)

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #226 dnia: Kwietnia 09, 2012, 00:22:10 »
Cytat: "rbk"
parian, hm?

1. Ty nie tutejszy (jako mod).
2. Poznaję Ciebie na zdjęciu - to ten z wąsem.
Cytat: "kanioma"

P.S. jest mi strasznie źle, że robię OT, poddam się najsurowszej karze z tym związanej :P
(post do usunięcia) Thx ;)

Nie przesadzaj - są święta. Możesz sobie na dużo więcej pozwolić :P

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #227 dnia: Kwietnia 09, 2012, 00:31:37 »
Cytat: "kanioma"
speedbax, ekhm, ja bardzo nie chciałabym przeszkadzać, ale ja tam czekam, w SB. Chyba, że lubisz trzymać kobiety w niepewności.

P.S. jest mi strasznie źle, że robię OT, poddam się najsurowszej karze z tym związanej :P
(post do usunięcia) Thx ;)


Kanioma, ale o co Ci kaman?

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #228 dnia: Kwietnia 09, 2012, 00:34:16 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "kanioma"
speedbax, ekhm, ja bardzo nie chciałabym przeszkadzać, ale ja tam czekam, w SB. Chyba, że lubisz trzymać kobiety w niepewności.

P.S. jest mi strasznie źle, że robię OT, poddam się najsurowszej karze z tym związanej :P
(post do usunięcia) Thx ;)


Kanioma, ale o co Ci kaman?

http://forum.police.info.pl/shoutbox_view.php

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #229 dnia: Kwietnia 09, 2012, 00:53:02 »
Parian, zaszalałeś teraz. :)

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #230 dnia: Kwietnia 09, 2012, 00:56:10 »
Cytat: "speedbax"
Parian, zaszalałeś teraz. :)

Cwaniakuję, bo wiem, że z rbk łagodny typ.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #231 dnia: Kwietnia 09, 2012, 00:58:40 »
Łagodny jak miniaturka króliczka, ale już nie przeginajmy :P

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #232 dnia: Kwietnia 09, 2012, 01:03:52 »
Wiem, wiem, idźmy do SB (shoutbox, żeby ktoś nie pomyślał, że o coś innego chodzi).

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #233 dnia: Kwietnia 09, 2012, 09:22:20 »
Cytat: "parian"
6-G M czy DSG?
I pamiętajcie, że benzyna już PO 5 zł.


6-G M, a paliwo już mamy prawie PO 6 zł. ;)

Ziomek

  • Gość
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #234 dnia: Kwietnia 09, 2012, 10:34:06 »
Cytat: "speedbax"
A ja i tak wolę diesla, który spala średnio 7,2 l/100km przy średniej prędkości 190-210 km/h. ;)


Haha takiego "żartu" jeszcze nigdy nie słyszałem bu haha!!

Zanim zdecydujecie się na używany samochód z nowoczesnym dieslem pod maską, wszystko dokładnie przekalkulujcie. Jeśli w trasy wyjeżdżać będziecie tylko sporadycznie, a większość czasu auto spędzi wożąc nas pod mieście do pracy, wybór tego rodzaju jednostki napędowej może się okazać strzałem w kolano. Nawet jeśli diesel zużywać będzie na 100 km o dwa litry mniej paliwa niż silnik benzynowy, zakładając, że w ciągu roku przejeżdżać będziemy 15 tys. km, miesięcznie zaoszczędzimy zaledwie 100 zł! Zakładając, że zamierzamy jeździć samochodem przez trzy lata, na dieslu zaoszczędzimy więc 3600 zł. Mniej więcej tyle kosztuje naprawa uszkodzonego koła zamachowego, a to dopiero jedna z wielu kosztownych usterek, których wystąpienie w czasie trzech lat eksploatacji jest wysoce prawdopodobne. Turbodoładowanie sprawia, że niemal na każdym biegu silnik żwawo reaguje na wciśnięcie gazu, wielu ludzi twierdzi, że nowoczesne diesle są o wiele „elastyczniejsze” niż jednostki benzynowe. W rzeczywistości nie jest to prawdą, bowiem pojęcie „elastyczność” definiuje zdolność do wykonywania pracy w jak najszerszym zakresie prędkości obrotowej. W przypadku jednostek wysokoprężnych maksymalny moment obrotowy uzyskiwany jest nagle i w stosunkowo wąskim zakresie obrotów, więc stosowanie w tym przypadku słowa „elastyczność” jest niezbyt trafne. Dynamiczna jazda nowym dieslem wymaga bowiem zdecydowanie częstszego sięgania do lewarka zmiany biegów, niż ma to miejsce w silnikach benzynowych.

Podsumowanie jest bardzo proste. ON tylko do samochodów cięzarowych,busów i maszych rolniczych.Dla zwykłego ludka nie ma to zadnej opłacalności.Wystarczą dymiące kominy  :jupi:

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #235 dnia: Kwietnia 09, 2012, 10:46:38 »
Ziomek, ale masz świadomość, że speedbax ma nowe auto? Oraz, że nowe silniki benzynowe produkowane w duchu downsizingu też mają dwumasę, turbo oraz wtrysk bezpośredni? Które to wtryskiwacze z racji stażu rynkowego są droższe niż do diesla? A przy okazji: już jakiś czas temu ktoś mądry wymyślił skrzynie automatyczne więc ten twój "wąski zakres użytecznych prędkości obrotowych" mnie i tak nie boli. Do tego zakres prędkości obrotowych silnika jest mniejszy ale i tak się przekłada na dość szeroki zakres prędkości bo przełożenia skrzyni są zdecydowanie dłuższe. W moim wynalazku 6 bieg skrzynia potrafi wrzucić już przy 70km/h (acz muszą być do tego mocno sprzyjające warunki) i utrzyma ten bieg do końca osiąganych prędkości. A do tego: co mi po szerokim do wykorzystania zakresie obrotów jak i tak nie będę jechał 90km/h na 2 biegu. Mimo, że oczywiście da się to wykonać technicznie bo obrotów nie zabraknie to jest to moim zdaniem bez sensu. Z mojego punktu widzenia jeden grzyb czy to diesel czy benzyna bo machać lewarkiem po mieście trzeba tak samo często. A za to dla odmiany nie trzeba redukować przy wyprzedzaniu bo już od stosunkowo niskich obrotów taki silnik ma chęć jechać. Co przy wolnossącej benzynie (o której zapewne pisałeś) o normalnej jak na Europę pojemności (czyli okolice 2 litrów) jest niewykonalne.

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #236 dnia: Kwietnia 09, 2012, 11:01:21 »
Cytat: "Ziomek"
Cytat: "speedbax"
A ja i tak wolę diesla, który spala średnio 7,2 l/100km przy średniej prędkości 190-210 km/h. ;)


Haha takiego "żartu" jeszcze nigdy nie słyszałem bu haha!!

Zanim zdecydujecie się na używany samochód z nowoczesnym dieslem pod maską, wszystko dokładnie przekalkulujcie. Jeśli w trasy wyjeżdżać będziecie tylko sporadycznie, a większość czasu auto spędzi wożąc nas pod mieście do pracy, wybór tego rodzaju jednostki napędowej może się okazać strzałem w kolano. Nawet jeśli diesel zużywać będzie na 100 km o dwa litry mniej paliwa niż silnik benzynowy, zakładając, że w ciągu roku przejeżdżać będziemy 15 tys. km, miesięcznie zaoszczędzimy zaledwie 100 zł! Zakładając, że zamierzamy jeździć samochodem przez trzy lata, na dieslu zaoszczędzimy więc 3600 zł. Mniej więcej tyle kosztuje naprawa uszkodzonego koła zamachowego, a to dopiero jedna z wielu kosztownych usterek, których wystąpienie w czasie trzech lat eksploatacji jest wysoce prawdopodobne. Turbodoładowanie sprawia, że niemal na każdym biegu silnik żwawo reaguje na wciśnięcie gazu, wielu ludzi twierdzi, że nowoczesne diesle są o wiele „elastyczniejsze” niż jednostki benzynowe. W rzeczywistości nie jest to prawdą, bowiem pojęcie „elastyczność” definiuje zdolność do wykonywania pracy w jak najszerszym zakresie prędkości obrotowej. W przypadku jednostek wysokoprężnych maksymalny moment obrotowy uzyskiwany jest nagle i w stosunkowo wąskim zakresie obrotów, więc stosowanie w tym przypadku słowa „elastyczność” jest niezbyt trafne. Dynamiczna jazda nowym dieslem wymaga bowiem zdecydowanie częstszego sięgania do lewarka zmiany biegów, niż ma to miejsce w silnikach benzynowych.

Podsumowanie jest bardzo proste. ON tylko do samochodów cięzarowych,busów i maszych rolniczych.Dla zwykłego ludka nie ma to zadnej opłacalności.Wystarczą dymiące kominy  :jupi:


Wszystko prawda a ja dodam tylko jedno:
FILTR DPF

A cena benzyny zadusi juz niedlugo Kowalskiego i gospodarke, najgorsze jest w tym wszystkim nie to ze cena rosnie (co zawsze mialo miejsce) tylko gwaltownosc tego zjawiska.

Ziomek

  • Gość
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #237 dnia: Kwietnia 09, 2012, 11:17:17 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Ziomek, ale masz świadomość, że speedbax ma nowe auto?


Ja mam tylko tą świadomość ze on ma auto które spala średnio 7,2 l/100km przy średniej prędkości 190-210 km/h.   :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #238 dnia: Kwietnia 09, 2012, 12:45:23 »
Cytat: "Ziomek"
Ja mam tylko tą świadomość ze on ma auto które spala średnio 7,2 l/100km przy średniej prędkości 190-210 km/h. :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:


Jeżeli dla ciebie to jest śmieszne, to tylko pokazujesz, że nie masz pojęcia o dzisiejszych samochodach. Powiem więcej, kiedyś byłem kumpla E-Klasą(BR210) 320 CDI w Kolonii, jadąc po autostradzie prędkością 180-190 km/h samochód zużył średnio 8,3 litra. Oczywiście nie jechałem cały czas tak szybko, bo jak wszyscy wiedzą na autostradzie są odcinki z ograniczeniem prędkości. Niemniej jednak, jak na auto z 2000 roku i ponad 200 konnym silnikiem wynik uznałem za imponujący. Obecne silniki Mercedesa w połączeniu z 7-biegowym automatem są jeszcze oszczędniejsze.

Offline Policzanin_2

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #239 dnia: Kwietnia 09, 2012, 13:18:37 »
Silnik 2.0 i średnia prędkość,podkreślam średnia 190-210?Ta prędkość z licznika?Czy navi?