Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Grzyby  (Przeczytany 118018 razy)

Prezess

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpnia 24, 2010, 00:31:42 »
Cytat: "Wykidajło"
Jasia, zachęciłaś skutecznie. Nasz dzisiejszy połów :)
Obrazek


Chciałbym zobaczyć zdjęcie lepszej jakości lub większe przybliżenie na te grzyby po prawej.
Na tym zdjęciu wygląda mi to na Goryczaki Żółciowe, , no ale oczywiście mogę się mylić bo zdjęcie przedstawiające grzyby nie jest zbyt dobrej jakości, nie można wystarczająco powiększyć aby ocenić trzon i inne cechy charakterystyczne.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Grzyby
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpnia 24, 2010, 10:01:39 »
Cytat: "Prezess"

Na tym zdjęciu wygląda mi to na Goryczaki Żółciowe, , no ale oczywiście mogę się mylić bo zdjęcie przedstawiające grzyby nie jest zbyt dobrej jakości, nie można wystarczająco powiększyć aby ocenić trzon i inne cechy charakterystyczne.

Nie chce mi się kombinować, jak chcesz, to Ci wyślę tę fotkę na maila w pełnej rozdzielczości (2592x1944). Najbardziej charakterystyczną cechę goryczaków rozpoznaje się organoleptycznie. Miałem kiedyś nieprzyjemność trafić takiego grzybka w potrawie, wrażenie jest niezapomniane :D
Na tych grzybkach zrobiłem już zupę - była pyszna. Sos jest na patelni i też smakuje jak należy, reszta grzybów się suszy (dwie blachy).
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpnia 25, 2010, 18:18:26 »


Dzisiejszy wypad z ziomalem. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline RPDA

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpnia 25, 2010, 18:35:15 »
Ładny zbiór, czy długo zbierałeś?

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpnia 25, 2010, 18:39:28 »
Wikidajło i Krp a w ile osób zbieraliście ? Jestem podłamana po obejrzeniu waszych zdjęć...Moje grzybki właśnie się gotują ale jest ich niestety mniej. A więc jutro w las! :(
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpnia 25, 2010, 19:26:34 »
Cytat: "RPDA"
Ładny zbiór, czy długo zbierałeś?


Ja zebrałem sam ten niebieski koszyk, na spokojnie spacerując. Kolega w tym samym czasie zebrał resztę. ;P Zajęło nam to jakoś ~4h.

W lesie było też trochę innych grzybiarzy, widziałem trzech panów, którzy odjechali z podobnymi lub nawet nieco większymi zbiorami.

Ogółem jest sporo grzybków jak się trafi, koleś znalazł takie miejsce, do którego można się z kosą udać. ;P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpnia 25, 2010, 19:48:45 »
KrP a gdzie byliście?Za Naftobazami za Trzebieżą?
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

krecik

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpnia 25, 2010, 21:31:27 »
Mój dzisiejszy zbiór to kosz wiklinowy, wiadro 10 l i 2 reklamówki z Tesco=O), zbierał mój Mąż, Szwagierka i ja. Podgrzybki zebraliśmy w 2 h za Dobieszczynem. W domu pięknie pachnie grzybkami - tak trochę jesiennie, trochę pojedliśmy, ogólnie wypad udany. Zebralibyśmy 3 x tyle, gdyby pozbierać te wszystkie "szatany" które po drodze mijaliśmy, było tego zatrzęsienie.
Pozdrawiam i miłego grzybobrania=O)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Grzyby
« Odpowiedź #218 dnia: Sierpnia 26, 2010, 08:13:29 »
Cytat: "Daria"
Wikidajło i Krp a w ile osób zbieraliście ? Jestem podłamana po obejrzeniu waszych zdjęć...Moje grzybki właśnie się gotują ale jest ich niestety mniej. A więc jutro w las! :(

Ten zbiór ze zdjęcia to we czwórkę (z żoną, synem i psem). Wczoraj byłem sam, zebrałem dwa razy tyle: duże wiadro. Podgrzybki i kilka kurek.
Borowików-goryczaków nie brałem, bo zwątpiłem w swoje rozpoznanie. Część wygląda jak niektóre borowiki usiatkowane, część jak goryczaki właśnie - a gorzkie nie są. Wczoraj znalazłem jednego: gorzki. Obok cztery inne prawie identyczne, goryczy brak. Przecież nie będę każdego grzyba próbował na surowo...
Dziś zaraz jadę znowu. Podłamywać się nie ma czym. Grzyby wymagają cierpliwości. Wczoraj szedłem w las i znalazłem ze cztery sztuki (za to w czerwonych muchomorach mógłbym przebierać). Resztę, do pełnego wiadra, zebrałem wracając prawie tą samą drogą :)

[ Dodano: 2010-08-26, 12:56 ]
I dzisiejsze łupy. Sam, od 9 do 12. Wczorajszy zbiór podobny, tylko kurek było jeszcze mniej i podgrzybki chyba brzydsze (więcej rozlazłych).


[ Dodano: 2010-08-26, 12:59 ]
Chyba coś z linkami pokręciłem...
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #219 dnia: Sierpnia 28, 2010, 12:34:19 »
Gdzieś Ty kurki u nas znalazł? :S
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Agnes_1976

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #220 dnia: Sierpnia 28, 2010, 21:34:48 »
Marzy mi się wyprawa na grzybki... Tylko te pająki między drzewami he he...
Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #221 dnia: Sierpnia 29, 2010, 14:15:18 »
te pająki to nic w porównaniu do pajęczaków, czyli kleszczy, ale po wczorajszej wyprawie, gdzie za Dobieszczynem nazbierałem wiaderko podgrzybków, żaden na szczęście się we mnie nie zakleszczył !

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Grzyby
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpnia 30, 2010, 09:19:48 »
Cytat: "KrP"
Gdzieś Ty kurki u nas znalazł? :S

Tam, gdzie Jasia prawdziwki :)
Ale mało ich  :<
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

chajzer1

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #223 dnia: Września 03, 2010, 00:56:27 »
Witam wszystkich polickich grzybiarzy...Dzisiaj bylem z KrP na III wypadzie w tym roku na grzybkach...podgrzybkow z I wysypu juz bardzo malutko...a jak sa...to albo bardzo suche...albo kapcie mokre...nie warte zbierania...no chyba ze "maluszki" ladne z sosenek:) Tydzien temu szedlem na ilosc, gdzie zebralem ok. 15kg podgrzybkow i kilka kozaczko...to te same grzybki co wrzucil KrP kilka postow wyzej...tylko w innej perspektywie...w czasie zbierania...a krocej mowiac..."koszenia" grzybow...taka byla ich ilosc, ze spokojnie moznaby zebrac ok 30kg grzybow...tylko trzebaby pobawic sie z nimi jeszcze kilka godzin...ja nie mialem tyle czasu, bo KrP mnie gonil do auta, a ja chcialem dalej zbierac...hehe...a ja zobaczyl ile grzybow przynioslem to sie wku*** na mnie...w sumie dzisiaj bardziej, ale to pozniej:
foto z wypadu sprzed tygodnia:

kozaczki:


Dzisiaj po "przejechaniu" kilku lasków i zebraniu kilku podgrzybkow wiedzialem, ze dzisiaj bedzie krucho z podgrzybkami...nie tracilem czasu...poszedlem w poszukiwaniu kozakow i prawdziwkow...oplacilo sie...chodz chodzenia jest wiecej niz za "łatwymi" podgrzybkami...tylko kozaki i prawdziwki nie byly robaczywe i nie byly skapciale jak to bylo czesto w wypadku podgrzybkow...oto maly zbiorek w ciagu nie calych 3 godzin...koncowka I wysypu grzybow...i tak jestem zadowolony...bo zapowiadalo sie marnie...szczegolnie ze ostatnie noce sa bardzo zimne...a grzybki tego bardzo nie lubia. Juz sie nie moge doczekac II wysypu...ale teraz chyba tylko za kozakami i prawdziwkami bede "biegal" chodz bardzo ciezko o miejscowki...poczekamy zobaczymy co bedzie za dwa tygodnia:






Mam nadzieję, że was nie zdenerwowałem;PXD
Pozdrawiam

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #224 dnia: Września 03, 2010, 08:09:52 »
Ja wczoraj popołudniem byłem dwie godzinki na grzybach - faktycznie podgrzybków prawie nie ma, ale w trzy osoby przynieśliśmy 20 dużych i zdrowych prawdziwków i kilka kozaków. Podgrzybków kilkanaście ;). Ale za to w jednym lesie był goryczak na goryczaku...
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy