Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.  (Przeczytany 257376 razy)

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #180 dnia: Lutego 08, 2013, 13:14:40 »
Chamstwo, bezczelność i śmianie się nam prosto w oczy.

Poseł PO z wyżej wymienionego wywiadu:
„Dobrze, że są.  Fotoradary dyscyplinują kierowców.
A mnie prawo pozwala na nieprzyjęcie mandatu. Jeśli przepis zostanie zmieniony, będę płacił.”

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #181 dnia: Lutego 08, 2013, 13:50:42 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Przeciez to skrajne tupeciarstwo.
Szok, dla mnie kompletny szok.

Piraci drogowi z immunitetem to buce. A zastanawiałeś się skąd wzięli? Jak trafili do parlamentu i po co? Podany przez Ciebie przykład to jeden z wielu. Niestety. Że przypomnę posła (ten od afery taśmowej), grzał w terenie zabudowanym 110/h (zamiast 50) i do tego bez prawka. Podał się za europosła; skłamał.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #182 dnia: Lutego 08, 2013, 15:40:14 »
Przykład bulwersujący, niestety nie odosobniony. Najgorsze że to właśnie ONI nadali sobie te prawa i tylko ONI mogą się ich pozbawić. Nachodzi refleksja: może lepiej było nie powstrzymywać Brunona K. ...

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #183 dnia: Lutego 08, 2013, 17:30:59 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
... żyjemy w chorym kraju, a przyczyną tych wszelkich wyniszczających chorób są wirusy i zarazki w postaci niewłaściwych ustaw i rozporządzeń.

Cytat: "Q100sz"
Najgorsze że to właśnie ONI nadali sobie te prawa i tylko ONI mogą się ich pozbawić.

I dlatego... gdy drogówka pyta: Pił pan? - pada odpowiedź: Jestem poseł.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #184 dnia: Lutego 08, 2013, 18:26:15 »
Kazdy z nas może być jak Brunon K. i wykonczyć polityków ale za pomoca kartki wyborczej, a nie materiałów wybuchowych.
Nie ma we mnie ognia rewolucjonisty, zresztą jak pokazuje historia, rewolucje często przynoszą więcej złych, niż dobrych skutków.
Dlatego ważne aby pamiętać takie cuda, jak z tym posłem i podczas głosowań te pamięć uruchomić.

Uważam, że od polityków, tych krajowych(posłów, ministrów) ale też i tych najmniejszych, lokalnych nalezy wymagać więcej. I ludzie, którzy się decydują ubiegać o te funckje MUSZĄ byc przyzwoici. Jesli nie są, to oszukują.

Sądzę, że powinny byc takie zwyczaje, że owszem, w trakcie kadencji posła chroni immunitet ale po upływie kadencji, w momencie gdy ten człowiek przestanie być parlamentarzystą, odpowiedni organ powinien się o te mandaty upomnieć wraz z odsetkami. Bez przedawnienia.
Nieuchronność kary jest konieczna zarówno dla morderców i złodziei, jak i dla piratów drogowych oraz nieuczciwych polityków.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #185 dnia: Lutego 08, 2013, 20:49:01 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Sądzę, że powinny byc takie zwyczaje, że owszem, w trakcie kadencji posła chroni immunitet ale po upływie kadencji, w momencie gdy ten człowiek przestanie być parlamentarzystą, odpowiedni organ powinien się o te mandaty upomnieć wraz z odsetkami.

Absolutnie się z tym nie zgadzam, Grzegorzu! Zapis ustawowy o immunitecie powinien kończyć się na art. 7 i to koniecznie po przeredagowaniu art. 6a i 7 na:
 
art. 6a „Poseł lub senator, który, podejmując działania wchodzące w zakres sprawowania mandatu, narusza prawa osób trzecich, może być pociągnięty do odpowiedzialności sądowej.”
 
i art. 7
ust. 1 „Od dnia ogłoszenia wyników wyborów do dnia wygaśnięcia mandatu poseł lub senator może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej na tej samej zasadzie jak każdy obywatel RP.
ust. 2 „O zatrzymaniu posła lub senatora przez organa ścigania w związku z popełnionym przez niego wykroczeniem lub przestępstwem, powinien zostać niezwłocznie powiadomiony marszałek Sejmu lub Senatu.”

To wszystko! Na tym zapisy o immunitecie w związku z wykonywaniem  mandatu powinny się kończyc. I aby było prawidłowo, to taki sam stan prawny powinien dotyczyć immunitetu obejmującego sędziów i prokuratorów. Immunitet w zamyśle miał chronić posłów i senatorów oraz wymienionych pracowników wymiaru sprawiedliwości przed prześladowaniami w związku z prowadzoną działalnością oraz czynnościami zawodowymi. Immunitet nie może być zachętą do podejmowania działań przestępczych przez w/w oraz zwolnieniem z odpowiedzialności za wykroczenia i przestępstwa. Ja bym jeszcze dodał jeden art. który a automatu pozbawiał by mandatu poselskiego każdego posła i senatora wobec którego sąd orzeknie karę oraz w przypadku gdy popełni on np. 3 takie same wykroczenia w ciągu roku!  Tyle z mojej strony. Amen.

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #186 dnia: Lutego 08, 2013, 21:48:59 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Nieuchronność kary jest konieczna zarówno dla morderców i złodziei, jak i dla piratów drogowych oraz nieuczciwych polityków.

Masz rację w 100%, dlatego immunitet nie powinien obejmować przestępstw kryminalnych i pospolitych.
Cytat: "Wojtek Dudek"
Ja bym jeszcze dodał jeden art. który a automatu pozbawiał by mandatu poselskiego każdego posła i senatora wobec którego sąd orzeknie karę oraz w przypadku gdy popełni on np. 3 takie same wykroczenia w ciągu roku!

Ograniczyłbym tę liczbę do 1. Ludzie stanowiący prawo powinni być jak żona cezara, po za wszelkim podejrzeniem.
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Kazdy z nas może być jak Brunon K. i wykonczyć polityków ale za pomoca kartki wyborczej

Masz jaskrawy przykład co daje niezagrożona pozycja przez okres kadencji. Poczułbym bym się lepiej mając możliwość odwołania pajaca który został parlamentarzystą przez pomyłkę. Idea JOW-ów plus procedura wycofania poparcia przez elektorat zdyscyplinowałyby wybrańców.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #187 dnia: Lutego 08, 2013, 23:09:24 »
Obaj Panowie macie rację i podpisuję sie pod Waszymi postulatami.
Ale patrzę realnie na świat. Ci dżentelmeni z Wiejskiej pieknie gadają o ordynacji i immunitecie w kampaniach. Potem doznają szczególnego urazu skutkującego pamięcia selektywną.
Słabo wierzę w możliwość zmian w obu sferach. Dlatego zgłosiłem swój pomysł o ściganiu eksposłów za nałozone mandaty wraz z odsetkami aby choć w ten sposób państwo uratowało twarz.

I trzymam sie uparcie swojej koncepcji selekcji negatywnej za pomocą kartki wyborczej. To nasze jedyne narzędzie.

Offline Gormiti

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #188 dnia: Lutego 25, 2013, 11:15:47 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Sądzę, że powinny byc takie zwyczaje, że owszem, w trakcie kadencji posła chroni immunitet ale po upływie kadencji, w momencie gdy ten człowiek przestanie być parlamentarzystą, odpowiedni organ powinien się o te mandaty upomnieć wraz z odsetkami.

I tu jest problem bo mandaty są ściągalne przez 3 lata i bez odsetek.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #189 dnia: Marca 05, 2013, 22:31:18 »
Ładnie im prawdę powiedział.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #190 dnia: Marca 07, 2013, 14:44:22 »



Trzeba przyznać, że pomysł świetny.
Wystapienie wywołało lawinę komentarzy. Pewnie mało kto się skupia na meritum i na myslach Pana Glińskiego ale cóż poradzić, mamy dziś czasy przekazu obrazkowego i na tym polu, moim zdaniem, PiS osiągnął wielki sukces.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #191 dnia: Marca 07, 2013, 14:47:32 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Trzeba przyznać, że pomysł świetny.
Wg mnie to cyrk na kółkach.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #192 dnia: Marca 07, 2013, 15:37:40 »
Przed chwila wysłuchałem wystapienie premiera Tuska. I musze powiedzieć, że tak jak oceniam pomysł z tabletem jako świetny, tak wystapienie premiera uważam za rewelacyjne.

Offline liścik

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #193 dnia: Marca 07, 2013, 22:53:16 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
I musze powiedzieć, że tak jak oceniam pomysł z tabletem jako świetny

...panie Grzegorzu litości.....świetny pomysł????!!!! raczej żałosny i mogący co najwyżej być uznany za specyficzny heppening

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 6.
« Odpowiedź #194 dnia: Marca 07, 2013, 23:59:58 »
Patrze na to jedynie pod kątem marketingowym. Nie wchodzę w treść, bo przyznam, nie słuchałem tego wystąpienia.

Bez wątpienia PiS zagrał na nosie koalicji. Mimo, że Pani Marszałkinii Kopacz słusznie i zgodnie z prawem nie wyraziła zgody na wystąpienie Pana Glińskiego, ostatecznie do niego doszło. Prezes Kaczyński pokazał, że jest sprytny i inteligentny(osiagając przy tym skupienie na sobie sporej uwagi) no i, że jest trochę bardziej fajny, bo choć śmiesznie, to również i sympatycznie wyglądał jako stojak na tablet. A jego mina przechery była bezcenna. Mina wkurzonego Premiera również :)

Za to Premier Tusk świetnie ripostował w swoim wystąpieniu nazywając projekt Glińskiego(konstruktywne wotum nieufności) działaniem antydemokratycznym.
"Problem Prawa i Sprawiedliwości, prezesa Jarosława Kaczyńskiego, to problem polityka i formacji politycznej, która nie akceptuje Polski wtedy, kiedy nie wygrywa wyborów"
i
"Na miłość Boga, w Polsce jest tak, że w samorządach wojewódzkich, parlamencie, rządzie, są ci ludzie, którzy są tam wysłani przez wyborców. Kaczyńskiemu bardzo nie podoba się sytuacja, w której, mimo tego, że przegrał wybory, nie rządzi"
Jak dla mnie świetne zdania.

Dziś spece od marketingu politycznego mieli na prawdę ucztę.
Żałuję tylko, że nie widziałem wystapienie Pana Kaczyńskiego. Ponoc trwało bardzo długo ale nie wiem jak brzmiało i co mówił.

Dzis mielismy pojedynek oko w oko głównych graczy.

Fajny tez był chwyt Palikota "Szczaw i mirabelki" :)