Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Stara fabryka w 3D??  (Przeczytany 61003 razy)

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #60 dnia: Stycznia 07, 2011, 22:59:37 »
Hello Lukasz,
Czy mozesz mi podac dokladne wymiary obozu Haegerwelle ?
Zewnetrzne parametry (w metrach is OK). Dziekuje !
- Bill

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #61 dnia: Stycznia 07, 2011, 23:58:57 »
125x125m

zdjęcia które wcześniej opisywałem noszą daty 03.07 i 25.08.1944.
SPZP "Skarb"

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #62 dnia: Stycznia 14, 2011, 02:27:40 »
"A teraz coś z zupełnie innej beczki"







SPZP "Skarb"

Beobachter

  • Gość
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #63 dnia: Stycznia 14, 2011, 04:29:57 »
Dla mnie - wspaniałe. I zaczynam myśleć jak te osiągnięcia wesprzeć jakąś oficjalną drogą. Bo taka rekonstrukcja dawnych Polic to byłby hit nad hitami. Działaj "lukaszu_s", a ja spróbuję cokolwiek pomóc. Pozdrowienia serdeczne.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #64 dnia: Stycznia 14, 2011, 18:12:39 »
Marzeniem byłoby "wrzucenie" tego do googla, tak by podziwiać można było te dzieła w Google Earth [:

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #65 dnia: Stycznia 16, 2011, 01:54:56 »
Dwuspadzisty dach  jednak bardziej mu pasuje. Problem w tym, że nie spotkałem się ze zdjęciami ratusza od strony tylno- bocznej i tylnej- stąd trochę fantazji.





Powrót do pracy sprzed półrocza:
Podobnie tu. Tyle znam(y) (?):



Tu już radosna twórczość, choć oparta o szkic...



I inne rzuty:





Jeśli ktoś ma zdjęcia mogące uzupełnić luki w mojej pracy, byłbym wdzięczny za publikację. Liczę także na uwagi.

@beobachter: Za taką "rekonstrukcję" powinien się wziąć "profesjonalista"- architekt, najlepiej projektujący w programach CADowskich, a nie ja, wtedy i wynik byłby bardziej spektakularny ;))

@Denver- po uzupełnieniu braków, baboli, przeskalowaniu- czemu nie?
SPZP "Skarb"

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #66 dnia: Lutego 23, 2011, 21:13:47 »
Cytat: "Beobachter"
H. Kliche przytacza też zeznanie świadka: Eugeniusza Bójko, urodzonego 21.07.1917 w Husakow, w ZSRR:
„W pierwszym transporcie znajdowali się przede wszystkim Polacy i marynarze, którzy zdezerterowali ze służby w marynarce wojennej. Byli w nim również Rosjanie.
Więźniowie posiadali ubrania z materiału wykonanego z pokrzyw, tak zwane pasiaki. Każdy więzień posiadał wypisany numer na uniformie, spodniach, czapce jak również trójkąt oznaczający uwięzienie w obozie. Poza tym umieszczano literę oznaczającą narodowość.”


Fragment listu wysłanego przez Eugeniusza Bójko 27 września 1944 roku z fili obozu KL Stutthof.




Pozdrawiam

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #67 dnia: Lutego 27, 2011, 22:10:48 »








SPZP "Skarb"

FLOTA WIDMO

  • Gość
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #68 dnia: Lutego 27, 2011, 22:25:55 »
W tej makiecie jest mały problem, brak Ci szczegółów, wiele rzeczy.Widzę sam zaimprowizowałeś, zapewne jest to kwestia materiału zdjęciowego, którego brak, ale widzę kawał dobrej roboty.

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #69 dnia: Marca 02, 2011, 17:32:37 »
Oczywiście. To tylko przybliżony obraz Hydrierwerke, choć uważam, że idę w dobrym kierunku. Tak jak piszesz ogranicza mnie dostępność materiału zdjęciowego. Brak pełnej znajomości procesu technologicznego w odniesieniu do konkretnych obiektów nadrabiam wyobraźnią. I tak:

najpierw wymodelowałem to- budynek elektrowni
 


Miesiące później trafiłem na fotkę z lat 50-tych. Elektrownia "brunatnowęglowej" hydrierwerke w Wesseling.


Czyż nie widać podobieństw? (nie twierdzę , że od początku elektrownie były bliźniacze, ale chodzi o rozwiązania architektoniczne, inżynierskie)
I to jest to co napędza do dalszej pracy- przekonanie że warto bo bardzo się nie mylę w swoich założeniach.
Szczegóły, tekstury- z czegoś trzeba zrezygnować, to one obciążają najbardziej komputer.
Choć czasem próbuję się pobawić:



SPZP "Skarb"

Offline m74

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #70 dnia: Marca 03, 2011, 07:01:41 »
Olej malkontentów, rób swoje bo dobrze ci to wychodzi  :money:

aniolek88

  • Gość
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #71 dnia: Marca 08, 2011, 11:27:21 »
Cytat: "m74"
Olej malkontentów, rób swoje bo dobrze ci to wychodzi :money:
popieram ;)
Jak dla mnie rewelacyjna robota :)
Tylko pozazdrościć zapału i tak wielkiego oddania w ten projekt !

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #72 dnia: Marca 14, 2011, 22:29:16 »




JWL v. 2.0
SPZP "Skarb"

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #73 dnia: Marca 23, 2011, 00:08:50 »
Obiekt zaprezentowany w poprzednim poście to nieśmiała próba rekonstrukcji Juergen Wullenwever Lager z czasów drugiej lokacji, "przy drodze do Siedlic" (bo wszystkie drogi prowadzą przecież do Rzymu!)  :devil: .
Mniej więcej taki kształt, dobrze odgraniczonego, (w mojej ocenie ogrodzonego) czworoboku, z następującym układem budynków można dostrzec na zdjęciach z bombardowań. Ba, fotki zrobione w drugiej połowie '44r. w odstępie ok. miesiąca, różnią się od siebie ilością budynków, co uważam, że można interpretować jako rozbudowę obozu. Bo jeśli to nie JWL to co? Obóz obsługi flaków? Koszary? Tak daleko od fabryki i w centrum miasta? Próba rekonstrukcji nie zaprzecza zasadniczo opisowi Frankiewicza. Spora ilość budynków (ok. 30), niestety, in minus, różniących się rozmiarami.
Także lokalizacja obiektu jest cokolwiek...ciekawa.

I powrót do HP AG. Fotki sprzed paru dni, do dziś znów się trochę pozmieniało ;)


 
















































SPZP "Skarb"

Beobachter

  • Gość
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #74 dnia: Marca 23, 2011, 03:30:13 »
Mistrzu Drogi!
Wróćmy do tego postu odnośnie lokacji Wullenwever Lager. Może nie mam tych samych zdjęć lub mam bardzo kiepskie wglądówki, ale ujawnij miejsce, które masz na myśli. Ja, na jednym ze zdjęć, widzę coś w lesie na zachód od dzisiejszej ul. Piłsudskiego, jakaś polana, poniekąd symetryczna w stosunku do cmentarza. Moja wglądówka jest nieczytelna przy większym powiększeniu, więc nic pewnego nie powiem. O to miejsce chodzi?
Pozdrowienia.