Police i okolice > Polityka lokalna

I po co to komu?

(1/2) > >>

dapol:
Pomnik solidarności, park solidarności, kamienie dla zasłużonych (tylko komu). To mamy.
Miał być Piłsudski na koniu - całe szczęście pomysł nie był tak fajny jak wydawało się samym pomysłodawcą.


Oglądając fotografie z rocznicy porozumień sierpniowych nasuwa się pytanie - po co to komu? Czy poza lokalnymi mediami, samorządowcami i ludźmi z solidarności, był tam ktokolwiek?

Validator:
Widzisz... W sumie podzielam Twoje wątpliwości, choć szanuję Wszystkich, którzy zacne rocznice uczciwie obchodzą. Mnie, prywatnie, jest trudno znaleźć wspólny mianownik ze skłóconymi Rodakami: różnych opcji, partii i usytuowań. Nie umiem udawać, że coś wspólnie przeżywam, bo dla mnie - wspólnoty polskiej dziś nie ma. Dziś nie jest to kraj, o którym marzyłem podczas długich lat "komunizmu" (był moją Polską przez całe 36 lat młodego życiorysu) i nie jest to kraj, którego powstanie (po 1989) w jakiś sposób również, czynnie wywalczyłem. Co zrobiłem, to zrobiłem, chwalić się nie mam zamiaru. Niemniej cokolwiek zdziałałem i sporo za to zapłaciłem.  Wtedy i później. Za sprawą przeciwników i... niestety: "swoich". Dziś, przemijając, patrzę na całość spokojnie, nadmiernych nadziei nie mam. Nie wierzę, że dożyję Polski moich marzeń. Smutne? Pewnie tak, niestety odczucie prawdziwe.  Gdzie indziej widzę Polskę, gdzie indziej jej dziedzictwo i kwintesencję kulturową, wojować mi się już nie chce, jakoś dożyję lat swoich. Mniemam, że zrozumiesz, co chciałem Ci przekazać.

DEtonator:

--- Cytat: Validator w Sierpnia 31, 2019, 18:44:50 ---Dziś, przemijając, patrzę na całość spokojnie, nadmiernych nadziei nie mam.
--- Koniec cytatu ---

Też bym nie miał wspierając swoimi artykułami cwaniaków i przekrętów, nie mając pojęcia jak wygląda prawda. Przykre jest to, że zwykli ludzie nie mają zupełnie pojęcia kogo wybierają wrzucając swoje karty wyborcze do urn...

dapol:
Ja zadałem proste pytanie - po co umieszczać coś takiego (pomniki, głazy, popiersia, kamienie) w przestrzeni publicznej? Po obecnych na uroczystościach "tłumach" wnioskuję że nie ma to najmniejszego sensu. A i walor estetyczny jest wątpliwy.


I niechciałbym być źle zrozumiany - mam ogromny szacunek do uczestników tamtych wydarzeń, ale jak widać - sztuczne pompowanie niewiele daje.

pejo154:

--- Cytat: dapol w Września 01, 2019, 08:43:45 ---Ja zadałem proste pytanie - po co umieszczać coś takiego (pomniki, głazy, popiersia, kamienie) w przestrzeni publicznej?
--- Koniec cytatu ---

Dla refleksji. Najogólniej rzecz biorąc...
Druga rzecz, "że pomnik co drugi chodnik" to przesada.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej