Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Wybory  (Przeczytany 66855 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Wybory
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwca 28, 2010, 20:53:58 »
A Kłamorowski mówi prawdę i tylko prawdę.

Mariusz1989

  • Gość
[Police] Wybory
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwca 28, 2010, 21:38:43 »
Cytat: "sekator"

Nie wiedziałem, że związki zawodowe zmieniły 340 mln na koncie zakładów, w 420 mln zadłużenia...sądziłem, że to zasługa geniuszy gospodarczych z ekipy rudego cudotwórcy...


Dług rósł bo ceny gazu są wygórowane... Negocjowane jeszcze za czasów rządów PiS... Od tamtej pory w Zakładach jest źle... Teraz ciężko o konkretne rozmowy z władzami PGNiG wybranymi jeszcze za rządów PiSu... Więc na pewno nie tylko PO stoi za słabą kondycją Zakładów Chemicznych. A związki jeszcze bardziej pogarszają tą sytuację, bo widzę że źle mnie zrozumiałeś.

Offline hubalczyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Police] Wybory
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwca 28, 2010, 21:53:26 »
Cytat: "Mariusz1989"
Dług rósł bo ceny gazu są wygórowane... Negocjowane jeszcze za czasów rządów PiS... Od tamtej pory w Zakładach jest źle... Teraz ciężko o konkretne rozmowy z władzami PGNiG wybranymi jeszcze za rządów PiSu... Więc na pewno nie tylko PO stoi za słabą kondycją Zakładów Chemicznych. A związki jeszcze bardziej pogarszają tą sytuację, bo widzę że źle mnie zrozumiałeś.


Tak ogólnikowo: Jeżeli uważasz, że polskie firmy padają, bo ceny są wygórowane, np. w przypadku „Polic" - ceny gazu, to dlaczego firmy niemieckie mają się dobrze. Oczywiście mają się gorzej (jest kryzys), ale dobrze w tym sensie, że nie grozi im upadek, jak w przypadku polskich firm. Czy te firmy niemieckie kupują taniej gaz? I dalej. Czy stocznie, huty, kopalnie i inne gałęzie przemysłu upadają w Polsce z powodu cen gazu?

Zgodzę się z Tobą natomiast, że związki pogarszają sytuację, albo przynajmniej jej nie poprawiają. Uważam, że system związków zawodowych w Polsce jest kompletnie nieudany. Po pierwsze jest ich za dużo w jednym zakładzie. Wystarczyłby jeden - silny. Powinien być jeden. Władze związku nie powinny być opłacane przez Zakład, tylko powinny utrzymywać się ze składek związkowców. Przecież to jest proste przełożenie. Jeśli zakład karmi władze związkowe i to od zakładu pracy zależy jak wysokie honorarium otrzymają, to co takie władze mogą załatwić w imieniu związkowców? Gdyby to związkowcy ich opłacali, to władze związku tak prowadziliby negocjacje, aby nie stracić w oczach związkowców - czyli ich chlebodawców.
hubalczyk

Mariusz1989

  • Gość
[Police] Wybory
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwca 28, 2010, 22:03:35 »
Ja mówiłem konkretnie w odniesieniu do segmentu chemicznego gospodarki i Z.CH. Police. Konkurencyjne zakłady z zagranicy kupują taniej gaz. Wyczytałem to już na kilku stronach. I dlatego mają tańsze produkty. Oferują je po niższych cenach, co w czasie kryzysu jest oczywiście najważniejsze dla rolników, jeśli już wogóle muszą kupować nawozy.

Offline hubalczyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Police] Wybory
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwca 28, 2010, 22:29:26 »
Cytat: "Mariusz1989"
Ja mówiłem konkretnie w odniesieniu do segmentu chemicznego gospodarki i Z.CH. Police. Konkurencyjne zakłady z zagranicy kupują taniej gaz. Wyczytałem to już na kilku stronach. I dlatego mają tańsze produkty. Oferują je po niższych cenach, co w czasie kryzysu jest oczywiście najważniejsze dla rolników, jeśli już wogóle muszą kupować nawozy.


I tak każdy mówi konkretnie albo o Zakładach, albo konkretnie o stoczni, albo konkretnie o hucie i t.d. Tylko dlaczego w Polsce, padają zakłady pracy na tak szeroką skalę? czy naprawdę my, jako Polacy, nie nadajemy się do prowadzenia firm? czy raczej chodzi o celową degradację polskiej gospodarki? Jak upadnie stocznia, to szuka się winnych wśród tych którzy kierowali nią - i dobrze, tylko dlaczego nagle w jednym czasie, w każdej dziedzinie, w tak wielu przedsiębiorstwach znaleźli się ludzie pozbawieni kompetencji? Czy to wina kryzysu, że dzieje się to akurat teraz na tak szeroką skalę? No raczej nie, skoro premier cudotwórca tak dumnie ustawia się na tle mapy, gdzie wśród czerwonych państw Europy Polska jawi się jako zielona wyspa! A wracając - konkretnie - do Zakładów. Nie wydaje mi się, żeby ich dramatyczna sytuacja wynikała jedynie z wysokich cen gazu. A jeśli nawet. To dlaczego policcy przedstawiciele partii rządzącej nie robią nic, aby pobudzić swoich przedstawicieli w swoim rządzie do ratowania ZCh? Z tego co wiem, w ogóle nie rozmawiają, nie wypowiadają się nt. Zakładów. Może ktoś im zabronił? A jeśli tak to dlaczego, skoro winę miałby ponosić PiS za złe wynegocjowanie cen gazu? Jak znam system działania PO, to już dawno nagłośniliby  tę sprawę, a nie siedzieli cicho w kwestii Zakładów. Zawracają głowę ludziom jakimiś duperelami, które przy sytuacji ZCh nie mają większego znaczenia.
hubalczyk

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police] Wybory
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwca 28, 2010, 22:48:05 »
Cytat: "hubalczyk"
albo konkretnie o stoczni

Stocznia miala konkurencje w postaci stoczni azjatyckich czyli walka na starcie juz jest przegrana, niemieckie stocznie buduja jednostki mniejsze, specjalistyczne i zaawansowane technicznie.
Stocznia szczecinska byla przedsiebiorstwem anachronicznym bez konkretnych planow na przyszlosc. Najwaznieszym celem bylo utrzymanie miejsc pracy, rozwoj byl nieistotny.
Trzeba dodac ze w naszych zakladach nie specjalnie inwestuje sie w nowe technologie zwiekszajace konkurencyjnosc (w pozostalych dziedzinach gospodarki tez), a rynki azjatyckie w tej dziedzinie tez co raz bardziej daja sie nam we znaki.


Pozdrawiam

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Police] Wybory
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwca 29, 2010, 11:30:48 »
Inwestowanie nie jest celem tego rządu. Właśnie mija dwudziestolecie od podjęcia ambitnych planów prywatyzacyjnych przez liberalny rząd Buzka, które rząd Doniego Tuska z min. Gradem ambitnie podtrzymuje. Chodzi o entuzjastyczne wyprzedawanie majątku narodowego w obce ręce i w ten sposób łatanie budzetu. Jesli chodzi o rząd Tuska to jego największe akwizytorskie starania co do wyprzedaży jeszcze przed nami. A warto przypomniec losy KGHM, który chciano sprzedać koncernowi miedziowemu (już nieistniejącemu). W wyniku sprzeciwu zwiazków zawodowych nie doszło do tego i KGHM przynosił przez kilkanaście lat do Skarbu Państwa olbrzymie wpływy.
Rząd PO nie jest od mądrych inwestycji. Za to chętnie obdzielałby zagraniczne firmy pieniędzmi polskiego podatnika i wyprzedawał co się da...

 "Polacy nie muszą posiadać zakładów pracy. Będą żyć z pracy własnych rąk"(J. Lewandowski)
millena

sekator

  • Gość
[Police] Wybory
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwca 29, 2010, 11:35:30 »
Zanim POdejmiesz decyzje obejrzyj proszę.



Dziękuję za uwagę...pozostawiam bez komentarza

Offline Robak

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
[Police] Wybory
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwca 29, 2010, 14:03:48 »
Ja zagłosuję na Kaczyńskiego, chodź wolałbym Napieralskiego, Komorowski i Tusk sprzedadzą Polskę Ruskim... ;/ i wszystkie zakłady zostaną sprywatyzowane.
Robak

jezat

  • Gość
[Police] Wybory
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwca 29, 2010, 14:04:11 »
Cytat: "millena"
Inwestowanie nie jest celem tego rządu.

Słuszne stwierdzenie.Szkoda że nie widzisz różnicy między socjalizmem,który obaliła "Solidarność"i kapitalizmem na który zgodziła się "Solidarność".Żaden rząd w państwie kapitalistycznym nie buduje fabryk.Inwestowanie jest domeną podmiotów prywatnych.
Cytat: "millena"
Właśnie mija dwudziestolecie od podjęcia ambitnych planów prywatyzacyjnych przez liberalny rząd Buzka, które rząd Doniego Tuska z min. Gradem ambitnie podtrzymuje. Chodzi o entuzjastyczne wyprzedawanie majątku narodowego w obce ręce i w ten sposób łatanie budzetu.

Proszę o podanie lepszego sposobu na "łatanie"budżetu z wyłączeniem drukowania pustego pieniądza.
Cytat: "millena"
Jesli chodzi o rząd Tuska to jego największe akwizytorskie starania co do wyprzedaży jeszcze przed nami. A warto przypomniec losy KGHM, który chciano sprzedać koncernowi miedziowemu (już nieistniejącemu).

W państwie kapitalistycznym produkcja i usługi znajdują się w rękach prywatnych  bo to najlepszy właściciel.
Cytat: "millena"
Rząd PO nie jest od mądrych inwestycji.

Rzad państwa kapitalistycznego rzeczywiscie nie jest od inwestycji,żadnych inwestycji produkcyjnych.
Cytat: "millena"
Za to chętnie obdzielałby zagraniczne firmy pieniędzmi polskiego podatnika i wyprzedawał co się da...

Dzięki Solidarności,która zapragnęła rządzić państwem z tylnego fotela konieczna jest sprzedaż państwowego jeszcze, majątku ,ze względu na lepsze zarządzanie przez prywatne podmioty gospodarcze.To tylko Jarkaczowi marzy się powrót komuny z centralnym sterowaniem życiem każdego obywatela.Państwo solidarne przerabialiśmy już przez 45 lat.
Na nasze nieszczęście wirus komuny nie został jeszcze do końca zniszczony.Dlatego musimy wybierać mniejsze zło,czyli Komorowskiego aby uniemożliwić powrót do komuny.

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Police] Wybory
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwca 29, 2010, 15:21:30 »
Niestety, tak znienawidzony przez mojego przedmówcę "wirus komuny" toczy Europę. Nie będę się rozpisywac o dopłatach państwowych do sektora rolniczego (prywatnego)w Niemczech czy przemysłu samochodowego we Francji. Natomiast nasi rządzący liberałowie PO to tylko przebrani w strój "postępowców" dorobkiewicze, którzy próbuja zdążyć gorączkowo wyprzedac wszystko przed utratą władzy. Niestety w dużej mierze nasza prywatyzacja to prywatyzacja likwidacyjna za grosz, po to by majatkiem danej spółki zasilić własną firmę na zasadzie wydoić co się da.. za co biedniejsze regiony ( do których my tez się zaliczamy) zapłaciły wzrostem bezrobocia.
Nie jestem za bezsensowną ingerencją państwa w zyciu gospodarczym, ale nie za "olewactwem" i brakiem jakichkolwiek działań na zasadzie "róbta co chceta" , nam nic do tego a i wam też nic do nas.
millena

jezat

  • Gość
[Police] Wybory
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwca 29, 2010, 16:00:53 »
Cytat: "millena"
Niestety, tak znienawidzony przez mojego przedmówcę "wirus komuny" toczy Europę. Nie będę się rozpisywac o dopłatach państwowych do sektora rolniczego (prywatnego)w Niemczech czy przemysłu samochodowego we Francji. Natomiast nasi rządzący liberałowie PO to tylko przebrani w strój "postępowców" dorobkiewicze, którzy próbuja zdążyć gorączkowo wyprzedac wszystko przed utratą władzy. Niestety w dużej mierze nasza prywatyzacja to prywatyzacja likwidacyjna za grosz, po to by majatkiem danej spółki zasilić własną firmę na zasadzie wydoić co się da.. za co biedniejsze regiony ( do których my tez się zaliczamy) zapłaciły wzrostem bezrobocia.
Nie jestem za bezsensowną ingerencją państwa w zyciu gospodarczym, ale nie za "olewactwem" i brakiem jakichkolwiek działań na zasadzie "róbta co chceta" , nam nic do tego a i wam też nic do nas.

A ja wolę naszych przebranych liberałów z PO niż autentycznego bolszewika Kaczyńskiego.Państwo jest bogate bogactwem swoich obywateli a nie bogactwem słownictwa charyzmatycznego przywódcy.Bogactwo obywateli nie powstaje w wyniku powielania zaklęć w rodzaju;"Nie polityka dla bogatych,tylko bogactwo dla wszystkich","wszyscy Polacy powinni wyjeżdżać na wczasy do Egiptu","Zrównoważona
solidarna Polska społeczna" czy wreszcie "prawo do szczęścia będa mieli wszyscy".Przypomnę,że solidarne państwo już przerabialiśmy przez 45 lat a jego recydywa skończyła sie 24.X.2007.Biedniejsze rejony zamiast walczyc z wirusem komuny wyciągają łapy po publiczne,bo im Jarkacz naobiecuje.Nie idzcie tą drogą,na jej końcu jest to co na Białorusi o Kubie nie wspominając.

sekator

  • Gość
[Police] Wybory
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwca 29, 2010, 16:29:32 »
Cytat: "jezat"
A ja wolę naszych przebranych liberałów z PO


Wiemy, wiemy zwłaszcza tych z polickiej Platfuuuoormy :rotfl: ...czemu dawałeś wyraz wielokrotnie na tym forum :rotfl:

Mariusz1989

  • Gość
[Police] Wybory
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwca 29, 2010, 17:02:21 »
To zupełnie jak ty  :devil:  Dajesz non stop znać jak kibicujesz PiSowi  :rotfl:

sekator

  • Gość
[Police] Wybory
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwca 29, 2010, 17:07:03 »
Cytat: "Mariusz1989"
To zupełnie jak ty


Duby smalone waćpan prawisz...ja popieram PiS całkowicie, na gruncie lokalnym i centralnym, zarówno PiS polickie, szczecińskie , jak i warszawskie....jezat tylko ten daleko od jego domu, on nie chce mieć Platfuuoormy za płotem, on POpiera tą warszawską, a PO co Warszawie mają mieć za dobrze:lol2: